Odpowiednik SIMDATY w Holandii

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Odpowiednik SIMDATY w Holandii

Post autor: hubert »

Witam wszystkich.
Czy ktoś z was wie czy usługa przedpłatowego internetu, coś takiego jak SIMDATA, była by dostępna w Holandii. Planuje mały wypadzik tam ,i chciał bym mieć jako taki dostęp do internetu, bez podpisywania umów abonamentowych.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Odpowiednik SIMDATY w Holandii

Post autor: magmike »

pozdrawiam, magmike
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Odpowiednik SIMDATY w Holandii

Post autor: hubert »

Dzięki za adres. Muszę powiedzieć że jest trochę tych operatorów tam, może ceny nie zachwycają ,ale z drugiej strony biorąc tamtejsze zarobki, to nie jest tak źle.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Odpowiednik SIMDATY w Holandii

Post autor: magmike »

Telfort Prepaid offer: Data Calls - Internet GPRS: € 0.50/100KB, myślę że to niezła cena. Jest pobrana ze strony, do której adres podałem powyżej więc polecam zapoznanie sie z oficjalną stroną Telfort, bo dane na PrePaidGSM mogą być nieaktualne.
pozdrawiam, magmike
piterexx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-01, 10:11
Lokalizacja: zach-pom

Re: Odpowiednik SIMDATY w Holandii

Post autor: piterexx »

Witam, z nieba mi spadł ten post, ale mam taki temat ze na początku lutego zmykam do NL na pół roku, a bez neta jak bez ręki:) Obecnie śmigam na modemie GC-85 EDGE/GPRS z kartą SIM Orange. Jak mam to zrobić najlepiej zebym miał necik w hohlandii :) gdzie się udać? jeśli mam juz modem to wystarczy jak od jakiegoś (jakiego?) operatora zakupie ten PREPAID? jak z opłatami? Będę wdzięczny za wszelką pomoc z Waszej strony. <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> już za dużo czasu:(

Pozdrawiam,
piterexx
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Odpowiednik SIMDATY w Holandii

Post autor: hubert »

piterexx pisze:Witam, z nieba mi spadł ten post, ale mam taki temat ze na początku lutego zmykam do NL na pół roku, a bez neta jak bez ręki:) Obecnie śmigam na modemie GC-85 EDGE/GPRS z kartą SIM Orange. Jak mam to zrobić najlepiej zebym miał necik w hohlandii :) gdzie się udać? jeśli mam juz modem to wystarczy jak od jakiegoś (jakiego?) operatora zakupie ten PREPAID? jak z opłatami? Będę wdzięczny za wszelką pomoc z Waszej strony. <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> już za dużo czasu:(

Pozdrawiam,
piterexx
Więc tak: według mnie, najbardziej atrakcyjną ofertę, jeśli chodzi o transmisje danych, ma "Tele2 Mobiel B.V". Jest to jeden z tak zwanych operatorów wirtualnych, czyli "żerujących" na infrastrukturze prawdziwego operatora, w tym przypadku na sieci firmy TELFORT. Koszt transmisji danych to 2.5 euro za każdy megabajt, na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo dużo, ale pamiętajmy ile się tam zarabia (oczywiście jak za internet to i tak dużo, ale pamiętaj że mówimy o dostępie do sieci w systemie prepaid). Mówisz że masz modem, ale chyba będziesz miał problem, bo pewnie ma założonego simlocka, chociaż nie jestem pewien jak to z tymi modemami jest. A gdzie można kupić startera? a diabli wie, ale pewnie w jakimś kiosku, albo większej sieci handlowej. Wszystkich informacji zaczerpnąłem z podanego wyżej adresu, są już trochę nie aktualne. Co prawda są tam odnośniki do stron operatorów, ale same strony są tylko po Holendersku, a z tym językiem u mnie krucho.
piterexx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-01, 10:11
Lokalizacja: zach-pom

Re: Odpowiednik SIMDATY w Holandii

Post autor: piterexx »

Dzięki za odp. siedze już od kilku godzin i ,,szubruje" w poszukiwaniu nowych info. Takiego PrePaida można kupić na holenderskim eBay-u cena to ok. 8eu.,ale <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> w marketach też sie dostanie i przesyłka odejdzie:) Tylko tak Tele2 kasuje: € 0.0025/KB, a Telfort: € 0.50/100KB. Z kolegą tak policzyliśmy że te 100KB to nawet dużo, zaraz bede testował programik DUmeter to liczenia pobieranych danych.
<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jeszcze jak to jest jak np. mam otwartą poczte g-mail, która ciągle odświerza (czyli pobiera dane???tak) a GG? chodzi mi o to czy bede musiał się spieszyć czy np. takie GG, poczta lub otwarcie innej stronki nie wysyła aż tyle danych, że bede mógł cobie pozwolić na nieco dłuzej??? szukam dalej :P
Adis

Re: Odpowiednik SIMDATY w Holandii

Post autor: Adis »

Siema ! Słuchajcie ! A nie lepiej doładować sobie iPlusa SimDate za ok. 200zł i jechać do Holandii na roamingu ?? (chociaż sam nie wiem czy to sie opłaca)

P.S. Tak jak w Holandii jakie są najciekawsze oferty w Niemczech ??
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Odpowiednik SIMDATY w Holandii

Post autor: hubert »

Adis pisze:Siema ! Słuchajcie ! A nie lepiej doładować sobie iPlusa SimDate za ok. 200zł i jechać do Holandii na roamingu ?? (chociaż sam nie wiem czy to sie opłaca)

P.S. Tak jak w Holandii jakie są najciekawsze oferty w Niemczech ??
No właśnie, ciekawe jak to z tym roamingiem jest, od kilku dni próbuje czegoś się dowiedzieć z biura obsługi pod 2601, ale po 15 minutach oczekiwania rezygnuje.
Adis

Re: Odpowiednik SIMDATY w Holandii

Post autor: Adis »

Tutaj wszystko jest ! http://www.iplus.pl/materialy/promocje/ ... data_2.pdf
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Odpowiednik SIMDATY w Holandii

Post autor: hubert »

Adis pisze:Tutaj wszystko jest ! http://www.iplus.pl/materialy/promocje/ ... data_2.pdf
Oprócz opłat za transmisje danych za granicą.
ODPOWIEDZ