radiówka podzielona na dwa kompy przez LAN

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jasmaq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-07-14, 23:03

radiówka podzielona na dwa kompy przez LAN

Post autor: jasmaq »

Witam od dwóch dni mam internet radiowy. Wcześniej miałem neostradę 512, ale niestety przeprowadziłem się i tam gdzie teraz mieszkam mam internet drogą radiową. Chciałbym ten internet podzielić na dwa kompy, ale tak żeby nie musiał jeden cały czas być włączony. Najtaniej wyjdzie podzielić go chyba przez kabel. Jakie urządzenie musiałbym kupić (router czy AP) i jaki model byście polecali (tylko jak najtańszy).

Wyobrażam sobie to tak: podłączam to urządzenie (które mi polecicie) do anteny zamiast mojej karty WiFi i od tego urządzenia odchodzą dwa kable do jednego i do drugiego komputera. Czy to jest możliwe?

Mój ISP udostępnia internet chyba na podstawie numeru MAC karty. Mam przydzielone IP i wpisane też serwery DNS i adres BRAMY. (nie wiem czy się to przyda, ale na wszelki wypadek napisałem)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: radiówka podzielona na dwa kompy przez LAN

Post autor: MaxFM »

Potrzebujesz 2 urządzeń, mianowicie AP w trybie client i routera (przewodowy lub z wifi). APclient podpinasz do anteny, łączysz go skretka z routerem (port LAN w AP i port WAN w routerze) i potem juz od routera do kompów skretka lub po wifi. Tak po krótce Ci opisałem, jak chcesz wiedziec cos wiecej to pytaj albo zobacz TU
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: radiówka podzielona na dwa kompy przez LAN

Post autor: morion »

jesli chcesz najtaniej to kup edimaxa 7206 albo 7209 ma wbudowany switch 5cio portowy , ustawiasz go w tryb APclient do AP swojego dostawcy i działa...
jutro to dzis... tyle że jutro :)
ODPOWIEDZ