PROBLEM Z gc89 W LAPTOPIE FIRMY ASUS Z9100L

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mamuch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-13, 10:15
Lokalizacja: Wrocław

PROBLEM Z gc89 W LAPTOPIE FIRMY ASUS Z9100L

Post autor: mamuch »

Witam. Mam internet iPlus z modemem PCMCIA sonyericsson gc89. W moim mieszkaniu jak podłączę do swojego laptopa ASUS Z9100L to nie mam zasięgu ani jednej kreski ale jak podłączę do innego laptopa to ten zasięg łapie nie pełny ale jest. Czy dodatkowa antena zewnętrzna rozwiąże ten problem??? a jak nie to jak go naprawić. Dziękuję za wszystkie rady.
Młody
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: PROBLEM Z gc89 W LAPTOPIE FIRMY ASUS Z9100L

Post autor: Tomekłódź »

Znaczy się w tym samym miejscu stoją te laptopy tak?? Jak tak to może coś zakłóca jakiś kabel zasilający albo coś.

I mam pytanie czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> się loguje do sieci czyli czy można wysłać np sms??
mamuch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-13, 10:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: PROBLEM Z gc89 W LAPTOPIE FIRMY ASUS Z9100L

Post autor: mamuch »

Komputery są w tym samym miejscu ale jak jeden działa to drugi jest wyłączony i tak na zmiane. Nie loguje się do sieci bo nawet nie widać logo PLUSA. Dzięki za pomoc:)
Młody
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: PROBLEM Z gc89 W LAPTOPIE FIRMY ASUS Z9100L

Post autor: Tomekłódź »

Wiesz co takie rozbieżności w zasięgu to mało prawdopodobne. A instaluje Ci się wszystko co jest potrzebne?? Tam jest takie cuś jak SIM card reader masz to w menadzerze urządzeń??
mamuch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-13, 10:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: PROBLEM Z gc89 W LAPTOPIE FIRMY ASUS Z9100L

Post autor: mamuch »

wszystko się zainstalowało poprawnie. ten komputer w innym miejscu działa jak powinien. przeinstalowałem system i robię od nowa. zobaczymy co będzie. napiszę
Młody
mamuch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-13, 10:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: PROBLEM Z gc89 W LAPTOPIE FIRMY ASUS Z9100L

Post autor: mamuch »

W serwisie asusa mówią że między innymi te modele mają problemy i łącznością w miejscach gdzie ten zasięg jest na ok srednim poziomie. Mówią że to problem z kompatybilnością i że na to rozwiązania nie ma. Jak wrócę do domu to sprawdzę ostatni raz. Mam świeży system i na 100% we Wrocławiu działa.
Młody
mamuch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-13, 10:15
Lokalizacja: Wrocław

ZROBIONE

Post autor: mamuch »

Gdyby ktoś miał podobny problem do mojego, to antena zewnętrzna SonyEricsson do modemu GC89 rozwiązuje ten problem. Mam pełny zasięg. Pozdrawiam
Młody
Jasiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-03-24, 23:43
Lokalizacja: Bia?a Podlaska

Re: PROBLEM Z gc89 W LAPTOPIE FIRMY ASUS Z9100L

Post autor: Jasiek »

Mamuch powiedz jak łączysz się z internetem to laptop masz podłączony do zasilacza czy z baterii??Mam Asusa A6R B002 i ...tyłek!!! Na bateri <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie można uzyskać połączenia (mam modem SE GC 75e).Nie wiem czy mam reklamować Asusa czy modem.Wydaje mi się,że i jedno i drugie to lipa.Sprawdzałem modem na Fujitsu-Simens 8010 i tam na zasilaniu bateryjnym i net śmiga super.
mamuch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-13, 10:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: PROBLEM Z gc89 W LAPTOPIE FIRMY ASUS Z9100L

Post autor: mamuch »

zobacz co powiedzą w serwisie asusa. Najlepiej tym autoryzowanym we wrocku. pozdro
Młody
mamuch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-13, 10:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: PROBLEM Z gc89 W LAPTOPIE FIRMY ASUS Z9100L

Post autor: mamuch »

Mi śmiga na baterii super
Młody
ODPOWIEDZ