jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Chris-Kr »

vika6 pisze:@Ja_michał - przecież Mobile Partner jest dashboardem czyli managerem połączeń sieciowych. !!!
Dashboard zawiera zawiera w sobie menadżera połączeń, ale także program instalacyjny oraz drivery.
Krzysztof
Awatar użytkownika
vika6
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-06-19, 02:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: vika6 »

Chris-Kr pisze:
vika6 pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Vika! Powtarzam kolejny raz:
Dopóki w systemie nie będzie widocznego modemu, to TNI w trybie RAS na pewno Ci nie ruszy!
Możesz ewentualnie w TNI zaznaczyć tryb NDIS i coś próbować, ale bez żadnej gwarancji, bo ten tryb był do TNI dorzucony trochę na zasadzie eksperymentu i korzystał z niego chyba tylko jeden człowiek.
Ja rozumiem, co mi tłumaczysz, ale masz jakiś pomysł jak to zrobić ????
Ja wszystko skrupulatnie wykonam !

Czy to nieprawidłowe ustawienie może mieć wpływ na gorszą pracę modemu, czy tylko na niemozność korzystania z TNI ?

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-06-21, 07:22 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-06-21, 06:22 przez vika6, łącznie zmieniany 1 raz.
vika6
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: ja.michal »

Tryb NDIS ogólnie biorą jest lepszym trybem bo modem jest widziany jako karta sieciowa i działa na ogól szybciej niż w trybie RAS.
Jeśli chodzi o korzystanie to nie ma różnicy jak się używa Mobile Partnera. Nie będzie można jedynie korzystać z TNI.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Chris-Kr »

vika6 pisze:Ja rozumiem, co mi tłumaczysz, ale masz jakiś pomysł jak to zrobić ????
Prawdę mówiąc, nie bardzo. Z trybem NDIS mam bardzo niewielkie doświadczenie i w dodatku raczej negatywne.
Proponuję w ramach eksperymentów spróbować, czy przypadkiem nie da się uruchomić TNI w tym trybie. Masz tam do wyboru dwa typy modemów, spróbuj, może na którymś Ci pójdzie.
Jeśli Mobile Partner Ci w trybie NDIS normalnie działa, sprawdź jakie uzyskujesz transfery.
Ja w trybie NDIS transfery uzyskiwałem bardzo słabe, bez porównania gorsze niż w trybie RAS, więc po kilku próbach sobie ten tryb całkowicie odpuściłem.
Byc takie może efekty wynikały z faktu, że mam dość słabego laptopa, a w trybie NDIS całą robotę zdaje się, że wykonuje komputer.
Krzysztof
Awatar użytkownika
vika6
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-06-19, 02:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: vika6 »

Chris-Kr pisze:
vika6 pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Dashboard zawiera zawiera w sobie menadżera połączeń, ale także program instalacyjny oraz drivery.
No i to cholerstwo własnie to ma - dlatego instaluje się bezpośrednio z modemu, w odróżnieniu od poprzedniej posiadanej wersji, którą musiałam instalować sama. A więc terminu dashboard używałam prawidłowo.

Ale mniejsza o definicje. Wiesz co ?
Teraz rozumiem róznicę w zachowaniu 2 managerów połaczeń (MP i Play MP).
Poczatkowo miałam zainstalowany firmowy dashboard Playa. I wtedy mogłam korzystać również z zainstalowanego przeze mnie na komputerze Mobile Partnera jak i TNI.

Dlatego tak mnie zdziwiło, dlaczego po zmianie na dashboard MP - nie jest to już mozliwe - zarówno w stosunku dp TNI jak i Playa (który zresztą jest tez firmową odmianą MP).
Po Twoich wyjaśnieniach rzeczywiście wszystko staje się jasne, tylko JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ ???
I jeszcze raz pytam, czy tto wadliwe ustawienie nie pogarsza jakości odbieranego internetu ?

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-06-21, 07:22 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-06-21, 06:22 przez vika6, łącznie zmieniany 1 raz.
vika6
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Chris-Kr »

Już chyba wiemy co jest grane :)
Wydając polecenie AT^U2DIAG=5 wyłączyłaś modem i dlatego w opcjach MP nie ma drugiej ramki!
Żeby modem z powrotem włączyć, trzeba zresetować urządzenie do ustawień defaultowych, czyli dać mu komendę AT^U2DIAG=276.
Wtedy w MP pojawi sie druga ramka i będziesz mogła sobie dowolnie przełączać pomiędzy trybami RAS i NDIS.
Więcej na ten temat tutaj: http://3g-modem.wetpaint.com/page/Huawei+AT-commands
I jeszcze raz pytam, czy tto wadliwe ustawienie nie pogarsza jakości odbieranego internetu ?
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=254611#254611
Ostatnio zmieniony 2010-06-21, 07:37 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Sundance_kid »

vika6 po rozłączeniu się też nie masz opcji wyboru w MP?
Awatar użytkownika
vika6
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-06-19, 02:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: vika6 »

Chris-Kr pisze:trzeba zresetować urządzenie do ustawień defaultowych, czyli dać mu komendę AT^U2DIAG=276.
@Chris-Kr Jak dać mu komendę teraz kiedy nie mogę uruchomić TNI ?
Sundance_kid pisze:vika6 po rozłączeniu się też nie masz opcji wyboru w MP?
Tak, po rozłączeniu też jej nie ma.
vika6
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Chris-Kr »

vika6 pisze:@Chris-Kr Jak dać mu komendę teraz kiedy nie mogę uruchomić TNI ?
Uruchomić na pewno możesz! Nie dasz rady połączyć się z internetem, a to nie jest Ci potrzebne.
Spróbuj, może uda się wysłać te komendy przy pomocy TNI. Czy się uda, tego nie wiem.
Jeśli się nie uda, to musisz eksperymentować z Hyperterminalem (Menu: START>Programy>Akcesoria>Komunikacja>HyperTerminal).
Sytuacja jest ogólnie dość nieciekawa, bo jeśli modem jest wyłączony, to może tak być, że nie da się do niego wysłać żadnych komend.
Jeśli nie uda Ci się wysłać tego polecenia, to napisz nam, jakie porty COM są widoczne w Menadżerze urządzeń - może zbiorowo coś wymyślimy.
Krzysztof
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: rio bravo »

Zrobiłem test. Wpisałem komendę AT^U2DIAG=5 i modem jest w trybie ndis (karta sieciowa). Działa u mnie lepiej niż w trybie ras. TNI wykrywa modem na innym porcie i tu chyba koleżanka vika6 ma problem. Należy zmienić port w programie TNI (na screenie pkt 1).
Obrazek
Możesz korzystać z modemu w trybie ndis (połączenie tylko przez mobile partner), a jak chcesz możesz wrócić do trybu ras (modem), wpisując komendę AT^U2DIAG=276 chyba wiesz już gdzie wpisać, wtedy będziesz mogła się łączyć przez dowolny menadżer - w tym TNI.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Chris-Kr »

rio bravo pisze:Zrobiłem test. Wpisałem komendę AT^U2DIAG=5 i modem jest w trybie ndis (karta sieciowa). Działa u mnie lepiej niż w trybie ras. TNI wykrywa modem na innym porcie
A czy Menadżer urządzeń pokazuje, że modem jest obecny?
Bo zgodnie z tabelką ze strony http://3g-modem.wetpaint.com/page/Huawei+AT-commands modemu powinno nie być!
Ostatnio zmieniony 2010-06-21, 12:56 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: rio bravo »

Nie pokazuje modemu, tylko kartę sieciową i 2 porty (na xp). Nawet TNI pokazuje lepszy zasięg na trybie NDIS.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Chris-Kr »

rio bravo pisze:Nawet TNI pokazuje lepszy zasięg na trybie NDIS.
Prawdę mówiąc, nie bardzo chce mi się wierzyć, że zmiana trybu pracy mogła zwiększyć czułość modemu.
Krzysztof
Awatar użytkownika
vika6
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-06-19, 02:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: vika6 »

Już wróciłam i biorę się do wykonywania Waszych zaleceń.
Na razie W7 mi zwariował i będę chyba musiała przywracać system. Dobrze więc , że mam jeszcze XP, na którym w ogóle te "operacje modemowe" chodzą lepiej.
Odezwę się jak wszystko zrobię...

[ Dodano: 2010-06-21, 18:46 ]
Chris-Kr pisze:Spróbuj, może uda się wysłać te komendy przy pomocy TNI. Czy się uda, tego nie wiem.
Komendę wysłałam - oto potwierdzenie :
Polecenie:
AT^U2DIAG=276
Odpowiedź:
AT^U2DIAG=276

OK

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.

Ale nic się nie zmienilo. Drugiej ramki w MP dalej brak, natomiast w Managerze urządzeń jest dodatkowa karta sieciowa zamiast modemu.
Wydaje mi się (wybaczcie mi moją ignorancję) natomiast , że doszła pozycja : Wolumin magazynu. Ale może tylko nie zwróciłam na nią wcześniej uwagi.
vika6
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: rio bravo »

U mnie modem po wysłaniu komendy AT^U2DIAG=276 modem działa w trybie ras czyli w menadżeże urządzeń jest modem, nie karta sieciowa. Nie pomyliłaś się vika6?
Awatar użytkownika
vika6
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-06-19, 02:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: vika6 »

Dalsze Wasze wskazówki dotyczą Hyperterminalu. Otworzyłam go. Dajcie mi instrukcje - co mam z nim zrobić (widzę to okienko pierwszy raz w zyciu !)
Nadałam nazwę i ikonę nowemu połączeniu , resztę parametrów zostawiłam domyślnych (w tym COM 1) Czy to OK ? I co dalej - nie znam tego programu. Proszę o instrukcje.

A teraz jeszcze porty COM :
* HUAWEI Mobile Connect - 3G Application Interface (COM3)
* HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM4)
* Port komunikacyjny (COM1)

[ Dodano: 2010-06-21, 19:33 ]
Może to jest przyczyną, że się nie udaje :
Chris-Kr pisze:Sytuacja jest ogólnie dość nieciekawa, bo jeśli modem jest wyłączony, to może tak być, że nie da się do niego wysłać żadnych komend.
Czy z tym Hyperterminalem coś robimy, ?
Możesz korzystać z modemu w trybie ndis (połączenie tylko przez mobile partner), a jak chcesz możesz wrócić do trybu ras (modem), wpisując komendę AT^U2DIAG=276 chyba wiesz już gdzie wpisać, wtedy będziesz mogła się łączyć przez dowolny menadżer - w tym TNI.
@ Rio bravo
Włąsnie o takiej sytuacj marzę - żebym miała wybór i możliwość korzyatania z TNI.
Poza tym MP w trybie NDIS strasznie długo się otwiera i trzeba łączyć się ręcznie .
Modem Option Icon 220 z mini dashboardem Optiona robi wszystko sam i internet jest dostępny natychmiast po starcie systemu.
Z MP i to jeszcze w trybie NDIS to trwa i trwa !
Ostatnio zmieniony 2010-06-22, 01:56 przez vika6, łącznie zmieniany 1 raz.
vika6
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Chris-Kr »

vika6 pisze:Komendę wysłałam - oto potwierdzenie :
Polecenie:
AT^U2DIAG=276
Odpowiedź:
AT^U2DIAG=276

OK
Doskonale!!!
Ale nic się nie zmienilo. Drugiej ramki w MP dalej brak, natomiast w Managerze urządzeń jest dodatkowa karta sieciowa zamiast modemu.
Teraz wyjmij modem z gniazda i mając cały czas otwarty Menedżer Urządzeń włącz modem z powrotem.
Obserwuj, co nowego pojawia Ci się w Menadżerze Urządzeń. Za którymś razem modem powinien się pojawić.
Gdyby się nie pojawił, to powtórz tę operację jeszcze kilka razy.
A HyperTerminalem możesz już sobie głowy nie zawracać - już nie będzie nam potrzebny.

[ Dodano: 2010-06-21, 23:33 ]
Jeszcze jedna uwaga:
Jeśli w Menadżerze Urządzeń wyłączyłaś wirtualny CD-ROM żeby Mobile Partner nie uruchamiał Ci się samoczynnie, to włącz go z powrotem!
Krzysztof
Awatar użytkownika
vika6
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-06-19, 02:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: vika6 »

:super: :hurra: :brawa:
Chris_Kr i Rio bravo - te wiwaty dla Was !
Ja już myślałam, że skończy się na niczym, więc zaniechałam procedury restartu modemu. Dobrze, że chociaż wkleiłam Wam ten tekst z TNI.
Gdybym wysłała goły post - tylko ze swoim stwierdzeniem , że się nie udało - mogłoby się na prawdę nie udać.

Dziękuję, że wytrwaliście przy mnie do końca (zwłaszcza Chris_Kr) i to skutecznie mi pomagając. Dla obu Panów - także przyciskowe podziękowanie.

A tak na marginesie - w Managerze urządzeń mam teraz modem, ale kartę sieciową Huawei też (+ oczywiście stację dysków CD/DVD). Czy tak jest prawidłowo ?

I jeszcze jedno : w MP pojalawiła się ramka z możliwością przełączenia, ale nie ma podpisów (patrz fotka poniżej).
Czy znacie może przyczynę tej anomalii ?

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI ZA WASZĄ POMOC ! :zdrowko:

[ Dodano: 2010-06-22, 02:13 ]
Zapomniałam o załączniku ! Oto on (poniżej).

[ Dodano: 2010-06-21, 19:19 ]
rio bravo pisze:i tu chyba koleżanka vika6 ma problem. Należy zmienić port w programie TNI (na screenie pkt 1).
Czy to jeszcze należy zmienić, tak jak wcześniej radziłeś - czy w nowej sytuacji ta porada jest nieaktualna ?
vika6
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: rio bravo »

vika6 pisze:ale nie ma podpisów (patrz fotka poniżej).
Czy znacie może przyczynę tej anomalii ?
Nie ma bo jest ustawiony język polski, a nie wszystko jest przetłumaczone. Jak zmienisz na angielski to będzie.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Chris-Kr »

vika6 pisze: :super: :hurra: :brawa:
Fajnie, że się udało :)
A tak na marginesie - w Managerze urządzeń mam teraz modem, ale kartę sieciową Huawei też (+ oczywiście stację dysków CD/DVD). Czy tak jest prawidłowo ?
Aktywne w danej chwili powinno być tylko jedno z nich, a nieaktywne urządzenie powinno być wyłączone, czyli widoczne powinno być tylko wtedy, gdy w menu Widok zaznaczyłaś "Pokaż ukryte urządzenia"
Dla obu Panów - także przyciskowe podziękowanie.
"Dziękując" chyba popełniasz błąd, bo żaden z "targetów" nie otrzymuje tych punktów, możesz to sprawdzić w jego profilu.
Żeby skutecznie "podziękować", trzeba kliknąć jeszcze drugi raz, aby potwierdzić swoją decyzję. Przypuszczam, że Ty klikasz tylko jeden raz i tak zresztą chyba robi większość nowych użytkowników, gdyż - z tego co widzę - ilość przyznanych "podziękowań" jest wręcz śladowa w stosunku do ilości udzielonych rad i rozwiązanych problemów.
Ten sam problem chyba miałaś z zamieszczaniem screenów, ale jak widzę, już go sama rozwiązałaś :)
Mam nadzieję, że moderatorzy mając na względzie interes forum, tym razem nie usuną mojej powyższej wypowiedzi ;)

[ Dodano: 2010-06-22, 10:20 ]
Jeszcze dwie dodatkowe uwagi:
1. Gdy skutecznie klikniesz "pomógł", to komentarz w którym kliknęłaś, zmienia kolor.
2. Gdyby tryb NDIS wyszedł Ci bokiem, to poleceniem AT^U2DIAG=255 możesz kartę sieciową deaktywować tak samo, jak przedtem deaktywowałaś modem.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
Awatar użytkownika
vika6
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-06-19, 02:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: vika6 »

Nie ma bo jest ustawiony język polski, a nie wszystko jest przetłumaczone. Jak zmienisz na angielski to będzie.
Tak jest jak powiedziałeś. OK..
Ale teraz ustawienie w pozycji NDIS w MP nie uniemożliwia połączenia przez TNI.
Mało tego, już po połączeniu (nigdy przed)przez TNI mogę otworzyć MP i będzie on również w pozycji CONNECTED !!! Czy to prawidłowo ?
vika6
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Jo_gurt »

vika6 pisze:Ale teraz ustawienie w pozycji NDIS w MP nie uniemożliwia połączenia przez TNI.
A zamykasz potem MP przed odpaleniem TNI?
Awatar użytkownika
vika6
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-06-19, 02:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: vika6 »

Chris-Kr pisze:Aktywne w danej chwili powinno być tylko jedno z nich, a nieaktywne urządzenie powinno być wyłączone, czyli widoczne powinno być tylko wtedy, gdy w menu Widok zaznaczyłaś "Pokaż ukryte urządzenia"
U mnie ta opcja nie jest zaznaczona a jednak manager pokazuje kartę i modem jednocześnie. Patrz screen :

[ Dodano: 2010-06-22, 12:52 ]
Jo_gurt pisze:A zamykasz potem MP przed odpaleniem TNI?
Nie nie zamknęłam specjalnie, żeby sprawdzić. Ale przedtem odpalenie drugiego programu było nie mozliwe.
Mnie taki stan akurat nie przeszkadza, pytam tylko czy to jest prawidłowo, bo nie chcę sama nic "namieszać".

@ Rio bravo - proszę jeszcze o zaległą odpowiedź z poprzedniego postu :
rio bravo napisał/a:
i tu chyba koleżanka vika6 ma problem. Należy zmienić port w programie TNI (na screenie pkt 1).
Czy to jeszcze należy zmienić, tak jak wcześniej radziłeś - czy w nowej sytuacji ta porada jest nieaktualna ?

[ Dodano: 2010-06-22, 12:56 ]
A teraz jeszcze o PODZIĘKOWANIACH :
Właśnie wczoraj (lub raczej : dzisiaj nad ranem) naciskając przycisk zauważyłam, że liczba się nie zmieniła, więc bardzo dobrze, że poruszyłeś tą sprawę !
Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie tego zagadnienia.

A tak na marginesie - może by warto, aby administratorzy napisali taki komunikat z informacjami o podziękowaniach dla wszystkich użytkowników, bo widzę że są one stosowane bardzo rzadko w stosunku do ilości podziękowań słownych.
Jest to interes nie tylko ich beneficjentów, ale wszystkich użytkowników - mając temat i wyróżniony kolorem post można trochę skrócić przeszukiwanie wielostronicowych wątków kierując się od razu do postu z rozwiązaniem problemu. Nie zawsze jest to post ostatni.
Ostatnio zmieniony 2010-07-07, 12:37 przez vika6, łącznie zmieniany 1 raz.
vika6
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Chris-Kr »

vika6 pisze:U mnie ta opcja nie jest zaznaczona a jednak manager pokazuje kartę i modem jednocześnie. Patrz screen :
Być może się mylę. Pisałem z pamięci, a nie jestem w stanie teraz sprawdzić, jak to było naprawdę, bo już nie mam tego modemu, który miałem ustawiony do pracy w trybie NDIS.
Krzysztof
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: rio bravo »

Zgadza się, u mnie też tak jest na E156g karta i modem jednocześnie. Na E169 po komendzie AT^U2DIAG=276 jest tylko modem.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Chris-Kr »

vika6 pisze:A tak na marginesie - może by warto, aby administratorzy napisali taki komunikat z informacjami o podziękowaniach dla wszystkich użytkowników, bo widzę że są one stosowane bardzo rzadko w stosunku do ilości podziękowań słownych.
Jest to interes nie tylko ich beneficjentów, ale wszystkich użytkowników - mając temat i wyróżniony kolorem post można trochę skrócić przeszukiwanie wielostronicowych wątków kierując się od razu do postu z rozwiązaniem problemu. Nie zawsze jest to post ostatni.
Zgodnie z sugestią moderatora, swój komentarz w tej kwestii przeniosłem tutaj.
Ostatnio zmieniony 2010-06-23, 23:10 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Sundance_kid »

Chris-Kr takie sugestie to w dziale porozmawiaj o forum.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: zDaleKi »

Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: rio bravo »

Nareszcie dorwałem E160 i jeżeli ktoś ma wątpliwości, że AT^U2DIAG=5 uaktywnia rozmowy głosowe na huaweiach to zapraszam do obejrzenia http://www.youtube.com/watch?v=vZ55ukIw3Ps
Przy okazji filmik instruujący przyszłe pokolenia.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: jak bezpłatnie uaktywnić funkcję głosową i USSD w Huawei

Post autor: Chris-Kr »

rio bravo pisze:Nareszcie dorwałem E160 i jeżeli ktoś ma wątpliwości, że AT^U2DIAG=5 uaktywnia rozmowy głosowe na huaweiach to zapraszam do obejrzenia
Musimy wierzyć na słowo, bo na tym filmiku trudno cokolwiek z ekranu odczytać ;)

[ Dodano: 2010-07-15, 00:28 ]
Faktycznie, wygląda na to, że jest tak jak piszesz, z jednym zastrzeżeniem: "internet stick" musi mieć możliwość pracy w trybie NDIS, bo ta komenda wyłącza modem, czyli możliwość pracy w trybie RAS.
Proponuję, żebyś zresetował tego Huaweia do ustawień fabrycznych i sprawdził, czy po przywróceniu modemu, urządzenie w dalszym ciągu posiada "voice feature: enabled", czy też utraciło tę funkcjonalność.
Ja niestety tego eksperymentu u siebie przeprowadzić nie mogę, bo mój E1750 nie obsługuje trybu NDIS.
Krzysztof
ODPOWIEDZ