wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ptoks7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-14, 22:19

wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: ptoks7 »

witam ,mam nokie n80. Jak wiecie jest wyposazona w wifi,w domu mam internet radiowy(antena na dachu) pytanie jest takie: co zrobic zeby korzystac z neta w telefonie oczywiscie przez wifi w domu ,trzeba miec karte wifi w kompie ? proszeo wyjasnienie.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: Szadzik »

ptoks7 pisze:witam ,mam nokie n80. Jak wiecie jest wyposazona w wifi,w domu mam internet radiowy(antena na dachu) pytanie jest takie: co zrobic zeby korzystac z neta w telefonie oczywiscie przez wifi w domu ,trzeba miec karte wifi w kompie ? proszeo wyjasnienie.
Karta w kompie to tylko odbiornik. Ty potrzebujsz urzadzenia do wysylania sygnalu, zeby telefon mogl go odebrac.

Router bezprzewodowy jest Ci potrzebny.
Back to the Future ;)
luki
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-18, 14:13
Lokalizacja: Tychy / Kraków

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: luki »

Szadzik: niekoniecznie - karta wifi w kompie moze przeciez pracowac w trybie ad-hoc (rownorzednym) i udostepniac neta radiowego przez wifi, laczy sie wtedy z innymi urzadzeniami wifi bez posrednictwa routera.
Option GT Max 3.19Hd - Blueconnect
ptoks7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-14, 22:19

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: ptoks7 »

no dobrze luki tylko jak moja karta bedzie wysyłała dane,jezeli ona w miejscu wpiecia antenki tej co była w komplecie ma w tej chwili kabel puszczony z dachu"z anteny" aha i ta moja karta co mi zainstalowali z tej firmy to tp link albo d link juz nie pamietam bo mi wymieniali.
luki
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-18, 14:13
Lokalizacja: Tychy / Kraków

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: luki »

ok, moj blad - nie doczytalem ze to tej karty uzywasz do pozyskiwania neta. Mozesz zawsze dokupic jeszcze jedna karte wifi i przez nia udostepniac, jesli chodzi o koszty to nadal bedzie 1/3 ceny routera.
Option GT Max 3.19Hd - Blueconnect
Gringo
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2007-01-09, 03:24

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: Gringo »

ptoks potrzebujesz drugiej karty radiowej i przez nią udostepnić neta dla komórki.radiówka to tylko warstwa transportowa wszystko robi się tak jak byś robił udostepnienie przez zwykłego lana dla 2 kompa.
ptoks7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-14, 22:19

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: ptoks7 »

kupie drógą tylko co z konfiguracją? ,co crobic zeby udostępniała dane a nie była odbiornikiem ,i czy nie będzie się "gryzła" ze starą :wink:
luki
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-18, 14:13
Lokalizacja: Tychy / Kraków

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: luki »

Nie powinny sie gryzc ze soba. Wiele interfejsow sieciowych to zaden problem.
A konfiguracja, jesli uzywasz XP, ogranicza sie do klikniecia we wlasciwosciach polaczenia wifi, ktore pobiera net, w zakladce Zaawansowane klikasz "Udostepniaj to polaczenie sieciowe poprzez.." i wybierasz z listy polaczenie sieciowe drugiej karty wifi. Tworzysz nowa siec typu ad-hoc, opcjonalnie ustawiasz szyfrowanie, laczysz sie fonem do utworzonej sieci i cieszysz sie netem :)
Jesli z jakiegos powodu to nie zadziala to sa jeszcze programy pelniace role routera czyli udostepniaja neta na drugiej sieciowce, np Wingate albo Winroute.
Option GT Max 3.19Hd - Blueconnect
ptoks7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-14, 22:19

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: ptoks7 »

oki. juz wszysto wiem dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: bob »

Ja mam n80 podłączony przez ad-hoc bezpośrednio do laptopa a ostatnio jeszcze za pośrednictwem AP ale mam taki problem ,że mój firewall ZoneAlarm nie chce tego połączenia zaakceptować i muszę go wyłączać pozostawiając firewalla`a windowsa ,żeby surfować na n80.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: Szadzik »

bob pisze:Ja mam n80 podłączony przez ad-hoc bezpośrednio do laptopa a ostatnio jeszcze za pośrednictwem AP ale mam taki problem ,że mój firewall ZoneAlarm nie chce tego połączenia zaakceptować i muszę go wyłączać pozostawiając firewalla`a windowsa ,żeby surfować na n80.
Dlaego własnie radziłem router. Jak posawisz router, to czy kompuer jest włączony, czy nie to na telefonie internet będzie działał. Wytarczy w routerze ustawić filtrowanie MAC adresów i wrzucić tezn z telefonu i powinno śmigać. Komp jest zbędny wtedy.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: bob »

Dokładnie @Szadzik do tego router potrzebny.
Ja pisałem o swoim przypadku gdzie mam neta z Orange w laptopie i musiałbym dokupić Linksys wrt54g3g a tą inwestycję wykluczam.Znalazłem jakiś stary AP i tak z ciekawości podłączyłem ten N80 ,żeby przetestować voip przez wifi no ale właśnie ten ZoneAlarm się zbuntował...ale jak się go wyłączy to nawet nieźle to działa.
ptoks7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-14, 22:19

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: ptoks7 »

jak wiecie mam neta (radiówke)ona jest strasznie nie stabilnaa raz chodzi ,a raz nie dlatego pewnie niedługo wezmę neostrade i pytanko czy n80 bedzie działała poprzez life box tp dodany w zestawie?czy bede musiał uzyc starej karty wifi z poprzedniego neta dodatkowo?.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: wifi n80 w domu.co, gdzie i jak???

Post autor: bob »

Będzie działał.
ODPOWIEDZ