Smartfon a wifi przez Huawei d100

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
octopus18
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-08-12, 19:51
Lokalizacja: Silesia

Smartfon a wifi przez Huawei d100

Post autor: octopus18 »

Proszę o poradę, rzecz dotyczy połączenia się z internetem za pomocą sieci wifi w domu.
Chciałbym zrobić taką rzecz: modem e169 w PLAY podłączony do routera d100, i za jego pomocą połączyć z internetem smartfon samsung i5700.
Problem polega na tym, że telefon wykrywa sieć wifi, po wpisaniu klucza sieciowego łączy się z nią ale nie potrafi nawiązać połączenia z internetem. Modem i router są raczej sprawne, bo właśnie za ich wspólną pomocą piszę w tej chwili ten post (na komputerze; początkowo dokładnie ten sam problem miałem w połączeniu komputera z netem, ale po skonfigurowaniu "na wyczucie" pod adresem http://192.168.1.1 jakoś zatrybiło, chociaż działa trochę wolno, wolniej niż przy bezpośrednim podłączeniu modemu do komputera).
Dodam, że telefon bez problemu łączy się z internetem przez kartę sim oraz przez otwarte wifi (np. McDonalds, a także niezabezpieczona sieć mojego sąsiada - przypuszczam że też jest to zwykły router podłączony do komputera).
Da się coś poradzić?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Smartfon a wifi przez Huawei d100

Post autor: Jo_gurt »

Android ma jakieś narzędzia diagnostyczne typu ping?
Dostaje w ogóle adres z routera?
Próbowałeś "odbezpieczyć" swoje WiFi? Tak tylko do testów.
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 492
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Smartfon a wifi przez Huawei d100

Post autor: alias »

Wypróbuj na różnych systemach szyfrowania a także bez szyfrowania. Pewnie tu masz problem.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Smartfon a wifi przez Huawei d100

Post autor: krystianb »

Android swietnie sobie radzi nawet z wpa2, ja bym obstawial problemy z dns albo z przydzielaniem IP. Niestety na androidzie nawet tak podstawowych rzeczy nie mozna podejrzec, chyba ze jest jakis soft do diagnostyki.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Smartfon a wifi przez Huawei d100

Post autor: key »

krystianb pisze:Android swietnie sobie radzi nawet z wpa2, ja bym obstawial problemy z dns albo z przydzielaniem IP.
Albo router ma filtr na MACach. Albo udostepnia internet tylko dla okreslonych IP. Albo...

Ja bym probowal w nastepujacej kolejnosci:
1.) sprawdzic czy router przydziela poprawna konfiguracje
2.) sprawdzic czy na androidzie chodzi www z konfiguracja servera
3.) sprawdzic czy router nie ma poinstalowanych filtrow
krystianb pisze:Niestety na androidzie nawet tak podstawowych rzeczy nie mozna podejrzec, chyba ze jest jakis soft do diagnostyki.
http://de.androlib.com/android.screensh ... FEp.u.aspx

Ewentualnie (jak w kazdym linuxie) konsola i z palca.
Nie pomagam na PW.
pnyczaj

Re: Smartfon a wifi przez Huawei d100

Post autor: pnyczaj »

Nie mam tego sprzetu, ale zacząłbym od sprawdzenia, czy soft jest aktualny. Update można pobrać tu http://www.dc-files.com/files/huawei/routers/D100/. Na stronie Huawei nie znalazłem infa o tym sprzęcie. Taki los spotyka sprzęty sprzed kilku lat.
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 492
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Smartfon a wifi przez Huawei d100

Post autor: alias »

To nie soft, bo mnie z tym routerem wszystko działa co tylko sprawdzałem, samsungi też, a mam dwa.
ODPOWIEDZ