Zabezpieczenie AP-ka (linksys)

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krys
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-29, 00:02

Zabezpieczenie AP-ka (linksys)

Post autor: krys »

Kupiłem ostatnio linksysa WAG354G-EU i zabrałem się za zabezpieczenia i co zauważyłem.

Po 1. Wpisując adres IP APka od strony internetu zgłaszał się panel administracyjny. Nie szło tego w żaden sposób wyłączyć w konfiguracji, dopiero port 80 fowarding na nieistniejący adres załatwiło sprawę. Ktoś jeszcze miał taki problem?

Po 2. Co to ma być i jak to zabezpieczyć:
Obrazek
Z każdego kompa w sieci lokalnej można skonfigurować portfowarding bez hasła, bez niczego!!! To jakiś bug w zabezpieczeniach?

A tak B.T.W. Nie zajmuje się "zawodowo" wardrivingiem, ale ostatnio byłem z lapkiem na mieście, rozkładam się, patrze, jakiś SSID się zgłasza o nazwie "linksys". Otwarty to się przyłanczam, internet jest, sprawdzam IP i prędkość. Neostrada 512 jak byk! Fajnie, mam na mieście darmowy hotspot :) Ale jade dalej, wpisuje IP bramy, zgłasza się panel, login: admin, hasło: admin, wszedł. No ja pier.... co za ludzie!
ODPOWIEDZ