SŁABE R.A.D.I.O

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Janusz Gajos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-07-13, 11:20
Lokalizacja: Gdynia

SŁABE R.A.D.I.O

Post autor: Janusz Gajos »

WITAM.CZY KTOS MÓGŁ BY MI POMOC?MIANOWICIE ZAŁOŻYŁEM SOBIE NETA RADIOWEGO O PRĘDKOSCI MINIMALNEJ ŁĄCZA 256 kb/s.PRZY TESTOWANIU NA STRONCE WP IP PRĘDKOŚĆ WYNOSI OBECNIE:25,3 kb/s.PRZY ŚCIĄGANIU Z NETA TRANSFER :18,4 KB/S.PINGOWANIE ONETU
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78a ... e8800.html
POWIEDZCIE PROSZE CO SADZICIE O TYCH WYNIKACH. CZY TE OSIAGI TO EWIDENTNA PRZYCINKA DAWCY INTERNETU.CZYM TO MOŻE BYC SPOWODOWANE? DODAM ZE CZASAMI STRATY NA PINGACH DOCHODZA DO 50%. NADAJNIK ODDALONY JEST O OK 70 M OD MOJEJ ANTENY. PROSZE O OPINIE I PORADY.
Ostatnio zmieniony 2006-07-13, 14:13 przez Janusz Gajos, łącznie zmieniany 2 razy.
Voytec
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-06-09, 21:17
Lokalizacja: Lekowo

Re: SŁABE R.A.D.I.O

Post autor: Voytec »

To faktycznie lipa. Ja od 1,5 tyg. mam radiówkę 256 kbps DL / 128 kbps UL. Z prędkościami różnie bywa. Czasami mi nawet więcej pokazuje niż być powinno. Zależy co i skąd ściągam. Pingi onetu (radio z netu grało i się coś pomału ściągało na torrencie): 0% straty, błądzenie czas średni 116ms, minimalny 33ms. Ogólnie jestem zadowolony
Awatar użytkownika
zolter17
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-07-04, 15:23

Re: SŁABE R.A.D.I.O

Post autor: zolter17 »

hmm. dziwna sprawa chociaz czesto sie tak dzieje. Moim zdaniem przyczyną moze być zbyt mocna antena. A tak własciwie to jaką masz antene. bo jesli zbyt mocną, to to moze byc przyczyna. Jesli masz 70m do nadajnika to antena 2dbi wystarczy. Wiem coś na ten temat bo sam mam neta radiowego i dokładnie taki problem był u znajomego ktory mieszkał obok nadajnika...
cdx
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-07-09, 10:31

Re: SŁABE R.A.D.I.O

Post autor: cdx »

Janusz Gajos pisze:WITAM.CZY KTOS MÓGŁ BY MI POMOC?MIANOWICIE ZAŁOŻYŁEM SOBIE NETA RADIOWEGO O PRĘDKOSCI MINIMALNEJ ŁĄCZA 256 kb/s.PRZY TESTOWANIU NA STRONCE WP IP PRĘDKOŚĆ WYNOSI OBECNIE:25,3 kb/s.PRZY ŚCIĄGANIU Z NETA TRANSFER :18,4 KB/S.PINGOWANIE ONETU
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78a ... e8800.html
POWIEDZCIE PROSZE CO SADZICIE O TYCH WYNIKACH. CZY TE OSIAGI TO EWIDENTNA PRZYCINKA DAWCY INTERNETU.CZYM TO MOŻE BYC SPOWODOWANE? DODAM ZE CZASAMI STRATY NA PINGACH DOCHODZA DO 50%. NADAJNIK ODDALONY JEST O OK 70 M OD MOJEJ ANTENY. PROSZE O OPINIE I PORADY.
dlaczego nie meczysz swojego ISP ? placisz mu kase wiec wymagaj i to calkiem spora kase jak masz CIR=256Kb/s :) ping do onetu w sekundach to jakas pomylka :) powodow moze byc setki ale to juz twoj ISP bedzie wiedzial najlepiej bo to on zna najlepiej wlasna siec przynajmniej powinien :)
Voytec
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-06-09, 21:17
Lokalizacja: Lekowo

Re: SŁABE R.A.D.I.O

Post autor: Voytec »

Hmm, ja mieszkam, tak ze 300m od nadajnika. Mam antenke na scianie, za oknem (nie wiem jaka, nic tam nie pisze, mala biala skrzynka), sygnal maxymalny i wszystko OK. Na antence od sieciowki (TP-link) sygnal tez byl ale bardzo slaby (internet dzialal!) a komp stoi przy scianie
ODPOWIEDZ