Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
R_I_P_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-01-05, 12:01
Lokalizacja: Zaniemyśl

Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: R_I_P_ »

WItam serdecznie.
Niedawno przeprowadzilem sie z centrum Poznania (gdzie uzywalem Orange z modemem Merlin XU870 (idealnie dzialajacy internet)) do Zaniemyśla (między Środą Wlkp i Śremem). i Niestety moj orange polegl - przy edge gubi okolo 95% pakietow wiec korzystanie z netu jest praktycznie niemozliwie. Z racji tego ze bez internetu zyc sie nie da - jestem zmuszony pilnie znalezc innego dostawce. Niestety do mojego domu nie ma mozliwosci podlaczenia uslugi neostrada z powodu "braku warunkow technicznych."
Jedyna mozliwoscia jest skorzystanie z CDMA, blueconnect lub iplus.
Moze mala topografia na poczatku - mieszam nad jeziorem, dom otoczony dosc wysokimi drzewami, do najblizszego masztu- okolo 3km w lini prostej (na trasie kilka duzych drzew i duzy kosciol.) Ze strony http://mapa.btsearch.pl/ znalazlem nieco info o umieszonych na nim nadajnikach - PLUS (GSM 900 / UMTS 2100 [33553]), ERA (GSM 900 / UMTS 2100 [40042]), oraz ORANGE (GSM 900 [6081]) oraz (GSM 1800 [3173]). Jak napisalem wczesniej orange na modemie xu870 u mnie praktycznie nie dziala. Wczoraj pozyczylem od znajomego blueconnect`a z modemem ZTE MF 626 - u mnie w domu laczyl sie jako EDGE - i chodzilo to dosc srednio. Nieco podlamany zapakowalem sie z laptopem i podjechalem pod maszt i... tu moje zaskoczenie, modem od razu podlaczyl sie jako HSDPA (momentami zmienil na UMTS). Nie mam niestety mozliwosc przetestowania plusa (brak modemu bez simlocka lub z simlockiem plusa, bo karta to nie problem). I w koncu moja prosba o porade - czy lepiej poszukac jakiejs anteny do tego blueconnecta (tylko jakiej) i powalczyc z hsdpa w bc - czy tez skierowac swoj portfel raczej w kierunku CDMA? (nie wiem niestety jak to dziala.) Z gory dziekuje za wszelkie sugestie. W zalaczeniu mapka sytuacyjna
http://yfrog.com/9hfafarafaj

Obrazek
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: adixm »

CDMA raczej odpada bo jest za daleko, trzeba przetestowac iPlusa i blueconnect.
R_I_P_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-01-05, 12:01
Lokalizacja: Zaniemyśl

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: R_I_P_ »

znalazlem wlasnie BTS Orange CDMA jakies 15km w lini prostej od mojego domu (Sulęcinek) ale... po drodze sa same lasy.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: adixm »

Tyle lasow moze byc nie do przebycia nawet dla cdma w tak niskiej czestotliwosci ale mozesz przetestowac...Pozniej pozostaje antena i testowanie blueconnecta lub iPlusa, a powiedz mi jaka masz teraz taryfe orange free?Jesli standard lub 39,5 to pozniej wystarczyloby przejsc na optimum lub wyzej, kupic modem na allegro i byloby bez rozwiazywania umowy.

[ Dodano: 2010-01-05, 14:03 ]
Blueconnect dzialal dlatego w edge, bo masz za duzo przeszkod/za daleko do nodeb, UMTS/HSDPA to duzo wyzsza czestotliwosc niz GSM(egde) przez co wrazliwa na zaklocenia/odleglosc.Musialbys probowac z antena.
R_I_P_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-01-05, 12:01
Lokalizacja: Zaniemyśl

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: R_I_P_ »

adixm pisze:Tyle lasow moze byc nie do przebycia nawet dla cdma w tak niskiej czestotliwosci ale mozesz przetestowac...Pozniej pozostaje antena i testowanie blueconnecta lub iPlusa, a powiedz mi jaka masz teraz taryfe orange free?Jesli standard lub 39,5 to pozniej wystarczyloby przejsc na optimum lub wyzej, kupic modem na allegro i byloby bez rozwiazywania umowy.
Dzisiaj podjedzie do mnie gosc z modemem adu 635 jesli dobrze kojarze i antena kierunkowa - sprawdzimy co i jak.
Co do Taryfy - aktualnie konczy mi sie umowa premium, i jest szansa na przedluzenie / przejscie na freedom pro za polowe kwoty abonamentu.
adixm pisze: Blueconnect dzialal dlatego w edge, bo masz za duzo przeszkod/za daleko do nodeb, UMTS/HSDPA to duzo wyzsza czestotliwosc niz GSM(egde) przez co wrazliwa na zaklocenia/odleglosc.Musialbys probowac z antena.
sprobuje ta sama antene z orange podpiac pod bc - jesli bedize miala taki sam konektor.

Dziekuje bardzo za pomoc.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: adixm »

R_I_P_ pisze: Dzisiaj podjedzie do mnie gosc z modemem adu 635 jesli dobrze kojarze i antena kierunkowa - sprawdzimy co i jak.
Co do Taryfy - aktualnie konczy mi sie umowa premium, i jest szansa na przedluzenie / przejscie na freedom pro za polowe kwoty abonamentu.
Jesli siegnie Ci sygnal cdma i bedziesz zadowolony z jakosci to lepiej przedluzyc umowe, niz brac Orange Freedom Pro, ze wzgledu na duzo wyzsze limity, bedziesz mial 21GB za 60zl+HSDPA/UMTS w duzych miastach zamiast 3GB w cenie 49zl w Orange Freedom Pro(i tylko CDMA).
R_I_P_ pisze: sprobuje ta sama antene z orange podpiac pod bc - jesli bedize miala taki sam konektor.

Dziekuje bardzo za pomoc.
Jesli mowisz o antenie pod CDMA to ona absolunie nie bedzie dzialala w wypadku blueconnecta bo to inna czestotliwosc, nawet nie probuj.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: wojteks »

R_I_P_ pisze:przejscie na freedom pro
Jak już napisał adixm nie bierz samego OFreedom Pro bo jest malutki limit. Lepiej przedłużyć OFree w jakiejś taryfie z dualnym modemem CDMA/GSM/UMTSi mieć znacznie wyższy limit.
Nie pomagam na PW!
R_I_P_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-01-05, 12:01
Lokalizacja: Zaniemyśl

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: R_I_P_ »

Jesli wszystko bedzie ok - to faktycznie przedluze umowe. Mam jeszcze tylko jedno dodatkowe pytanie - ktory / jaki router wi-fi bedize pasowal do Any DATA ADU 635 ?
Myslalem o Edimax 802.11n 3G Router, 1xWAN,4xLAN, 1x USB, 3G UMTS/HSDPA P/N: 3G-6200n ale nie widze go na liscie oblusigwanych przez ten router modemow :/
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: sp6huk »

Jak na razie, nie ma routera, który obsługiwałby AnyDatę ADU-635 WA :]
R_I_P_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-01-05, 12:01
Lokalizacja: Zaniemyśl

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: R_I_P_ »

sp6huk pisze:Jak na razie, nie ma routera, który obsługiwałby AnyDatę ADU-635 WA :]
to dosc marnie :/

Podsumowujac - wlecial gosc ale z MV410 - maks co sie udalo wyciagnac z CDMA to 600kB/s - nienajgorzej jak na czarna dziure :). W sumie wystarczyloby ale... mv410 jest tylko z OGROOOOMnym limitem 3Gb :/
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: adixm »

R_I_P_ pisze:Podsumowujac - wlecial gosc ale z MV410 - maks co sie udalo wyciagnac z CDMA to 600kB/s - nienajgorzej jak na czarna dziure :). W sumie wystarczyloby ale... mv410 jest tylko z OGROOOOMnym limitem 3Gb :/
Ten router mozna tez czasem kupic na allegro, na pewno lepiej wyjdziesz na przedluzaniu umowy z Orange niz podpisywaniu nowego cyrografu z Era czy Plusem.20GB za 60zl, karte dualna wsadzic do mv410 ktorego sprobujesz kupic na allegro i lajtowo:)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: sp6huk »

R_I_P_ pisze: maks co sie udalo wyciagnac z CDMA to 600kB/s
Mylisz jednostki, chciałeś chyba napisać 600 kb/s. Bo w CDMA nie jest możliwe osiągnięcie transferu rzędu 600 kB/s = 4800 kb/s (4,8 Mb/s), bo CDMA ma ograniczenie do 3,1 Mb/s.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: Patryk »

R_I_P_, jesli masz widoki na CDMA (600 kbps to w sumie nie tak źle,pewnie jeszcze przy słabym sygnale) to proponuję jednak Anydatę ADU-500A ( jest w ofercie mobilnej za "złotówkę" ) +antenę zewnętrzną typu Yagi (ATK-10).

Router działający z tym modemem to np.Asus WL-500gP z czeskim firmware - http://koppel.cz/cdmawifi

A w razie wyjazdu do miasta zawsze kartę możesz przełożyć do Merlina i mieć HSDPA :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaniemysl - Ktorego dostawce internetu wybrac

Post autor: marens »

Dla pewności zawsze można iPlusa przetestować
http://www.iplus.pl/indywidualni-promoc ... probe.html

Będzie podobnie jak z Erą, gdyż NodeB są koło siebie w mniej więcej takiej samej odległości.
ODPOWIEDZ