1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: gnd »

...jakim programem można tak połączyć 2 telefony z komputerem żeby zsumowac sygnał internetu z tych 2 źródeł???
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: zDaleKi »

Obawiam się, że nie będzie to takie łatwe. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to wykorzystać jeden modem do downloadu drugi do uploadu. Ale jak to zrobić to nigdy się nie zastanawiałem ;)
Ale myślę, że takie coś nie dałoby Ci tego czego oczekujesz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: kemott1 »

gnd pisze:...jakim programem można tak połączyć 2 telefony z komputerem żeby zsumowac sygnał internetu z tych 2 źródeł???
Wydaje mi się, że takie połączenie jest niemożliwe, ale mogę się mylić.
Ostatnio zmieniony 2006-11-07, 23:27 przez kemott1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

mi tez sie wydaje ze to raczej niemozliwe...ale...to tylko komputery....no i cuda sie zdarzaja :D
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: zDaleKi »

kemott1 pisze:Wydaje mi się, że takie połączenie jest nie możliwe, ale mogę się mylić.
Ja nie chciałem prorokować, ale mi też tak się wydaje. Jest to jakieś takie dziwne ograniczenie i się tego nie przeskoczy.
To podobnie jak ma się stały internet i połączy się przez Dial-Upa modemem i okazuje się, ze mamy tylko parametry modemu a nie i to i to.

Ale obecnie wszystko się zmienia, więc kto wie ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

patrzac z tej strony...ze obecnie w komputerach wszystko jest podwojnie,tj.podwojne karty graficze.dwurdzeniowe procesory,RAM dzialajacy w dualu...moze przyjdzie czas ze bedzie sie dalo podlaczyc dwa modemy :cry: do komputera :D
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
JacekG
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2006-10-28, 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: JacekG »

można to zrobić pod warunkiem, że masz dwie karty SIM z usługą data na każdej.
BTS_CID2299 Merlin XU 870 WRT54G3G
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

JacekG pisze:można to zrobić pod warunkiem, że masz dwie karty SIM z usługą data na każdej.
a mozna cos jasniej?
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: gnd »

...no właśnie mam 2 karty sim z zaabonowanym internetem i dwa telefony, adapter BT , 2 kable do transmisji danych, adapter irda...tylko jak to połączyć żeby z 2 źródeł mieć internet :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

trzeba cos nad tym pomyslec....jezeli z jednego modemu szedlby uplink a z drugiego downlink to nawet przy gprsie znaczaco by poprawila sie predkosc internetu.
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
witboj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-06, 16:22
Lokalizacja: Łódź

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: witboj »

Nie wiem jak to zrobić z komórkami ale przeciez to żadna nowość - każdy kto miał ISDN wie, że to możliwe. Zamiast oryginalnego sterwonika modemu uzywało się wtedy Ndis Wan czy jakoś tak w opcji połaczenia (już od dłuższego czasu nie mam ISDN - zamieniłem na Neostradę, troche słabo pamiętam) i potem w opcjach połaczenia było parowanie połączeń i śmigało z podwójna prędkością (niestety za podwójną opłata).
GlobeTrotter GT MAX
T-Mobile ale ?miga w Plusie :-)
Acer Aspire 3610
A na codzie? ... Neostrada :-)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: zDaleKi »

JacekG pisze:można to zrobić pod warunkiem, że masz dwie karty SIM z usługą data na każdej.
A możesz powiedzieć jak? Bo nie słyszałem jeszcze o sofcie, który by to umożliwiał.
witboj pisze:Nie wiem jak to zrobić z komórkami ale przeciez to żadna nowość - każdy kto miał ISDN wie
Co innego ISDN co innego zwykłe połączenie modemowe.
Tam to jest w założeniu standardu, masz dwa kanały i jeden modem! A tu masz dwa modemy. Jakim softem chcesz to połączyć? System musi wiedzieć którędy ma to wysyłać. Przecież nie może być wolnej amerykanki, że raz sobie wyśle jednym a raz drugim.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: ja.michal »

Hey wszystkim! :)

Jeśli chodzi o łączenie 2 w 1 to się da na 100%. Jak nie było XP to z kumplem w Windzie ME jest nawet taka opcja zaaplikowana. I to nie było mostkowanie tylko właśnie łączenie do jednego.
Nie wiem jak to się dokładnie robiło ale było. :)

Jak ktoś na ME to może zobaczyć. :)

Pozdro ;)
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

skoro bylo w ME to w XP tez powinno byc......a moze jakis zamiennik jest?podczas standardowej instalacji XP nie wszystkie dolaczone aplikacje sie instaluja.moze jest cos takiego,ale trzeba zainstalowac osobno?
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
witboj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-06, 16:22
Lokalizacja: Łódź

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: witboj »

BliSki pisze:
witboj pisze:Nie wiem jak to zrobić z komórkami ale przeciez to żadna nowość - każdy kto miał ISDN wie
Co innego ISDN co innego zwykłe połączenie modemowe.
Tam to jest w założeniu standardu, masz dwa kanały i jeden modem! A tu masz dwa modemy. Jakim softem chcesz to połączyć? System musi wiedzieć którędy ma to wysyłać. Przecież nie może być wolnej amerykanki, że raz sobie wyśle jednym a raz drugim.
Wolnej amerykanki nie było - soft tym sterował - windowsowy, zaraz po zainstalowaniu ndis wanów pojawiały się nowe opcje pod okienkami, pozwalające łaczyć dwa modemy (bo każdy ndis wan jest traktowany przez Windows jak osobny modem a nie jak kanał - pojawia się na liście modemów). I taki soft musiałby byc pod potrzeby modemów komórkowych. Oczywiście, że każdy z modemów uzywał jednego z kanałów - dlatego po uruchomieniu takiej opcji już nie zadzwoniłeś ;-)
GlobeTrotter GT MAX
T-Mobile ale ?miga w Plusie :-)
Acer Aspire 3610
A na codzie? ... Neostrada :-)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze:Jeśli chodzi o łączenie 2 w 1 to się da na 100%. Jak nie było XP to z kumplem w Windzie ME jest nawet taka opcja zaaplikowana.
To cały czas czekamy na receptę jak :)
Taka pewną na 100% z przepisem krok po kroku.
witboj pisze:Wolnej amerykanki nie było - soft tym sterował [...] (bo każdy ndis wan jest traktowany przez Windows jak osobny modem a nie jak kanał - pojawia się na liście modemów).
Wiem, bo miałem swego czasu ISDNa :)
Ale nie zmieniał to faktu, że to pracowało na fizycznie jednym modemie a tylko windows widział to jako dwa.
witboj pisze:I taki soft musiałby byc pod potrzeby modemów komórkowych.
Oczywiście. Pytanie tylko czy ktoś taki soft widział, wie jak się nazywa i jak konfiguruje?

Oczywiście nie przeczę, że takiego softu nie ma. Może też nawet jest to dobrze ukryte w samym windowsie? Ja nie słyszałem i chętnie posłucham. Wiem tylko, że korzystając z łącza stałego i po podłączeniu modemu windows ograniczał pasmo do możliwości modemu co sugerował, że tylko on jest używany.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: ja.michal »

BliSki niestety nie znam recepty. :(
Wiem tylko, że w Me coś takiego było. Nie wiem czy kupel to doinstalował czy nie. Na pewno tego nie używał i nie zagłębiał się w to.
Sorki tylko tyle wiem. :(

Pozdro ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: zDaleKi »

@ja.michal - Spoko :)
Może jednak jakieś rozwiązanie jest i ktoś coś ciekawego tu napisze :)
Czekamy w takim razie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
tomasat
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-02-20, 12:37
Lokalizacja: Piotrków

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: tomasat »

Kod: Zaznacz cały

jezeli z jednego modemu szedlby uplink a z drugiego downlink to nawet przy gprsie znaczaco by poprawila sie predkosc internetu
Myślę że w ten sposób tak łatwo się nie da bo skąd by wiedział serwer z którym się łącze ( czy tam operator sieci np.PLUS) że zapytanie o dane które przyszło z IP np 1 trzeba wysłać do IP np 2

Dało by się chyba to połączyć przez Proxy tylko dokładnie nie wiem jak.
Przecież na podobnej zasadzie działa internet satelitarny
Do takiego połączenia musi być jakiś serwer specjalny który by "wiedział" że mam 2 Ip i że ma dane na te dwa IP wysyłać bąć z jednego odbierać a na inny wysyłać
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez tomasat, łącznie zmieniany 1 raz.
Motorolka v235 + Superkarta10 i iPlus
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: zDaleKi »

tomasat pisze:Myślę że w ten sposób tak łatwo się nie da bo skąd by wiedział serwer z którym się łącze [...]
Przecież na podobnej zasadzie działa internet satelitarny
W internecie satelitarnym, np SkyDSL jakoś to działa :)
Ale jest za to odpowiedzialny w kompie specjalny soft.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

a moze ten soft da sie przerobic zeby dalo sie korzytstac z gprsu?
ewentualnie moze ktos juz taki program napisal
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
tomasat
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-02-20, 12:37
Lokalizacja: Piotrków

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: tomasat »

Ale jest za to odpowiedzialny w kompie specjalny soft
Ale z tym softem współpracuje specyjalny serwer
Motorolka v235 + Superkarta10 i iPlus
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

a da rade tak zrobic z internetem komorkowym?? jakis serwer specjalny? moze jest gdzies w sieci jakis program.
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: klisza »

Chyba znalazłem odpowiedni program.

ŚCIĄGNIJ

Jest to 20-dniowa wersja testowa. Przy instalacji trzeba 2 razy wyłączać komputer i trzeba wpisywać wiele zbędnych rzeczy jak np. ustawienia swojego konta mailowego. Ma on wiele różnych funkcji, wśród których jest jedna - connections teaming. Sluży ona do zestawiania ze sobą 2 połączeń. Ja nie mogę tego przetestować, bo mam tylko jedno połączenie, wiec ktoś kto dysponuje dwoma mógłby to zrobić. Z niecierpliwością czekam na wyniki testów. :D

Dodano:
A to następny program, który podobno też ma taką funkcję.

ŚCIĄGNIJ

Jest to wersja 30-dniowa. Nic więcej nie wiem, bo właśnie go ściągam (obcięty transfer).

Ogólnie ludzie na różnych amerykańskich forach są zachwyceni tymi programami. Niektórzy łączą 10 megabitowe DSL-ki, inni modemy analogowe 56k. Podobno może być jakiś problem z adresami IP, bo oba modemy muszą być podłączone pod jeden host czy jakiś serwer u usługodawcy, ale chyba wystarczy wykupić stale IP. Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem, bo słabo znam angielski a tym bardziej działanie internetu.

W każdym razie, gdyby to działało z internetem komórkowym i rzeczywiście podwajało prędkości, to byłby to ogromny krok na przód w tej dziedzinie. I na pewno mnóstwo osób by z tego korzystało. Szczególnie ci, którzy mają zamiar wziąć abonament za 120 zł.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-11-17, 14:12 ]
Sklejenie postów.
Ostatnio zmieniony 2007-11-17, 14:12 przez klisza, łącznie zmieniany 1 raz.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

no ja niestety nie mam jak sprawdzic.
ale mam dodatkowe pytanie: ile mozna modemow podlaczyc? tylko dwa czy daloby sie nawet 10.
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: klisza »

W tym pierwszym można połączyć teoretycznie 16 modemów. W drugim nie wiem. Instrukcja do pierwszego jest w jednym zpomocniczych plików pdf o nazwie "Getting Connected" od 23 strony. Co do konfiguracji tego drugiego, to opisana jest TUTAJ w przedostatnim poście. Ogólnie na tym forum ludzie testują to z telefonami komórkowymi :) . Znalazlem jeszcze inny program, ale nie jest to jego najnowsza wersja i jeszcze nie wiem czy też posiada funkcję "connections teaming" (właśnie go ściągam).
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: kemott1 »

Jak coś to nie długo napiszę, co mi wyszło z łączenia połączeń :D
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: damis »

kemott1 pisze:Jak coś to nie długo napiszę, co mi wyszło z łączenia połączeń :D

Tylko pamiętaj, że jeśli postawisz obok siebie dwa urządzenia chodzące na Edziu, to Ci mogą zająć tę samą szczelinę i guzik Ci z tego wyjdzie :)
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: klisza »

Testuje to ktoś w końcu? Najpierw tylu było zainteresowanych a teraz już nie ma odzewu. Ja już popłynąłem na 15 zł jak sprawdzałem na simplusie :( .
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Awatar użytkownika
JacekG
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2006-10-28, 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1 komputer+2 modemy.... jak to połączyć??

Post autor: JacekG »

Byłem trochę zajęty ostatnim czasem i nie odpowiedziałem na pytana, nadrabiam;
odnośnie tematu można to zrobić na wiele sposobów, niektóre są drogie i nieopłacalne niektóre są dostępne od ręki :)

przykłady
1. połączenie pod windowsami nazywa się multilink
2. najłatwiej można to zrobić pod linuxem są softy podobnie nazwane
3. można to zrobić w dowolnym routerze ale są ograniczenia prędkości w związku z portami sens stawiania tam np powielonego 1,8Mb/s w HSDPA lub w przyszłości zwielokrotnienia 7,2Mb/s jest trochę chybiony ze względu na koszty, ale jak ktoś się uprze to i można zrobić 2x 100Mb/s na kartach sieciowych :) (tylko po co?)
4. jak kogoś interesuje to powiem że Cisco w przyszłym roku wypuści kartę do routera która będzie umożliwiała wpięcie kilku modemów
5. więcej może napiszę później ...
BTS_CID2299 Merlin XU 870 WRT54G3G
ODPOWIEDZ