Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolman

Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: kolman »

Czy wystarczy tylko telefon podłączyć do komputera i będzie śmigało?
A może jest potrzebny jakiś modem?jezeli tak to jaki i za ile?
fiodor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2005-10-05, 10:23
Lokalizacja: Malbork

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: fiodor »

jeżeli masz telefon który obsługuje gprs to oczywiście możesz go też podłączyć do komputera stacjonarnego. Musisz wtedy zainstalować odpowiednie oprogramowanie (jest na płycie którą powinieneś otrzymać z telefonem lub znajdziesz na stronie producenta telefonu), tak aby twój komputer widział telefon jako modem. Następnie konfigurujesz połączenie modemowe i po sprawie. Ja jestem w plusie i tam sporo znalazłem na ten temat.

Jeżeli chodzi o kartę to tutaj nie mam większych doświadczeń ale wiem że w przypadku kompa stacjonarnego (nie posiadają złącza pcmcia) musisz zaopatrzyć się w odpowiedni czytnik kart pcmcia (na allegro chodzą po około 90 zł) a co dalej to z pewnością na podobnej zasadzie - instalacja karty/modemu a następnie konfiguracja połaczenia modemowego. Karty jakie widziałem na allegro to itec po 250 zł (najtaniej)


Mam nadzieję że trochę pomogłem, pozdrawiam
Franko

cześć

Post autor: Franko »

jeśli chcesz nabyć taki zestaw, karte z modem GC75 w sieci Orange,to mam na zbyciu .Ale są warunki mam to na siebie i trzeba będzie zrobic cesie do umowy na inne nazwisko, posiadam ten modem od lutego i podpisana umowa jest na dwa lata .Sprzedaje to ze względu ze nie używam laptopa a do PC mam radjówke.Więcej na GG 3008437 .
danvoo

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: danvoo »

Przejrzyj starsze posty - jeśli zdecydujesz się na modem, bierz tylko taki z gniazdem anteny zewnętrznej. Bez niej mogą być poważne problemy z sygnałem. Niektóre PCty (np. z proc. AMD, albo ze słabszym zasilaczem) mogą miec ponoć problemy z obsługą kart Sony Erics. na na przejściówkach PCMCIA.
MariuszDW

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: MariuszDW »

Franko, jak masz umowę na czas określony to chyba nie możesz zrobić cesji przed jej upływem.
Mi w salonie Orange powiedzieli, że te problemy kart PCMCIA Sony-Ericssona mogą dotyczyć tylko laptopów z AMD (nie wszystkich). Podobno stacjonarnych pecetów to nie dotyczy. W każdym razie tak słyszałem, bo ja mam takie coś dopiero od kilku dni i wcześniej mnie ta tematyka nie interesowała.
Kupiłem parę dni temu GC89 (czekam na ten cholerny konektor do anteny) i w moim przypadku chodzi na adapterze bez najmniejszych problemów z AMD Barton.
aleks

modem usb

Post autor: aleks »

do odbioru internetu z komputera stacjonarnego niejest potrzebna zadna dodatkowa wtyczka wystarczy modem usb ktory podlancza sie bezposrednio do portu usb sa 2 modele takich modemow 1 modem usb komander i modem netbox edge ten drugi jest lepszy bo ma dodatkowy zewnetrzny zasilacz ja korzystam z modelu usb comander edge.sama aplikacja programu do modemu comander niejest najwyzszej jakosci a instrukcja obslugi instalacji modemu jest bardzo ogolnikowa. czesc pozdrawiam pioter
Gość

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: Gość »

Witam mam tel. nokia 3100 z tego co sie orientuje ma wpudowany modem kupilem kabel usunięty nieaktualny link do Allegro i mam problem bo nie wiem jak ustawic polaczenie z pc zebym mogl przegladac strony w komputerze.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: zDaleKi »

Anonymous pisze:Witam mam tel. nokia 3100 [...]bo nie wiem jak
ustawic polaczenie z pc zebym mogl przegladac strony w komputerze.
A zainstalowałeś drivery do nokii (modemu) z oryginalnej płytki od telefonu?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Kuna

konfiguracja połączenia

Post autor: Kuna »

W Orange połączenie mam skonfigurowane tak (nokia 6230):

nr do wybrania *99***1#

w opcjach modemu w zakładce zaawansowane- dodatkowe polecenia inicjujące at+cgdcont=1,"ip","www.idea.pl","0.0.0.0" (punk dostępu)

Pola użytkownika i hasło puste.
W plusie podajesz punkt dostępu Plusa[/b]
Tomi

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: Tomi »

Witam all :)

Ja używam SIMDATY i telefonu nokia 6020 jako modemu GPRS. Telefon łacze z kompem przez irde.

Nie trzyba wogle instalować tego badziewnego iplus managera :x który i tak nie działa tak jak trzeba a zeby to skonfigurować trzeba mieć naprawde cierpliwość.

Do nokii wystarczy PC Suite i sterowniki do telefonu zeby wykryc modem i nic więcej :D wszystko chodzi bez najmiejszych problemów :)

Jeżeli ktoś też używa fona jako modemu to odradzam instalowanie iplus managera !!!

Pozdrawiam :D
Tomi

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: Tomi »

Jeżeli chodzi o kabelek USB z allegro to odradzam :?

Nie każdy chodzi z oryginalnym oprogramowaniem w telefonie i sa problemy z wykrywaniem fona ( miałem to samo z 3100 i kablem z allegro)

Pozdrawiam :D
Gość

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: Gość »

Tomi pisze:Jeżeli chodzi o kabelek USB z allegro to odradzam :?

Nie każdy chodzi z oryginalnym oprogramowaniem w telefonie i sa problemy z wykrywaniem fona ( miałem to samo z 3100 i kablem z allegro)

Pozdrawiam :D
A jaki kabelek jest dobry ?
Prubuje sie polaczyc z inetem przez nokie 3220 i wykrywa jakis blad ,
wczesniej mialem k300i na irdzie i zadnych problemow nie bylo?
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: dreamoftheviper »

Anonymous pisze:
Tomi pisze:Jeżeli chodzi o kabelek USB z allegro to odradzam :?

Nie każdy chodzi z oryginalnym oprogramowaniem w telefonie i sa problemy z wykrywaniem fona ( miałem to samo z 3100 i kablem z allegro)

Pozdrawiam :D
A jaki kabelek jest dobry ?
Prubuje sie polaczyc z inetem przez nokie 3220 i wykrywa jakis blad ,
wczesniej mialem k300i na irdzie i zadnych problemow nie bylo?
Witam najlepiej kup oryginalny kabelek sprawdź w moich wcześniejszych postach pisałem o kablach DKU-2 i DKU-5 może ktorys z tych będzie pasował bo nie pamiętam teraz Pozdrawiam
dreamoftheviper ©2006
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: Czarek88lol »

witam;) ja sie łaczył z poł roku przez gprs przez siemensa s55;) ogolnie zadowolony;D tylko ze siemensy nie maja osobnego wejscia na ładowarke i czasem telefon zbyt szybko sie rozładował;/ ogolnie spoko;) kabelek oryginalny siemensa i program gprs asystent... zwykle bez problemów;) do nokii odradzam kupowac jakiejs podrobki kabla;/ bo ja chyba taki miałem i program pc suite nigdy mi fony nie wykrywał i to chyba przez to ze kabel nie oruginalny;/ pozdrawiam:D
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: kemott1 »

Też czasem się łącze przez siemensa s55 plus irda :D fajnie nawet to chodzi :) używam go czasem w laptopie poza domem.
Mam też gc75e lecz bez antenki przy słabym zasięgu często gubi pakiety, to wtedy używam mojego siemensa (mniej zagubionych pakietów) :D.
[email protected]

Re: Chce uzyskać dostep do gprs na stacjonarnym PC, jak?

Post autor: [email protected] »

Hej:D mam siemensa MT 50 i mialam tez S 45 i MT 45. Jak na dzisiejsze telefony to są zabytki. AAAAAAle miała je podłaczone jako modem w simplusie, simdacie, idei, TakTaku w Heyah nie mialam bo nie mogalam znalesć ustawień. Na stronie siememsa jest instrukcja jak podłaczyć telefon jako modem. Nie mam żadnych sterowników do tych telefonów, podłączam tlefon i daje polecenie by sam komp szukał modemu i instaluje go jako "modem bez nazwy". Wszystko mi pieknie gra 2 lata na jakimś kabelku za 30 zł.
Miałam cheć zmiany telefonu na jakąś nokie ale mnie nastaraszyliście ze wydam majątek na orginalny kabel. Cielawi mnie nowa technologia EDGE i smiganie po necie.

A tak na marginesie któtre nokie dialają jako modem w pc. bo na stronkach operatorzy podaja sprzeczne info??? np.: 3510i. pozdrawiam
ODPOWIEDZ