Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
harris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-01-08, 20:24

Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: harris »

Witam

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum, od jakiegos czasu korzystam z internetu dostarczanego przez Orange, korzystam z oprogramowania dostarczonego do modemu Sony Ericsson GC 89. Sytacja jest taka ze czesto nie da sie z tego w ogole korzystac. Mam 4 kreski, zasieg EDGE, ale predkosc otwierania stron to od 0-30, czasem 40 kbitow/s, czyli bardzo marnie... malo kiedy zdarza sie tak by bylo 128kbitow/s a przeciez niby mozna wyciagnac ponad 200kbitow/s. To po pierwsze, po drugie nie ma jakby stalej predkosci, ona oscyluje w jakims przedziale od 0 do 50 ze wskazaniem na zero, czesciej jest blizej zera niz 50. Kolejny problem to to ze sie zawiesza, niby zasieg dalej jest, ale nie mozna otworzyc zadnej strony, reset programu nie pomaga, bo nie chce sie wlaczyc 2 raz, trzeba uruchamiac kompa. Probowalem zainstalowac business everywhere sciagniete z internetu ale na tym nie chcialo mi chodzic. Czy ktos moglby mi pomoc to jakos naprawic i poprawic te transfery ogolnie? moze jakis program do przyspieszenia tego, a moze jakies ustwienia modemu? Bardzo prosze o pomoc, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: Varmack »

Poszukaj na forum tematu o Antenach. Było już o tym spooooro na forum...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: Ufo atakuje »

No cóż.Kolejny raz czytam taką opowieść z modemem GC w roli głównej. I przyczyna wciąż nie jest do końca wyjaśniona.Musisz pokombinować z instalacją i ustawieniami.
Jeśli to problem z siecią antena na pewno pomoże, a przynajmniej wyjaśni sprawę.Być może mieszkasz na pograniczu zasięgu kilku nadajników, stąd te różnice prędkości, zrywanie i niestabilna praca. Chociaż w to wątpie, bo wielu już miało podobny problem, a nie sądze, że u wszystkich sieć tak słabo działała.
Dalej pozostaje zabawa ze sterami, dial-up,zmiana systemu itd.Może coś z zasilaniem, niekompatybilność karty z laptopem itp. Zadzwoń do BOK-u, może oni coś wiedzą. Poszukaj też na forum tematów z modemami GC.
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: minineo »

ja mam pytanie prawie na temat :D

Mam problem z GG w ORANGE, mam tlena razem z GG w jednym programie. Na plusie łączy bez problemu z tlenem i gg natomiast problem leży w orange, tlen działa bez zarzutu zawsze natomiast GG jak sobie chce to się połączy :> czyżby orange blokował połączenia z GG? :O
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: raptou »

A może po prostu modem "sieje" we własną elektronikę lub USB ?

W tym przypadku antena na pewno pomoże.

Ot taka hipoteza. Nie znam tego modemu, nawet go chyba na oczy nie widziałem ale objaw pasuje mi do czegoś, z czymś się już kiedyś spotkałem - czyli bliżej niezidentyfikowanymi anomaliami konkretnego modelu i ich przyczyną.
magnum_pl
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-12-05, 22:29

Re: Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: magnum_pl »

Coś mi się wydaje ze to wina windy, ja używam gc89 juz ponad pół roku i smiga na edge i gprs zadnych zwisów i cudów a to wszystko na linux gentoo. bylem w szoku jak mialem wczesniej gc75 i zobaczylem roznice miedzy winda a linuxem, teraz tylko linux i wszystko mi smiga. na edge transfer z nadajnika oddalonego o około 7km na 1800mhz to okolo 160 do 200 kilobitów.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: Ufo atakuje »

magnum_pl pisze: na edge transfer z nadajnika oddalonego o około 7km na 1800mhz to okolo 160 do 200 kilobitów.
Jesteś pewnien? Nie przełącza na 900 przy takiej odległości? I bez anteny tak ciągnie? A jaka moc sygnału przy takiej odległośći?
:arrow: off topic, ale ciekaw jestem, bo zwykle 1800 oznacza kłopoty..
klos007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-01-09, 17:42

Re: Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: klos007 »

Mam problem.Korzystam z modemu nokia 12i.Jak tylko sie zaloguje to mnie wyrzuca i jak chcę sie znowu zalogować to wyskakuje błąd ustawienia APN.Problem masztu raczej odpada bo jest w pobliżu(2 km)tylko jeden.Niestety nie znam sie na tym wszystkim,gdyby ktoś mógł pomóc to i opisać krok po kroku co trzeba zrobić to byłbym wdzięczny.Z góry dziękuje.
magnum_pl
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-12-05, 22:29

Re: Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: magnum_pl »

Jestem pewiem, poniewaz w mojej miejscowości cos sie porobilo z nadajnikiem i na 1800mhz nie chodzi <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> i wtedy przy wymuszeniu czestotliwości 1800mhz łapie mi nadajnik oddalony o okolo 7km. sprawdzone numery bts i jestem pewny tego. Antenke mam tą oryginalną SE do gc89 i drugą taką małą dookólną i na obu dziala na 1800mhz z 7 km
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: Ufo atakuje »

magnum_pl pisze:przy wymuszeniu czestotliwości 1800mhz łapie mi nadajnik oddalony o okolo 7km. sprawdzone numery bts i jestem pewny tego. Antenke mam tą oryginalną SE do gc89 i drugą taką małą dookólną i na obu dziala na 1800mhz z 7 km
W sumie dobry pomysł z tym wymuszeniem. Proponuje spróbować. Przypomnij jakiej komendy użyłeś do wymuszenia 1800Mhz?
magnum_pl
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-12-05, 22:29

Re: Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: magnum_pl »

do wymuszenia częstotliwości 1800mhz uzywam komendy at*ebse=1 , można użyć następujących wartości dla tego parametru:

0 GSM 900
1 GSM 1800
2 Dualband 900/1800
3 PCS 1900
4 Auto Mode
5 GSM 850
6 Dualband 850/1900
kolla666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-01-11, 16:56

Re: Internet w GC89 sie czesto zawiesza...

Post autor: kolla666 »

Witam wszystkich,

posiadam tez gc89 i sporo się z nim bawiłem bo net mi chodził jak krew z nosa, na początku jak chodził na 1800 to trzeszczały mi głośniki w notebooku jak by komórka obok leżała i co chwile zrywało , dzwonie do BOK/u a on mi na to ze z trzaskami to już nic nie zrobię ( a wystarczy zewnetrzna antena i git ) a w sprawie prędkości to powinienem w programie dołączonym do modemu wymusić 900 MHZ bo może jest mniej oblegana, no i spróbowałem trochę pomogło, dokupiłem antenę no i chodzi teraz od 150kbps normalnie do 300kbps przy pobieraniu plików w nocy. Jest tylko jedno ale ZRYWA co 3,4 Godz, a czasami co 0.30 min. I wygląda na to ze modem się wiesza bo ponownie dopiero jak go wyjmę i włożę do slotu pcmcia. Jak panowie myślicie co to jest HARD czy moze SOFT, a może spróbować przez dial up?
Pomóżcie bo już mnie to w..... !!!
ODPOWIEDZ