OvisLink WL-1600GL Soft Tomato

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

LegiaWarszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-03-02, 15:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: OvisLink WL-1600GL Soft Tomato

Post autor: LegiaWarszawa »

tryby pracy tego ovislinka wraz z ich zastosowaniem.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: OvisLink WL-1600GL Soft Tomato

Post autor: Jo_gurt »

AP - wiadomo
AP + WDS - AP i możliwość radiowego połączenia się z innym AP z odpalonym WDSem, czyli coś a'la wzmacniacz dla sieci z WDSem
Wireless Client - brama NAT, ale WANem jest interfejs radiowy
Wireless Ethernet Bridge - j.w., ale bez NATa, czyli masz switch podłączony radiowo do innej sieci
WDS - jak AP+WDS, ale tylko rozsyła sygnał do innych stacji WDS, klienci się z nim nie połączą
LegiaWarszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-03-02, 15:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: OvisLink WL-1600GL Soft Tomato

Post autor: LegiaWarszawa »

Dzieki za wyjasnienie. O to mi chodzilo.
LegiaWarszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-03-02, 15:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: OvisLink WL-1600GL Soft Tomato

Post autor: LegiaWarszawa »

Hej:) Routerek kupiony:) Pytanie jest tAKIE - CZY jest jakis tak samo funcjonalny model ale z wieksza przepustowoscia niz 54mb?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: OvisLink WL-1600GL Soft Tomato

Post autor: Jo_gurt »

LegiaWarszawa pisze:CZY jest jakis tak samo funcjonalny model ale z wieksza przepustowoscia niz 54mb?
Chodzi o 802.11n? TP-Link WR1043ND z OpenWRT. Nie myl funkcjonalności z łatwością konfiguracji oczywiście.
LegiaWarszawa
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-03-02, 15:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: OvisLink WL-1600GL Soft Tomato

Post autor: LegiaWarszawa »

Ale na Tomato :) i najlepiej z ofert ovislink :) hehe
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: OvisLink WL-1600GL Soft Tomato

Post autor: Jo_gurt »

Pod Tomato nie ma żadnego sprzętu z 802.11n, Tomato niestety nie działa na innym chipsecie niż tym z WRT54Gx/WL-1600GL i podobnych.
slayne
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-08-29, 11:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: OvisLink WL-1600GL Soft Tomato

Post autor: slayne »

A ja mam takie pytanie.

Zakupiłem kumplowi takiego Ovislinka i jest problem. Kumpel ma Netie 1 Mbit i modem Speedtouch 536v6. Ustawiłem bridge i logowanie przez PPPoE z Ovisa i ładnie śmiga. Problem jest natomiast w zasięgu Wifi. Kumpel posiada laptopa MSI CX500 z Windows 7 z karta wifi z tego co wyczytałem w Menadzeże urządzeń 802.11bgn 1T1R MiniCardAdapter Ralink. Po połączeniu zasięg w pomieszczeniu jest ok. Natomiast przejdę do drugiego pokoju i zamiast 5 kresek jest 1 i prędkość spada na 1Mbit. Jak schodzę na parter i stoję pod pokojem gdzie jest Ovis to jest podobnie. Tylko w tym samym pomieszczeniu jest ok.

Czy zabezpieczenia włącze czy nie to niewielka jest róznica. W poblizu nie widać innych sieci. Przynajmniej wg laptopa bo na tym Ovisie chyba nie można poszukać sieci bo nie ma tam APClienta. Pingi w takim przypadku są z czasami 500-2000ms.
W zarządzaniu energią wyłączyłem, power saving w sterowniku ustawiłem na CAM (Constantly Awake Mode) zamiast MAX_PSP. Żadnych postępów.
Na Ovisie jest zainstalowane normalne firmware i z tego co widzę najnowsze bo na sieci nie ma nowszego. Słyszałem, że ten router ma słabą antenkę więc założyłem do niego Pentagrama taką 50 cm. Nie wiem ile ona ma dBi ale poprawa była praktycznie niezauważalna.

Jutro ide do kumpla z moim lapkiem (HP NW8240 z wifi Intel Pro/Wireless 2200BG) i zabieram swojego Linksysa WRT54gl i będziemy próbować.

A może jak on ma lapka z N to lepiej kupić jakiegoś routera z N. Podobno N ma lepszy zasięg. Czy to się sprawdza?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26146
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: OvisLink WL-1600GL Soft Tomato

Post autor: wojteks »

slayne pisze:Podobno N ma lepszy zasięg
Podobno ma ale nie wierz w cuda.
Nie pomagam na PW!
slayne
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-08-29, 11:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: OvisLink WL-1600GL Soft Tomato

Post autor: slayne »

No to w takim razie zrobić, żeby to jakoś działało? Zobaczymy czy będzie jakaś różnica jak podepnę mojego WRT54GL.

EDIT:

Podpiąłem Linksysa WRT54Gl zamiast tego Ovisa i różnica całkiem pokaźna. Pingi 1000 ida z czasami 10-20 ms i straty kilka %. Na moim lapku to tak śmiga ale na tym kumpla już cienko. Przenieśliśmy router na dół bo wczesniej był na piętrze a lapek będzie używany na dole i śmiga pięknie. 2-3 ms na pingu 1000 i zero strat. A w pokoju na górze też ładnie działa bo router jest w pokoju bezpośrednio pod nim. Teraz pozostało kupić jakąś karte wifi do stacjonarki tej na górze. Co byście polecali? Najlepiej na USB bo będzie bardziej przyszłościowa bo jak kupie na PCI to później będzie do wywalenia jak kumpel pozbędzie się stacjonarki.
ODPOWIEDZ