limit transferu w orange standard

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pisar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-12-29, 19:47
Lokalizacja: -----

limit transferu w orange standard

Post autor: Pisar »

Mam pytanie czy w twój internet standard w orange po przekroczeniu limitu są naliczane dodatkowe opłaty przy ściąganiu??
ed77 orange
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: limit transferu w orange standard

Post autor: sapnews »

Nie, masz tylko obcięty transfer do ok. 36kb/s
demek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-01, 14:43

Re: limit transferu w orange standard

Post autor: demek »

sapnews pisze:Nie, masz tylko obcięty transfer do ok. 36kb/s
bzdura - u mnie transfer obcieli do 1-2kb/s - nie da sie nic zrobic
Big Mr Andy
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2007-01-08, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: limit transferu w orange standard

Post autor: Big Mr Andy »

nie wiem skad bierzecie te rozne wartosci transferu ?
chyba na zasadzie: jak sie komu wydaje ... :lol:

1. transfer jest ograniczony do poziomu GPRS, czyli 21,4 kb/s (wg schematu kodowania CS-4), czyli ~2,7kB/s

szybkosc transferu moze byc wyzsza, jesli stacja bazowa (BTS) na czas transmisji przydzieli wieksza ilosc tzw. szczelin czasowych (obecnie max 4), pracujacych kazda na innej czestotliwosci, ale to zwiazane jest z warunkami odbioru - krotko mowiac poziom sygnalu, czyli zasieg

podsumowujac: w sprzyjajacych warunkach max 4*21,4 kb/s ~80 kb/s, czyli ~10 kB/s

2. nie mylcie i nie porownujcie b - bit z B - bajt (ang. byte) ------> 1 bajt (B) to 8 bitow (b)
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: limit transferu w orange standard

Post autor: bbart »

sapnews pisze:...masz tylko obcięty transfer do ok. 36kb/s
Mylisz sieci. Taki transfer po przekroczeniu limitu jest w iPlus. Orange tnie do 8kb/s (informacja z salonu Orange).
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
dareczek-14
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-12-24, 18:55
Lokalizacja: Wyszyny

Witam!

Post autor: dareczek-14 »

ludzie jakie 8kb/s w orange????? ja mam Twój Internet Standard i modem ED77. Limit w tym okresie rozliczeniowym przekroczyłem, już grubo ponad 1 giga i mam transfer - przy ściaganiu przez Free download manager na poziomie 2-5 kB/s, a przez azureusa 2.7-4.1 kB/s, więc to jest powyżej 40kb/s....... No i przez bear share zasysam cały czas, dopóki nowy okres rozliczeniowy nie nadejdzie!!!! Bo potem się ograniczam.... Polecam Orange. Chociaż limit cienki... :lol:
;-) DaReCzEk
Big Mr Andy
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2007-01-08, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Big Mr Andy »

dareczek-14 pisze:ludzie jakie 8kb/s w orange????? ja mam Twój Internet Standard i modem ED77. Limit w tym okresie rozliczeniowym przekroczyłem, już grubo ponad 1 giga i mam transfer - przy ściaganiu przez Free download manager na poziomie 2-5 kB/s, a przez azureusa 2.7-4.1 kB/s, więc to jest powyżej 40kb/s....... No i przez bear share zasysam cały czas, dopóki nowy okres rozliczeniowy nie nadejdzie!!!! Bo potem się ograniczam.... Polecam Orange. Chociaż limit cienki... :lol:
widze, ze rozrozniasz te dwie jednostki transferu :thumbright:
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: limit transferu w orange standard

Post autor: bbart »

Właśnie wracam od kuzynka, który mieszka piętro wyżej i ma Orange i... obcięty transfer. Prędkość przy ściąganiu pliku na ED77 wynosi od 1 do 2 kB/s lecz częściej 1 kB/s. Na koniec ściągania np. Operą wyświetla, że ściągnięto plik z prędkością 1,1 kB/s co daje 8,8 kb/s oczywiście pod warunkiem, że nie zerwie połączenia przed zakończeniem ściągania.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: limit transferu w orange standard

Post autor: bob »

bbart pisze:Właśnie wracam od kuzynka, który mieszka piętro wyżej i ma Orange i... obcięty transfer. Prędkość przy ściąganiu pliku na ED77 wynosi od 1 do 2 kB/s lecz częściej 1 kB/s.
Próbowaliście na komórce podłączyć ?
Wydaje mi się ,że da radę szybciej...nawet z przyciętym transferem.
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: limit transferu w orange standard

Post autor: bbart »

Na komórce niestety nie próbowaliśmy. Może rzeczywiście da radę szybciej, jednak szczerze w to wątpię. Sprawdzimy komórkę przy następnym przycięciu transferu, ponieważ właśnie zaczął się nowy okres rozliczeniowy i transfer wrócił do normy.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
ODPOWIEDZ