Odinstalowanie Karty Wi-Fi Gigabyte GN-WI01GS miniPCI - HELP

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
?w.Piotr

Odinstalowanie Karty Wi-Fi Gigabyte GN-WI01GS miniPCI - HELP

Post autor: ?w.Piotr »

Witam..
Mój problem polega na tym że mam karte jak w tytule i gdy odinstaluje jej orginalny program do zarządzania nią i wejde w standardowego Windowsowego klienta zarządzania kartami Wi-Fi to tam gdzie powinna sie pojawić lista wyszukanych sieci mam komunikat:

"System Windows nie moze skonfigurować tego połączenia bezprzewodowego, jesli masz inny program do zarządania typ połączeniem bezprzewodowym, użyje tego oprogramowania.

Jeśli chcesz aby system Windows skonfigurował to połączenie bezprzewodowe, uruchom usługekonfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej (WZC Wirless Zero Configuration).
Aby uzyskać wiecej informacji o uruchamianiu WZC, zobacz artykuł 871122 w bazie wiedzy Microsoft Knowledge Base w witrynie sieci WEB microsoft.com"


I teraz jesli ktoś sie zna lepiej ode mnie niech mi pomoże.. Plizzzz :cry:
badgerman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-17, 21:09
Lokalizacja: Police k. Szczecina

Re: Odinstalowanie Karty Wi-Fi Gigabyte GN-WI01GS miniPCI - HELP

Post autor: badgerman »

1. A na ciort chcesz używac tego windowsowego badziewia jak program od Gigabyte działa o wiele lepiej?

2. No dobrze - jak chcesz tak masz:

jeśli odinstalowałeś program, to:
1. odinstaluj kartę [o ile deinstalator tego nie zrobił]
2. panel sterowania
3. dodaj nowy sprzęt
4. Powinien znaleźc tę kartę ponownie
5. sterowniki masz w katalogu na płycie ze sterami a jak nie masz tej płyty to możesz ściągnąć archiwum z netu ze strony Gigabyte.pl
6. Jak zainstalujesz samą kartę bez programu to możesz sobie konfigurować sieć za pomocą badziewnego windowsowego narzędzia do WiFi
sam sobie ?wistakiem i sreberkiem :)
?w.Piotr

Re: Odinstalowanie Karty Wi-Fi Gigabyte GN-WI01GS miniPCI - HELP

Post autor: ?w.Piotr »

To nic nie da, bo jak ją wywale całkiem i wszystko usune co z tym z wiązane to nadal to wyskakuje.
Mam karte PCI D-Linka w stacji dokującej i działa dobrze ale konfiguracji spod systemu nie ma, bo pisze ten sam komunikat.
Mam szczecie ze mi sie łączy z każda siecią która jest dostępna..
Chyba zostaje opcja reinstaacji systemu, ale mi sie juz nie chce... ehhh
?w.Piotr

Re: Odinstalowanie Karty Wi-Fi Gigabyte GN-WI01GS miniPCI - HELP

Post autor: ?w.Piotr »

Witam...
Z racji że dostaje wiele maili z pytaniami czy sobie poradziłem z tym czy nie zamieszam tu krutki opis jak sobie z tym poradzic...

Otóż nalezy wejsc w:

- Panel sterowania - Narzędzia administracyjne - Usługi - (i znalezc na długiej liscie cos takiego: "Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej" i kliknac URUCHOM.
I ot cała filozofia....

Tylko że wyłacznie komputera kasuje te ustawienia wiec radze przełaczac go w stan wstrzymania...


Pozdrawiam..
ODPOWIEDZ