Jak połączyć laptopa przez skrętkę do komputera

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
boogdan3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-09-14, 18:58
Lokalizacja: WARSZAWA

Jak połączyć laptopa przez skrętkę do komputera

Post autor: boogdan3 »

Hej mam nowego laptopa i nie wiem jak połączyć go ze stacjonarnym kompem, przez tzw. skrętkę. Co mam zrobić jak zadziałać co zainstalować jak utworzyć połączenia . Na kompie jest stałka neo . POMOCY :(
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jak połączyć laptopa przez skrętkę do komputera

Post autor: bob »

To nie to forum ,ale mimo wszystko temat wyląduje do " Internet bezprzewodowy - pozostałe problemy", choć to też niezbyt dobre miejsce. 8)
bob
Awatar użytkownika
sloniu219
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-09-30, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

proste

Post autor: sloniu219 »

musisz miec karte sieciowa w PC i LAptopie, idziesz do pierwszego lepszego sklepu komputerowego i kupijesz kabel - skrętke skorosowaną - tzn do łaczenia dwóch komputerów. Oni odpowiedznio juz ja zacisną a w domu odpalasz kreatora w XP i juz masz połaczony, w kratorze bedzie tez info o udostepnieniu netu na inny komputer. Zecz oczywista ze PC musi byc właczony aby na LA był net.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Jak połączyć laptopa przez skrętkę do komputera

Post autor: etranger »

Jezeli chcesz samemu pobawic sie w zarobienie przewodu - jeden koniec standardowo (badz tez wg uznania, na malych odleglosciach nie ma to znaczenia) a na drugim koncu pin 1 zamieniasz z 3 a 2 z 6.
Proponuje ustawienia reczne w konfiguracji sieci, z pominieciem kreatora i najpopularniejsza klase adresowa. Czyli komputer "glowny":
IP: 192.168.0.1
Maska: 255.255.255.0
Brama: brak
DNS: auto/80.55.55.55 (dziala we wszystkich sieciach)
Komputer "dolaczany" (gosc):
IP: 192.168.0.2
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.0.1
DNS: auto/80.55.55.55
Regards - etranger®
ODPOWIEDZ