Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lidzet98
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2009-11-23, 18:42
Lokalizacja: ze wsząd

Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: Lidzet98 »

Da się jakoś sprawdzić nie dzwiąniąc i nie czekając 20 minut do orange, ile zostało jeszcze mb do wykorzystania limitu?
<Wycięte przez administrację>
s0-Vicky
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2010-05-10, 21:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: s0-Vicky »

Osobiście polecam założyć sobie konto na Orange Online i dowolnie kontrolować swoje wydatki, stan konta i bonus w postaci dodatkowych Mb ;)
Pozdrawiam, Michał :cfaniak:
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: usagi »

Przepraszam, może to nie jest ważne, ale czy to tak trudno wcisnąć ten SHIFT i napisać poprawnie MB, a nie mb czy Mb. To naprawdę męczące i irytujące.
Usagi
Lidzet98
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2009-11-23, 18:42
Lokalizacja: ze wsząd

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: Lidzet98 »

A coś będe płacił za to orange online?

I dajcie linka do tego orange online
<Wycięte przez administrację>
s0-Vicky
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2010-05-10, 21:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: s0-Vicky »

usagi pisze:Przepraszam, może to nie jest ważne, ale czy to tak trudno wcisnąć ten SHIFT i napisać poprawnie MB, a nie mb czy Mb. To naprawdę męczące i irytujące.
Daruj sobie, jeżeli to jest irytujące to wystosuj oficjalne pismo do Orange że cała ich załoga jest irytująca! Dowód? Proszę!

Lidzet98, nie będziesz nic płacił. Wystarczy tylko jak zarejestrujesz się przy pomocy numeru telefonu/loginu, hasła i będziesz miał taką tabelkę dostępnych środków jak w linku wyżej.
Pozdrawiam, Michał :cfaniak:
Lidzet98
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2009-11-23, 18:42
Lokalizacja: ze wsząd

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: Lidzet98 »

A co jeżeli nie mam telefonu z orange?
<Wycięte przez administrację>
s0-Vicky
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2010-05-10, 21:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: s0-Vicky »

Lidzet98 pisze:Da się jakoś sprawdzić nie dzwiąniąc i nie czekając 20 minut do orange, ile zostało jeszcze mb do wykorzystania limitu?
To po co pytałeś o Orange?
Pozdrawiam, Michał :cfaniak:
Lidzet98
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2009-11-23, 18:42
Lokalizacja: ze wsząd

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: Lidzet98 »

Nobo mam net orange a nie telefon.
<Wycięte przez administrację>
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26173
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: wojteks »

Lidzet98 pisze:Nobo mam net orange a nie telefon.
Ten net ma równiez numer jakbyś miał telefon więc gdzie problem?
Nie pomagam na PW!
s0-Vicky
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2010-05-10, 21:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: s0-Vicky »

Lidzet98 pisze:Nobo mam net orange a nie telefon.
Internet a telefon to to samo, tylko inna taryfa. Wpisujesz w miejscu loginu numer telefonu na który doładowujesz internet i tyle.
Pozdrawiam, Michał :cfaniak:
s0-Vicky
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2010-05-10, 21:34
Lokalizacja: Pabianice

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: s0-Vicky »

Nie napisał, szklanej kuli nie mamy :cwaniak:
Pozdrawiam, Michał :cfaniak:
EmTeeDee

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: EmTeeDee »

Lidzet98 pisze:A co jeżeli nie mam telefonu z orange?
To błąd ;) jak byś miał ''karciaka'' w orange to co miesiąc byś miał 20zł. na rozmowy i sms/y do orange i na stacjonarne :hyhy: Ja od czasu gdy mam OFpro nie zasilałem jeszcze telefonu :cfaniak: wystarcza mi te 20zł.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: krystianb »

Nie mów że te 20zł przedłuża ważność konta?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
EmTeeDee

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: EmTeeDee »

krystianb pisze:Nie mów że te 20zł przedłuża ważność konta?
Nie wiem o czym mówisz??? ważność konta? raz po roku tylko zasiliłem konto aby nie stracić numeru.Prawie nie dzwonie,czasem sms/uje :D telefon to u mnie bardziej robi za budzik. ;)
marek_30
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2009-06-02, 07:31
Lokalizacja: P-sz

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: marek_30 »

Widzieliście nową stronę beta.orange ? Na niej to w ogóle abonent OFP nie może podejrzeć żadnych informacji o fakturze. A miało być lepiej.
Oto adres strony: http://beta.orange.pl/start.phtml
Napiszcie czy udało się wam zalogować.
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: YaRoO »

Tadeusz pisze:
s0-Vicky pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Nie, nie to samo. Nie wiemy, czy kolega Lidzet98 korzysta tak, jak Ty, z Orange Free, gdzie jak najbardziej, jest możliwe zastosowanie Twojej rady, czy z Orange Freedom PRO, gdzie nie da się tego zrobić. (podobno z wyjątkami, bo niektórzy utrzymują, że mogą się zalogować na konto CDMA w Orange Online)
Ja mam telefon oraz Orange Freedom PRO i przez Orange Online mogę zarządzać tylko telefonem, internetem nie. Nie da się tego zrobić i tyle, nawet nie da się przełączyć konta na przypisany numer CDMA.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-05-28, 21:21 ]
Panie i Panowie tniemy cytaty!
Oczywiście że da się zalogować na OFP przez neta :D Logujesz się normalnie podajesz z umowy login i hasło po czym wchodzisz w zakładkę Orange-on line i pisze że do tego abonenta nie przypisano numeru. Ja zadzwoniłem do boku przedstawiłem konsultantce problem, coś zmieniła i powiedziała że za 48 godzin wszystko będzie ok. No i od tego momentu wszystko działa jak trzeba i mogę sprawdzać ilość transferu. Najfajniejsze że jak poszedłem do salonu spytać o kod abonenta bo zgubiłem;/ to w salonie się zdziwili że ta usługa działa i musiałem ich poinstruować co zrobić :D

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-05-30, 13:16 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-05-30, 12:16 przez YaRoO, łącznie zmieniany 1 raz.
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: YaRoO »

Tadeusz pisze:
YaRoO pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
No dobrze, faktycznie się udało :super: . Dzięki za sugestie, jak to zrobić. Co ciekawe, konsultanci twierdzili, że to niemożliwe, jak kiedyś dzwoniłem i o to pytałem...
Niemniej jednak, nie zmienia to faktu, że "stanu konta" nie da się sprawdzić, ponieważ "przepraszamy, ale informacje są chwilowo niedostępne". :(
Trzeba zadzwonić do BOKu i powiedzieć co jest nie tak. Ja powiedziałem babce jaki komunikat mi się wyświetla i ona coś zmieniła i mogłem sprawdzić limit.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-05-30, 22:33 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-05-30, 21:32 przez YaRoO, łącznie zmieniany 1 raz.
rewersik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-09, 08:24
Lokalizacja: Łaczna

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: rewersik »

Niestety ja mam chyba pecha :( Już 3-krotnie łączyłem się z BOK Orange podawałem numer jaki chcę by był moim reprezentantem, nawet kupiłem starter Orange myśląc, że to jest przyczyną niedziałającego Orange on-line w moim przypadku i niestety to też nie pomogło chociaż za każdym razem konsultanci potwierdzali, że wszystko jest ok.... :/
Lidzet98
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2009-11-23, 18:42
Lokalizacja: ze wsząd

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: Lidzet98 »

Zaraz, zaraz. To żeby sprawdzić pozostałe mb w OFP mam mieć telefon w orange?
<Wycięte przez administrację>
Awatar użytkownika
wilq
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2007-07-31, 16:30
Lokalizacja: Podlasie, PL

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: wilq »

marek_30 pisze:Widzieliście nową stronę beta.orange ? Na niej to w ogóle abonent OFP nie może podejrzeć żadnych informacji o fakturze. A miało być lepiej.
Oto adres strony: http://beta.orange.pl/start.phtml
Napiszcie czy udało się wam zalogować.
Jak dla mnie to ta strona zupełnie niczym się nie różni od "zwykłego" Orange Online poza stroną startową (niby-portal) i zupełnie tak samo nie udało mi się zalogować na nr. CDMA a także zupełnie identycznie nie ma numeru CDMA wśród numerów na koncie abonenckim. Zamierzam i ja spróbować swych sił dzwoniąc do BOK :).
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: YaRoO »

Ztego co się orientuje to numer telefonu dla tej usługi to jest właśnie to cdmxxxxxxx gdzie xxxxxxx to są tam jakieś cyferki. Nawet na online orange mam tak napisane. Dołączam Screena.
Awatar użytkownika
wilq
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2007-07-31, 16:30
Lokalizacja: Podlasie, PL

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: wilq »

YaRoO pisze:Ztego co się orientuje to numer telefonu dla tej usługi to jest właśnie to cdmxxxxxxx gdzie xxxxxxx to są tam jakieś cyferki. Nawet na online orange mam tak napisane. Dołączam Screena.
Wysłałem reklamację w formularzu na http://beta.orange.pl i wszystkim radzę to samo !! Jeśli potrafią to zrobić dla jednego numeru to niech zrobią żeby działało dla wszystkich !! Wchodźcie na http://beta.orange.pl i klikajcie w "zgłoś błąd". Bo to jest jakaś parodia żeby każdy musiał na infolinię dzwonić a jednemu to zadziała a drugiemu nie... Usługa jest dostępna w regulaminie dla taryf CDMA i powinna po prostu i zwyczajnie działać !!

Ja wpisałem w tym formularzu ("zgłoś błąd") że nie mogę się zarejestrować podając swój numer CDMxxxxxx bo twierdzi że nie jest to numer Orange. Jak nie wiecie co napisać to piszcie to samo. Jeśli to nie numer Orange to po jakie licho przypisują takie numery ??

Także ludziska, szczerze zapraszam i polecam stronkę http://beta.orange.pl a w szczególności formularz "zgłoś błąd" ;) i może coś tam w końcu się ruszy...
Awatar użytkownika
kkrzysiek1234
Stały użytkownik forum
Posty: 117
Rejestracja: 2010-04-15, 15:34
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: kkrzysiek1234 »

wilq pisze:Wysłałem reklamację w formularzu na http://beta.orange.pl i wszystkim radzę to samo !! Jeśli potrafią to zrobić dla jednego numeru to niech zrobią żeby działało dla wszystkich !! Wchodźcie na http://beta.orange.pl i klikajcie w "zgłoś błąd". Bo to jest jakaś parodia żeby każdy musiał na infolinię dzwonić a jednemu to zadziała a drugiemu nie... Usługa jest dostępna w regulaminie dla taryf CDMA i powinna po prostu i zwyczajnie działać !!

Ja wpisałem w tym formularzu ("zgłoś błąd") że nie mogę się zarejestrować podając swój numer CDMxxxxxx bo twierdzi że nie jest to numer Orange. Jak nie wiecie co napisać to piszcie to samo. Jeśli to nie numer Orange to po jakie licho przypisują takie numery ??

Także ludziska, szczerze zapraszam i polecam stronkę http://beta.orange.pl a w szczególności formularz "zgłoś błąd" ;) i może coś tam w końcu się ruszy...
Wiadomo ale zanim to naprawią to każdy musi próbować sam.
Ostatnio zmieniony 2010-06-08, 16:00 przez kkrzysiek1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Orange Freedom Pro (CDMA)/ Play Online (GPRS EDGE UMTS HSDPA)
wal bur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-06-04, 11:57
Lokalizacja: miliszewy

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: wal bur »

Jak sprawdzam limit na CDMA
Zarejestruj się na ORANGE-w miejsce login wpisujesz nr. telefonu(jest na umowie np.CDM00....) Hasło(jest na umowie) Dopełnij rejestracje. Po uaktywnieniu konta wejdz w orange on-line i wybierz stan konta i pakietów(potrzebny ci będzie kod abonencki dla konta-też jest na umowie) PAMIĘTAJ do tego jest ci potrzebna umowa z operatorem którą podpisałeś przy podłączaniu internetu-bez niej nic nie zrobisz
pozdrawiam
ps.jeśli pomogłem to dajcie znać,bym drugim razem nie produkował się na próżno.
wal bur
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: zDaleKi »

Tadeusz pisze:No ok, Kolego, ale czemu tak strasznie reklamujesz tę stronę ?
Też nas (administrację i moderację) to zastanawia.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
wal bur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-06-04, 11:57
Lokalizacja: miliszewy

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: wal bur »

na tej nowej stronie ORANGE BETA też mogę sprawdzić ile jeszcze mi zostało limitu
wal bur
marek_30
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2009-06-02, 07:31
Lokalizacja: P-sz

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: marek_30 »

A ja nie mogę sprawdzić limitu ani na starej ani na nowej stronie, i to mnie w.... nerwia. I nie będę pisał próśb o coś co powinno być dostępne automatycznie wszystkim abonentom. Myślałem, że skoro Orange się wysiliło i otworzyło nową stronę to wykluczy błędy, o których im tylu klientów donosiło. Ale widzę, że się myliłem.... . No koments. :klnie:
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: ryba825 »

Nowa strona, nową stronę, ale baza danych ta sama, więc te same problemy ze sprawdzaniem ilość MB do wykorzystania są.
wal bur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-06-04, 11:57
Lokalizacja: miliszewy

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: wal bur »

Po co pisać zrób jak pisałem wyżej! Mi tak wytłumaczyli na infolini-ja nie miałem żadnych problemów,tylko trzeba cierpliwości
pozdrawiam
wal bur
Rabuc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-16, 17:19
Lokalizacja: Bytów

Re: Sprawdzenie ile zostało jeszcze mb

Post autor: Rabuc »

Witam mam następujący problem:

Od dwóch dni korzystam z OFP, wszystko pięknie chodzi, jednak dzisiaj pojawił się jakiś dziwny problem.

Mam licznik DuMeter, przez dwa dni zużyłem nieco ponad 200 MB linitu, czyli nic nadzwyczajnego (przy prawie 10 h uzytkowania).

Dzisiaj rano przejrzałem internet co zajęło mi 15 minut, następnie po południu otworzyłem na 10 min po czym zorientowałem się że, w ciągu niespełna 30 min połknęło mi 170 MB transferu. Wyłączone aktualizacje windowsa, zdeinstalowałem antywira, przed czym zeskanowałem kompa, ciągle to samo, patrze na licznik gdzie pokazuje mi transfer. Najpierw po włączeniu neta coś ode mnie zasysa (dochodzi schodkow gdzieś tak do 2kbp/s, potem zaczyna się (incoming transfer do 1Mb/s). Nie mam włączone żadnej przeglądarki niczego nie ściągam, a Du Meter informuje mnie, ze jestem z czymś połączony.Nie muszę mówić, ze przy takim czyms to limit wyczerpie po kilku godzinach.

W podglądzie view connections: pojawia się plik WNHTTP.dll który łączy się z czymś co w przybliżeniu wyglada tak:

cds32.par9.mscen.net.http(80)

Proszę o pomoc jak poradzić sobie z tym problemem. Pozdrawiam.

Edycja:

Przyjrzałem się bliżej: Zaraz po ustanowieniu połączenia włącza się coś takiego:

Protokół:
TCP

Adres lokalny:

mojenazwisko - 33ad5f05:1069

Obcy adres:

cds30. par9.mscen.net:http
ODPOWIEDZ