Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zbyszek.k4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-07-01, 20:26

Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: zbyszek.k4 »

Proszę o pomoc przy skonfigurowaniu Sony Ericsson GC89 na PC stacjonarnym, powiedzcie co żle robię.
1.Zainstalowałem przejściówkę 32 bit
2.Instaluję oprogramowanie Business Everywhere dołączone do karty, instalator chce aby włożyć GC89 i wegług instrukcji powinien wykryć kartę a tu klops instalator jej nie widzi.
3.Po przerwaniu instalacji program owszem uruchamia się ale pokazuje się komunikat o braku podłączonego modemu.
Nie wiem co z tym zrobić, może potrzebne jest inne oprogramowanie, a może guzik z tego będzie
PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ
Dzięki za wszelkie sugestie
Pozdrawiam Zbyszek
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: matinati »

Ja mam modem GC79 lecz instalacja powinna przebiegać podobnie:

"Na początku zabawy z tym modemem też miałem taki problem nie chciał się zainstalować i inne historie. Zrobiłem to tak:
1. Postawiłem system Windows XP Pro na nowo.( w czasie instalacji pamiętaj aby modem był wyjęty z przejściówki!!!)
2. Potem instaluje Wirless managera od GC79 (ważne po instalacji w ostatnim oknie instalatora zaznaczamy opcję że chcemy zrestartować kompa bardzo ważne gdy takiego info brak wtedy mówię wam że jest coś nie tak w systemie!!!)
3. Wkładamy kartę do przejściówki. Zainstalują się sterowniki do niej.
4. Konfigurujemy Wirless managera apn itd.
5. Korzystamy
6. Tak u siebie zainstalowałem wszystko i śmiga pięknie!!! POWODZENIA Wink

A zapomniałbym kompa mam na AMD XP 2000+ płyta: Nforce2 przejściowka: wykrywana jako RICOH i modem : SE GC79"
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: matinati »

Kod: Zaznacz cały

Wielce prawdopodobne jest że sam błąd może leżeć po stronie przejściówki. Ja swoją kupiłem na allegro za ok.90 zł. W Windowsie wykrywana jest jako Kontroler CardBus Ricoh R/RL/RT/RC/5C475(II), R5C520 lub zgodny. Należy się także upewnić czy posiadana przejściówka obsługuje karty pcmci-a za pomocą II slotu(Type II PCMCIA card) gdyż takie są wymagane przez modemy.
zbyszek.k4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-07-01, 20:26

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: zbyszek.k4 »

matinati pisze:

Kod: Zaznacz cały

Wielce prawdopodobne jest że sam błąd może leżeć po stronie przejściówki. Ja swoją kupiłem na allegro za ok.90 zł. W Windowsie wykrywana jest jako Kontroler CardBus Ricoh R/RL/RT/RC/5C475(II), R5C520 lub zgodny. Należy się także upewnić czy posiadana przejściówka obsługuje karty pcmci-a za pomocą II slotu(Type II PCMCIA card) gdyż takie są wymagane przez modemy.
Przejściówka jest tak wykrywanaKontroler CardBus Ricoh R/RL/RT/RC/5C475(II), R5C520 lub zgodny
Co do obsługi to na opakowaniu jest napisane:"... a wide range of devices compliance to Type I /II/ II cardbus/PCMCIA ..."
sprzęt to: pentium D 3.2 GHz ,płyta Asus P5N32-SLI, graf GeForce 7600GT RAM :2x1GB dual 667MHz
Spróbuę może ściągnąć Wireless Manager application and drivers for GC89 PC Card ze strony sony
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: matinati »

czyli przej ściówka jest dobra. Zrób tak mówisz ściagnij Wirless managera i najnowsze stery do GC89.
zbyszek.k4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-07-01, 20:26

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: zbyszek.k4 »

Dalej nic z tego! Doszedłem do tego że i przejściówka i modem są dobre,
problem tkwi w konfiguracji sprzętu. Dla sprawdzenia zainstalowałem modem na 2 innych komp i wszystko gra. Zgłupiałem całkiem, nie wiem czy to wina procesora czy płyty. Myślę że tej <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> płyty ASUSA.
WDZIĘCZNY BYŁBYM ZA WSZELKIE SUGESTIE CO Z TYM FANTEM ZROBIĆ. DLACZEGO TO NIE CHODZI.
Konfiguracja komp.:
1 Pł. ASUS P5N32-SLI chipset nForce4 INTEL edition (najnowszy bios i stery)
2 PENTIUM D 940 3,2 GHz 65nm
3.RAM 2x 1 GHz 667MHz w dualu
4.Dyski 2x120 SATA RAID 0 + 2x 80 SATA RAID1
ps. Chyba nie pozostanie mi nic innego jak GC89 sprzedać lub zamienić na ED77 (usb) może ktoś jest zainteresowany.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: Tomekłódź »

To jest wina płyty, ja tez tak miałem. Na innej płycie GC79 chodził.
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: matinati »

Faktycznie płyta główna nie prawidłowo współdziała z modemem. Prawdopodobnie po wymianie płyty wszystko powinno być OK lub po zastosowaniu modemu na usb.
zbyszek.k4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-07-01, 20:26

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: zbyszek.k4 »

matinati pisze:Faktycznie płyta główna nie prawidłowo współdziała z modemem. Prawdopodobnie po wymianie płyty wszystko powinno być OK lub po zastosowaniu modemu na usb.
No dobrze ale skąd wiedzieć przed zakupem płyty czy będzie OK
A może wiecie jakie płyty (oczywiście pod ten procesor) by obsługiwały ten modem
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: Tomekłódź »

Moja jest na AMD Asrocka K7S8XE. A na Intela to nie jestem w stanie powiedzieć. Nech się ktoś wypowie kto ma płytę na której chodzi.
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: draconair »

jaki revision pci obsługuje ten asus a jaki karta/przejściówka? bo z tego co się orientuję asus jest bardzo "nowoczesną i wybiegającą w przyszłość" firmą, która zapomniała, że kiedyś napięcie na pci wynosiło 5V ... a teraz 3.3V [ w przeciwieństweie do większości poważnych producentów ( MSI, Abit, DFI etc. ), którzy zapewniają wsteczną kompatybilnosć :-) ]

sprawdź w manualu płyty głównej i zdaj relację :-)

a jeżeli zmieniasz płyte główną to musisz zwrócić uwagę na to by obsługiwała napięcie 3.3V/5V ... wtedy każda karta na PCI będzie działać Ci bezporblemowo
Plus LTE
Orange VDSL
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: matinati »

Ja obecnie mam płytę główną ECS N2U400 - A pod procesory AMD. Chipset Nforce 2. Wszystko chodzi u mnie bardzo dobrze. Instalacja bezproblemowa.
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: matinati »

Należy także zwrócić uwagę na standard PCI ja mam na swojej płycie bodajże V2.2. I na przejściówce także.
Ostatnio zmieniony 2006-07-06, 14:17 przez matinati, łącznie zmieniany 1 raz.
zbyszek.k4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-07-01, 20:26

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: zbyszek.k4 »

Przejsćiówka obsługuje 3.3/5V modem jest na 3.3V co do płyty nigdzie nie mogłęm się doczytać o napięciu co do standartu to (PCI 2.2)

ps Poświęciłem się i zarejestrowałem na stronie asusa, zapytałem jak to jest z tym ich złomem który szumnie nazywają płytami.
Ciekawe czy dostanę jakąkolwiek odpowiedź?

Pozdrawiam Zbyszek
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: draconair »

PCI 2.2 obsługuje obie wartości napięć ... hmm ... czyli jednak problem leży gdzie indziej [ czytaj w płycie głównej :-) ... tylko to troszkę bardziej złożone jest ], aczkolwiek mówisz, że sprawdzałeś na innych komputerach ... ale jakie tam były płyty główne [ chodzi mi o chipset ] ?
Plus LTE
Orange VDSL
zbyszek.k4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-07-01, 20:26

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: zbyszek.k4 »

Na jednym był chipset VIA (chyba MSI) na drugim Intela (Gygabyte),
ale dokładnych oznaczeń nie pamiętam.
Sądzisz że to może być wina chipetu NVIDII? Ponoć są one jednymi z najlepszych. Popytam może ktoś ma płytę na NVIDII i wtedy się okaże, chociaż matinati 3 posty wcześniej napisał że ma chipset NForce2 i jest OK
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: draconair »

nie no, u mnie na przejściówce ricoha GC79 śmigał całkiem, całkiem a mam nForce4 ultra [ msi k8n neo4 platinum ] ... wydaje mi się, że w niektórych płytach głównych asusa z nforce4 coś jest namieszane z magistralą pci, bo nie wszystkie urządzenia działają tak jak należy

warto by było sprawdzić jezeli będziesz miał okazję czy twoja przejściówka i modem współpracują z jakąś inną płytą główną opartą na właśnie nForce4
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: matinati »

Oglądałem na necie płytę Zbyszka.k4. Widać niezły jest to sprzęt. Posiada dwa złącza PCI reszta to 2xPCIExpress x16, PCIE x4 i 2x PCIE x1. Moja płyta choć jest już nie najnowsza nie posiada żadnego złącza PCIE jest AGPx8 i reszta to 5xPCI v2.2. Moim zdaniem po pierwsze możliwe że poprawnej komunikacji mogą w pewien sposób wadzić złącza PCIE(ale to tylko moja hipoteza). Po drugie chipse Nforce4 zazwyczaj ogólnie pracowały na platformie AMD. Możliwe że chipset nie jest jeszcze dobrze zżyty z nową platformą Intela i stąd takie wybryki. Proponowałbym jeszcze przełączyć przejściówkę na drugie złącze PCI(W skrajnym przypadku może pomóc).
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: bob »

Dalej nie tanio,ale jakieś rozwiązanie problemu jest:
http://www.teleoptimum.pl/sklep/product ... cts_id/527
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: matinati »

No w sumie tak jeśli nie będzie działać to :
1. Wymiana płyty głównej.
2. Zamiana modemu na jakiś modem USB lub telefonik.
3. Router który proponuje bob post wyżej.
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
zbyszek.k4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-07-01, 20:26

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: zbyszek.k4 »

Kupiłem inną płytę. Teraz robię kopie danych z dysków. Jak wszystko poskładam od nowa dam znać czy się udało i działa.
DZIĘKI za wszystkie odpowiedzi i chęć pomocy.
Pozdrawiam Zbyszek
zbyszek.k4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-07-01, 20:26

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: zbyszek.k4 »

Witam ponownie
Stał się cud. Otrzymałem odpowiedź od asusa.Napisali że to nie wina ich płyty tylko modemu i każą się kontaktować z SonyEricsson.No ale co mieli napisać że produkują ch***wy sprzęt?
Kupiłem płytę GIGABYTE za mniej niż połowa asusa i wsio gra, żadnych komplikacji.
Zamówiłem też antenę COŚ KAKIEGO myślicie że będzie działać
pozdrawiam Zbyszek
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: matinati »

Antenę mam bardzo podobną (też DIPOLA) lecz troszkę słabszą 13,5 dbi. Ale wszystko działa pięknie i stabilnie. 5/5 Wirless Manager. Cieszę że już u Ciebie wszystko działa. Pozdro :D
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
andrews
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-12, 11:21

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: andrews »

Też mam płytę asusa (P4U800-X) i też miałem na początku problem z uruchomieniem modemu (GT 3G+ EMEA) przez przejściówkę ( Kontroler CardBus Ricoh R/RL/RT/RC/5C475(II), R5C520 lub zgodny ). Niby działało wszystko OK - widows wykrywał kartę i modem, ale przy logowaniu do sieci iPlusa, nawiązywał połączenie i od razu przerywał (w logu modemu wpis: CD porzucony - Modem zdalny zawieszony. ModemStatus=00000030 ). Przy próbie połączenia innym menadżerem połączeń wywaliło błędem że modem źle podłączony lub brak modemu. Dopiero po tym komunikacie sprawdziłem przerwania i okazało się, że problem był typowy. Przejśćiówka miała przydzielone takie samo przerwanie (IRQ 21) jak karta dźwiękowa (wbudowana na płycie) - wystarczyło przełorzyć przejściówkę PCMCIA w inny slot PCI i wszystko ruszyło - na innym przerwaniu. Żadnych reinstalacji, żadnych wymian sprzętu - wystarczyło przepiąć do innego slotu PCI. Można jeszcze wspomnieć o dobrym zasilaczu i podkręcaniu kompa - dobrze aby napięcia na PCI były w normach i aby nie było zbytnich wachań - bo karty PCMCIA źle to znoszą :) - jak napięcia mocno skaczą to łatwo można uszkodzić modem. [/i]
--
Andrzej
lordm_u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-01-03, 17:51

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: lordm_u »

andrews pisze:Też mam płytę asusa (P4U800-X) i też miałem na początku problem z uruchomieniem modemu (GT 3G+ EMEA) przez przejściówkę ( Kontroler CardBus Ricoh R/RL/RT/RC/5C475(II), R5C520 lub zgodny ). Niby działało wszystko OK - widows wykrywał kartę i modem, ale przy logowaniu do sieci iPlusa, nawiązywał połączenie i od razu przerywał (w logu modemu wpis: CD porzucony - Modem zdalny zawieszony. ModemStatus=00000030 ). Przy próbie połączenia innym menadżerem połączeń wywaliło błędem że modem źle podłączony lub brak modemu. Dopiero po tym komunikacie sprawdziłem przerwania i okazało się, że problem był typowy. Przejśćiówka miała przydzielone takie samo przerwanie (IRQ 21) jak karta dźwiękowa (wbudowana na płycie) - wystarczyło przełorzyć przejściówkę PCMCIA w inny slot PCI i wszystko ruszyło - na innym przerwaniu.. [/i]
Witam,

A jak zmienić przerwania modemu ? Bo u mnie ta opcja jest nieaktywana (widać, że jest ale nie można jej zmienić - Menedżer Urządzeń).

Mam problem ponieważ laptop widzi kartę GC89 w systemie, ale nie może się z nią komunikować :cry: i przy uruchomieniu Wireless Manager program zawiesza się na okienku startowym (tym z logo SE)

Może to właśnie konflikt przerwań :?: sam już nie wiem ....

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc
andrews
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-12, 11:21

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: andrews »

Jeśli masz dwa "sloty" w laptopie to zamień je miejscami ( ja mam w laptopie czytnik kart oraz interfejs PCMCIA )
--
Andrzej
zefliczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-05-15, 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z instalacją GC89 na przejściówce PCMCIA/PCI

Post autor: zefliczek »

Witam,
Mam pytanko : posiadam płytę Asusa P5VD1-X na chipsecie VIA, napiecie płyty oglądane w Biosie to kilka wartości, można je albo widzieć jako wartości ... V lub "Ignored". Czy to można ustawić na "Ignored" i bedzie działało?
Mam do tego przejściówkę Ricoh (na 3 lub 5,5 V) i Globtrotter Fusion + HSDPA (nie wiem na ile V) i czasem chodzi, a czesem nie mogę się połączyć ze 20 razy.
Pozdrawiam,
Marcin
ODPOWIEDZ