NOKIA 6230i internet

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zibi_2004
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-10, 22:44
Lokalizacja: Warszawa

NOKIA 6230i internet

Post autor: zibi_2004 »

Witam serdecznie,
Od kilku godzin walczę z konfiguracją telefonu Nokia 6230i i laptopa w celu uruchomienia internetu w połączeniu przez bluetooth ( mam uaktywnioną usługę iPLUS). Uprzejmie proszę o pomoc w konfiguracji tych urządzeń żeby uruchomić internet ?
Z góry dziękuję za pomoc !!!
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: NOKIA 6230i internet

Post autor: Szadzik »

1. Jakie masz oprogramowanie BT?
2. W samym telefonie nic nie potrzbujesz zmieniać.

Kroki do podłączenia się do netu.

1. Tworzysz nowe połączenie w panelu sterowania w "Połączeniach sieciowe i telefoniczne". Wszelkie ustawienia znajdziesz tutaj-KLIK do FAQ z opisem
2. Oczywiście parujesz telefon z oprogramowniem BT.
3. Jeśli potrzebujesz użyć modemu telefonu poprzez BT, to są na to różne sposoby w zależności od oprogramowania BT i telefonu.
Opcja a) W oprogramowniu do BT klikasz opcję połączenie dial up i komputer automatycznie połączy Cię z wybranym połączeniem.
Opcja b) W oprogramowaniu do BT klikasz opcję połączenie COM. Jak Cię podłączy jako COM to modem jest gotowy do pracy. W "Połączenia sieciowe i telefoniczne" dwa razy klikasz utworzone przez Ciebie połączenie i dajesz "połącz".

Musisz lekko poeksperymentować. Jeśli wywala Ci jakieś konkretne błędy, to podaj jakie. Możesz np. potrzebować wpisać w zaawansowanych opcjach modemu poleceni incjalizacyjne modemu. Takie polecenie dla Plusa znajdziesz w podanym przeze mnie wątku.

Powodzenia.
Back to the Future ;)
zibi_2004
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-10, 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: NOKIA 6230i internet

Post autor: zibi_2004 »

Bardzo dziękuję za pomoc, udało się uruchomić. Jednocześnie mam pytanko jak zwiększyć mu prędkość EDGE ponieważ max osiągam prędkość 111kbit/s a słyszałem, że można dojść do 170 kbit'/s ?
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: NOKIA 6230i internet

Post autor: MaciekAdv »

Nokia 6230i ma EDGE klasy 10 co oznacza, ze możesz osiągnąć nawet około 250kb/s, nie wiem czy jest sens ale jest chyba możliwość podłączenia jakiejś antenki za pomocą przejściówki. Najlepiej jak się wypowie jakaś osoba, która coś takiego robiła, ale z tego co wiem to te gniazda są dość delikatne i trzeba bardzo uważać.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: NOKIA 6230i internet

Post autor: pimosz »

Bluetooth zmień na kabelek :wink: Będzie lepiej
wk26
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-03-19, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: NOKIA 6230i internet

Post autor: wk26 »

Zibi !! Odezwij sie do mnie na gg 1315147 to sprobuje Ci pomoc. Sam korzystam z 6230i i laptopa przez bluetooth.
anzelmo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-01, 05:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: NOKIA 6230i internet

Post autor: anzelmo »

Nie uważam, że na kabelku bedzie lepiej, zresztą do Nokii kabelki, te oryginalne, kosztują majątek. Po prostu musisz ustawic predkośc połączenia modemu na np. 460800 kbps, nie wiem jakiego używasz oprogramowania. Ja np. mam tel. SE K600i, mam do niego kabelek w zestawie, a też łączę sie przez BT, bo nie wiedzieć czemu na kabelku osiaga przepustowość max. 24 KB/s, an BT do 48 KB/s, a srednia predkość ściągania pliku to ok. 40 KB/s. (na UMTS). Na tym samym oprogramowaniu....
emotikonek2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-13, 20:32
Lokalizacja: w-wa

Re: NOKIA 6230i internet

Post autor: emotikonek2 »

jak moge podlączyc telefon SE k700i do SE modem GC85 przez Bluetooth???
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: NOKIA 6230i internet

Post autor: zDaleKi »

emotikonek2 pisze:jak moge podlączyc telefon SE k700i do SE modem GC85 przez Bluetooth???
Chcesz podłączyć telefon do modemu?? W jakim celu, bo nie bardzo rozumiem tę idee?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ