Internet bezprzewodowy

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alicja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-02-03, 15:43
Lokalizacja: warszawa

Internet bezprzewodowy

Post autor: alicja »

Witam,
Mieszkam w Anglii, w miejscu, gdzie jest bardzo słaby zasięg sieci komórkowych. Kupiłam ostatnio laptopa i chciałabym korzystać z internetu, jednak nie moge tego zrobić przez linię telefoniczną. Od razu muszę podkreślić, że internet jest mi głónie potrzeby do rozmów przez Skype'a.
Bardzo proszę o radę jak mogę uzyskać dostęp do internetu, co potrzebuję.
Z góry wielkie dzięki, bo jestem zielona w tym temacie
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet bezprzewodowy

Post autor: Jo_gurt »

No z rozwiazan jakie mi przychodza do glowy to:
1. Zwykly modem analogowy (wbudowany w lapka w 99% przypadkow), naliczanie impulsowe a ceny zalezne od operatora. Srednio-dobre rozwiazanie.
2. Dostep EDGE - chyba powinien byc. Czyli komorkowo. Pocieszajace jest to, ze wiekszosc telefonow (w miare zywych) nada sie jako modem. Do Skype'a - srednio ze wzgledu na opoznienia.
3. Mozna u operatora telefonicznego dorwac jakas usluge DSL. Chyba najlepsze rozwiazanie jesli chodzi o Skype (bo glupio placic za impulsy przy rozmowie VOIP i opoznienia duuuuzo nizsze). Jesli problemem sa koszty mozna sprobowac sie z kims dogadac i wziac na pare osob.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet bezprzewodowy

Post autor: zDaleKi »

4) to dostęp radiowy. Trzeba się dowiedzieć od ludzi tam korzystających z internetu lub jeżeli jest się w posiadani laptopa z kartą WiFi, to sprawdzić samemu, wg. tego sposobu: > Wykrywanie operatorów dostarczających internet za pomocą drogi radiowej <

5) aby wzmocnić trochę sygnał sieci komórkowej, można też zastosować antenę zewnętrzną, często pomaga to jeżeli chodzi o poprawność transmisji.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
corbendallas
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-11-14, 07:20
Lokalizacja: polska

Re: Internet bezprzewodowy

Post autor: corbendallas »

witam ,właśnie zakupiłem modem huawei e 160,i nie mogę się połączyć z internetem ,proszę o pomoc ,jestem laikiem w tych sprawach,nadmieniam iż przebywam na terenie włoch i używam internetu poprzez telefon w sieci wind.Bardzo proszę o rady jak zgrać ze sobą modem i laptopa.Dziękuję bardzo
ODPOWIEDZ