Co w zamian Blue Connect ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pofek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-01-16, 15:58
Lokalizacja: Mazowsze

Co w zamian Blue Connect ?

Post autor: pofek »

W związku z tym, że został mi jeszcze miesiąc przetrwania z BC, muszę znaleźć sobie coś w zamian. BC'u już nie mam zamiaru przedłużać z kilku powodów : mała prędkość pobierania ( maks do 25kb/s ) i mały limit danych ( po limicie prędkość pobierania danych ok. 3kb/s ). Zasięg BC w EDGU mam bardzo dobry(4-5 kresek zawsze) na Huaweiu e220 no i się nie rozłącza. Działa stabilnie tylko te prędkości małe.
Szukam jakiegoś szybszego internetu (+ większym limitem danych ) .
Jaki więc internet bezprzewodowy mogę założyć ? Może WiMax albo Orange Freedom ? Ale ja się nie znam na tym. Doradźcie coś.Zależy mi na szybkim ściąganiu danych.Abonament tak do ok. 100zł miesięcznie. Mieszkam we wsi Cybulin, woj.Mazowieckie.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co w zamian Blue Connect ?

Post autor: Blido »

pofek pisze:Jaki więc internet bezprzewodowy mogę założyć ? Może WiMax albo Orange Freedom ?
Jeżeli nie potrzebujesz mobilności, to polecam WiMax. Era ma na Mazowszu całkiem niezły zasięg, więc na pewno złapiesz sygnał. Orange Freedom Pro odradzam ze względu na zawodność, limit transferu i niskie transfery (obciążone stacje bazowe).
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co w zamian Blue Connect ?

Post autor: sp6huk »

Jeżeli chodzi o WiMAX'a to możesz spróbować w Erze, bo Netia nie ma zasięgu w twoich okolicach, będzie to najlepsza alternatywa dla Blueconnecta. Wypełnij formularz zgłoszeniowy a konsultant skontaktuje się z tobą. Jeżeli jednak nie będzie możliwości technicznych na WiMAX'a, to pozostaje Ci CDMA, jeżeli zależy Ci na większych transferach niż na EDGE'u. Z reguły CDMA działa o wiele lepiej od EDGE, ale zdarzają się "wyjątki" gdzie działa to podobnie, w dużej mierze spowodowane jest to słabym sygnałem, a więc dobrze by było abyś się wyposażył w antenę zewnętrzną. Chcesz większy limit transferu, mniej więcej jakie masz zapotrzebowanie ?
Najlepszą ofertą jest wzięcie Orange Free w taryfach Optimum, Premium i Platinum, gdzie możesz działać zarówno w technologiach GPRS, UMTS/HSDPA jak i CDMA. Wzięcie Orange Freedom Pro nie byłoby najlepszym rozwiązaniem z uwagi choćby na to, że nie można wziąć większego limitu transferu niż 3GB, i działa tylko i wyłącznie w technologii CDMA.
pofek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-01-16, 15:58
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Co w zamian Blue Connect ?

Post autor: pofek »

Nie chodzi i o mobilność. Najważniejsze, żeby działał stabilnie, szybko. Co do limitu, 3GB to na pewno za mało. Przydałoby się więcej. 8GB to minimum.
A jak to jest z tym WiMaxem ? Są tam limity ? No i moglibyście koledzy, pokazać mi jakąś mapkę(satelitarną) z najbliższym nadajnikiem, i czy w ogóle w takiej odległości, to by działało.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co w zamian Blue Connect ?

Post autor: sp6huk »

pofek pisze:Najważniejsze, żeby działał stabilnie, szybko.
To zapewnić może Ci WiMAX, maksymalna prędkość łącza w Erze to 1 Mb/s
Oferta WiMAX Era
pofek pisze:Przydałoby się więcej. 8GB to minimum.
Więc jak byś brał internet w Orange Free to masz do wyboru:
Optimum: 7GB - 75zł
Premium: 20GB - 120zł
Platinum: 35 GB - 150zł
Oferta Orange Free
pofek pisze:A jak to jest z tym WiMaxem ? Są tam limity ?
Nie, WiMAX to internet bez limitu,
pofek pisze:No i moglibyście koledzy, pokazać mi jakąś mapkę(satelitarną) z najbliższym nadajnikiem, i czy w ogóle w takiej odległości, to by działało.
Śmieszna mapka zasięgu Ery WiMAX, innej niestety nie ma,
Jeżeli chodzi o stację bazową CDMA, to najbliższa znajduje się w Rębowie k. Wyszogrodu ~13 km,
TU masz orientacyjną mapkę zasięgu CDMA Orange, jak będziesz szukał swojej miejscowości to zaznacz internet domowy, tam gdzie jest zakładka wyświetl zasięg.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co w zamian Blue Connect ?

Post autor: Blido »

pofek pisze:A jak to jest z tym WiMaxem ? Są tam limity ?
Nie ma żadnych limitów a do tego jest bardzo stabilny i szybki. Praktycznie nie ustępuje jakością połączenia DSL-owi ;) . W moim podpisie masz link do testu tej usługi, jeśli chcesz wiedzieć więcej.
pofek pisze:No i moglibyście koledzy, pokazać mi jakąś mapkę(satelitarną) z najbliższym nadajnikiem
Jest tylko beznadziejna mapka na stronie Ery, ale porównując ją z wykazem stacji bazowych i radiolinii mogę przypuszczać że najbliższy BS znajduje się w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej (jest tam wezeł Ery) 21km w linii prostej od Cybulina. To spora odległość, ale z uwagi że teren po drodze jest zupełnie płaski i nie ma żadnego lasu powinno działać bez zarzutów. Poniżej mapka satelitarna, biała kreska to droga pomiędzy BS-em a Twoją miejscowością:
Obrazek
ODPOWIEDZ