Aleksandrow Lodzki - 3G

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: szalony »

Chcialem poinformowac ze Orange uruchomilo w miescie stacje 3G :) Stacja jest przy strazy pozarnej na ulicy 11 listopada , zasieg stacji wewnatrz budynkow jest ladny do 1km - stacja chyba ma predkosc do 3,6mb/s z hsupa do 2mb/s - jak robilem testy to mialem download sredni 150-200kB/s a upload okolo 130-150kB/s... Dla porownania Plus z tej samej lokalizacji ma pewnie wiazke 3G skierowana bardziej do ziemi bo zasieg stacji to tylko 500metrow w budynkach i stacja ta ma 3G 3,6mb/s bez hsupa niestety- podobno ma byc tam hsupa za okolo miesiac ale znajac Plusa i jego tempo aktualizacji to rownie dobrze za rok moga hsupa dac albo wcale ;) Predkosci z stacji Plusa downloadu sa wieksze od Orange bo srednio 200-250kB/s a upload w standardzie umts 45kB/s... Play ma stacje takze juz od czerwca u mnie w miescie - zasieg w budynkach podobnie jak Orange do 1km ale predkosci niestety bardzo slabe - czesto download jest doslownie jak w edge 10-30kB/s a sredni to 60kB/s , upload bez hsupa do 45kB/s. Nie pisalem o Erze bo to jedyny operator u mnie co nie ma stacji 3G w miescie ( nie licze lodzi bo tylko szczatki dolatuja) ... naprawde Era u mnie sprawe zasiegu zarowno gsm i 3G totalnie ma gdzies... Wniosek jest taki wszystkie sieci u mnie w miescie maja wewnatrz budynkow 3G oprocz Ery ktora wcale go nie ma :dobani:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: Patryk »

szalony pisze:stacja chyba ma predkosc do 3,6mb/s
Orange już od dawna stawia tylko stacje 7.2 (praktycznie od przejścia na infrastrukturę Huawei) - zresztą widzę to po osiągach na nowych nodach w mojej okolicy :)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: szalony »

Dlatego pisałem chyba ;) niestety w Orange mam tylko internet na kartę - czy w orange na kartę prędkości ograniczają ? Kilka razy o różnych porach pliki ściągałem i stabilne miałem właśnie coś około 150kB/s a przez moment 250kB/s i spada więc się tym sugerowałem że ma 3,6 ;)
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: yagi »

Zrob test pozno w nocy - jest calkiem miarodajne ;)
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: bob »

szalony, takie prędkości mogą być ograniczone przez wspaniały system Windows. Nawet świeżo zainstalowany nie działa poprawnie. Czy korzystałeś z SM to optymalizacji systemu i łącza?
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: szalony »

Wlasciwie to nie korzystalem z SM :hyhy: ale mysle ze jakbym mial "zwolniony" system to w Plusie bym 400kB/s nie mial ... a czasami mi sie to zdarza ... a tak juz chyba Orange sobie daruje bo zbankrutuje ... Sam juz nie wiem z tej stacji 3G Orange mam duzo lepszy sygnal niz z Plusa ( moim zdaniem Plus zle tilt anten ustawil) i chodzi mi po glowie "wymiana" kart - ja komus dam Iplusa 8GB a ktos da mi Orange Free 6GB... tylko ze chyba bedzie ciezko taka osobe znalezc...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: ja.michal »

szalony pisze:tylko ze chyba bedzie ciezko taka osobe znalezc...
Daj ogłoszenie na forum. :) Może ktoś się znajdzie. :)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: szalony »

Musze to gleboko przemyslec :D najbardziej sie obawiam "jakosci" Orange ze nie daj boze zasieg mam pelny 3G a pradkosci np za miesiac spadna drastycznie... O Plusa raczej jestem spokojny - jak mialem jakies problemy a raczej Plus je mial to zawsze je rozwiazal- z predkosciami w Plusie zarowno w edge i umts nigdy nie mialem problemow . Ale naprawde mnie to wnerwia ze z jednej stacji 700 metrow wewnatrz budynkow z Orange mam full sygnal a z Plusa bardzo slaby - a w tej lokalizacji najczesciej z www korzystam. Co ciekawe z gsm jest odwrotnie Plus daje lepszy sygnal niz Orange, wyglada to tak jakby Plus sygnal umts kierowal w ziemie :dobani: Juz to plusowi zglaszalem i tylko minimalnie tilt zmienili , wczesniej zasieg byl na 200metrow , teraz jest na 500m a Orange dalo do 1km wewnatrz ladny sygnal i to jest ok :ok:

[ Dodano: 2008-12-19, 00:07 ]
Ah co tam dalem ogloszenie - dla mnie to komedia ze w Plusie musze byc przy oknie i to tylko z jednej strony budynku by miec 3G Plusa , a w Orange mam pelen komfort - zasieg w calym mieszkaniu pelny . Niby to nic takiego ze sieci moga miec rozne zasiegi ale chodzi o sygnal z jednej stacji Orange ma ladny a Plus tragiczny :cry:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: bob »

szalony pisze:najbardziej sie obawiam "jakosci" Orange
Ja z kolei nawet wczoraj w firmie na granicy zasięgu 500kBps pobierałem pliki. I tak jest codziennie. :)

[ Dodano: 2008-12-19, 08:39 ]
szalony pisze:Wlasciwie to nie korzystalem z SM :hyhy: ale mysle ze jakbym mial "zwolniony" system to w Plusie bym 400kB/s nie mial
A dlaczego nie? :niepewny:
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: szalony »

A dlatego nie- ze system mam stabilny i wszystko dziala mi ok - przynajmniej na oko ;) - inna wazna sprawa to ze program jest platny i jak nie widze potrzeby to- nie chce placic , a nie chce sie bawic w piratow...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: bob »

wszystko dziala mi ok
Jednak mogłoby szybciej. :]
szalony pisze:inna wazna sprawa to ze program jest platny
Wersja 6 była darmowa. ;)
szalony pisze:nie widze potrzeby to- nie chce placic , a nie chce sie bawic w piratow...
Bo to złodziejstwo i nie popieramy tego na forum.
szalony pisze:A dlatego nie- ze system mam stabilny
To pierwszy raz czytam o stabilnym systemie Windows bo ja też mam i co kilkanaście dni SM naprawia z siedemdziesiąt błędów i uwalnia część zabranego miejsca. :rotfl:
Awatar użytkownika
tgapl
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-10, 11:37
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Aleksandrow Lodzki - 3G

Post autor: tgapl »

bob pisze:szalony, takie prędkości mogą być ograniczone przez wspaniały system Windows. Nawet świeżo zainstalowany nie działa poprawnie. Czy korzystałeś z SM to optymalizacji systemu i łącza?
Skorzystałem z SM w wersji 6.0, skończyło się formatem, niestety. Nie znalem programu, więc użyłem podstawowych opcji, czyli takich które nie wymagały ręcznych ustawień parametrów. I tylko w odniesieniu do optymalizacji połączenia internetowego.
Dell Latitude D500, 1 GB RAM, XP Pro
ODPOWIEDZ