Blueconnect antena znowu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BeastUSSJ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-17, 23:15
Lokalizacja: Szczytno

Blueconnect antena znowu

Post autor: BeastUSSJ »

Witam!

Mam internet bezprzewodowy blueconnect.Oczywiście mój problem ma związek z szybkością GPRS/EDGE.Mieszkam 12 km od miasta i mimo to iż pisze że mam pełny zasięg internet chodzi tragicznie 30kb/s max(nocą).Mimo iż pisze że mam pełny zasięg chce kupić sobie antenę.Więc moje pytanie brzmi:czy to mi coś zmieni?W mojej wsi 4 osoby mają taki internet.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect antena znowu

Post autor: Jaco »

Przede wszystkim zajrzyj do naszego <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a> i poszukaj tematu jak wybrać antenę.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blueconnect antena znowu

Post autor: zDaleKi »

BeastUSSJ pisze:Mieszkam 12 km od miasta
I taką odległość masz do BTSa?
BeastUSSJ pisze:mimo to iż pisze że mam pełny zasięg internet chodzi tragicznie 30kb/s
To przy połączeniu GPRS czy EDGE?
BeastUSSJ pisze:chce kupić sobie antenę.Więc moje pytanie brzmi:czy to mi coś zmieni?
W 90% antena przy takich odległościach pomaga. Link wtedy będzie stabilniejszy a i prędkość powinna wzrosnąć.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
BeastUSSJ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-17, 23:15
Lokalizacja: Szczytno

Re: Blueconnect antena znowu

Post autor: BeastUSSJ »

Więc mieszkam na wsi,internet jest GPRS/EDGE a antena parę kilometrów,myślę że to będzie antena kierunkowa.Mój modem to Huawei E160.Czy to może być taka?
http://www.komputery-online.pl/product_ ... ts_id=2839
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect antena znowu

Post autor: ja.michal »

BeastUSSJ, może być, ale chyba przepłacisz tu gdzie pokazujesz. Do tego konektor do E160 jest chyba inny. Zobacz tutaj.
http://www.dipol.com.pl/eshop/items.php ... group=1006
paszczak

Re: Blueconnect antena znowu

Post autor: paszczak »

BeastUSSJ pisze:mam pełny zasięg chce kupić sobie antenę.Więc moje pytanie brzmi:czy to mi coś zmieni?
Zmieni jeśli dasz antenę kierunkową, ja właśnie jestem na etapie "podrasowania" mojego netu gsm. Zauważyłem już że nie zawsze warto ustawiać antenę na sztywno tzn. skręconą śrubami i wycelowaną w bts. Zmajstrowałem sobie takie sterowanie elektryczne anteną - wykorzystałem graty od sterowania elektrycznym lusterkiem od jakiejś ciężarówki i mam możliwość zdalnego ustawiania tej anteny. Nie mam niestety aparatu żeby pokazać.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect antena znowu

Post autor: ja.michal »

paszczak pisze:Zmajstrowałem sobie takie sterowanie elektryczne anteną - wykorzystałem graty od sterowania elektrycznym lusterkiem od jakiejś ciężarówki i mam możliwość zdalnego ustawiania tej anteny.
Fajna sprawa paszczak. :ok: Ile stopni możesz obracać?
paszczak pisze:Nie mam niestety aparatu żeby pokazać.
To pożycz od kogoś bo to bardzo ciekawe rozwiązanie. Może nawet opiszesz to dokładnie i wrzuci się na forum. :)
paszczak

Re: Blueconnect antena znowu

Post autor: paszczak »

ja.michal pisze:Ile stopni możesz obracać?
Kąt zależy od ustawienia ramienia ale jakieś 90 stopni w poziomie wyciągnę. Problem jest w tym że ten "silniczek" jest trochę za delikatny i przy ustawieniu na większy kąt ma ciężko pracować (a tam delikatna przekładnia jest). Dlatego chcę to przerobić na typowy silnik (mechanizm) do podnoszenia szyby z drzwi samochodu osobowego - tam napęd jest solidniejszy. Wtedy będę miał możliwość obrotu (zmiany kąta w poziomie), ruch anteną góra/dół i zmianę konta nachylenia anteny. Całość jest bardzo prosta - podstawa to kólko z aluminium z umieszczonym centralnie łożyskiem, do tego krótki maszt i parę dźwigni z drutu. Na razie mam fazę projektu "przed produkcyjną" - straszy trochę wyglądem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect antena znowu

Post autor: ja.michal »

paszczak ciekawy projekt. :ok:
paszczak pisze:Na razie mam fazę projektu "przed produkcyjną" - straszy trochę wyglądem.
Wersja BETA, albo pre-BETA. :hyhy:
BeastUSSJ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-17, 23:15
Lokalizacja: Szczytno

Re: Blueconnect antena znowu

Post autor: BeastUSSJ »

Kurcze :/ Ten co dałem link miał wejście do Huawei E160.Może któs mi podać link do dobrej anteny z takim wtykiem.Nie znam się a chce kupić dobrą antenę.
ODPOWIEDZ