Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
g-sus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-10-29, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: g-sus »

Pewnie zaraz dostanę OPR, że było blablabla....

Jednak pozwalam sobie wrzucić poniższy tekst, ponieważ, wnioskując z obserwacji, jest wciąż wiele osób, które borykają się z tym problemem i nie bardzo jest im ktoś w stanie pomóc...
Wysmarowałem zatem taką łopatologiczną solucję na prośbę jednego takiego człowieczka z problemem owym i dzielę się nim z Wami wszystkimi...

Opis mówi dokładnie o połączeniu przez bluetooth z wykorzystaniem programu BlueSoleil, a z internetem przez Plusa, ale przy odrobinie inwencji własnej (a właściwie odpowiednio skonfigurowanego telefonu ;) ) myślę, że zadziała z każdą usługą każdego operatora...

ENJOY!!

1. Normalna, standardowa instalacja BlueSoleil (na ODŁĄCZONYM module bluetooth od portu USB!!!)
Podczas instalacji:
- KONIECZNIE zaznaczona opcja "Skrót Autostart"; Opcja "Skrót na pulpicie" wedle uznania - można pozostawić zaznaczoną. Instalujemy do folderu domyślnie wskazanego przez program instalacyjny.
2. Po zainstalowaniu podpiąć moduł bluetooth do portu USB. Wyskoczy "Kreator znajdowania nowego sprzętu. Zaznaczyć opcję "Nie tym razem" i kliknąć "Dalej". Następnie opcję "Zainstaluj oprogramowanie automatycznie (zalecane)" i kliknąć "Dalej".
Kiedy Kreator zakończy instalację kliknąć "Zakończ". Powinna pojawić się w prawym dolnym rogu ekranu chmurka "Znaleziono nowy sprzęt. Twój sprzęt jest zainstalowany i gotowy do użycia."

Teraz najlepiej zrestartować komputer, żeby sprawdzić, czy instalacja samego bluetooth'a przebiegła tak, jak powinna.

Jeżeli po restarcie (z podłączonym cały czas modułem bluetooth do portu USB) automatycznie uruchomi się BlueSoleil, a na pasku w prawym dolnym rogu (obok zegarka) pojawi się logo bluetooth'a - wszystko jest OK!

Przy pierwszym uruchomieniu BlueSoleil'a powinno pojawić się okienko zatytuowane "Witamy w Bluetooth". Tu podajemy nazwę urządzenia (najlepiej zostawić taką, jaką program nada standardowo), typ urządzenia (tu zostawiamy "Pulpit") oraz poziom zabezpieczeń.
Jeżeli nie obawiamy się "cwaniaków z sąsiedztwa" ;-) najlepiej w sekcji "Zabezpieczenia" WYŁĄCZYĆ opcję "Zastosuj Średni poziom zabezpieczeń". Kliknąć "OK".

Teraz uruchamiamy bluetooth w telefonie. Klikamy pomarańczową kulkę w środku okna BlueSoleil - komputer wyszuka urządzenia bluetooth znajdujące się w pobliżu. UWAGA!!! Jeśli zdarzyłoby się (u mnie się czasem zdarzało), że nie zostaną wykryte urządzenia (w domyśle telefon) metoda jest prosta - wyjąć na chwilę moduł bluetooth z USB i po paru sekundach podpiąć ponownie, po czym powtórzyć wyszukiwanie.

Ostatecznie powinna pojawić sie na obszarze okna BlueSoleil'a ikona podpisana SGH-X680. Klikamy na nią dwukrotnie. U góry okna BlueSoleil'a powinny podświetlić się na żółto dostępne funkcje.
Klikamy na "Usługa Bluetooth Port szeregowy". Wyskoczy okienko zatytuowane "Szybkie połączenie". WAŻNE!!! Zapamiętujemy numer portu szeregowego, jaki pojawi się w tym okienku (u mnie zawsze był to COM13)!!! Usuwamy ptaszka z opcji "Zawsze wyświetlaj to okno dialogowe" i klikamy "Tak".
Pojawi się okno "Wprowadź klucz hasła Bluetooth" - dla Samsungów będzie to 0000. Identyczne hasło podajemy w telefonie. Telefon zapyta jeszcze czy nawiązać połączenie szeregowe z komputerem. Wciskamy OK. Od tej chwili mamy podłączony telefon na wirtualnym porcie szeregowym bluetooth.

Teraz instalujemy pakiet "USB_Driver" z oprogramowania Samsunga. Instalacja jest prawie w 100% zautomatyzowana - ingerencja użytkownika polega na klikaniu w "Next", "Install" i "Finish", więc pozwalam sobie ominąć tłumaczenie.

Teraz instalujemy pakiet "Internet Access" z oprogramowania Samsunga. Instalacja znów polega na klikaniu "Next", "Install" itp. W pewnym momencie pojawia się okno informacyjne z tekstem "Please, Install the Samsung Mobile Modem to use Internet Access!". Klikamy na nim "OK"
Pojawi się okno "Opcje telefonu i modemu". Klikamy przycisk "Dodaj".
Pojawi się okno "Kreator dodawania sprzętu". Klikamy "Dalej". Kreator oczywiście nic nie znajdzie. Znów klikamy "Dalej". W kolejnym okienku w lewym panelu klikamy "Samsung", tym samym w panelu prawym pojawi się "Samsung Mobile Modem". Klikamy tę opcję, a następnie "Dalej". W kolejnym oknie zaznaczamy opcję "Wybrane porty" i z listy poniżej wybieramy port COM, który pojawił się wcześniej przy uzyskiwaniu połączenia szeregowego przez BlueSoleil (u mnie był to port COM13 i taki wybieram) i klikamy "Dalej". Następnie klikamy "Zakończ".
Teraz możemy już wybrać modem z okna "Opcje telefonu i modemu" - wybieramy "Samsung Mobile Modem" i klikamy "OK".
Teraz pojawi się okno zatytułowane "Question" z zapytaniem "Do you want to create shortcut in your desktop?" (Czy chcesz utworzyć skrót na pulpicie?). Proponuję kliknąć "Tak" - będzie szybszy i wygodniejszy dostęp. Natępnie w kolejnym okienku klikamy "Finish".

Ufff... Instalacja za nami...

Teraz już zostaje kliknąć na utworzonej na pulpicie ikonce "Samsung PC Studio II 2.0 Internet Access" Kiedy otworzy się okienko wybieramy najpierw z menu "Options" pozycję "Modem" i z listy, która się pojawi wybieramy nasz modem Samunga. Potem poprzez powójne kliknięcie wybieramy jedyną dostępną ikonkę "Internet PlusGSM", a potem już tylko "Connect" i... Już jesteśmy w Internecie!!!

Potem każde kolejne uruchomienie internetu polega tylko na kliknięciu "Samsung PC Studio II 2.0 Internet Access" i w jego okienku przycisku "Connect", po czym potwierdzić połączenie w telefonie i już!

Powodzenia!!!


Myślę, że podobny cykl działań można zastosować również przy innych, bądź co bądź, upierdliwych produktach Samsunga...
Awatar użytkownika
Marti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-30, 16:55
Lokalizacja: ?wiebodzin

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Marti »

Witam!
Zrobiłam tak jak napisałeś. Wszystko jest ok. Wykryło mi internet ale jak przekładam karte sim iplusa do telefonu to telefon gubi zasięg i sie resetuje. Przez to co chwilę musze od nowa łączyć telefon z bluetooth i z internetem. Może wiesz jak rozwiązać ten problem albo ktoś inny. Pozdrawiam.
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: sapnews »

@Marti,

Sprawdź, czy tel poprawnie działa z netem na karcie jaką standardowo używasz. Być może jest to jakiś problem z softem w telefonie.

Skasuj również swojego drugiego posta jaki o tym założyłaś - dublować się będą odpowiedzi.

Co do podłączenia x680 przez BlueSoleil to są prostrze sposoby:

- Po wykryciu telefonu pojawia się nam w programie ikona "telefonu". Klikamy na nią i pojawia się połączenie dial-up. Wystarczy kliknąć na "Wybiarz numer" i trwa łączenie z netem za pomocą x680 :]
Awatar użytkownika
Marti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-30, 16:55
Lokalizacja: ?wiebodzin

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Marti »

Wracając do tego Dial-Up próbowałam na początku tak ale właśnie mi nie działało, pojawiał mi się komunikat że modem jest nie podłaczony lub jest niesprawny dlatego też szukałam innego sposobu na podłączenie tego telefonu :)
g-sus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-10-29, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: g-sus »

sapnews pisze: Co do podłączenia x680 przez BlueSoleil to są prostrze sposoby:

- Po wykryciu telefonu pojawia się nam w programie ikona "telefonu". Klikamy na nią i pojawia się połączenie dial-up. Wystarczy kliknąć na "Wybiarz numer" i trwa łączenie z netem za pomocą x680 :]
To teoria - zrób to w praktyce!! :wink:

Próbowałem na kilku telefonach, kilku modułach bluetooth i kilku kartach SIM z różnym usługami... Żeby skały srały - nie da rady!!
Problem cały tkwi w tym, ze BlueSoleil na siłę próbuje łączyć przez swój domyślny programowy moduł, a Samsungi (w znakomitej większości) są ślepe na tzw. rozwiązania uniwersalne i MUSZĄ mieć po stronie komputera zainstalowane własne oprogramowanie, albo chociaż sterowniki... Ot co... 8)

@Marti - Twój problem nie musi leżeć po stronie telefonu!! Może leżeć po stronie karty SIM!! Powiem więcej!! Może być tak, że Twoja karta SIM będzie działać bezbłędnie na innych telefonach, a dalej będzie to wina karty!! Po prostu iPlus jest taką "magiczną" usługą, że, jak się okazuje nie wszyscy producenci, którzy robią SIMy dla Polkomtela robią je poprawnie pod kątem usługi iPlus :lol:
Jeśli Twój problem jest nadal nie rozwiązany, proponuję Ci pójść do Salonu Firmowego Plusa (nie do bylejakiego punktu!! Tylko Salon Firmowy!!) - jest duża szansa, że wymienią Ci kartę za free!!
POZDRAWIAM!! :wink:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Jaco »

g-sus pisze: To teoria - zrób to w praktyce!! :wink:

Próbowałem na kilku telefonach, kilku modułach bluetooth i kilku kartach SIM z różnym usługami... Żeby skały srały - nie da rady!!
Problem cały tkwi w tym, ze BlueSoleil na siłę próbuje łączyć przez swój domyślny programowy moduł, a Samsungi (w znakomitej większości) są ślepe na tzw. rozwiązania uniwersalne i MUSZĄ mieć po stronie komputera zainstalowane własne oprogramowanie, albo chociaż sterowniki... Ot co... 8)
Kiedyś poruszałem temat z samsungiem i bluesoleii.To był SGH cos tam nie pamiętam.Miałem problem z połączeniem tego fona z netem.Ale juz rozwikłałem tę zagadkę i łączy.Nie dokładnie wpisywałem dodatkową komende dla modemu i tu leżał problem.Nie instalowałem żadnych aplikacji do obsługi samsunga tylko bluesoleii.Jedynie co to nie można przesyłać plików między kompem a fonem.Ale nie o to mi chodziło tylko o net.
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: bbart »

g-sus pisze:To teoria - zrób to w praktyce!! Żeby skały srały - nie da rady!! Problem cały tkwi w tym, ze BlueSoleil na siłę próbuje łączyć przez swój domyślny programowy moduł, a Samsungi (w znakomitej większości) są ślepe na tzw. rozwiązania uniwersalne i MUSZĄ mieć po stronie komputera zainstalowane własne oprogramowanie, albo chociaż sterowniki...
Mam Samsunga jak w podpisie i nie instalowałem żadnego oprogramowania ani sterowników. BlueSoleil bardzo ładnie obsługuje ten model i nie ma z nim żadnych problemów. Poprostu znajdujesz w otoczeniu swojego Samsunga i łączysz się za pomocą Bluetooth Dial-Up Networking Service, akceptujesz połączenie na telefonie i to wszystko.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
g-sus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-10-29, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: g-sus »

@Jaco - Wyjątki potwierdzają regułę :wink:
Ponadto dość istotną sprawą jest to, jakie to było SGH costam, bo znakomita większość (jak nie wszystkie :wink: ) Samsungi to SGH cośtam :wink:

@bbart - Model X700 to z lekka inna bajka - to jest właśnie przykład tego jednego z wąskiej grupy SGH cośtam, który w ogóle rozwiązania pewne ma iście nie Samsungowe, więc z nim nie powinno być faktycznie problemów, choć nie sprawdzałem osobiście łączenia X700 z netem poprzez BlueSoleil'a...

PZDR!!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Jaco »

g-sus pisze:@Jaco - Wyjątki potwierdzają regułę :wink:
Ponadto dość istotną sprawą jest to, jakie to było SGH costam, bo znakomita większość (jak nie wszystkie :wink: ) Samsungi to SGH cośtam :wink:
A więc ten samsung to SGH X 680.
Kolega chcial go wypróbowac do neta i na poczatku nie mógł sie połączyć .Ta dodatkowa komenda byla żle skopiowana i wklejona.Poprawiłem i działa.
krasak
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-25, 21:42

brak połączenia

Post autor: krasak »

Witam. Mam samsunga SGH-X680. zainstalowałem wszystko jak w opisie moge łączyć się z telefonem i pobierać obrazki itd. ale gdy próbuje się połaczyć z netem to wyskakuje mi błąd "modem w urządzeniu zdalnym nie działa". co mam zrobić? pomocy!!!!!
Iplus 60
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: brak połączenia

Post autor: Jaco »

krasak pisze:Witam. Mam samsunga SGH-X680. zainstalowałem wszystko jak w opisie moge łączyć się z telefonem i pobierać obrazki itd. ale gdy próbuje się połaczyć z netem to wyskakuje mi błąd "modem w urządzeniu zdalnym nie działa". co mam zrobić? pomocy!!!!!
Przez co się łączysz może to byś zdradził.
krasak
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-25, 21:42

brak połączenia

Post autor: krasak »

Bluetooth windcom zainstalowałem wszystkie syerowniki jak w opisie usb driver internet acces utworzułem nowe połączenie gdy w opcjach modemu wcisne kwerenda modemu to sie łączy i podaje dane ale gdy chce sie z netem połączyć to wyskakuje ten błąd
Iplus 60
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Jaco »

Wpisałeś dodatkową komendę dla plusa.Nie wiem jakie ma oprogramowanie Bluetooth windcom.Osobiście robiłem to z oprogramowaniem BlueSoleii.Tam po otwarciu programu klika sie pomarańczową kulę zanjduje sprzęt klikam ikonę aparatu telefonicznego i wyskakuje okno połączenia klikam połącz i to wszystko.Wcześniej dla tego modemu we właściwościach zaawansowanych dodoaje komendę.Uruchamiam jeszcze raz wszystko i łączy.Spróbuj z oprogramowaniem dla BlueSoleii.Wpisz w Goglle BlueSoleii i znajdziesz.
krasak
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-25, 21:42

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: krasak »

wpisuje komende spróbuje z tym BlueSoleii a czy ten program pasuje do każdego bluetooth adaptera
Iplus 60
krasak
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-25, 21:42

brak połączenia

Post autor: krasak »

wpisuje komende spróbuje z tym BlueSoleii a czy ten program pasuje do każdego bluetooth adaptera
Iplus 60
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Jaco »

Powinno pasować.Osobiście nie sprawdzałem.Włącz w telefonie widzialność swojego telefonu przez bluetooth.
krasak
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-25, 21:42

brak połączenia

Post autor: krasak »

ściągnąłem bluesoleil i lipa nie wykrywa adaptera bluetooth
Iplus 60
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Jaco »

W menagerze urzadzeń poiwnieneś mieć zainstalowany modem bluetootha od tego windcom.Lub ten BT nie obsługuje modemu w Samsungu.W samej aplikacji nie ma modemu.Jak instalowałeś BlueSoleii <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> zauważyłeś że instaluje modem.Możesz to sprawdzić w MU.Jak robisz nowe połączenie to wybierasz modem do połączenia(w twoim przypadku to windcom).Na BlueSoleii nie trzeba było instalować żadnej aplikacji do Samsunga typu internet acces.
krasak
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-25, 21:42

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: krasak »

jak zainstalowałem BlueSoleii to on telefonu nie wykrywał. a ten windcom widział telefon tylko z netem się niemożna było połączyć. może on samsunga nie obsługiwał. a płytki ze sterownikami niemożna odczytać nie wiem czemu. musze gdzieś na necie znależć.
Iplus 60
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Jaco »

Jeśli to nowy BT to go zareklamuj w miejscu gdzie kupiłes.Co do sterowników w necie to będzie ciężko.Może spróbuj odczytać te płytke na innym kompie skopiuj jej zawartość i nagraj na nowej płycie.
Awatar użytkownika
Marti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-30, 16:55
Lokalizacja: ?wiebodzin

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Marti »

Ja swój problem rozwiązałam zmieniając samsunga na siemnsa S55 jako modem :) nie miałam sił bawić sie z tym samsungiem ale w przyszłości zastanawiam się nad Nokią 6230 ponieważ trasnfer 5KB/s zdecydowanie mnie nie zadowala :) jestem zbyt wymagająca :Pa ograniecze zasięgu do GPRS i EDGE nie umozliwia mi lepszego rozwiazania :/ eh ten bezprzewodowy internet :P przywyklam do transferu 200KB/s :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Jaco »

To muszę cię troche rozczarować ponieważ nawet na Nokii 6230 nie uzyskasz 200Kb tylko max 20 Kb.Ponadto masz neta w iPlusie a sieć ta ma bardzo słabo rozwinięty zasię EDGE.Może słabo to za duzo powiedziane ale nie jest najlepiej.Chcąc mieć takie prędkości może pomyśl o NEO lub internecie drogą radiową.
Awatar użytkownika
Marti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-30, 16:55
Lokalizacja: ?wiebodzin

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Marti »

No wlaśnie w tym tkwi problem że nie mam innej możliwości niz ten net :/ tak już dawno zrezygnowała bym z iPlusa ale na moje nieszczęście rodzice przeprowadzili sie na taką "dziure" że w tym miejscu co mieszkam nie ma nawet kabli z TPSA więc Neo odpada :( a drogą radiową tez Ciezko bo zadna sieć nie ma w pobliżu nadajnika tez sie dowiadywalam jestem poprostu skazana na iPlusa a umowe mam do grudnia tego roku :/ więc musze sie dalej męczyć.
krasak
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-25, 21:42

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: krasak »

Ja też jestem skazany na iplusa. sprawdzałem na stronie neo to wychodzi ze mogę założyć neo ale jak poszedłem do TP to się załamałem bo powiedzieli mi że mieszkam za daleko od centrali. A tego bluetootha wymienię na inny może to coś da. Teraz łacze się przez sagema myx-7. Ale to tylko GPRS. :(
Iplus 60
Awatar użytkownika
Marti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-30, 16:55
Lokalizacja: ?wiebodzin

Re: Samsung X680, bluetooth i internet - ROZWIĄZANIE!!!

Post autor: Marti »

Witam!
Chciałabym się dowiedzieć jaką komendę trzeba wpisać i gdzie... ;) Byłabym wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ