problem z EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hatred
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-08, 09:00

problem z EDGE

Post autor: hatred »

Mam problem z zasięgiem EDGE w Krakowie (Bronowice (stare)) iPlus . Korzystam z telefonu Nokia 6021 jako modem. Lączę się za pomocą oprogramowania z noki (PC Suite). Prędkość mam taka jak w gprs, wiec cos nie tak z egde jest. Mam dwa pytania. Czy jakos specjalnie w telefonie czy programie mam uaktywnic EDGE bo moze domyslnie jest gprs. I drugie Czy jest sens inwestowac w telefon z UMTS (Czy mozliwe jest ze w miejscu gdzie prawdopodobnie nie mam EDGE bede mial UMTS)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: problem z EDGE

Post autor: magmike »

TU mapa i sprawdź czy jesteś daleko od EDGE.
Nie trzeba niczego włączać w telefonie, jak jesteś w zasięgu to Cie przełącza automatycznie. Raczej nie ma tak by był UMTS a nie było EDGE.
pozdrawiam, magmike
hatred
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-08, 09:00

Re: problem z EDGE

Post autor: hatred »

Dzięki za odpowiedz. Na mapce niby jestem w zasięgu i to z zapasem :| . Wiec zbytnio nie wiem co jest grane. Mam jeszcze jedno pytanie: Da sie jakos na samym telefonie odczytac czy jest EDGE czy gprs? ( pochodzil bym po okolicy i obczail bo niesteny nie mam laptopa a stacjonarny komp troche za duzy jest ;) )
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: problem z EDGE

Post autor: vegas »

hatred pisze:( pochodzil bym po okolicy i obczail bo niesteny nie mam laptopa a stacjonarny komp troche za duzy jest ;) )
Dla chcącego nic trudnego ;)

Jeżeli chodzi o DCT3 to problemu chyba by nie było żeby sprawdzić czy jest edge. No ale gorzej jest nowszymi (DCT4) tam już jest problem z netmonitorem. Poszukaj na forum bo było już o tym.
Q_bA1
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-05-16, 00:45

Re: problem z EDGE

Post autor: Q_bA1 »

było było;) w łodzi za 40pln mi odblokowali netmonitora....
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: problem z EDGE

Post autor: canidy »

hatred pisze:Korzystam z telefonu Nokia 6021 jako modem. Lączę się za pomocą oprogramowania z noki (PC Suite). Prędkość mam taka jak w gprs, wiec cos nie tak z egde jest.
Sprawdź ustawienia połączenia i prędkość na portach. Nie łącz się za pomocą oprogramowania Nokii, wprowadza ono szereg ograniczeń. Zestaw połączenie Dial-Up i tyle. Jeżeli nie będziesz mógł ustawić większej prędkości niż 115200 to poszukaj wątku na forum o Hiserial.sys, program do zmiany prędkości portu.
Inna sprawaz, że możesz być w zasięgu BTSa z GPRS, który ma mocniejszy sygnał niż ten z EDGE, a o ile się orientuję to w komórce nie jesteś w stanie ustawić innej częstotliwości, chociaż nie wiem na jakiej działa Plusowy EDGE i GPRS.
hatred
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-08, 09:00

Re: problem z EDGE

Post autor: hatred »

Uzyskałem niecałe 10 kilo mierzona na http://test.sopee.net/ . Więc tu już nie GPRS? Ale mimo wszstko to lipa z takim transferem. Jakieś pomysły na zwiększenie go?
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: problem z EDGE

Post autor: pimosz »

hatred pisze:Uzyskałem niecałe 10 kilo mierzona na http://test.sopee.net/ .
Ta strona to lipa :lol: Ja mam 23KB na GPResie :P
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: problem z EDGE

Post autor: bob »

Tak na prawdę wszystkie te strony to lipa.Wszystko zależy od konfiguracji modemu i prędkości nominalnej naszego sprzętu.I tak na przykład mierzyłem
prędkość stronką http://www.pliki.bph.pl/cp/businessnet/test.html przy APN:
INTERNET i wyszedł absurd, a przy APN:VPN i pomiar się zgadzał w porównaniu z wynikami z aplikacji NETMETER (piszę tu o wielokrotnym testowaniu)
hatred
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-08, 09:00

Re: problem z EDGE

Post autor: hatred »

Potwierdzilem mniej wiecej ten transfer w NetMeter i normalnie patrzac na predkosc z jaka mi sie sciagaja pliki....srednia gdzies tak 9 kilo. Lipny ten EDGE. Musze czegos poszukac o wzmocnieniu sygnalu lub cos innego...moze umts sprobuje jak gdzies phona dorwe
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: problem z EDGE

Post autor: magmike »

pozdrawiam, magmike
hatred
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-08, 09:00

Re: problem z EDGE

Post autor: hatred »

Tą mapkę dobrze znam. Ale na niej nie można polegać. Jestem zdecydowanie w zasięgu EDGE i UMTS a EDGE jak chodzi lipnie tak chodzi....:|
ODPOWIEDZ