Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: kamilekk93 »

Podziwiam twoje stalowe nerwy tracisz kase na przesyłke i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>. Możesz do nich zadzwonić i sie spytac czy możesz im sam dostarczyć ale też w to watpie bo trudno mi uwierzyc ze pod tym adresem maja swoj magazyn ze sprzętem ale spytać sie zawsze można wyjasnij ze problemy z dostarczeniem przesyłki ale możliwe iż powiedz zeby wysłac uszkodzony sprzęt Kurierem DPD.Pozdrawiam.
wigi83
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-04-21, 10:00
Lokalizacja: wa-wa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: wigi83 »

Blido, podziwiam kolege Martekx za jego cierpliwosc. Bo chce wyjasnic sprawe kosztem swojego czasu i kasy. I jestes w Bledzie bo Martekx wie do kogo sie zglosic same BOA mu zdaje sie wskazalo odpowiednia osobe. Przeczytaj uwaznie jego posty.
Zawsze trzeba zaczac od mediacji ale zrobienie malej awantury przez klienta ktory pofatygowal sie do Warszawy z Krakowa moze cos dac.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Blido »

wigi83 pisze:Zawsze trzeba zaczac od mediacji ale zrobienie malej awantury przez klienta ktory pofatygowal sie do Warszawy z Krakowa moze cos dac.
Awantura miałaby coś dać? Kolega w siedzibie PTC usłyszałby jedynie że oni nie są od obsługi klienta oraz powtarzaną jak mantrę regułkę "Proszę zadzwonić do Biura Obsługi".
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Martekx »

Dzwoniłem do ery i po długim wyjaśnianiu o co mi chodzi, powiedziano mi, że jak najbardziej moge przywieść sprzęt, a oni go przyjmą ale czy odrazu wymienią na sprawny to cieżko powiedzieć. Zauważylem, że konsultantka nie wiedziała na początku co mi powiedzieć. Sam już nie wiem czy warto jechać. Chyba jeszcze napisze do nich maila żeby mi powiedzieli czy wymienią.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Blido »

Martekx pisze:Sam już nie wiem czy warto jechać.
Jeżeli nie jest pewne że wymienią sprzęt to moim zdaniem nie ma po co. Równie dobrze mozna zestaw wysłać, ale oczywiście kurierem, a nie pocztą - im nie przyjdzie do głowy biadolić że coś tam grzechocze :]
Poza tym nadal mam wątpliwości, czy swoim przybyciem nie wywołasz jedynie zadziwienia obsługi - ja w Biurze Obsługi już różne rzeczy słyszałem. Szczególnie niemiło wspominam jak jeden z konsultantów wprowadził mnie w błąd jakoby moje hasło lub nazwa użytkownika WiMax była błędna. Kosztowało mnie to mnóstwo nerwów, kilka godzin wiszenia przy telefonie i kilkadziesiąt złotych wydane na rozmowy, gdy zgodnie z zaleceniem konsultanta prosiłem o wygenerowanie nowego konta :dobani: . Tymczasem okazało się że hasło jest jak najbardziej prawidłowe, ale konto zostanie aktywowane dopiero za kilka dni i dlatego nie mogę się połączyć.
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Martekx »

Ja też już nie mam nerwów do konsultantów. Przecież to jest specjalny dział zajmujący się blueconnect'em i wimaxem a nie mają zielonego pojęcia o wimaxie. Nie wiedzą nawet czy u nich można zostawić i odebrac inny sprzęt.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Quest »

Blido pisze:Awantura miałaby coś dać?
Na każdej infolinii trudno jest czasami cos załatwić.
W firmie konkurencyjnej do Ery która ma Wimaxa jeżeli klient ma problemy jedzie do siedziby i załatwia swoje sprawy bez problemu . Ale tam obsluga Wimaxa działa na innych zasadach. Podejrzewam ze w Erze tez maja Punkt Obsługi Klienta.
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Martekx »

Po wysłaniu maila do BOA z zapytaniem czy musze wysyłać uszkodzony sprzęt kurierem czy mogę osobiście, odpisano mi, że informacja zostanie przekazana do działu zajmującego się serwisem urządzeń, a modem zostanie sprawdzony przez firmę instalatorską, która przyjedzie do mnie. Dziwne to trochę, że wyślą firmę. Chyba nie wierzą mi, że sprzęt jest uszkodzony i myślą, że źle podlanczam. Więc czekam na firmę i zobaczymy co będzie dalej.
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: sobpiotr »

Może będą mieli nowy zapasowy sprzęt w razie uszkodzenia Twojego...
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Blido »

Martekx pisze:odpisano mi, że informacja zostanie przekazana do działu zajmującego się serwisem urządzeń, a modem zostanie sprawdzony przez firmę instalatorską, która przyjedzie do mnie.
Zrobią to nieodpłatnie? Żebyś nie usłyszał że 300zł się należy :]
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Martekx »

Blido pisze:Zrobią to nieodpłatnie? Żebyś nie usłyszał że 300zł się należy
Tego już nie napisali. Ale mam nadzieje, że nie będę musiał płacić. Przecież to era wysyła żeby sprawdzić sprzęt, a nie ja wzywam bo nie potrafie zamontować. Chyba, że sprzęt okazałby się sprawny, a ja coś źle robiłem. A swoją drogą już zapłaciłbym te 300 zł żeby tylko mieć w końcu ten internet.
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Martekx »

Była u mnie firma. Sprzęt jest dobry, zły okazał się krótki kabel oraz wejście ODU które nie zawsze łączy więc jak sprawdzałem na innym kablu to wtedy akurat nie łączyło wejście. Nie montowali mi ponieważ jest zamarznięty dach i ciemno a muszę jeszcze wstawić co najmniej dwumetrowy masz bo zasięg słabiutki. Teraz czekam na lepszą pogodę i przystępuję do instalacji.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Blido »

Martekx, rozumiem że nie pobrano od Ciebie żadnej opłaty i że już wszystkie wadliwe elementy wymieniono Ci na sprawne?
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Martekx »

Nic nie płaciłem. Co do sprzętu to dostalem nowe kable. ODU zostało to samo wiec muszę jakoś unieruchomić kabel, aby nie ruszała się końcówka gdyż będzie rozłączać. Ale ciesze się że już wszystko jest dobrze i jest zasięg. Teraz czekam tylko, aż bedzie troche cieplej bo przy takich mrozach nie da sie prowadzić prac na dachu.
jz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2010-01-04, 16:53
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: jz »

Martekx, jak daleko masz do stacji bazowej przy tak słabym sygnale?
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Martekx »

jz, około 9 km ale nie ma bezpośredniej widoczności. Są drzewa i mała górka 300m od mojego domu.
jz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2010-01-04, 16:53
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: jz »

Martekx, to przy moich 22km będę miał sporo zabawy :) Prześledziłem trasę od nadajnika do mnie na Google Earth. Nadajnik stoi na wysokości ~110mnpm, a mój dom na ~91mnpm. Po drodze od nadajnika nie ma żadnych wzniesień, generalnie jest spadek od tych 110 do 91. Dom ma wysokość 8m (więc razem będzie 99mnpm + ew. maszt jeśli będzie konieczny) i stoi na otwartej przestrzeni (najbliższe budynki są 500m ode mnie).

Ten słaby sygnał o którym pisałeś, to w jakich warunkach on był słaby? Gdzie miałeś zamontowaną antenę?
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Martekx »

jz pisze: przy moich 22km będę miał sporo zabawy
Bedzie w ogóle zasięg?
jz pisze: w jakich warunkach on był słaby?
Jak już mówiłem w odległosci 300m ode mnie jest wzniesienie i drzewa które zasłaniają nadajnik (gdyby nie to, byla by bezpośrednia widocznośc).
jz pisze:Gdzie miałeś zamontowaną antenę?
Na początku firma sprawdzała z okna na strychu i nie bylo w ogole sygnału. Z czubka dachu był sygnał na pograniczu możliwości połączenia więc powiedzieli mi, że musze zamontować maszt o długości 2m aby bylo stałe połączenie.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Blido »

Martekx pisze:Bedzie w ogóle zasięg?
Teoretycznie może być. Jeżeli nie ma po drodze żadnych przeszkód to bez problemu będzie można się połączyć.
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Martekx »

Witam ponownie. Dziś wreszcie umieściłem antene na dachu i jestem na tym forum po przez internet wimax. Pobieranie skacze 90-110KB/s tu siła sygnału:
DL SNR: 12 dB
DL RSSI: -91 dBm
UP SNR: 6 dB
UP RSSI: -99 dBm

Registered
Optimal Rx Rate: QPSK 3/4
Last Tx Rate: QPSK 1/2
Last Tx Power: 20 dBm
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Blido »

Martekx pisze:DL SNR: 12 dB
DL RSSI: -91 dBm
UP SNR: 6 dB
UP RSSI: -99 dBm
Parametry nienajlepsze. Jakie masz pingi? Wklej wynik z www.pingtest.net i wykonaj ten test: test <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=44678#44678" target="_blank">»PING«</a>
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Martekx »

Blido pisze:Parametry nienajlepsze.
Tak wiem, ale cieszę się, że w ogołe dało się połączyć. Martwie się tylko co bedzię jak na drzewach pojawią się liście, może tak być, że wtedy się nie polącze. Tu wyniki:
Obrazek

Kod: Zaznacz cały

Badanie www.bez-kabli.pl [195.114.0.144] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 195.114.0.144: bajtów=32 czas=53ms TTL=59
Odpowiedź z 195.114.0.144: bajtów=32 czas=50ms TTL=59
Odpowiedź z 195.114.0.144: bajtów=32 czas=50ms TTL=59
Odpowiedź z 195.114.0.144: bajtów=32 czas=52ms TTL=59

Statystyka badania ping dla 195.114.0.144:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 50 ms, Maksimum = 53 ms, Czas średni = 51 ms

Kod: Zaznacz cały

Badanie www.wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=50ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=48ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=52ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=48ms TTL=249

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 48 ms, Maksimum = 52 ms, Czas średni = 49 ms
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Blido »

Martekx pisze:Martwie się tylko co bedzię jak na drzewach pojawią się liście, może tak być, że wtedy się nie polącze.
Dlatego musisz postarać się o jak najwyższy maszt. Dobry byłby wolnostojący, koszt samego masztu nie powinien być zbyt duży ale nie wiem jak kwestia prawna.
Martekx pisze:Tu wyniki:
Masz niższy ping ode mnie, mimo że jesteś dużo dalej od BS-a :ok: Widocznie twoja stacja bazowa ma lepszy link. Tylko trochę niestabilny i widzę że gubi pakiety.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: ja.michal »

Blido pisze:nie wiem jak kwestia prawna.
Do 3m od powierzchni instalacji (zmienia, dach) nie potrzeba zgody, ani zgłoszenia. Od 3 do 6m potrzeba bodajże zgłoszenie, że coś takiego się stawia. Powyżej 6m potrzebna zgoda budowlana.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Blido »

ja.michal pisze:Do 3m od powierzchni instalacji (zmienia, dach) nie potrzeba zgody, ani zgłoszenia.
Więc te 3m tyczą się również masztów wolnostojących? :szok: To wystarczy kij wbić w ziemię bez zgłoszenia i łamiemy prawo budowlane. Mam nadzieję że się mylisz bo załamię się nerwowo że przyszło mi się urodzić w takim państwie.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Patryk »

Blido pisze:Więc te 3m tyczą się również masztów wolnostojących?
Na każdy maszt związany trwale z gruntem potrzebujesz pozwolenia na budowę.
3m tyczy się tylko masztów na już istniejących budowlach i budynkach.

[ Dodano: 2010-01-30, 20:05 ]
Blido pisze:To wystarczy kij wbić w ziemię bez zgłoszenia i łamiemy prawo budowlane.
Kij wbity w ziemię to nie budowla,ani tym bardziej nie trwale związana z gruntem.

[ Dodano: 2010-01-30, 20:08 ]
ja.michal pisze:Od 3 do 6m potrzeba bodajże zgłoszenie, że coś takiego się stawia. Powyżej 6m potrzebna zgoda budowlana.
:szok:
Powyżej 3m wymagane jest zgłoszenie budowlane z dokumentacją projektową,i górnej granicy nie ma :]
Ale wiadomo,ze jak się przedobrzy,to przed 30.dniem dostanie się odmowę,i trzeba będzie albo zmienić projekt,albo starać się o pozwolenie na budowę,jeśli będzie taka koniecznosć.
ppoler
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-07, 14:58
Lokalizacja: obrze?a W-wy

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: ppoler »

Blido pisze:
Martekx pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Teoretycznie może być. Jeżeli nie ma po drodze żadnych przeszkód to bez problemu będzie można się połączyć.
.. jeżeli w BSie danym azymut faktycznie obsługuje jakas antena sektorowa (niektóre BSy obsługują WiMax w zakresie mniej niż 360 stopni dookoła).

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-02-11, 13:44 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-02-11, 13:44 przez ppoler, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ