Radiówka czy Iplus???

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Voytec
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-06-09, 21:17
Lokalizacja: Lekowo

Radiówka czy Iplus???

Post autor: Voytec »

Mieszkam we wsi niedaleko Świdwina (woj. Zachodniopomorskie). Chciałbym założyć sobie internet. Mam dwie możliwości: IPLUS EDGE i Radiówka (200zł za przyłącze i 62zl abonament 256kbps). Proszę doradżcie co wybrać. Antena radiówki na szkole ok 200m od mojego domu, bez przeszkód, goły eter. Przekaźnik Plusa tez niedaleko. ze 300m. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Jestem NOWY więc proszę o wyrozumiałość.
Loki777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-05-28, 16:59
Lokalizacja: Polwica

Re: Radiówka czy Iplus???

Post autor: Loki777 »

Mam łącze radiowe 256kbps, moi znajomi mają iplusa 256kbps i osobiście zdecydowanie polecam radiówkę(chodzi szybciej).
Voytec
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-06-09, 21:17
Lokalizacja: Lekowo

Re: Radiówka czy Iplus???

Post autor: Voytec »

Bardziej myślałem o radiowce, ale boję się warunków pogodowych. Czy bedzie to stabilne? W jakim stopniu?
Loki777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-05-28, 16:59
Lokalizacja: Polwica

Re: Radiówka czy Iplus???

Post autor: Loki777 »

Radiówka zależy, czy nie masz drzew na drodze do nadajnika, jak nie masz drzew to nic nie rozłącza, chodzi super, warunki pogodowe- zależy od odległości od nadajnika ja mam jakieś 6km i obokjętnie jaka pogoda to net zawsze chodzi mi dobrze.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Radiówka czy Iplus???

Post autor: MaxFM »

Loki777 pisze:Radiówka zależy, czy nie masz drzew na drodze do nadajnika, jak nie masz drzew to nic nie rozłącza
To akurat tylko czesc prawdy, pozostaja jeszcze budynki, inne sieci na tej samej polaryzacji i nie daj Boze tym samym kanale, moc nadajnika, ukształtowanie terenu i in.
Generalnie jak masz blisko (<5km) i czysta przestrzen to wieksze prawdopodobienstwo ze bedzie to ładnie chodzic. Mozesz sprobowac pogadac z adminem tej sieci zeby przyjechał do Ciebie i sprawdził jakośc i siłe sygnału i powie Ci czy to bedzie chodzic czy nie.
Voytec
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-06-09, 21:17
Lokalizacja: Lekowo

Re: Radiówka czy Iplus???

Post autor: Voytec »

Od ponad tygodnia mam radiówkę i jestem zadowolony. Chodzi bardzo dobrze, 256kbps (czasami więcej pokazuje) za 62zł, wewnętrzne IP więc kłopoty z p2p. Ogólnie fajnie, dzięki za pomoc!!!!
ODPOWIEDZ