internet bez pradu??

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jerox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-01-28, 13:47

internet bez pradu??

Post autor: jerox »

Mam pytanie. Zdarza sie czasem ze wylaczaja mi prad w domu. mam do komutera generator dzieki czemu moge na nim pracowac nawet gdy w domu nie ma pradu. jednak wtedy i tak mi nie chodzi internet, mam neostrade. moje pytanie jest nastepujace czy jest mozliwosc korzystania z internetu nawet gdy w domu nie ma pradu?? prosze o jakas odp albo rade
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: internet bez pradu??

Post autor: zDaleKi »

Jako że nie widzę żadnego związku z "Internet satelitarny i komórka" przenoszę do pozostałych problemów.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: internet bez pradu??

Post autor: kszysek »

jerox pisze:do komutera generator dzieki czemu moge na nim pracowac nawet gdy w domu nie ma pradu.
To nie możesz to tego generatora podłączyć jeszcze zasilacza od modemu ADSL do neo ? przeciez on nie ma więcej niż kilkanaście WATT.
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
leboobel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-01-30, 23:38
Lokalizacja: Gdańsk

Re: internet bez pradu??

Post autor: leboobel »

Hej
Może być tak, że wyłączają nie tylko Tobie, ale np. na całej ulicy, osiedlu itd. W tym przypadku TPSA może być również pozbawiona zasilania i nie skorzystasz z neo(chociaż to rzadkość, zazwyczaj nawet jak w całym mieście nie ma zasilania, telefony działają), w innym przypadku rzeczywiście wystarczy podłączyć pod ten generator również modem od neo - pobór mocy faktycznie jest tam znikomy. A jeśli jest tak, jak napisałem na początku, to spraw sobie jako rezerwę internet komórkowy, z modemem lub bez(wtedy podepniesz komórkę).
Compaq nx9010, Option Globetrotter 3G+, Nokia 6610i
Odys
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2005-10-28, 20:15
Lokalizacja: Pozna?/Tuczno

Re: internet bez pradu??

Post autor: Odys »

leboobel pisze:Hej
A jeśli jest tak, jak napisałem na początku, to spraw sobie jako rezerwę internet komórkowy, z modemem lub bez(wtedy podepniesz komórkę).
Jednak chyba też nie na długo, u mnie jak kiedys nie bylo pradu to po kilku godzinach nadajnik GSM przestał dzialac i nie było zasiegu. Chyba satelitarny jest najpewniejszy.
A co do generatora, ile wytzrymuje i czy jest to bezpiecze dla kompa?
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: internet bez pradu??

Post autor: kszysek »

Odys pisze: A co do generatora, ile wytzrymuje i czy jest to bezpiecze dla kompa?
nie wiem o czym pisze jerox, ale ja probowałem kiedyś podczas awarii odpalić kompa na przetwornicy napięcia 12V-230V (zasilony z akumulatora samochodu) i przyznam ze sie udało, fakt przetwornica była ogromna bo 900W kompa i monitor na zmianie z drukarka działa idealnie. Czy bezpieczne to nie wiem, monitor wydawał jakoś dziwny dźwięk ale wynikało to z kształtu sinusoidy oraz częstotliwości.
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
6182

Re: internet bez pradu??

Post autor: 6182 »

Odys pisze:
leboobel pisze:Hej
A jeśli jest tak, jak napisałem na początku, to spraw sobie jako rezerwę internet komórkowy, z modemem lub bez(wtedy podepniesz komórkę).
Jednak chyba też nie na długo, u mnie jak kiedys nie bylo pradu to po kilku godzinach nadajnik GSM przestał dzialac i nie było zasiegu. Chyba satelitarny jest najpewniejszy.
A co do generatora, ile wytzrymuje i czy jest to bezpiecze dla kompa?
Satelitarny to chyba wyjdzie za drogo.Jeśli masz na myśli boostera to dane odbierasz z satelity a wysyłasz przez GPRS a jak BTS siada to z neta nici :wink:
Móglbyś jeszcze spróbować neta przez kablówkę (chello,multimedia,aster) ale wydaje mi się że ich serwer za bardzo nie ma awaryjnego zasilania a jak ma to pewnie wystarcza na 5 min :|
ODPOWIEDZ