Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pavulon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-19, 21:24

Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: pavulon »

Witam wszystkich.
Czy spotkał się może ktoś z was z modemami GSM ale na złączu innym niż PCMCIA? Chciałem wymienić lapka na mniejszą maszynę ale wszystkie nowe modele mają złącze Express Card :( i jak na razie na rynku polskim nie znalazłem modemu z tym złączem.
Będę wdzięczny za wszelkie info.
pavulon
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: pluskwa_skarzysko »

skoro chcesz wymienic laptopa na mniejsza maszyne....to co masz na mysli?? palmtop? smartphone?
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
pavulon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-19, 21:24

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: pavulon »

poluje na maszynę z matrycą max 12" ale jak na razie fajne konfiguracje mają Express Card, albo inne wady :) wolny procek, małą rozdzielczość...
pavulon
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: damis »

pavulon pisze:poluje na maszynę z matrycą max 12" ale jak na razie fajne konfiguracje mają Express Card, albo inne wady :) wolny procek, małą rozdzielczość...
Rozejrzyj się za noetbookami MaxdatyX20II1 lub w tej samej obudowie modele Optimusa. Pojawiły się na rynku te komputery z wbudowanym modułem HSDPA/UMTS firmy Option. I wtedy nic Ci nie będzie wystawać z boku :) SIMa chowa się pod klawiaturą
pavulon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-19, 21:24

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: pavulon »

no niby tak, ale jak z gwarancją, serwisem i ogólną jakością? Przyznam że w kręgu zainteresowań są trzy firmy: DELL, IBM, Fujitsu-Siemens. Może ktoś używa Optimusa lub Maxdaty i może się podzielić opinią?
pozdrawiam
pavulon
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: damis »

pavulon pisze:no niby tak, ale jak z gwarancją, serwisem i ogólną jakością? Przyznam że w kręgu zainteresowań są trzy firmy: DELL, IBM, Fujitsu-Siemens. Może ktoś używa Optimusa lub Maxdaty i może się podzielić opinią?
pozdrawiam
Próbowałem , ale niestety nie udało mi się uruchomić Maxdaty, choć notebook miał wbudowany moduł to nie było do niego softu :(
Optimus był w promocji z Orange, ale promocja trwała tylko 1 miesiąc. Swoją drogą pytanie czemu tak krótko
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: baton »

i jak na razie na rynku polskim nie znalazłem modemu z tym złączem.
Rozwiazanie nadeszlo jak na zyczenie:

"...PTC, jako pierwszy operator komórkowy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie, wprowadza do oferty - w ramach usługi blueconnect - kartę typu ExpressCard Merlin XU870, która obsługuje technologie HSDPA, UMTS, EDGE, GPRS i jest przystosowana do pracy z komputerami przenośnymi firmy Apple oraz najnowszymi typami notebooków innych producentów..."
poluje na maszynę z matrycą max 12"
Mam podobna 'zajawke'. W obecnym momencie ciekawa propozycja jest:
-IBM (Lenovo) X60s
-Asus S6F (matryca 11,1"

Chyba jednak poczekam na cos bardziej 'wypasionego' bo jak donosi Chip:

"...W notebookach serii R, T, Z oraz X pojawią się niebawem procesory Core 2 Duo Intela, sieć bezprzewodowa w niezatwierdzonym jeszcze standardzie 802.11n, szyfrowanie całego dysku twardego przy pomocy danych biometrycznych, a dokładniej odcisku palca (dotychczas do czytnika linii papilarnych podłączone były tylko zabezpieczenia samego systemu operacyjnego). Ta ostatnia funkcja zyskała certyfikat FIPS 140-2, a to oznacza, że w ThinkPady bezpiecznie może wyposażać się wojsko i służby rządowe..."
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: bob »

Jeśli można to w kolejności Toshiba,IBM i długo , długo nic ...
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: baton »

Jeśli można to w kolejności Toshiba,IBM i długo , długo nic ...
Jesli mozna, pozwole sie niezgodzic :shock:

1. IBM (obecnie Lenovo...)
2. Dell
3. Asus
...
4. Pozostale
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: bob »

Nie zgadzam się ale szanuje Twoja opinię.
Nie zauważyłem Toshiby za to Asus wysokie miejsce.
Każdy ma prawo do swojej opinii. :)
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: dtech »

pavulon pisze:poluje na maszynę z matrycą max 12" ale jak na razie fajne konfiguracje mają Express Card, albo inne wady :) wolny procek, małą rozdzielczość...
Mogę ci polecić HP Comaq nc 2400.
Jest mały wago okolo 1,2kg do tego dosyć mocny i moden GT+ dziala bez żadnych problemów.
morpheus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-01-23, 11:53

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: morpheus »

Witam.

Jako że jestem nowy, postanowiłem nie zaśmiecać tego forum i zadac pytanie w tym topic'u gdyż w zasadzie jest takie samo.

W zwiazku z tym powtarzam pytanie, czy istnieje możliwość podłączenia karty pcmcia pod slot express card. Nie dalej jak kilka dni temu kupiłem sobie lapa ale nie zwróciłem uwagi na to, że wyposażony jest w złącze PCMCIA Express (albo raczej sprzedawca tego nie podkreślił, bo było napisane PCMCIA: TAK) ale mniejsza o to.
W zwiazku z tym, że na polskim rynku jest tyle kart Express co kot napłakał a ceny sa kosmiczne to czy istnieje możliwość podłączenia zwykłej pcimci do expressa? Ten modem Merlin z ery kosztuje bagatela 800zł, no chyba że weźmiesz najdroższy abonament firmowy za 200zeta to może wtedy zapłacisz niecałe 100 za to cacko.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: zDaleKi »

Karty pcmcia i express card to zupełnie inne standardy i nie ma szansy na wzajemną wymianę kart.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
cysio
Stały użytkownik forum
Posty: 137
Rejestracja: 2007-01-04, 23:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: cysio »

Sam mam laptopa z express card (to juz standard i ciezko znalez cos ciekawego z pcmcia) i uzywam modemu option icon na usb. Polecam , <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> latwiej dostac niz wynalazki na express card.
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: damis »

BliSki pisze:Karty pcmcia i express card to zupełnie inne standardy i nie ma szansy na wzajemną wymianę kart.
Ponoć w Erze są już dostępne Merliny XU870 z sankami do PCMCIA. Czyli można je wsadzać i do takich i do takich slotów
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: keiw »

damis pisze: Ponoć w Erze są już dostępne Merliny XU870 z sankami do PCMCIA. Czyli można je wsadzać i do takich i do takich slotów
W dniu dzisiejszym nabyłem właśnie Merlina XU870.
Można go kupić w Erze jako telefon bez umowy za 899zł brutto.

Modem domyślnie ma simlocka, jednak na żzyczenie jest przez Erę ściągany, ja i tak mam blueconnecta, to na razie nie ściągałem, choć być może to zrobię.

Sterowniki instalują się szybko i bez żadnych problemów również pod Ms Vista 32bit (właśnie z Visty piszę).

ERA jednak nie ma przejściówki EC do PCMCIA - pytałem w momencie zakupu, również dzwoniłem na infolinię blueconnecta.
Blueconnect
cysio
Stały użytkownik forum
Posty: 137
Rejestracja: 2007-01-04, 23:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: cysio »

Tez zauwazylem ta niska cene, czy orientujesz sie moze czy jest pobierana jakas oplata w erze za sciagniecie simlocka?

UPDATE:

Ok w regulaminie jest napisane ze PTC nie pobiera oplat za sciagniecie simlocka. Super oferta, na allegro najtansze 1049zl :) a tutaj takie zaskoczenie.
kamil1908
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-02-05, 18:50

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: kamil1908 »

Jeśli dobrze kojarzę to opłata w czasie trwania umowy wynosi chyba coś ok 500 zeta, a za friko po zakończeniu umowy. Więc i tak trzeba poczekać ze zdjęciem simlocka.
cysio
Stały użytkownik forum
Posty: 137
Rejestracja: 2007-01-04, 23:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: cysio »

http://www.era.pl/download/promocje/bez ... mowy35.pdf

Ewidetnie jest napisane ze mozna sciagnac za friko :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: Jaco »

Ja kupiłem swojego optiona w ramach telefon bez umowy i po trzech miesiącach pozbyłem się simlocka.Zdecydowanie polecam jak najszybciej to zrobić.Na dodatek dają telefon zastepczy na okres (naprawy).Mnie dostała się Nokia 6310 fakt że sam GPRS ale przynajmniej z połączeniem z kompem nie miałem problemu bo ma bluetooth.Dobrze że cała operacja trwała tylko tydzień.
Jedynie musisz się udać do salonu firmowego lub sklepu firmowego.Wszelkie inne punkty sprzedaży nie załatwiają takich spraw.
Blokadę usuwają za free.
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: keiw »

Ja uważam, że jest to faktycznie najlepsza oferta.

Sam już miałem kupić na Allegro.

ERA nie pobiera żadnej opłaty za ściągnięcie simlocka.
Blueconnect
ODPOWIEDZ