zapytanie o rodzaj przekaźnika????

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
celi777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-30, 14:18
Lokalizacja: Okalewo/Toruń

zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: celi777 »

:cfaniak: a więc Panowie w załączniku są fotki Bts Play i moje pytanie czy to tylko 900 czy może również 3g? z góry dziękuję za pomoc !! dasz bór koledzy! ;) :brawa:
celi
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: sp6huk »

Trudno coś zobaczyć na tej fotce ale wydaje mi się, że są to tylko anteny do 900 MHz. Podaj miejscowość, w której stoi ten masz to da radę to zidentyfikować.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: adixm »

Napisz lepiej jaka jest lokalizacja, ale jesli to Skrwilno to tylko gsm.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: Patryk »

celi777 pisze:moje pytanie czy to tylko 900 czy może również 3g?
Fotki wyjątkowo marnej jakości,więc trudno cokolwiek powiedzieć :]
Grube sektory mogą być zarówno 900+UMTS,jak i tylko 900 - gdyby widać było dokładnie antenę,to można by stwierdzić co nieco.
Daj lepiej fotkę tego,co stoi pod wieżą (tak swoją drogą - Play i wieża kratowa ? :szok:).
Ile kabli jest podłączonych do pojedyńczej anteny ?
Te sektory na wieży są raczej o przekroju protokątnym,więc pewnie to Kathrein 900 MHz = GSM.


3G w Play jest (o ile już odpalili) wtedy,gdy są zastosowane grube dwusystemowe anteny Powerwave (jak po lewej stronie komina na fotce poniżej),i są do nich wpięte 4 jumpery,albo zestaw dwóch anten Kathrein (większa 900,mniejsza UMTS - jak po prawej stronie komina).

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-01-09, 21:51 przez Patryk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
celi777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-30, 14:18
Lokalizacja: Okalewo/Toruń

Re: zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: celi777 »

masz rację Skrwilno :( czyli bez szans na 3g :( swoją drogą dziś zawiesiłem antenę na 17 dBi ustawiłem ją na przekaźnik w miejscowości Rypin13km i moje rezultaty przy ciągle padającym śniegu to 0,7 mB jak również dwie sieci orange oraz Era w 3 g tylko plus leży u mnie i kwiczy :( po za tym skanując sieć telefonami nokia e51 znaleziona sieć 15 czyli Sferia i telefonem 6700 16 oraz 17 prawdo podobnie wszystkie 3 sieci nadają u nas z pod Sierpca czyli nie zły wynik dziekuję kolegom za pomoc i życzę spokojnych snów :papa: :papa:
celi
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: Patryk »

celi777 pisze:sieć 15 czyli Sferia
CenterNet.
Sferia ma MNC 10.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: Blido »

Patryk pisze:tak swoją drogą - Play i wieża kratowa ? :szok:
U mnie również stoi jedna - nawet ich własna.
Awatar użytkownika
celi777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-30, 14:18
Lokalizacja: Okalewo/Toruń

Re: zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: celi777 »

przepraszam na tej nokii e51 znalazłem oczywiście 10 dlatego napisałem Sferia przepraszam kolegów!!
celi
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: adixm »

celi777 pisze:swoją drogą dziś zawiesiłem antenę na 17 dBi ustawiłem ją na przekaźnik w miejscowości Rypin13km i moje rezultaty przy ciągle padającym śniegu to 0,7 mB jak również dwie sieci orange oraz Era w 3 g tylko plus leży u mnie i kwiczy
Na moje "oko" to do Rypina masz dobre 20km, więc nie wiem jakim cudem sciagasz w ogóle sygnał 3G.
celi777 pisze:po za tym skanując sieć telefonami nokia e51 znaleziona sieć 15 czyli Sferia i telefonem 6700 16 oraz 17 prawdo podobnie wszystkie 3 sieci nadają u nas z pod Sierpca czyli nie zły wynik dziekuję kolegom za pomoc i życzę spokojnych snów
Zostajesz przy Erze czy szukasz jakiejs alternatywy?Warto sprobowac jeszcze CDMA bo mysle ze z antena mozesz sciagnac sygnal.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: Patryk »

Blido pisze:U mnie również stoi jedna - nawet ich własna.
Właśnie chodzi mi o własne obiekty P4,bo na wieżach nawet Polkomtela czy Centka już się przyczepiają dość często.
Dotychczas widywałem tylko stalowe słupy Playa.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: adixm »

A jeszcze przedtem sprobowalbym z WiMAXem od Ery bo z mapy wynika ze mozesz byc w zasiegu(zakladam ze na kabel(adsl) nie masz szans)
Awatar użytkownika
celi777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-30, 14:18
Lokalizacja: Okalewo/Toruń

Re: zapytanie o rodzaj przekaźnika????

Post autor: celi777 »

do Rypina mam dokładnie 13 km po za tym teren jest raczej równy więc nie jest tak źle ,jeśli chodzi o WiMAX t o usługa za którą trza płacić abonament więc odpada bo na wsi bywam tylko na weekendy a już posiadam play 10 g korzystam z niego w pracy w Toruniu gdzie jestem zadowolony więc dlatego tak mi zależało na 3g w Skrwilnie aby móc korzystać z niego również będąc na wsi co właśnie się spełnia dzieki antenie ,trochę żałuję że na moim terenie tak słabo działa plus bo również gsm ma najgorszy zasięg :( bardzo dziekuję za pomoc pozdrawiam kolegów :zdrowko:
celi
ODPOWIEDZ