Nordisk-opinie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamil9393
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-28, 19:23
Lokalizacja: od znajomych

Nordisk-opinie

Post autor: kamil9393 »

Nie znalazłem tego co chciałem i pytam się Was,jak oceniacie tego operatora?Czy jest okres próbny ? Teraz jest naprawdę atrakcyjna promocja i oczekuję od Was szybkiej odpowiedzi.
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Nordisk-opinie

Post autor: yaro11 »

Witam.
Faktycznie Nordisk ma ciekawe oferty,ale czyżby nikt nie posiadał neta od nich?

http://www.nordiskpolska.pl/index.htm

Na stronie nie ma dużo informacji,dlatego też jestem ciekaw opini użytkowników.


Pozdrawiam.
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Nordisk-opinie

Post autor: yaro11 »

Witam.
Postanowiłem się skontaktować z bok Nordisk i dostałem takie odpowiedzi:




"Jeżeli jest Pan/Pani pewny tego, że miejscowość xxxx znajduje się w
zasięgu
naszej stacji położonej w linii proste ok. 13 km to zapraszam do
skorzystania z naszej ofert, którą można zamówić telefonicznie pod
numerem
22 376 40 00 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 17:00.
Proszę jednak pamiętać, że jakość usługi świadczonej w technologii CDMA,
jest ściśle zależna od odległości od nadajnika. Nasze doświadczenia
mówią,
że prędkości osiągane przez klientów, które można przyjąć za
satysfakcjonujące (ok. 1MB/s) są możliwe do uzyskania przy odległościach
nie
większych niż 10km, bez przeszkód urbanistycznych (budynki, źródła
zakłóceń)
czy terenowych (drzewa, góry itp.) najlepiej kiedy stacja widziana jest z
lokalizacji w której klient korzysta z naszych usług. Każdy kilometr i
każda
przeszkoda wpływa na jakość czyli szybkość i stabilność, więc jeżeli dla
Pana/Pani parametry te nie są istotne, nasza Firma nie będzie miała
przeszkód w sprzedaży usługi."


....następna



"Potwierdzam że zasięg w technologii CDMA jest wyższy niż 10 km. Usługi
głosowe (telefon) sprzedajemy nawet 20-25 km od nadajnika. Jeżeli chodzi o
Internet to tak jak już Panu/Pani pisałem wcześniej - zwykle powyżej ok. 10
km zasięg jest, ale prędkości osiągane zwykle traktowane są jako
niewystarczające. Oczywiście są sytuacje kiedy brak jakiejkolwiek
alternatywy powoduje, że klienci decydują się na korzystanie z usług, ale
trzeba tutaj jasno określić możliwości - prędkości nigdy nie będą wyższe
1Mb/s, a nawet znacznie niższe.
Co do anten - modemy, które sprzedajemy (AnyData ADU-510L) nie posiadają
gniazda antenowego.
Ostateczną decyzję pozostawiam Panu/Pani. Potwierdzam, że istnieje
możliwość, że zasięg będzie, ale nie gwarantujemy prędkości
satysfakcjonującej, a za taką uznajemy min 1 Mb/s. Proszę zwrócić uwagę, że
nie jest w naszym interesie nie sprzedawać naszych usług, a wręcz coś
przeciwnego - chcemy sprzedawać usługi wszędzie tam gdzie jest to możliwe,
ale równocześnie zależy nam na klientach, którzy będą zadowoleni z jakości."


Przynajmniej nie chcą na siłę wciskać swoich usług he he. :D


Szkoda,że w swojej ofercie mają tylko jeden modem i w dodatku bez wyjścia antenowego :dobani: ,bo bez anteny jest duże ryzyko,że sygnał będzie niewystarczający dla uzyskania stabilnego połączenia na odległości pow.10 km

Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nordisk-opinie

Post autor: ja.michal »

yaro11, a pytałeś ich może czy usługa będzie działać tylko na jednej stacji czy nośnie czy też na innych stacjach?
kamil9393
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-28, 19:23
Lokalizacja: od znajomych

Re: Nordisk-opinie

Post autor: kamil9393 »

Pomimo że mam do nadajnika z 15 km to powiedzieli mi ze nie ma u mnie zasięgu a mam OFP i nadajnik stoi w tej samej odległości.Mam full zasięg bez anteny(z wyjątkiem anten w routerze).
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Re: Nordisk-opinie

Post autor: yaro11 »

"yaro11, a pytałeś ich może czy usługa będzie działać tylko na jednej stacji czy nośnie czy też na innych stacjach?"
Niestety nie mam takich informacji.

"Pomimo że mam do nadajnika z 15 km to powiedzieli mi ze nie ma u mnie zasięgu a mam OFP i nadajnik stoi w tej samej odległości.Mam full zasięg bez anteny(z wyjątkiem anten w routerze)."

No właśnie,skoro OFP ma zasięg to dlaczego Nordisk miałby nie mieć.
W moim przypadku tak jest,że obydwa nadajniki stoją praktycznie w tej samej miejscowości(do 13km)i OFP ma full zasięg,ale jest już prawie zapchane i Nordisk może byłby lepszym wyborem. ;)

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-11-30, 11:22 ]
Usuwam pogrubienie, proszę pisać normalnie.
Ostatnio zmieniony 2010-11-30, 11:21 przez yaro11, łącznie zmieniany 1 raz.
IREKG
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2005-10-31, 21:08
Lokalizacja: podlaskie

Re: Nordisk-opinie

Post autor: IREKG »

Czy ktoś z okolic Siemiatycz ma internet z Nordisk-a?
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Re: Nordisk-opinie

Post autor: yaro11 »

Wydaje mi się,że posiadacze netu z Nordisk-a nic nie piszą,gdyż boją się,aby bts-y z których korzystają nie zaczęły się zapychać :D :super:


Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nordisk-opinie

Post autor: ja.michal »

yaro11, masz tego Nordiska w końcu czy nie? :]
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Re: Nordisk-opinie

Post autor: yaro11 »

Niestety jeszcze 1 m-c został mi do końca umowy na edge ery,a potem wypróbuje Nordisk-a,
gdyż OFP u mnie jest już pewnie obciążony.
Mam nadzieję,że Nordisk będzie miał jakieś modemy z wejściem antenowym,bo z tego co się orientuję to w tej chwili mają tylko ten AnyData ADU-510L :dobani:


Pozdrawiam.
EmTeeDee

Re: Nordisk-opinie

Post autor: EmTeeDee »

ja.michal pisze:innych stacjach?
Chyba coś się ruszyło?! dawno nie sprawdzałem BTS na btseartch -ostatnio ''w mojej okolicy'' Nordisk był tylko koło Giżycka,a tu dziś patrzę w Ełku na kominie ciepłowni jest(tylko czy działa) Nordisk :szok: no i kilka innych BTS w okolicy.Wysłałem do nich zgłoszenie ,jak da radę to wezmę ,może będzie można na próbę :hyhy: Orange ostatnio coś podupadło , a Nordisk jak by działał to w tym samym kierunku miałbym 8km. a nie 15.
Ciekawe jaki mają sprzęt? i czemu u mnie teraz w CDMA mam gorsze EvD -czy taki Nordisk może zakłócać mi sygnał?

[ Dodano: 2011-01-20, 17:59 ]
Dostałem odpowiedź z Nordisk na moje zgłoszenie :( u mnie to nie działa , widocznie btseartch trochę się ''pośpieszył'' ;)
adim44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-11-20, 21:10
Lokalizacja: Poland

Re: Nordisk-opinie

Post autor: adim44 »

Ma ktoś internet z tego? Oglądałem właśnie mapę BTS-ów i widzę że nadajnik od nich jest w odległości do 2km od domu mojej siostry(podobnie jak nadajnik z plusa CDMA) Wysłałem do nich zapytanie czy jestem w zasięgu lecz czas oczekiwania na odpowiedź to ponad doba. Jedno co mnie strasznie odstrasza to cennik. Jest zabójczy http://www.nordiskpolska.pl/pdf/rpnCDMA4GB_router.pdf moja siostra która używa internetu sporadycznie lecz niestety jest niezbędny nie wykorzystuje więcej jak 1-2GB na miesiąc a tutaj cena routera jest z kosmosu :szok:

Zrobiłem małe porównanie cenowe Iplus vs Nordisk
Przy umowie na 24m-ce oferta z routerem i limitem na 8GB w Iplusie wyniesie 1750zł a w Nordisk 1710zł
Przy umowie na 24m-ce oferta z routerem i limitem na 4GB w Nordisk wynosi 1540zł a w Iplusie tylko że z limitem 3GB 1390zł. Tylko że w nordisk przy limicie 4GB podpisujemy umowę na czas nieokreślony czyli płacimy dużo za router a pózniej tylko 30zł miesięcznie, więc teoretycznie na dłuższy okres czasu warto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Nordisk :) Właśnie dostałem odpowiedź że jest dostępny w mojej lokalizacji
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Nordisk-opinie

Post autor: Xelidrus »

Ja miałem takowego na próbę, lecz oddałem go przez niezadowalające mnie pingi i czasami rozłączający się internet. Jednak prędkość jaką osiągałem była zadowalająca, ściągałem filmy po 250-340 KB, sam się dziwiłem do tego limit 10GB za 35 zł (lecz trzeba kupić modem za 320 jeżeli się nie mylę).

Miałem do nadajnika z 6 km. Ogólnie dobry internet dla ludzi którzy chcą go do e-maila, pochodzenia po necie, a nie dla gracza.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Nordisk-opinie

Post autor: DejaVu »

Xelidrus pisze:a nie dla gracza.
Jakoś na CDMA Orange grałem przez 3lata , teraz od 3miesięcy mam CDMA Plus i też jakoś gram ;)
adim44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-11-20, 21:10
Lokalizacja: Poland

Re: Nordisk-opinie

Post autor: adim44 »

DejaVu, Bo od niższego pingu ważniejszy jest stały, lepszy taki który cały czas wynosi 90 niż taki który będzie skakał 40-70. Jeśli twoje CDMA nie miało problemów z gubieniem zasięgu to ping powinien być jak najbardziej stały.
Co do Nordiska to chyba jednak za dużo kombinacji, gdyż ma bardzo słabo rozwiniętą sieć sprzedaży przez co wszystko trzeba załatwiać telefonicznie i wysyłkowo, a salon Plusa mam 3km ode mnie. W razie awarii routera nie będzie trzeba bawić się w odsyłanie sprzętu itp.
alvaroo
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2008-04-01, 19:46
Lokalizacja: Krzynka

Re: Nordisk-opinie

Post autor: alvaroo »

moja korespondencja z Nordem troche stara ale warunki sie nie zmieniły, wszystko pięknie tylko ten modem :|
Witamy,



Na wstępie dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami.



Odpowiadając na zapytanie kierowane z naszej strony internetowej, dotyczące sprawdzenia możliwości świadczenia usług w lokalizacji Krzynka informujemy, że znajduje się ona w zasięgu naszej sieci, a tym samym istnieje możliwość skorzystania z naszych usług.

Informacje na temat oferty (wraz z możliwością zamówienia) można uzyskać w naszym Telefonicznym Biurze Obsługi Klienta pod numerem 22 376 40 00 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 17:00 lub też na naszej stronie www.nordiskpolska.pl.



Zapraszamy do kontaktu
Witam,

1. U nas kupuje Pan modem AnYData ADU-510L.Można do niego podłączyć router,
który będzie współpracował z modemem, ale to już we własnym zakresie. My
jako firma nie polecamy konkretnego.
2. Mamy dwie promocje które posiadają limit ściągania danych 10 GB:
- Supernowa 10GB więcej: okres na jaki jest podpisana umowa
to 15 miesięcy, wykup i aktywacja modemu przy pierwszej fakturze to 21 zł.
abonament
miesięczny wynosi 63, 20
- Superonowa wakacyjna : umowa bezterminowa, wykup modemu i
aktywacja modemu przy pierwszej fakturze 318,99 zł, abonament miesięczny
25,00 zł
Jeżeli przekroczy Pan limit prędkość spada do 64Kbs


Pozdrawiam,
Witam,

Umowa zawarta jest na czas nieokreślony. Czas trwania tej promocji to 18
miesięcy. Rozwiązać tą umowę może Pan w każdej chwili.
Pozdrawiam
Do naszego modemu nie ma możliwości podłączenia anteny zewnętrznej.
Pozdrawiam
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Nordisk-opinie

Post autor: jarek999 »

alvaroo,
moja korespondencja z Nordem troche stara ale warunki sie nie zmieniły
Zmieniły się i to znacznie (są bardziej czytelne przy opcji tańszy abonament-drogi modem). Co do samego modemu AnyDATA 510L to ja mam go przerobionego prawie od roku z opcją podłączenia anteny-instrukcja jest na forum i nie mam z nim żadnych problemów. Z jakości i transferów sieci również jestem zadowolony (DL1-1,5Mb/s UL0,3-0,6Mb/s). ;)
jareq
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: Nordisk-opinie

Post autor: kris_kjk »

Ja miałem do wyboru dwa modemy w tym DGT CT-680 z wyjściem na antenkę, niestety duże zalesione wzniesienie nie pozwalało na rozsądny transfer, musiałem zwrócić sprzęt. Ale oferta ciekawa, zwłaszcza opcja droższy modem, tani abonament ... ok. 25 zł/m-c ... ;)
baster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-08, 09:18
Lokalizacja: szubin

Re: Nordisk-opinie

Post autor: baster »

Od dwóch tygodni mam Nordisk cdma,do BTS-u 11 km,w tym sporo lasów.Modem DGT CT 680.Gdy podłączyłem bezpośrednio do komputera to kompletna kicha ale na przedłużaczu USB ogromna poprawa,teraz prędkość nie spada poniżej 0,7 Mb/s. a najczęściej jest 1- 1,2 Mb/s.Po przejściu z Orange CDMA to dla mnie miła niespodzianka..Jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> jestem bardzo zadowolony.Abonament 49 zł limit 12 MB.

[ Dodano: 2012-03-08, 09:44 ]
Oczywiście błąd ,miało być 12 GB :ok:
Awatar użytkownika
clamaranop
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2012-01-14, 14:33
Lokalizacja: Baboszewo

Re: Nordisk-opinie

Post autor: clamaranop »

Nordisk ma duże limity
baster pisze:Abonament 49 zł limit 12 GB
za 49zł w orange jest limit 3GB
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: Nordisk-opinie

Post autor: kris_kjk »

@baster przy takiej odległości podłącz koniecznie :ok: kierunkową antenę zewnętrzną, transferek i stabilność wzrosną , pingi spadną ...
baster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-08, 09:18
Lokalizacja: szubin

Re: Nordisk-opinie

Post autor: baster »

Oczywiście jest taki plan,tylko pytanie która lepsza? Myślałem o takiej za 80 dych z allegro,dedykowana do modemów DGT CT. Ewentualnie YAGI ,biała puszka za 180 ale to chyba lekka przesada.Czekam na porady szanownych użytkowników.
Sotar
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2008-06-07, 12:05
Lokalizacja: Dziadowice

Re: Nordisk-opinie

Post autor: Sotar »

Jestem klientem Nordiska od paru lat. Byłem bodaj klientem nr 48 w kraju, o ile się nie mylę.
Mam modem AnyData ADU-510L i limit 15 gB.
Ogólnie rzecz biorąc, dotychczas byłem zadowolony, ale ostatnio coś mi się zaczęło knocić.
Mam router HAME którego używam do rozdzielenia połączenia.
Ping mam w granicach 100ms-160 ms.
Do BTSa mam jakieś 2 km, po drodze od cholery drzew, ale jak się uprę to nadajnik z okna zobaczę.
Rozważam zakup anteny i podłączenie jej wg instrukcji z forum, ale ostantio odsyłałem modem do wymiany...

... no właśnie, tu dochodzimy do problemów.
Zaczęły się mi pojawiać lag spikes, czyli nagłe wzrosty pinga do 600-1000ms + zaczęło mnie przycinać w rozmowach skype. Problem jest ewidentnie z uploadem, nie downloadem, więc nie jestem pewien, czy antena pomoże.
W grach ten problem jest np wyczuwalny jako niereagowanie mojej postaci na komendy (upload) podczas gdy wszystko dokoła działa płynnie (download), w rozmowach przycina zawsze mnie (up) a nigdy rozmówcę (down).
Próblowałem różnych rzeczy, przemiłym ludziom z obsługi Nordiska trułem rzyć wieloma telefonami, dodatkowo wymienili mi modem mimo , że stwierdzili że z nim wszystko jest w porządku (!).
Rozważam więc tę antenę ale bez wielkiej nadziei. Nic innego rozsądnego nie ma u mnie zasięgu (Dziadowice 62-709, 2 km w las), do kabla mam 1,5 km.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Nordisk-opinie

Post autor: DejaVu »

@Sotar jaki masz sygnał dBm ?
Sotar
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2008-06-07, 12:05
Lokalizacja: Dziadowice

Re: Nordisk-opinie

Post autor: Sotar »

@DejaVu
Sczerze mówiąc, nie wiem jak to teraz sprawdzić.
Z powodu dziwnej i chwilowo nieuleczalnej awarii portów USB na jedynym sprzęcie z windą nie jestem w stanie podłączyć modemu do windowsa i sprawdzić którymś z programów windowsowych.
Router pokazuje po prostu 31/31, ale nie w dBm.
Jeśli podpowiesz jak/czym sprawdzić to spod linuxa, to go przełączę do tego laptopa i zweryfikuję.
Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam.

Jeszcze dodam, że mój BTS NIE jest obciążony. Potwierdzili to techniczni z Nordiska, jestem na nim sam lub prawie sam.
Ostatnio zmieniony 2012-03-28, 18:57 przez Sotar, łącznie zmieniany 1 raz.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Nordisk-opinie

Post autor: DejaVu »

Nie znam żadnych programów windowsowych czy też Linuxa ja jak i większość użytkowników używa Axssestel Menager który był w Orange CDMA - teraz mam Plus CDMA to jest to samo co Nordisk i używam tego menadżera-poszukaj w sieci.Pozdrawiam.
Sotar
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2008-06-07, 12:05
Lokalizacja: Dziadowice

Re: Nordisk-opinie

Post autor: Sotar »

Tak jak pisałem, do tej usługi dostałem nie router, a modem (wtedy nie mieli routerów w ofercie) i programik do niego dołączony to easy wireless net, który nie pokazuje liczbowo siły sygnału. Pokazuje go kolorami i jest max lub blisko tego, zależnie od podmuchu wiatru.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Nordisk-opinie

Post autor: DejaVu »

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=32468 czytałeś ten temat? może i Ty masz włączone RTT i dlatego tak lipnie działa? ja też mieszkam w lesie a do nadajnika mam ok.8km.Pozdrawiam.
Chudy*
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-05, 21:01
Lokalizacja: wlkp

Re: Nordisk-opinie

Post autor: Chudy* »

Witam,
zamierzam skorzystać z oferty nordiska, mam jednak drobne pytanie. Otóż w ich ofercie router kosztuje 219 zł, stąd moje pytanie czy warto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> oferte z modemem za 1 zł, a router dokupić na włąsną ręke -taniej i go skonfigurować? :)
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Nordisk-opinie

Post autor: jarek999 »

Chudy*,
stąd moje pytanie czy warto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> oferte z modemem za 1 zł, a router dokupić na włąsną ręke -taniej i go skonfigurować?
Nie warto brać tego routera-nie biorę pod uwagę ceny lecz zawodność konstrukcji tego sprzętu i związane z tym problemy o których więcej można poczytać przeglądając forum. ;) P.S Zdecydowanie modem najlepiej firmy AntyDATA a do tego jakiś router z Open-Wrt lub Tomato Dual-WAN. ;)
jareq
ODPOWIEDZ