Kilka problemow

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Artur23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-17, 11:15
Lokalizacja: Choszczno

Kilka problemow

Post autor: Artur23 »

Witam

Ostatnio Chcialem zabezpieczyc Moj router Linksys WAG200G , ale zapomnialem jaka nazwe uzytkownika i jakie haslo zostalo wpisane , nie wiem jak to sprawdzic , dalszy problem jesli rozwiaze ten z zapomnianymi danymi to sposob w jaki mozna zabezpieczyc wifi , poniewaz ostatnio dowiedzialem sie ze kilka razy zdarzylo sie komus korzystac z mojego lacza , nie znam sie na tym bardzo i prosze o wyrozumialosc poniewaz to moj pierwszy post }



Pozdr
Karpiu ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kilka problemow

Post autor: wojteks »

Artur23 pisze:ale zapomnialem jaka nazwe uzytkownika i jakie haslo zostalo wpisane
Musisz zrobić "reset to factory default" (przyciskiem wg instrukcji) i przeprowadzić konfigurację od nowa. Przy okazji ustawiając szyfrowanie WPA2-PSK dla WiFi.
Nie pomagam na PW!
Artur23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-17, 11:15
Lokalizacja: Choszczno

Re: Kilka problemow

Post autor: Artur23 »

jak juz pisalem wczesniej nie znam sie na tym , konfiguracje pierwotna przeprowadzal mi znajomy poniewaz ja sam nie dalem rady , nie ma innej mozliwosci zrobienia tych czynnosci teraz bez resetowania routera?
Ostatnio zmieniony 2009-05-17, 15:29 przez Artur23, łącznie zmieniany 1 raz.
Karpiu ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kilka problemow

Post autor: wojteks »

Artur23 pisze:nie ma innej mozliwosci zrobienia tych czynnosci teraz bez resetowania routera?
Jeżeli nie znasz user/password to nic nie zrobisz.
Nie pomagam na PW!
Artur23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-17, 11:15
Lokalizacja: Choszczno

Re: Kilka problemow

Post autor: Artur23 »

W takim razie poprosze o napisanie tego co mam zrobic ( reset default ) i dalszych czynnosci , moze powalcze i moze sie uda , tylko prosze krok po kroku ( nie mam instrukcji obslugi poniewaz router dostalem bez pudla etc )

Pozdr
Karpiu ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kilka problemow

Post autor: wojteks »

Poczytaj
http://lanpolis.pl/2008/01/27/konfigura ... h-linksys/

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=13185

Kod: Zaznacz cały

http://www-pl.linksys.com/servlet/Satellite?childpagename=PL%2FLayout&packedargs=page%3D2%26cid%3D1152745633671%26c%3DL_Content_C1&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper&SubmittedElement=Linksys%2FFormSubmit%2FProductDownloadSearch&portaltype=null&sp_prodsku=1152746121991
Jeżeli znasz hasło i login do neostrady to po resecie i połączeniu się przeglądarką wpisujesz je w odpowiednie miejsce, ustawiasz dodatkowe opcje i powinieneś się podłaczyć spowrotem do internetu. Jak będziesz miał połączenie to logujesz się jeszcze raz u ustawiasz WiFi.
Nie pomagam na PW!
Artur23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-17, 11:15
Lokalizacja: Choszczno

Re: Kilka problemow

Post autor: Artur23 »

dalem rade zalogowac sie do okna routera ale nie wiem co i gdzie teraz zmienic aby zabezpieczyc wifi ( z wifi korzystaja 2 laptopy ) a z ethernetu 3 pc ) jak to teraz zrobic aby tylko ci uzytkownicy posiadali odpowiednie uprawnienia do korzystania z sieci?
Ostatnio zmieniony 2009-05-17, 15:29 przez Artur23, łącznie zmieniany 1 raz.
Karpiu ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kilka problemow

Post autor: wojteks »

Artur23 pisze:gdzie teraz zmienic aby zabezpieczyc wifi
Zakładka Wireless, Security wybrać WPA2-PSK i wpisać password (np. jakieś zdanie typu "wlazlkoteknaplotek23" .

Laptopy stracą połączenie (trzeba będzie usunąć i wyszukać sieci bezprzewodowe a na pytanie windowsa o hasło wpisać to wcześniej zdefiniowane).

Po kablu to nie ma zabezpieczeń działają tylko te, które są podłączone do kabla. Chyba że chodzi Ci o jakieś odcięcie niektórych komputerów od internetu a pozostawienie ich w sieci LAN.
Nie pomagam na PW!
Artur23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-17, 11:15
Lokalizacja: Choszczno

Re: Kilka problemow

Post autor: Artur23 »

w zakladce wireless security mam security mode a w nim
disabled
wep
wpa-personal
wpa2-personal
wpa2-mixed

( nie wiem dokladnie jaki wybrac a nie chce czegos zepsuc )

[ Komentarz dodany przez: bob: 2009-05-17, 16:30 ]
Stosuj wielkie litery rozpoczynając zdania.
Ostatnio zmieniony 2009-05-17, 15:28 przez Artur23, łącznie zmieniany 1 raz.
Karpiu ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kilka problemow

Post autor: wojteks »

Artur23 pisze:wpa2-personal
To wybierz jeżeli komputery po WiFi mają Windows XP SP3. Jeżeli mają tylko SP2 to wybierz
Artur23 pisze:wpa-personal
Do tego jakieś dłuższe hasło i zmiana domyślnego hasła administratora do routera.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ