Problem z Ericsson F3607gw

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
myst
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-10, 17:12
Lokalizacja: wwa

Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: myst »

Witam posiadam netbooka z wbudowanym modemem 3g firmy Ericsson F3607gw
Netbook Lenovo s10-3. Wczoraj zmieniłem system operacyjny z Windows 7 na XP.
Problem w tym że za żadne skarby nie mogę połączyć się z internetem(PLAY). Próbowałem już wielu rzeczy lecz nie dałem rady. Proszę o pomoc.

Problem raczej ze sterownikami?
Jakim programem łączyć się z internetem?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: wojteks »

myst pisze:Wczoraj zmieniłem system operacyjny z Windows 7 na XP.
Znaczy się masz pirata XP?
Nie pomagam na PW!
myst
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-10, 17:12
Lokalizacja: wwa

Re: Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: myst »

A gdzie jest tak napisane że mam pirata? Jestem studentem dostałem xp z uczelni:]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: wojteks »

myst pisze:A gdzie jest tak napisane że mam pirata?
Bo Win 7 nie można "zmienić" na XP tak sobie.
myst pisze: Jestem studentem dostałem xp z uczelni:]
No to masz legalny system.
myst pisze:Jakim programem łączyć się z internetem?
Możesz użyć <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> ale musisz wcześniej mieć sterowniki.
Nie pomagam na PW!
myst
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-10, 17:12
Lokalizacja: wwa

Re: Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: myst »

wielkie dzięki wojteks. a jeszcze mam pytanie czy są jakieś inne programy do obsługi tego modemu?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: ja.michal »

myst, popatrz tutaj:
http://consumersupport.lenovo.com/ot/en ... yid=708493

Dolna zakładka:
Networking: WWAN (3G)(13)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: wojteks »

myst pisze:czy są jakieś inne programy do obsługi tego modemu?
Szukaj u ericssona albo lenovo.
Nie pomagam na PW!
myst
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-10, 17:12
Lokalizacja: wwa

Re: Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: myst »

ja.michal pisze:myst, popatrz tutaj:
http://consumersupport.lenovo.com/ot/en ... yid=708493

Dolna zakładka:
Networking: WWAN (3G)(13)
wczoraj sciągałem kilka z tych plików ale z tego co widze to są same sterowniki...

[ Dodano: 2010-12-10, 18:39 ]
w każdym razie dzieki za pomoc:) pozdrawiam
czyzu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-12-12, 12:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: czyzu »

Witam Panowie Panie,
No ja tez sie mecze z moim modemikiem 5540/F3607gw, posiadam Della Alienware-a
i przy tej karcie podczas instalacji wystepuje mi komunikat o niegodnoscie karty z komputerem "Authentication failed", sa jedne sterowniki przy ktorych instalacji nie wystepuje ten komunikat i modem instaluje sie prawidlowo i dziala prawidlowo.

Problem mam z GPS-esem, bo on na tych sterach nie instaluje sie i win7(x64) niewidzi go.
Probowalem juz chyba wszystkiego (sterowniki ze strony della wszystkie jakie znalazlem, te ze strony Lenovo tez nie dzialaja.)

Sterowniki Dellowskie ktore probowalem instalnowac: R217979; R218086; R242757; R251268 ; R253895; R259126; R262123; R262228; R276926; R276933

Sterowniki ktore u mnie dzialaja mozecie sciagnac z: http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.ph ... e&fileid=5

Czy komus udalo sie uruchomic GPS na tej karcie i kompie z "Authentication failed" ????
Ostatnio zmieniony 2010-12-12, 22:23 przez czyzu, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: Mariusz_DW »

Dokładnie przechodziłem przez to samo. Sterowniki z bez-kabli weszły, ale nie chodził GPS, potem próbowałem kolejne od Della i za każdym razem "Authentication failed".
W pewnym momencie trafiłem na dell_wwan_sysID.dat i go podmieniłem w oryginalnej instalce (tylko nie wiem, przy których sterach) i poszło. Następne to już szły bez szemrania jako update.

Obecnie mam zainstalowane R276933 (Studio 1555). GPS chodzi.
czyzu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-12-12, 12:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: czyzu »

Dzieki za info Mariusz_DW(dzialam dalej z podmianka), ale mam kilka pytan, 1. czy w menadzerze urzadzen w win, pojawilo Ci sie urzadzenie gps? Twoja metoda z podmiana pliku z jedna instalka mi poszla ale w menadzerze nic sie nie pojawilo . AutoMapa gps-u nie wykrywa.
Masz moze jakis programik do plecenia do obslugi gps na windowsie. No i jak bys dal rade ustalic z ktorym sterownikiem poszedl Ci pierwotnie GPS? Na jakim comie dziala Ci GPS i z jaka predkoscia.
Z góry dzieki za info.
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z Ericsson F3607gw

Post autor: Mariusz_DW »

GPS od razu zaczął chodzić, jak mi się udało zainstalowac sterowniki od Dell'a (nie pamiętam które)

W menedżerze urządzeń musi się pokazać GPS port - jak na obrazku. W Win7 pojawi się też w panelu sterowania/sprzęt i dźwięk/czujniki lokalizacji i inne.

Na tych z bez-kabli właśnie port GPS się nie instalował. Próbowałem ręcznie zainstalować, ale dostałem BSODa od razu. I potem cał czas się restartował, póki w trybie awaryjnym nie wywaliłem tego portu GPS. Na sterownikach od Dell'a port GPS sam się zainstalował bez zgrzytów i wszystko zaczęło chodzić.

Możesz sprawdzic, czy działa w Dell Mobile Broadband Manager [pozycja/dziennik NMEA] - jeśli się pojawiają jakiekolwiek komunikaty, tzn. że GPS działa.

Automapa ma jakieś ograniczenie co do zakresów numerków COM (np. u mnie 38). Jak za duży numerek to nie znajdzie. Trzeba ręcznie zmienic numerek COM na mniejszy. Gdzieś to czytałem i nawet mi wyszło, ale to było z odbiornikiem GPS przez bluetooth, teraz nie pamiętam. Ewentualnie jeszcze w DMBM musi być włączona opcja autowykrywania, pozawalająca (wg. opisu) na używanie odbiornika przyez inne aplikacje.
ODPOWIEDZ