N80 - łączenie z netem.

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

N80 - łączenie z netem.

Post autor: bob »

Witam.
Mam pytanie do użytkowników Nokii N80. Jakie są wasze opinie na temat tego telefonu pod kątem wykorzystania go jako przenośnego urządzenia do łączenia z internetem bez (z zainstalowaną przeglądarką internetową) i we współpracy z laptopem a także jego działanie przy odbieraniu i wysyłaniu mail`i ? Słowem czy warto kupić jako dodatkowe urządzenie do mobilnego net`u bez kompa ?
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: szalony »

jesli nie zalezy ci na wlanie to lepiej wez N73 :!: Dlatego ze przy N80 meczy sie wzrok i ma za duzo pixeli na cal :? Za to N73 jest idealna sam ja uzywam zarowno bez komputera jak i z komuterem jako modem po kablu- zero problemow :) Ma wiekszy wyswietlacz i jakosc matrycy lepsza od N80 :shock: I nie mam tu na mysli ilosc pixeli na cal ale - ogolnie jakosc matrycy i funkcjonalnosc jej- kontrast,nasycenie,barwy itp .
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: Szadzik »

szalony pisze:jesli nie zalezy ci na wlanie to lepiej wez N73 :!: Dlatego ze przy N80 meczy sie wzrok i ma za duzo pixeli na cal :?
Ja zawsze sądziłem, że im lepsza rozdzielczość wyświetlacza, tym lepiej. Nie ma ziarna itd. Pewnie się myliłem.
Back to the Future ;)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: szalony »

Tak samo myslalem ale Nokia przesadzila 352/416pixela na ekranie 2'1 cala to gruba przesada (N73 240/320 -2,4cala) :shock: - i na dodatek N80 ma bardzo slaba baterie :( przed zakupem N73 takze N80 mnie kusila ale w sumie wlan mi zbedny i argumenty merytoryczne wziely gore i wybralem N73 :) wczesniej mialem E60 ma ona taki sam wyswietlacz jak N80 wiec wiem o czym pisze :wink: Prawda jest taka ze N80 tylko pod wzgledem wi-fi wygrywa z N73 pod innymi wzgledami jest od niej gorsza :|
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: seboo »

juz dawno bym kupil N 80 gdyby nie tragiczna bateria !!! - na newsach pisza ze trzeba ja ladowac prawie codziennie !! plus rzekomo rozwalajaca sie sliderowa klapka to jej minusy.
Pozytywy - to jedyny telefon z WLAN i kamerka do video-rozmow - w cenie ponizej 2000 zeta
Ostatnio zmieniony 2006-12-18, 21:40 przez seboo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: bob »

Dziękuję bardzo za podpowiedzi.Wiedziałem ,że mogę na Was liczyć.
Co do baterii to nie jest tak ,że trzeba sobie do wszystkich tych symbianowych caceniek dokupić własną bardziej pojemną ,polimer ?
Mam doświadczenie chyba z pierwszą symbianową komórką 7650 i właśnie taki zakup musiałem wykonać.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: szalony »

N 73 ma polimerowa 1100mha i ladnie trzyma - przy 30minutach rozmow, 1h zabawy z ciaglym paleniem ekranu, i 1h ciaglej transmisji gprs trzyma 3 dni :)
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: seboo »

problem jest taki ze do tego modelu stosuje sie wersje malej baterii typu BL-5B - najpojemniejszy niefirmowy model jaki znalazlem to 900 mAh
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: szalony »

Dla mnie duza zaleta w N73 jest to ze pokazuje literke E jak jestesmy zalogowani do bts z edge :) niestety w N80 tego nie ma :/
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: bob »

No ale chyba Umts pokazuje ?
Kartę do rozmów mam z Ery .
Szkoda jeszcze ,że w Erze nie można podpiąć netu jako usługi stałego internetu tylko trzeba płacić za pakiety.
Osobno znowu mam usługę BE Orange na gt max.
A może by tak to wszystko połączyć adapterem typu "dual sim" ?
Co do N80 myślałem właśnie o tym wlan`ie ,którego wkoło jest pełno.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: szalony »

Oczywiscie umts pokazuje jako 3G :) co do dual card to miejsce na nia jest <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> ale nie mialem okazji tego uzywac bo uzywam Iplusa podpietego do abonamentu.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: seboo »

nie wiem czy na ta wersje symbiana jest netmonitor - oczywiscie technologie 3G pokazuje ten telefon bez problemu - natomiast netmonitor bez problemu pokazuje EGPRS support
wlan dziala bardzo dobrze w tym telefonie - tylko ze bardzo zżera baterie !! - w/w telefonu jak i innych niestety nie mozna zastosowac jako modem wlan do laptopa czy komputera stacjonarnego
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: N80 - łączenie z netem.

Post autor: bob »

Ok.Zakupiłem ten telefon.Jest dokładnie tak jak pisaliście krótki czas działania na standardowej baterii (tu trzeba pewnie zaopatrzyć się w KORACELL 3,7V Li-pol 2000mAh jak w innym poście radził @DADA i tu znalazłem to ) co do WiFI to działa bezproblemowo a na dodatek w wersji n80I można rozmawiać w systemie voip po protokole SIP dzięki projektowi GIZMO - http://www.gizmoproject.com/. Jako modem działa bezbłędnie w technologii 3G i niczego nie można zarzucić natomiast jeśli chodzi o rozdzielczość wyświetlacza jest genialna i świetnie ogląda się video w formacie divix z tekstem .Streaming video po UMTS`ie w formacie 3gp bez zarzutu natomiast brak jest obsługi flash playera bezpośrednio na stronach.Wprawdzie jest flash player lite w wersji 2.1 ale działający off line .Największą wadą faktycznie jest bardzo niska jakość nagrywania video ,powstają tu jakieś zakłócenia ,których nie widziałem jeszcze na żadnej Nokii np N70 a nawet 7650.To tyle na ten temat .Krótko mówiąc bardzo dobry zakup do momentu pokazania się n95 .
ODPOWIEDZ