UMTS w Polsce czyli zabawu cyferkami

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

UMTS w Polsce czyli zabawu cyferkami

Post autor: robbo2k »

Dzisiaj przyjrzymy się jak wygląda kwestia ilościowa stacji bazowych UMTS wedle ciekawych podziałów i kryteriów. Pod uwagę weźmiemy lista pozwoleń, listy zidentyfikowanych stacji z bazy BTSearch.pl oraz podziały szczegółowe jak liczba stacji w poszczególnych miastach, liczby miast w zasięgu czy daty wydań pozwoleń. Zaczynamy

1. Według UKE mamy 13121 ważnych pozwoleń na stacje bazowe systemu UMTS. Strona BTSearch.pl posiada wpisy dotyczące zlokalizowanych i odnalezionych 5904 stacji co daje 45% wydanych pozwoleń.
Obrazek


Wiecej statystyk
http://teleklony.pl/wp/?p=180
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: UMTS w Polsce czyli zabawu cyferkami

Post autor: krystianb »

Beznadziejne porównanie, baze btsarch tworzą amatorzy, którzy nie wszędzie są, choćby w miejscowości gdzie teraz jestem jest jeden nodeb plusa którego w btsearch jeszcze nie ma. (A jest to 50% nodeB jakie znajdują się w mieście drugi play'a sam dodałem, czas wykobmbinować jakąś karte plusa i tamtego też dodać)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: UMTS w Polsce czyli zabawu cyferkami

Post autor: robbo2k »

Ale co beznadziejne .... Przeciez dla kazdego jest jasne ze liczba rzeczywistych stacji jest wieksza od tej BTSearch i mniejsza od liczby pozwolen prawda. Jak chcesz oszacowac realna liczbe. Czyms trzeba sie wspomagac
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: UMTS w Polsce czyli zabawu cyferkami

Post autor: krystianb »

Widzisz a z mojego porównania wynika, że nodeB jest 2 razy więcej niż tych w bazie btsearch, co z tego że takie porównanie nie ma jakiej kolwiek wartości. Porównanie tego portalu jest niewiele więcej warte, oprócz oczywistości takiej jak napisałeś, że liczba stacji jest mniejsza od liczby pozwoleń (choć też to takie do końca oczywiste jeszcze jakiś czas temu nie było, bo operatorzy lubowali się w odpalaniu stacji na dziko, bez pozwolenia). Jakiś czas temu jeden z modów udowadniał, że nawet opowie nie wiedzą ile stacji mają, jak koło jego domu stanął bts ery o którym sama era nie wiedziała.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: UMTS w Polsce czyli zabawu cyferkami

Post autor: ja.michal »

krystianb pisze:stanął bts ery o którym sama era nie wiedziała
Wiedziała, ale nie chciała się przyznać. Dopiero później się przyznali.
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: UMTS w Polsce czyli zabawu cyferkami

Post autor: robbo2k »

Era wie o kazdej stacji o ile jest wpieta do sterownika.

Po drugie akurat takie zestawienie pozwolen vs BTSearch daje jakis obraz.
Po trzecie szacuje liczbe dzialajacych stacji na 75-80% tych z pozwolen.

Po czwarte sa tez statystyki po pozwoleniach gdzie juz Play w niektorych maista ma wiecej stacji niz ktorys z W3
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: UMTS w Polsce czyli zabawu cyferkami

Post autor: szalony »

U mnie w Aleksandrowie Lodzkim Play juz ma lepszy zasieg 2g i 3g od Ery :hyhy: Era jako jedyna siec nie ma 3g w miescie wcale a 2g jest zenujace... Co do tego zestawienia to tak naprawde nic nie mowi niestety i przedstawia " suche liczby" ktore nie maja pokrycia... np w Lodzi i okolicach i pewnie w skali kraju Plus "bryluje" w pozwolenia na papierze a nodeB tak naprawde nie ma i predko nie bedzie ... na oko z 10-20% pozwolen na 3G jest tylko na papierze i pewnie te 100% nodeB bedzie ale w 2011-12roku :( Niestety nadal duzo nodeB Plusa z pozwoleniami z 2007r nadal nie istnieje :dobani:
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: UMTS w Polsce czyli zabawu cyferkami

Post autor: przemox.1 »

U mnie W Trzebnicy wszyscy operatorzy mają 2G i 3G ;)
No ale tylko 2G Plusa i Oragne jest w bazie reszty nie ma. Ery ostatnio 3G i 2G dodawałem, ale u mnie 3G nie działa :dobani:
ODPOWIEDZ