HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

deathx
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-08-14, 19:25

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: deathx »

bob pisze:Objaw HSDPA na Globetrotter to cztery szybkie mignięcia diody niebieskiej.
Inna sygnalizacja to nie HSDPA .Jeśli prędkość jest jak gprs to jest przycięty transfer co nie ma nic wspólnego z tym ze modem sygnalizuje HSDPA (po prosto jest 3,5G ale wolne ,przycięte przez operatora)
Witam. Teraz czas na moje obserwacje. Wszystkie wyżej wymienione objawy HSDPA jakie wymienił @bob posiadam.

Testowi została poddana karta tak-tak ery wymiennie z plusem. Bylem w następujących miejscach: Pałac kultury, rondo ONZ no i na tarchominie. Karta modemowa Option 3G+ z softem 3.17hd

Moje wnioski:
Wszedzie mialem umts na poziomie max 3 kresek. Wszędzie też gdzie lapałem UMTS było też HSDPA. NIe wiem czy uwas tak samo jest ale jak łącza się nie używa to HSDPA się wylącza zaś jak coś zaczyna się pobierać to się zalącza. Jaki treansfer osiągnąłem. Max 132 kbps (16,5 KB/sec transfer). Dla porównaia miałem ze sobą kartę plus simdata no i tam rzeczywiście nigdzie nie ma HSDPA ale za to transfer miałem MAX 358 kbps (44,8 KB/sec transfer). No i niech mi to ktoś dokładnie wytłumaczy bo idea mija się z celem. Aha zapomniałem wspomnieć że dla porównania użylem do testow kartę Merlina U530. Jaki efekt. Taki sam co na Optionie a ta karta merlina przeciez nie obsługuje HSDPA. I co wy na to??? :wave:
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: robbo2k »

signat pisze:wrrrrr w d.... kopany orange ..... jest HSDPA <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> bo dioda miga 4 razy szybko, pali sie jak wół na 5 kresek i obok HSDPA a predkosc jak byla tak i dalej jest max 45 kB/s co ciekawe na samym golym UMTS jest czasem ciut wiecej w windows comanderze na tym samym ftp pokazuje mi czasem do 50 kB/s
Jestes juz druga osoba ktora ma podobny problem. <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie jest to predkosc portu sprawdzalem u siebie mam tez 400tys a HSDPA z TT dziala
dwa razy szybciej. Rozumiem ze testowales z Orange ?

Sklejono posty. -->bob
deathx pisze:Testowi została poddana karta tak-tak ery wymiennie z plusem. Bylem w następujących miejscach: Pałac kultury, rondo ONZ no i na tarchominie. Karta modemowa Option 3G+ z softem 3.17hd
Cytat przycięty przez Moderatora ->bob - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!

Czy dobrze rozumiem ze w odroznieniu od kolegi signata testowales z TT Ery ? Az sprawdzilem przed chwila od 75 do 95 KB/s z katy TT z Optiona 3G+ z iPLusa.

Hmm ciekawe zjawiska. W pierwszej chwili pomyslalem ze opy tna pasmo
ale nie poziomie dostepnosci HSDPA a juz w warstwie 3 IP. Choc dwoch roznych operatorow a podobny problem. Chetnie bym s[rawdzil zamieniajac nasze karty SIM, PCMCIA i inne laptopy
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: canidy »

Ponieważ przewijają się wątpliwości co do szybkości działania HSDPA w W-wie (Orange) to zainteresowanych zapraszam na PW, może wykroję czas na mały teścik :) Póki co mój DL to 90-120 KB/s zależnie od pory dnia.
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

canidy pisze:Ponieważ przewijają się wątpliwości co do szybkości działania HSDPA w W-wie (Orange) to zainteresowanych zapraszam na PW, może wykroję czas na mały teścik :) Póki co mój DL to 90-120 KB/s zależnie od pory dnia.
Właśnie przed chwilą z kolegą @Signat zrobiliśmy testy i działa :).

Predkość max jaką udało się osiągnąć to 1,5 Mb/s

Pozdrawiam
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

dziala ale nie na moim modemie, problem jak sie okazalo nie lezy w karcie sim, czy abonamencie lecz w moim modemie, wlasnie przed chwila porownywalem romy bo kolega uzywa romu orange slovakia 3.19Hd a ja tego portugalskiego 3.19Hd ale flasher pisze ze to to samo i odmawia flashowania wiec zostaje chyba tylko uszkodzenie mechaniczne modemu ?

w czasie testu objaw byl ten sam na moim modemie i karcie sim kolegi widac hsdpa lecz downlink nie przekracza nigdy predkosci umts czyli do 45 kB/s , na moje karcie sim i modemie kolegi wszystko smigalo jak nalezy.

gtmm zainstalowalismy ten sam 4.5.0.625 fabryczny optiona

sam juz nie wiem co jest przyczyna choc tkwi ona na pewno w sprzecie.

pozdrawiam
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

wrrr znow to samo, przeflashowalem do 3.17Hd ze strony optiona i potem ponownie do 3.19 Hd z orange slovakia i dalej wielka d.... hsdpa sie swieci ale transfer w sumie gorszy niz na umtsie bo max 394 kbit gdy na umts dochodze do 450 kbit nawet przy slabym zasiegu .... wyglada na to ze modem jest zwalony tylko jak go zareklamowac ??

zwatpilem w to ze sie naciesze ta technologia ...
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: magmike »

A UMTS w Polsce nie ma max. 384 kbit/s?
pozdrawiam, magmike
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

magmike pisze:A UMTS w Polsce nie ma max. 384 kbit/s?
Teoretycznie tak ale wskaźniki pokazuja czasami większe prędkości.
Chyba że to takie chwilowe skoki :)

Pozdrawiam
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

owszem ma 384 kbit ale gtmm pokazuje top speed 450 kbit/s moze to wynika z kompresji w locie nie wiem, takie mam wyniki, czesto przy transferze ftp widac jak predkosc skacze 45-50 kB/s i czasem na sek do 55-60 kB/s mimo ze HSDPA w danym miejscu na pewno nie ma. zainteresowanym niedowiarkom moge przeslac screeny pokazujace ze u mnie hsdpa dziala wolniej niz umts :)

Pozdrawiam

Paweł
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

Ciekawe jak szybko będzie szła ekspansja HSDPA na dalsze części Warszawy.
Już praktycznie całe centrum jest już objęte ale to raczej na obrzeżach mieszkają potencjalni klienci :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: bob »

magmike pisze:A UMTS w Polsce nie ma max. 384 kbit/s?
Dokładnie tyle ma i nie tylko w Polsce...
signat pisze:owszem ma 384 kbit ale gtmm pokazuje top speed 450 kbit/s ...
Peak speed to należy sobie odpuścić.
Dobrym testerem dla UMTS i HSDPA jest www.numion.com i tu należy test przeprowadzić wielokrotnie i przyjąć najczęściej występujące wartości.Niezależnie od tego najlepiej zbadać prędkość przy ściąganiu dużego pliku (ok. 50-100MB).
Dla ciekawości napiszę, że w tej chwili Peak Speed jest 633,3KBps a przecież modem ma 1,8Mbps z czego najczęściej mam 1,2Mbps.
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: robbo2k »

signat pisze:zwatpilem w to ze sie naciesze ta technologia ...
Czy w czasie testow ZAMIENILISCiE laptopy. Czyli czy wkladales swoja karte w innego laptopa tudziez kolega swoja w twojego i jaki efekt
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez robbo2k, łącznie zmieniany 1 raz.
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

robbo2k pisze: Czy w czasie testow ZAMIENILISCiE laptopy. Czyli czy wkladales swoja karte w innego laptopa tudziez kolega swoja w twojego i jaki efekt
Wszystko zamienialiśmy, łącznie z kartami sim w modemach.
Wyszło że są problemy z modemem tak jak by nie byl przygotowany do HSDPA
secam
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-06-23, 18:01
Lokalizacja: Katowice

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: secam »

Witam!
Mam GT MAX (3.17) z T-Mobile, bez simlocka i ... ten sam problem. :cry:
Największa uzyskana prędkość DL to ~46kB/s.
Do tej pory myślałem że to wina słabego sygnału (20%).
Sprawdzane w Katowicach na WinnXP i Ubuntu.
secam
dziadman
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-09-28, 22:30

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dziadman »

Panowie czy te modemy które flash-ujecie mają simlocki ?
secam@ Twój nie ma i to może to być powód braku hsdpa-ready. Słyszałem że przy sim locku flash nie zawsze działa poprawnie.... Ktoś potwierdzi ?
bob pisze: Peak speed to należy sobie odpuścić.
...
Dla ciekawości napiszę, że w tej chwili Peak Speed jest 633,3KBps a przecież modem ma 1,8Mbps z czego najczęściej mam 1,2Mbps.
Ciekawostka przyrodnicza w tym temacie- SE K600i via bluetooth :)
http://files.myopera.com/dziadman/blog/k600i-linux-.png
gram tak by by? ASem jak jan walczak
signat
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-09-01, 19:17
Lokalizacja: Warsaw City

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: signat »

robbo2k pisze:
Czy w czasie testow ZAMIENILISCiE laptopy. Czyli czy wkladales swoja karte w innego laptopa tudziez kolega swoja w twojego i jaki efekt
Witam,

Warunki testu 1:
Warszawa ul. Hoza rog Skorupki zasieg HSDPA 4-5 kresek bez anteny zew.

Moj laptop HP Pavilion zd8982EA + WinXp Home service pack 2a i wszystki poprawki + GTMM 4.5.0.625 ze strony optiona (niezbrandowany)+ drivery ERA (2.1.0.39), do testow uzywana witryna www sprawdzona, plik ok. 50 MB

a) modem mój + karta sim moja - widac HSDPA downlink max. 45 kB/s
b) modem mój + karta sim kolegi - to samo, downlink bez zmian
c) modem kolegi + sim jego - działa elegancko
d) modem kolegi + sim mój - działa bez problemów

Test 2:

Warunki laptop acer kolegi (niestety parametrów nie znam), GTMM 4.5.0.625 ze strony optiona czyli identyczny, drivery ERA takie same,
wyniki wszystkich testów identyczne

Dziś jeszcze zrobie downgrade do 3.17Hd ze strony Optiona i sprobuje na tym ale watpie czy tu jest problem.

Interesuje mnie jaki macie Hardware ver. - dotyczy tych ktorym dziala poprawnie oraz rok produkcji lub zakupu modemu. dzis zglaszalem problem do optiona i czekam na odpowiedz ale chcialbym miec info porownawcze bo moze cos zmienili w sprzecie.

Co do simlocka to ja wg umowy powinienem miec ale poniewaz na codzien wszystkie tel. mam w orange to nie bardzo mam jak sprawdzic z inna karta czy na 100% jest zblokowany. Przy upgradzie nigdy nie wywalil zadnego bledu.

zastanawia mnie tez kwestia czy da sie np popsuc hsdpa jakas sekwencja komend AT bo chociaz sie nimi nie bawilem to moze w ten sposob trzeba cos odblokowac. moze zostawili sobie w ten sposob furtke do dojenia kasy za upgrade u operatora.


Pozdrawiam,

Paweł

oto moje ustawienia (Bob jezeli to tez za duze to zmien na link)
http://www.hanula.com.pl/x/hsdpa2.jpg

EDIT:
Tak, troszkę za duże, strona się rozjeżdża :)
Więc zmieniam.
BliSki.
OPTION 3G/EGDE/ hsdpa ready or not ?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: bob »

Witam Panowie.
Pierwszy upgrade firmware`a rozpocząłem od Nozomi_Phase2.3.8 dostępnym poprzez http://www.bez-kabli.pl/ftopic990.html w punkcie 12.GlobeTrotter gt max (GA/GW) (firm.ver.FW3.17) później tylko aktualizowałem kolejnymi wersjami.
Co do GT3G+ to był z simlockiem Orange i wspomniany firmware przeszedł bez problemu.Jeśli chodzi o GT MAX to nie miał simlocka i ta wersja firmware`u namieszała z diodami ale wersja 3.17 przywróciła LED do porządku.
dziadman pisze:Ciekawostka przyrodnicza w tym temacie- SE K600i via bluetooth :)
http://files.myopera.com/dziadman/blog/k600i-linux-.png
Ta stronka z tym testem znana jest z rekordów prędkości i ten wynik to nie szczyt jej możliwości.Peak speed podawałem z NetMeter`a i na pewno nie jest zbliżony do normalnego działania. :D
marianob
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-08-26, 00:01

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: marianob »

bob pisze:Witam Panowie.
Pierwszy upgrade firmware`a rozpocząłem od Nozomi_Phase2.3.8 dostępnym poprzez http://www.bez-kabli.pl/ftopic990.html w punkcie 12.GlobeTrotter gt max (GA/GW) (firm.ver.FW3.17) później tylko aktualizowałem kolejnymi wersjami.
Co do GT3G+ to był z simlockiem Orange i wspomniany firmware przeszedł bez problemu.Jeśli chodzi o GT MAX to nie miał simlocka i ta wersja firmware`u namieszała z diodami ale wersja 3.17 przywróciła LED do porządku.
dziadman pisze:Ciekawostka przyrodnicza w tym temacie- SE K600i via bluetooth :)
http://files.myopera.com/dziadman/blog/k600i-linux-.png
Ta stronka z tym testem znana jest z rekordów prędkości i ten wynik to nie szczyt jej możliwości.Peak speed podawałem z NetMeter`a i na pewno nie jest zbliżony do normalnego działania. :D
Ja miałem dokładnie 5,6Mbps w Krakowie na N6280(umts) via bt z notebookiem jak byłem przejazdem. Ale to tylko ze 2-3 razy na teście mi taka prędkośc wyskoczyła wiec to tylko jako ciekawostke można traktować.
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

Na warszawskim Tarchominie dokładnie na ulicy Podgórnej modem wykrył HSDPA.
Widać zasięg powiększa się :)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: piotr2802 »

A czy ktoś już sprawdzał jak sprawują się karty Option Globe Trotter w sieciach gdzie istnieje HSDPA ?
Podobno mają one ocjonalnie już możliwość obsługi HSDPA, lub po zmianie aktualnego firmware.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: bob »

piotr2802 pisze:A czy ktoś już sprawdzał jak sprawują się karty Option Globe Trotter w sieciach gdzie istnieje HSDPA ?
Tak oczywiście ,cały wątek dotyczy globetrottera i hsdpa.
Więcej tu:
http://www.bez-kabli.pl/ftopic990-0.html
Sławek'
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-01-07, 14:38
Lokalizacja: Poznań

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: Sławek' »

signat pisze: a) modem mój + karta sim moja - widac HSDPA downlink max. 45 kB/s
b) modem mój + karta sim kolegi - to samo, downlink bez zmian
c) modem kolegi + sim jego - działa elegancko
d) modem kolegi + sim mój - działa bez problemów
Cytat przycięty przez Moderatora ->bob - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!

Mam u siebie to samo download max. 45-46kb/s, połączenie średnio od 700kb/s do 1mb/s, zasięg ok.30% sygnał 9-10db, ping PL w granicach 400-500ms. Też się z tym męcze, NUMION.com wskazujue możliwy download przy 1mb/s ok. 100Kb/s a max co się udało wyciągnąć to 45kb/s. Ktoś ma jakieś pomysły ? Karta GT MAX 3.17HD, sterowniki ERY, GTMM 4.5.0.625 notebook TOSHIBA M60-159. Miasto - Oborniki koło Poznania, nowy nadajnik, anteny nodeB nowej generacji POWERWAVE - 3 szt., jestem ok. 2,5km od nadajnika - antena kierunkowa UMTS ATK-16 11db
OPTION EX 7.2+EX converter,GTMAX1.8,NOKIA N95 z HSDPA
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: canidy »

HSDPA działa w W W-wie na Mokotowie w okolicach skrzyżowania ul.Puławskiej i ul.Wałbrzyskiej.
Testowane za pomocą http://www.bandwidthplace.com/speedtest/ i wyborze opcji 3G oraz sygnalizowane przez modem 4 błyskami niebieskiej diody. Wynik 147 KB/s.

Przy Promenadzie jest tylko UMTS.
Ostatnio zmieniony 2006-11-01, 19:49 przez canidy, łącznie zmieniany 1 raz.
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: dtech »

HSDPA działa na prawie całym Targówku :)
secam
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-06-23, 18:01
Lokalizacja: Katowice

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: secam »

secam pisze:Witam!
Mam GT MAX (3.17) z T-Mobile, bez simlocka i ... ten sam problem. :cry:
Największa uzyskana prędkość DL to ~46kB/s.
Do tej pory myślałem że to wina słabego sygnału (20%).
Sprawdzane w Katowicach na WinnXP i Ubuntu.
Kumpel kupił sobie takiego samego GT MAX i też tylko 46kB/s max.
Zaryzykowałem i wgrałem najnowszy (3.19) firmware z BC.
Ten w przeciwieństwie do portugalskiego i słowackiego
załadował się bez problemu. Niestety dalej 46kB/s.
Coś mnie podkusiło i ze słowackiego orange ściągłem
ichnią aplikację BE, zainstalowałem i....... cud!
Maksymalne transfery dochodzą do ~160kB/s!
Przełączyłem się na linuxa (Ubuntu) i tam też
transfer dochodził do 160kB/s.
Ponowne użycie MM daje znów transfer na poziomie 46kB/s.
secam
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: bob »

Dlatego dalej twierdzę ,żeby nie używać tych dialerów tylko program @pogara do tego aby wpisał pin.Przetestowałem różne firmware`y i zawsze działało ale pewnie dlatego ,że dawno porzuciłem te dziwne aplikacje do łączenia z netem.
Link do tego programu jest zamieszczony na http://www.bez-kabli.pl/ftopic990-0.html na pierwszej stronie.
Kolega @pogar się napracował i jeśli ktoś musi mieć automat to pinu to warto z tego skorzystać.
secam
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-06-23, 18:01
Lokalizacja: Katowice

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: secam »

Problem polega na tym że przetestowałem program MojMM autorstwa @pogara i ...... działa tak samo jak MM, znaczy 46kB/s to max.
Wychodzi na to że MM, MojMM (pogar), zanim ustanowią połączenie to 'coś' robią z modemem (Ustwienia Fabryczne)?
Zaś te GT MAXy z T-Mobile 'fabrycznie' mają' limit prędkości, tak jak niemieckie auta ??
secam
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: bob »

...może faktycznie znalazłeś odpowiedź.
Trzeba by było prześledzić jakie komendy są wydawane na port przez tą aplikację.Nie widziałem w spisie komend do GT takiej,która mogłaby odblokowywać lub blokować HSDPA.
secam
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-06-23, 18:01
Lokalizacja: Katowice

Re: HSDPA juz działa w Warszawie w sieci Orange !

Post autor: secam »

Jest gdzieś spis komend AT dla GT?
Może to o takie jakieś jak niżej chodzi?
----------------------------
[Dialer 384k]
Init6 = AT+CGEQMIN=1,4,64,384,64,384
Init7 = AT+CGEQREQ=1,4,64,384,64,384

[Dialer 144k]
Init6 = AT+CGEQMIN=1,4,64,144,64,144
Init7 = AT+CGEQREQ=1,4,64,144,64,144

[Dialer 64k]
Init6 = AT+CGEQMIN=1,4,64,64,64,64
Init7 = AT+CGEQREQ=1,4,64,64,64,64
------------------------------

Po za tym przy tych 46kB/s HSDPA jest jak najbardziej, o czym świadczy MM i pingi.
secam
Awatar użytkownika
delaRobal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-04-02, 20:49

wola

Post autor: delaRobal »

właśnie dokonałem upgreadu karty i stwierdzam ze w okolicach wola parku tez dziala:)
ODPOWIEDZ