Internet za granicą - Litwa

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
notursweetie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-07-21, 15:12
Lokalizacja: Białystok

Internet za granicą - Litwa

Post autor: notursweetie »

Mam zamiar wziąźć ze sobą laptop przy wyjeździe za granicę - Litwa (2 tygodnie max), ciekawi mnie tylko jak mogłabym zapewnić sobie dostęp do Internetu?

Słyszałam o punktach, gdzie można bezprzewodowo używać Internetu - hotspot, ale jednak wolę używać Internetu wieczorem, w mieszkaniu, nie na jakimś parkingu ;)

Prawdopodobnie będą miała "polski" bezprzewodowy internet w Orange - czytałam na forum, że jest to nieopłacalne (te opłaty za roaming) - więc odpada.

Zaglądałam na stronę http://www.prepaidgsm.net/en/lithuania.html , na forum podpowiadacie by zobaczyć "Data Calls", które wyglądają tu w ten sposób:
OmniTel - Wap GPRS: LTL 0.20/MB - € 0.06
Bite - Wap/Internet CSD: Mo-Fr 8-20: LTL 0.40
Mo-Fr 6-8, 20-24, Sa-Su 8-20: LTL 0.25
All other hours: LTL 0.15
Tele2 - GPRS: LTL 0.90/MB - € 0.26

Jestem totalnie początkująca w kwestii Internetu bezprzewodowego, zwracam się z pytaniem - jak być w połączeniu z siecią, kiedy wyjadę?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet za granicą - Litwa

Post autor: krystianb »

Witamy na forum:)
notursweetie pisze:Wap/Internet CSD
Połaczeniami csd nie ma sie co zajmowac bo to jest predkosc 9.6kilobita i oplaty za min połaczenia.
Jesli chodzi o internet z orange byc moze dalo by sie wykorzystac modem jesli nie ma simlocka(orange mimo deklaracji czesto zapomina załozyc) i wtedy wlozyc karte sim zagranicznego operatora, ewentulanie korzystac z tel ktory ma funkcje modemu gprs(czyli 90% tel ktore dzis dzialają:P)
W kwestii konfiguracji polącznia w Twoim przypadku polecił bym menager połączen pochodzący od producenta modemu(typu GT Connect dla modemow Option-malo zajmuje i wystarcza do połączenia z internetem bez wiedzy na temat recznynej konfigufracji chyba nawet APN sam wybiera zaleznie od sieci choc glowy za to nie dam.
Jesli powiesz jakim sprzetem dysponujesz to na pewno cos poradzimy:D
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
notursweetie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-07-21, 15:12
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet za granicą - Litwa

Post autor: notursweetie »

Jeszcze nie mam Internetu w laptopie, więc nie mam modemu od Orange. Jeśli to jest sposób, mogę modem zakupić, ale w takim razie poproszę o plecenie jakiegoś konkretnego, który mogę znaleźć w sklepie komputerowym : )

Telefony:
LG KU380
SE w200i
Benq Siemens ef 81

Jeśli któryś z tych telefonów się nadaje jako modem gprs, o którym mówisz - co muszę dalej zrobić?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet za granicą - Litwa

Post autor: Sundance_kid »

LG i B-S mają juz nawet UMTS :)
W sumie każdego z nich możesz użyć.

Jak skonfigurowac połączenie masz w FAQ. Ewentualnie możesz użyć programów producentów do tych telefonów.
notursweetie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-07-21, 15:12
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet za granicą - Litwa

Post autor: notursweetie »

upewnie sie jescze, czy siemens xc65 (dosyc stary, tak), sie nada? akurat w tym telefonie nie mam simlocka, a bede musiala zmienic karte sim, na ktoras z tych litewskich, tak?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet za granicą - Litwa

Post autor: Sundance_kid »

notursweetie pisze:bede musiala zmienic karte sim, na ktoras z tych litewskich, tak?
Będzie najlepiej bo z dane w roamingu są dośc kosztowne.
notursweetie pisze:siemens xc65 (dosyc stary, tak), sie nada?
Powinien choć ręki sobie nie dam uciąć. Możesz wypróbowac na miejscu. A jak nie ma to kup Siemensa s55. Najtańszy modem GPRS. Jakieś 30 zeta Cie wyniesie.
notursweetie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-07-21, 15:12
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet za granicą - Litwa

Post autor: notursweetie »

Witam po roku ;) Chciałabym podnieść temat. W tamte wakacje zrezygnowałam z szukania internetowej alternatywy za granicą, tym razem chciałabym jednak tego dokonać.

Data Calls ze strony http://www.prepaidgsm.net/en/lithuania.html wyglądają następująco:
OmniTel - Wap GPRS: LTL 0.20/MB - € 0.06
Tele2 - GPRS: LTL 0.90/MB - € 0.26

Telefon, z którego chcę skorzystać jako "modem" to: Nokia 5130 (GPRS Class 32, EDGE Class 32)

Ok, mam laptop, mam telefon z kupioną kartą prepaid OmniTel... I co dalej? Konfiguracja jak w tym oraz tym [klik] temacie? A jak to będzie na Windows Vista?
ODPOWIEDZ