Neostrada...

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
turan404
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-26, 10:22
Lokalizacja: Polska

Neostrada...

Post autor: turan404 »

Witam. Mieszkam w wiosce oddalonej o ok. 5 km od ponad 100tys. miasta (Koszalin). w tej części wioski, w której mieszkam domki podzielone są na rzędy ( jeden to około 12 10arowych działek). W rzędzie obok jest neostrada. Jeśli chcieć by ją przeprowadzać przez działkę sąsiada to będzie ok 40m, a jeśli od punktu przy rozwidleniu ulic (tp chce tylko stamąd) ponad 150m... Mam więc 2 pytania:

1. Składałem wniosek o przyłaczenie neostrady, jednak w tym rzędzie tylko ja chcę ją założyć, dlatego tp mi odmówiło. Czy telekomunikacja polskanie ma obowiązku zapewnić mi dostępu do telefonu, a tym samm internetu? Czy są jakieś szanse, że uda się to wywalczyć? Co byście zrobili na moim miejscu?

2. Znacie może jakieś sprawdzone alternatywy dla internetu przez łącze telefoniczne? Internet ten musi nie mieć limitów pobierania danych i być dość stabliny. Mam obecnie internetz sieci komórkowej i nie jestem zadowolony. Wiem, że nie ma u mnie kablówki. Może jakaś radiówka?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Turan404
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Neostrada...

Post autor: wojteks »

turan404 pisze:Czy telekomunikacja polskanie ma obowiązku zapewnić mi dostępu do telefonu, a tym samm internetu?
Telefonu teoretycznie tak ale to nie jest równoznaczne z internetem.
turan404 pisze:Internet ten musi nie mieć limitów pobierania danych i być dość stabliny
To tylko kabel (kablówka, adsl albo dobra radiówka ewentualnie WiMax, Sferia)
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Neostrada...

Post autor: Patryk »

turan404 pisze:Może jakaś radiówka?
To już sam musisz znaleźć odpowiedź na to pytanie...my ne znamy realiów Twojej miejscowości,a nawet nie raczysz podać jej w profilu :]
Na takim forum jest oczywistym,że chcąc zadawać pytania i oczekując odpowiedzi trzeba mieć wpisaną miejscowość.

[ Dodano: 2009-04-26, 13:06 ]
turan404 pisze:Czy telekomunikacja polskanie ma obowiązku zapewnić mi dostępu do telefonu, a tym samm internetu?
Ma obowiązek.
Internetu też - za pomocą modemu analogowego z prędkością 14,4 kbit/s :ok:

[ Dodano: 2009-04-26, 13:08 ]
turan404 pisze:Co byście zrobili na moim miejscu?
Szukali alternatywnego dostawcy.
Tak blisko dużego miasta i w "łatwym" terenie nie powinno być z tym problemów :)

[ Dodano: 2009-04-26, 13:12 ]
turan404 pisze:Jeśli chcieć by ją przeprowadzać przez działkę sąsiada to będzie ok 40m, a jeśli od punktu przy rozwidleniu ulic (tp chce tylko stamąd) ponad 150m...
TP prowadzi przylącze od szafy/puszki z kablem wieloparowym,magistralnym,więc akurat to,że sąsiad 40m od Ciebie ma kabel nie znaczy,ze TP będzie od niego ciągnąć.
Poza tym pozostaje kwestia wolnych par,wolnych slotów na dslamie,etc. - dla jednego abonenta tepsa nie będzie prowadziła nowej magistrali czy dokładala kart za kiladziesiąt tysięcy złotych - to jest niestety logiczne i zrozumiałe ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Neostrada...

Post autor: Jo_gurt »

wojteks pisze:Sferia
Sferia nie ma limitów? :zdziwko:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Neostrada...

Post autor: wojteks »

Jo_gurt pisze:Sferia nie ma limitów?
Może się troszkę rozpędziłem bo tego nie jestem pewny.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Neostrada...

Post autor: bob »

SFERIOstrada nie ma limitów.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Neostrada...

Post autor: krystianb »

bob pisze:SFERIOstrada nie ma limitów.
Niestety chyba autorowi chodziło o rozwiązanie bez kabli tp... a ta sferia ma mizerne limity, chyba takie jak u wielkiej trójcy albo jeszcze gorzej.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Neostrada...

Post autor: bob »

krystianb pisze:Niestety chyba autorowi chodziło o rozwiązanie bez kabli
Oparłem się na tym:
turan404 pisze:Znacie może jakieś sprawdzone alternatywy dla internetu przez łącze telefoniczne?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Neostrada...

Post autor: krystianb »

turan404 pisze:Znacie może jakieś sprawdzone alternatywy dla internetu przez łącze telefoniczne?
Alternatywa = inna możliwość, alternatywa dla linii telefonicznej - połączenie bezprzewodowe, autor pisze że jakoś tepsa się do założenia kabla nie pali.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Neostrada...

Post autor: bob »

krystianb pisze:Alternatywa = inna możliwość,
Hmm, jakoś inaczej to zrozumiałem. ;)
Wytłumaczę się jak. :)
turan404 pisze:Znacie może jakieś sprawdzone alternatywy dla internetu
I sposób:
turan404 pisze:przez łącze telefoniczne
Poza tym
turan404 pisze:Czy telekomunikacja polskanie ma obowiązku zapewnić mi dostępu do telefonu, a tym samm internetu? Czy są jakieś szanse, że uda się to wywalczyć?
wojteks pisze:Telefonu teoretycznie tak ale
wojteks pisze:To tylko kabel (kablówka, adsl
Tak żem to zrozumiał. Więc napisałem o Sferii przez łącze telefoniczne. :cfaniak: :)
ODPOWIEDZ