Ortografia !

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Ortografia !

Post autor: Vipera »

W ostatnich dniach, nasila się bunt na Forum, przeciwko wyróżnianiu błędów ortograficznych przez Moderatorów.

Chciałbym przypomnieć, że każdego użytkownika Forum obowiązują : Zasady netykiety oraz Regulamin.

Dla tych, którzy już zapomnieli:

W Zasadach Netykiety znajdują się następujące zapisy:
Niedopuszczalne zachowania !
  • 9. Unikaj pisania WIELKIMI literami - w Internecie oznacza to, że krzyczysz. Nie nadużywaj także wykrzykników. Jeśli chcesz wyróżnić jakieś słowo lub zdanie, możesz skorzystać z BBCode lub emotikonów.

    10. Przestrzegaj zasad ortografii. Niedopuszczalne są zapisy typu '<font color="#FF00FF"><b>»»komórka««</b></font>', "mugł", "<font color="#FF00FF"><b>»»który««</b></font>", "karzdy", "rzaden"! Nie piSHmY ff TeN SpoSoop niom =D!
    Zapoznaj się ze stroną: Bykom Stop i korzystaj ze słownika, np. Słownik
Zgodnie z Regulaminem Forum wypowiedzi naruszające Netykietę będą usuwane.
W Regulaminie Forum znajdują się następujące zapisy:
7. Użytkownik, który swoimi wypowiedziami będzie zaniżał poziom Forum , w szczególności poprzez:
  • a. niestosowanie się do zasad ortografii
    b. niestosowanie się do zasad Netykiety
    c. wulgarne wypowiedzi
    d. posty pisane młodzieżowym slangiem, językiem niezrozumiałym lub budzącym wątpliwości, zaburzające poprawną komunikację między Użytkownikami Forum
    e. formułowanie wypowiedzi w stylu - pIsHeM tAk bO LuBiEm sE TaK p0PisHaC
    f. pisanie postów odbiegających znacząco od tematu głównego
może zostać usunięty ze składu Forum.
Jak dotąd, nie korzystamy jeszcze ze wszystkich uprawnień, które daje nam regulamin, a którego akceptację wyraził KAŻDY użytkownik rejestrujący się na Forum.

Nie chodzi tu o "dowalenie" piszącym.
Chodzi o to, żeby nie robić z Forum śmietnika.

Moderatorzy muszą się "przedzierać" przez setki błędów ortograficznych, co nie jest żadną przyjemnością.

W związku z powyższym, chciałem poinformować, że tak łagodne traktowanie błędów już się skończyło.
Posty, których autorzy nie poprawili wskazanych błędów (co oznacza, że nie uznają Regulaminu), będą systematycznie usuwane.
Ostatnio zmieniony 2006-05-14, 20:09 przez Vipera, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Ortografia !

Post autor: pimosz »

Jak nie robić błędów na forum?

Odpowiedz jest banalnie prosta :wink: . Treść posta piszemy w dowolnym edytorze tekstu z funkcją sprawdzania ortografii. Po korekcie :D kopiujemy do okienka wiadomość i wysyłamy.

Pozdrawiam!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ortografia !

Post autor: zDaleKi »

Jeżeli ktoś ma problem z błędami, to może też sobie zainstalować FireFoxa + odpowiednie wtyczki sprawdzające pisownie. Np. SpellBound

EDIT (2010.01.31):
Dodam, że od wersji FireFoxa 2.0 ma on wbudowaną korektę pisowni.
W 2010 roku mamy już wersję 3.6 FireFoxa i sprawdzanie pisowni działa rewelacyjnie.
Ostatnio zmieniony 2010-01-31, 10:07 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Ortografia !

Post autor: niq »

Niektórzy piszą ładnie i po polsku, inni robią błędy w prawie każdym wyrazie. Nie to jest najgorsze, gorsze jest to, że sprzeciwiają się ich poprawie, a często jeszcze myślą, że piszą poprawnie, choć bardzo się mylą. Ja popieram w 100% inicjatywę moderatorów, co do poprawiania błędnych wyrazów. Może dzięki temu ktoś nauczy się je poprawnie pisać... Na pewno to nikomu nie zaszkodzi i dobrze by było, gdyby osoby, którym poprawiono błędy nie były zdenerwowane tylko wdzięczne za lekcję :D. Cieszy mnie fakt, iż moderatorzy mają tyle czasu i cierpliwości na to... Czasami spadam z fotela, jak niektóre posty widzę. ;) Brawo...
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ortografia !

Post autor: MaciekAdv »


"niq"
Uważaj żebyś sobie czegoś nie złamał jak spadasz z tego fotela :):):)
Masz po części racje ale bez przesady, żeby od razu usuwać posty jak się parę
"byków" (Szadzik) zrobi, ludzie wysuwacie ortografie przed główny cel forum, czyli pomoc innym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Ortografia !

Post autor: Vipera »

MaciekAdv pisze:żeby od razu usuwać posty jak się parę
"byków" (Szadzik) zrobi, ludzie wysuwacie ortografie przed główny cel forum, czyli pomoc innym
Jeśli uważnie przeczytasz, to zauważysz, że ostrzeżenie o usuwaniu dotyczy tych użytkowników, którzy pomimo zwrócenia uwagi nic sobie z tego nie robią.
W ten sposób okazują swoje lekceważenie w stosunku do wszystkich.
Takie "czerwone" posty aż krzyczą : "Mam was głęboko w..."

Mamy tu sobie pomagać. Sam to zresztą (i słusznie) zauważyłeś.
Jednak szacunek dla drugiej osoby też jest bardzo ważny.
Załóżmy, że dostajesz list od kogoś, kto ma do Ciebie jakąś prośbę i pierwsze co widzisz, to masa błędów ortograficznych.
W dobie słowników elektronicznych (również bezpłatnych), każdy ma możliwość sprawdzenia tego co napisał.
Jeśli tego nie robi, to co można o takiej osobie pomyśleć?
Że Cię olewa, lekceważy.

Trochę czasu na poprawienie błędów (lub jedynie sprawdzenie czy ich nie ma) każdy może poświęcić.

Sam mam kłopoty z ortografia - przyznaję sie do tego. I właśnie z tego powodu bardzo uważam na to co i jak piszę.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Ortografia !

Post autor: siubul87 »

Jestem po stronie moderatorów. Chwała im za to co robią. Jak nauczymy sie poprawnie pisać, to na pewno bedziemy miec mniej problemów z maturami itp. Przykład listu tu podany jest bardzo dobry, np. jak bym dostał list z prostymi błedami ortograficznymi od dziewczyny, to dał bym sobie z nią spokój:) Nie rozumiem tych, którzy mowia, ze to jest niepotrzebne...Owszem potrzebne, jak zrobie jakis bład i jest on wyróżniony na kolor czerwony, to jest to dla mnie nauka bo np. co sobie pomysla o nas pracodowacy gdy dostana CV z błedami ortograficznymi??? Kazdy niech sobie na to pytanie odpowie...
SPV C500 + SIMDATA
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Ortografia !

Post autor: Szadzik »

@MaciekAdv - daj sobie spokój z tą wojną. Przestań robić błędy, to nikt Ci ich nie bedzie poprawiał.

Czepiasz się mnie - pokaż mi jeden błąd w moich postach typu "<font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font>", "<font color="#FF00FF"><b>»»używam««</b></font>" itp. U Ciebie aż się roi od takich kwiatków.
Back to the Future ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ortografia !

Post autor: zDaleKi »

siubul87 pisze:Nie rozumiem tych, którzy mowia, ze to jest niepotrzebne...Owszem potrzebne, jak zrobie jakis bład i jest on wyróżniony na kolor czerwony, to jest to dla mnie nauka
I dodam, że zawsze można swój post poddać edycji i usunąć błędy!
siubul87 pisze:... bo np. co sobie pomysla o nas pracodowacy gdy dostana CV z błedami ortograficznymi???
Dobre porównanie. Pracodawcę się szanuje i tam nikt błędów nie robi...
Jaki z tego wniosek, ze nas tu się nie szanuje? Bo mi taki wniosek przychodzi do głowy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ortografia !

Post autor: MaciekAdv »

Na moim koncie mam podany adres e-mail, dostawałem już e-maila z prośbami o pomoc, z paroma osobami pomagając im rozmawiałem na gg i nigdy nikogo nie olałem tylko dlatego że popełnia błędy ortograficzne. Rozumiem że taka wasza praca (moderatorów) aczkolwiek nic mnie tak nie drażni jak groźby usuwania postów, ktoś jakaś nowa osoba zakłada konto bo ma jakiś problem (na pewno nie czytała regulaminu jak większość użytkowników tego forum)
a tu nagle ktoś jej wyjeżdża na czerwono albo cos poprawisz albo post pójdzie na śmietnik!!!
Tak jak mowie wszystko jest dobre ale w odpowiednich ilościach, przecież taki kowalski który z komputerami ma tyle wspólnego co z mercedesami  zaraz się zrazi po czymś takim i nawet nie zajrzy, czy ktoś mu odpowiedział na posta.
Szadzik nic do Ciebie nie mam ale proszę Cię odpuść trochę z tymi groźbami usuwania postów, bo ludzie z 1-20 postów nawet nie wiedzą że jest opcja edytowania postu. Zobacz ile jest użytkowników w tym przedziale.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Ortografia !

Post autor: Szadzik »

MaciekAdv pisze: Szadzik nic do Ciebie nie mam ale proszę Cię odpuść trochę z tymi groźbami usuwania postów, bo ludzie z 1-20 postów nawet nie wiedzą że jest opcja edytowania postu. Zobacz ile jest użytkowników w tym przedziale.
Pozdrawiam
Maciek - póki co będąc modem usunąłem max. 3 posty.
Każdy kto się zapisuje na forum, ma obowiązek czytać jego regulamin - tam napisane jak byk - błędy są tępione. Konie kropka. Koniec dyskusji. Jeśli chce uczestniczyć na forum, to niech się stosuje do regulaminu - po to on jest. Ciebie też to dotyczy.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Ortografia !

Post autor: Jojo »

Mam propozycje, co do tych błędów, posty, które będą zawierać błędy będą usuwane, użytkownik będzie miał 2 dni (może i krócej) na poprawienie błędów w przeciwnym razie do kosza (Czasem jest naprawdę trudno uniknąć błędów zdarzają się one praktycznie każdemu). Najlepiej gdyby ta informacja o czasie poprawienia błędów była umieszczana zaraz przy tej "popraw błędy" i jeszcze jednej informacji, że post można edytować. To taka moja sugestia. Ja też się trochę buntuję, ale jednak trzeba w końcu szanować język polski przynajmniej na tym forum. :wink:
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Ortografia !

Post autor: kemott1 »

Jestem za,a nawet przeciw. :wink:
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Ortografia !

Post autor: Vipera »

@jojo - myślę, że Twoja propozycje jest bardzo dobra.
Błędy mogą (choć nie powinny) przytrafić się każdemu.
Myślę, że reszta Moderatorów również będzie za Twoją propozycją.

Pozdrawiam.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ortografia !

Post autor: raptou »

Ja staram sie nie robić błędów a jednak zdażają się i sam jestem w szoku, gdy czytam nastepnego dnia swoje własne treści.
Staram sie używać przy redagowaniu opcji "podgląd" i czytać jeszcze raz a i to czasem przeoczę sporo błędów. Różnie bywa, szczególnie, gdy - jak już pisałem na Esacie - człowiek jest po prostu zmęczony i nawet wielokrotne czytanie nie pomaga, za co przepraszam.

Powinno się pisać starannie. Błędy to niechlujstwo oraz brak szacunku dla czytających i tu się zgadzam. Bardzo dobrze, że zwraca sie uwagę na błędy zaznaczając je na czerwono. W równym stopniu dotyczy to mnie. Ale, zeby z tego powodu kasować posty ?
Dwa dni na edycję posta to -wg mnie - nie trafiony pomysł. Ja na hobby (a takim jest przeglądanie for o tej lub podobnej tematyce) zwykle mam czas głęboką nocą lub okazjonalnie w dzień. A co z tymi, którzy siadają do komputera np. raz w tygodniu ?? A co z tymi, którzy z powodu choroby piszą tak, ze się ich czasem rozczytać nie da. I nie jest to dysgrafia, czy inna dyslekcja tylko skutek np. zażywania silnych, nieco otępiających leków. Osobiście znam taką jedną osobę (od wieeeelu lat), ktora już nawet nie próbuje zaglądać na żadne forum a przeczytanie SMSa od niej graniczy z cudem. Takich ludzi wśród nas jest sporo, często jest to ich jedyna forma kontaktu ze światem a też mieszkają w różnych miejscach, też mają problemy techniczne. Nie są ani gorsi, ani głupsi ale nie potrafią poprawnie sklecić pisanego zdania, choć też korzystają z internetu i także chcieli by o coś zapytać, czy też podzielić się opinią w jakiejś kwestii.

Myślę, ze napiętnowanie w stylu "Bykom stop" jest doskonałym, trafionym i w zupełności wystarczającym pomysłem. Wystarczająco piętnuje. Ludzi, którzy nie umieją z różnych powodów pisać i tak nie da się już tej sztuki nauczyć ale nie każdy robi to z powodu niedouczenia.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Ortografia !

Post autor: Szadzik »

@raptou - ja się z Tobą zgadzam w 101%! Jednak na tym forum, 2x już pisałem, żeby Ci którzy mają problemy z ortografią, uzywali edytora tekstu z autokorektą. Czy ktokolwiek zareagował? NIKT!
W tym poście, też taka propozycja padła, i co? I nic! Nawet do FireFoxa jest specjalna wtyczka sprawdzająca pisownię. Są jeszcze słowniki internetowe - za darmo.
Czy na prawdę tak trudno jest użyć tych narzędzi podczas pisania postów?
Wtedy na prawdę będzie forum inaczej wyglądało i Uzytkownikom będzie łatwiej czytać i Moderatorzy będą mniej pracy mieli. Wszyscy będą zadowoleni. Trzeba tylko trochę dobrej woli...
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Ortografia !

Post autor: Vipera »

Tadeusz pisze:Propozycja zmiany "poprostu" (pisanego razem) na "poprostu" (znow pisanego razem) jest oczywista pomylka.
Daje to do myslenia, jak widac KAZDY moze robic bledy.
Jest pomyłką - i juz zostało poprawione.
Tadeusz pisze:No to teraz pewnie wylece definitywnie z forum...
Widzisz jakiś powód, żeby do tego doszło?
Zwracasz uwagę na błędy poprawiających błędy i masz do tego pełne prawo.

Przyznam, że zrobiło mi się głupio, ale skoro dopuściłem sie tego, to nie będę chował głowy w piasek.
I nie będę zwalał na przemęczenie, czy coś w tym stylu.
Po prosto zrobiłem błąd i już go poprawiłem.
Przy okazji - dzięki za jego wytknięcie.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Ortografia !

Post autor: Vipera »

Konqueror korzysta z aspel-pl.
Gedit również. Niestety plugin do Firefoxa nie chodzi z najnowszymi wersjami :( . Można jednak dodać słownik PWN do wyszukiwarek.
Co do polskiej klawiatury, to możesz zmienić w Swoich preferencjach (gnome-keyboard-properties). Przynajmniej ja tak robię.
Fakt, że jak sie admin systemu uprze, to user zbyt wiele niezrobi :P

Z "publicznym" poprawianiem - zobaczymy.
Na razie zbieramy sygnały i opinie.

Pozdrawiam.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Ortografia !

Post autor: Jojo »

Wszystko fajnie i ładnie, pojedyncze błędy się zdarzają można je wybaczyć, ale jednak i takie należy poprawić żeby przynajmniej post nie był czerwony, ale co zrobić z tymi, w których aż się roi od błędów? A są takie posty i niezbyt ładnie to wygląda, może w tym przypadku dać 2 dni na poprawienie.
Wyobraźcie sobie jak by wyglądało forum gdyby było całe czerwone i roiło się od błędów, to by była klapa.
Zastanawia mnie jeszcze jedno pytanie, co jest ważniejsze pomoc innym czy błędy robione przez te osoby? Myślę, że jedno i drugie jest ważne, dlatego są te 2 dni posty by były usuwane na 3 dzień. Tak myślę.
:?
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Ortografia !

Post autor: Vipera »

Ważny argument przytoczył raptou.
Nie wszyscy "wiszą" na Forum, czasem faktycznie wpadają tu co kilka dni. Czasem mogą mieć "przerwę".
Jednak i to można zweryfikować :P Są na to sposoby i to bardzo proste.
Niedługo ustalimy jedną, wspólną taktykę postępowania.
Obecnie wszystkie uwagi są wnikliwie "przetwarzane".
Nie chcemy nikogo piętnować, ani wyrzucać z Forum (chyba, że taki delikwent totalnie wszystko olewa. Jednak w takim przypadku to juz nie miejsce dla takiego gościa). Wypowiedzi też szkoda, gdyż są przecież po to, żeby pomagać.

No cóż... Zobaczymy...
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ortografia !

Post autor: MaciekAdv »

Pewnie mnie pojedziecie zaraz, ale mimo wszystko się z wami podzielę moim pomysłem.
A gdyby tak moderatorzy sami poprawiali błędy? Ewentualnie mogli by wysyłać emaile z lista błędów:)Tak czy tak sprawdzacie pisownie na postach, wiec czy tak trudno je od razu przy edytować i poprawić błedy?? A naukę ortografii zostawić szkole.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ortografia !

Post autor: zDaleKi »

MaciekAdv pisze:A gdyby tak moderatorzy sami poprawiali błędy?
Gdyby tak było jak piszesz, to nikt by z tego sobie nic nie robił!
Założę się o skrzynkę piwa, że błędów byłby coraz więcej, bo każdy by mówił "po co się starać skoro i tak mnie poprawią".

Może idąc tym tropem jeszcze CV do pracy też wszystkim pisać? :lol:
Albo pracodawca sam sobie poprawi? :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Ortografia !

Post autor: siubul87 »

Zgadzam sie z BliSkim, niektórzy chcą aby moderatorzy odwalali za nas czarną robote...bo tak im jest na ręke, nie muszą sie wysilać itp. To tak jak z polskimi drogami, co rok je lepią a i tak wypadają te same dziury... bo wiecie jak z tymi drogowcami jest??? Jest czterech robotników...jeden robi a trzech stoi i sie patrzy. Tak samo pewnie chcecie zeby było na forum...moderator to ten co robi a Wy to Ci co sie patrzą i mają wszystko w d....
P.S. "Wy" - to Ci co uważają że pisanie z błedami ortograficznymi jest ok. Pozdrawiam
SPV C500 + SIMDATA
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Ortografia !

Post autor: Szadzik »

Tadeusz pisze:A tak a'propos wtyczek poprawiajacych bledy - ja osobiscie nie bardzo moge ich stosowac w sytuacji, kiedy na Linuksie (ktorego uzywam na uczelni) administrator nie zamierza zainstalowac polskiej czcionki i klawiatury.
Nikt nie nakazuje używania polskiej czcionki słowo "używam" można napisać "uzywam" i nie będzie błędu. Jak napiszesz "<font color="#FF00FF"><b>»»używam««</b></font>" to na pewno ktoś poprawi.
Back to the Future ;)
Zbb Ustka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-03-20, 09:30
Lokalizacja: Ustka

Re: Ortografia !

Post autor: Zbb Ustka »

Mi osobiście nie przeskadzają błędy ortograficzne bardziej mnie interesuje treść. Ale jak jest taka potrzeba to będę się starał ich nie robić :D
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Ortografia !

Post autor: Szadzik »

Zbb Ustka pisze:Mi osobiście nie przeskadzają błędy ortograficzne bardziej mnie interesuje treść. Ale jak jest taka potrzeba to będę się starał ich nie robić :D
No i tylko chodzi o to, żeby reszta podeszła tak samo.
Back to the Future ;)
Robert p
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-03-19, 17:12

Re: Ortografia !

Post autor: Robert p »

siubul87 ,Ty chyba musiałeś robić w drogówce,bo masz taki wypasiony dowcip i wiesz jak oni pracują.A swoją drogą na innych forach jest taki przycisk"pisownia"i po sprawie.Tylko nie było by sie do kogo przyczepiać.Poprawianie znaków interpunkcyjnych typu kropka przecinek, to już jest żenujące. Pan Miodek byłby z was dumny;)
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Ortografia !

Post autor: siubul87 »

Robert p pisze:siubul87 ,Ty chyba musiałeś robić w drogówce,bo masz taki wypasiony dowcip i wiesz jak oni pracują.
Nie nigdy nie pracowałem w drogówce, ale obserwuje czasami jak pracują drogowcy...może u Ciebie są bardziej pracowitsi niż u mnie:) Zyczył bym sobie żeby u mnie tacy byli:)
Tadeusz pisze:Cóż, Siubul87 (swoją drogą ciekawy nick)
Hmmm ciekawy??:):)
SPV C500 + SIMDATA
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Ortografia.

Post autor: Enzo »

Ja miałbym tylko jedną sugestię. Może wystarczy, jeżeli wyraz z błędem zostanie zaznaczony na czerwono, bez tych migających napisów „byk”, oraz bez podawania w nawiasie poprawnej pisowni? Te wszystkie dodatki bardzo utrudniają czytanie.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Ortografia.

Post autor: dormario »

Enzo pisze:Ja miałbym tylko jedną sugestię. Może wystarczy, jeżeli wyraz z błędem zostanie zaznaczony na czerwono,
Cytat przyciety przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
Popieram w 100%.
Mnie też to irytuje, bo czytając takie "rozszerzone" posty można stracić wątek. :wink:
ODPOWIEDZ