Problem z OPTION ICON

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
globetrotuar
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2006-11-14, 10:19
Lokalizacja: okolica i stolica

Problem z OPTION ICON

Post autor: globetrotuar »

Mam dziwny (jak dla mnie) problem z nowo nabytym Iconem do iPlusa.
Po zainstalowaniu sterowników i iPlus Managera (po usunięciu konfliktów na portach i modemie) modem staruje, przyjmuje PIN, loguje się do sieci i pokazuje piękny zasięg. Po kliknięciu połącz wyskakuje okienko połączenia modemowego z komunikatem: "połączenie ręcznie lub przez operatora" i z opisem, w skrócie " wybierz numer naciśnij OK i po nawiązanu połączenia natychmiast odłóż słuchawkę. Wybieranie numeru*99***1#". Wybór jest OK/Anuluj.
W obu przypadkach po dłuższej chwili iPlus Manager zgłasza brak możliwości połączenia z internrtem.
Najciekawsze jest to, że na drugim komputerze ten sam modem z tymi samymi sterownikami i oprogramowaniem startuje bez problemu i bez takiego komunikatu. Właśnie teraz piszę używjąc opisywanego Icona.
Wszystkie sterowniki, miejsca ich instalacji i ustawienia aplikacji są identyczne w obu PC-tach. Oba z WinXP SP2
Bardzo proszę o jakieś sugestie zanim zabiorę się za reinstalację systemu, bo nic innego już mi nie przychodzi do głowy
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Problem z OPTION ICON

Post autor: Ufo atakuje »

Mi też nic innego nie przychodzi do głowy jak zainstalować wszystko do nowa. Jednak te konflikty chyba nie zostały całkiem rozwiązane. Jak nie da rady spróbuj wyłączyć urządzenie, które powoduje konflikt.
globetrotuar
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2006-11-14, 10:19
Lokalizacja: okolica i stolica

Re: Problem z OPTION ICON

Post autor: globetrotuar »

Ufo atakuje pisze: Jak nie da rady spróbuj wyłączyć urządzenie, które powoduje konflikt.
Nie mam w tej chwili konfliktów. Miałem konflikt, bo zainstalował się początkowo na portach wykorzystywanych przez Bluetooth. Odinstalowałem Blutooth'a i teraz wszystkie sterowniki i porty są w porządku. Są prezentowane w managerze urządzeń dokładnie tak samo jak w tym drugim kompie gdzie hula internet (HSDPA :D ). A w tym, gdzie jest problem, modem pracuje i można go konfigurować, działają SMS-y. Nie można się tyko połączyć z internetem.
Dlatego napisałem że to jest "dziwne" a ja zawsze w takich wypadkach podejrzewam Windowsa.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Problem z OPTION ICON

Post autor: bob »

A czy w tym modemie można sprawdzić konfigurację (np. wprowadzone APN`y) jaka jest zapisana w pamięci komendą AT&V ?
globetrotuar
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2006-11-14, 10:19
Lokalizacja: okolica i stolica

Re: Problem z OPTION ICON

Post autor: globetrotuar »

bob pisze:A czy w tym modemie można sprawdzić konfigurację (np. wprowadzone APN`y) jaka jest zapisana w pamięci komendą AT&V ?
APN "internet". Jest to default'owa konfiguracja wgrana z iPlus Managerem. Zresztą, tak jak wcześniej podawałem, wszystko co mogłem sprawdzić jest na obu PC-tach identycznie ustawione.
Komunikatu, o którym pisałem wcześniej, nie widziałem dotychczas nigdy, a łączyłem się przez telefon/Bluetooth/IrDA i modem PCMCIA w różnych sieciach na kilku komputerach w kraju i nie tylko.
Próbowałem nawet coś pokręcić w tym dobrym i wymusić pojawienie się takiego okienka i tak trafić, ale nic z tego.
Wpisałem tytołowy text "połączenie ręcznie lub przez operatora" w google, ale nic nie znalazł. Gdybym znał angielską wersję tego komunikatu, może znalzłbym coś więcej.
W helpie WinXP, po wpisaniu tego textu jest takie wyjaśnienie:
"Pomija automatyczne wybieranie numeru, jeśli wymagana jest interwencja. Na przykład gdy wywołanie następuje za pomocą przełączanej ręcznie centrali.
Niestety, nigdzie nie widzę wyboru tej opcji.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Problem z OPTION ICON

Post autor: Ufo atakuje »

Zrozum drogi kolego, że to jest Windows. Jak coś się mu pochrzaniło przy instalacji to możesz nigdy nie dojść o co chodzi. Tak to już jest. Też tak kiedyś miałem. Siedziałem cały dzień, sprawdzałem, grzebałem,konfigurowałem. Efekt-żaden. I też wszystko pięknie wyglądało w managerze itd. W końcu walnołem formata i wszystko zainstalowałem na świeżo i poszło za pierwszym razem.
Tak więc dobrze ci radzę, szkoda twojego i naszego czasu na zgłębianie tego "magicznego" systemu.
Piotr735
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-11-21, 13:33

Re: Problem z OPTION ICON

Post autor: Piotr735 »

Cześć. Ja wczoraj instalowałem iplusa i cały dzień w d..e. Byłem u znajomego informatyka i też nic. Dopiero format i zainstalowanie oprogramowania nie z płyty tylko nowo ściągniętego iplus poszedł i chodzi nawet dość stabilnie.
Laptop + SE GC89
dziadman
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-09-28, 22:30

Re: Problem z OPTION ICON

Post autor: dziadman »

globetrotuar@ spróbuj zestawić połączenie bez korzytania z programu plusa... wpisz komendę sterująca we właściwościach zaawansowanych modemu, stwórz połączenie ręcznie. co z kwerendą modemu ?? jest w ogóle do niego komunikacja ??
gram tak by by? ASem jak jan walczak
globetrotuar
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2006-11-14, 10:19
Lokalizacja: okolica i stolica

Re: Problem z OPTION ICON

Post autor: globetrotuar »

Ufo atakuje pisze:Zrozum drogi kolego, że to jest Windows. Jak coś się mu pochrzaniło przy instalacji to możesz nigdy nie dojść o co chodzi.
Rozumiem doskonale.Napisałem w ostatnim zdaniu pierwaszego posta, że osiągnąłem ten etap w rozważaniach. Miałem nadzieję, że może jest jakiś "myk" o którym nie wiem, albo ktoś po prostu miał już podobny problem i powie że beznadzieja. Format zawsze zdążę zrbić.
dziadman pisze:globetrotuar@ spróbuj zestawić połączenie bez korzytania z programu plusa...
Próbowałem... ten sam komunikat.
Trzeba chyba poszukać instalki Windowsa. :cry:

Scalono posty. ->bob

Jeszcze jedno... Czy w sterownikach w pod"modemy" powinno coś być oprócz GT. Nie mam co prawda zainstalowanego modemu na PCI, ale pamiętam, że na początu coś tam było, jakiś "stsndardowy modem", a teraz tylko GT.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Problem z OPTION ICON

Post autor: bob »

"połączenie ręcznie lub przez operatora" i z opisem, w skrócie " wybierz numer naciśnij OK i po nawiązanu połączenia natychmiast odłóż słuchawkę. Wybieranie numeru*99***1#". Wybór jest OK/Anuluj.
To tak jakby windows odwoływał się to jakiegoś wirtualnego modemu typu winfax.
globetrotuar
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2006-11-14, 10:19
Lokalizacja: okolica i stolica

Re: Problem z OPTION ICON

Post autor: globetrotuar »

Jednak to sprawka Gates'a. Problem nie został wyjaśniony. Odtworzyłem Ghost'em obraz dysku na którym jest system. Modem śmiga.
Wątek można zamknąć.
Zablokowany