Telewell 3g zawiesił się

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
el Miras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-21, 22:35
Lokalizacja: Lubliniec

Telewell 3g zawiesił się

Post autor: el Miras »

Z powodu tego, że jest to mój pierwszy post to gorąco witam wszystkich użytkowników, tych "kolorowych" i tych "czarnych". Mam nadzieję, że pomożecie mi w rozwiązaniu problemu.

Koniec z lizusostwem teraz do sedna sprawy:)

Kilka dni temu zakupiłem router Telewell 3g Flash-OFDM z modemem Novotel Merlin U740.
W routerze był firmware V703b0, po włożeniu modemu Huawei E630 (karta Play) nie chciał nawiązać połączenia, uaktualniłem go do V705b0, wszystko było dobrze. Połączenie nawiązywał dobrze, nie zrywało, podłączony na kabelku PC a na WiFi laptop. Wkurzało mnie tylko to, że panel ustawień był po fińsku a nie po angielsku. Więc postanowiłem zmienić firmware na V705a4G (Germany and Slovakia area only) aby sprawdzić czy jest w innym języku, soft jest w angielskim. Po próbie wgrania znów firmwaru V705b0 router się zawiesił:(
Wcześniej migały kontrolki od 3G, WiFi i LAN, teraz 3G i WIFI świecą ciągle, nie umie się połączyć z routerm przez przeglądarkę, wyskakuje komunikat, że nie odnaleziono serwera.
Mam więc pytanie, czy jest możliwość przywrócenia jakoś poprzedniej wersji oprogramowania na routerze lub całkowitego resetu pamięci i wgrania nowego firmwaru.
Modem ten jest takiej samej budowy jak Zalip WMQ137AM chyba nawet soft miał ten sam, z tego co przeglądałem instrukcje z routerów.
Tak, więc proszę o pomoc znawców tematu.

Jak jest włożony modem PCMCIA to nie mruga na nim kontrolka, tak jak by był wyłączony port, zaś po włożeniu modemu USB kontrolka na modemie mruga.

Pozdrawiam

Mimik
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telewell 3g zawiesił się

Post autor: zDaleKi »

el Miras pisze:Jak jest włożony modem PCMCIA to nie mruga na nim kontrolka
Czy podczas aktualizacji oprogramowania był włożony modem czy nie?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Telewell 3g zawiesił się

Post autor: atento »

el Miras pisze:Mam więc pytanie, czy jest możliwość przywrócenia jakoś poprzedniej wersji oprogramowania na routerze lub całkowitego resetu pamięci i wgrania nowego firmwaru.
Heh jeśli umarł, zazwyczaj można wgrać firmware po TFTP do routerów za pomocą klienta który jest nawet w windowsie. Najpierw trzeba potwierdzić zgon i jeśli nie ma innej możliwości (serwis/gwarancja) zabrać się za próby reanimacji, o ile ma tftp...


adres zalipów pisałeś, że podobny 92.168.123.254 może zadziała

Ściągasz program pumpkin tftp(będzie łatwiej)
Ściągasz odpowiednie firmware do swojego routera
Podłączasz kablem lan do portu lan
Wciskasz i trzymasz przycisk reset i następnie włączasz pudło do zasilania(myślę 20sek trzymania przycisku starczy)
konfigurujesz kartę sieciowa gdzie jest podpięty trup
ip- 192.168.123.1
maska 255.255.255.0
reszta pusta
i teraz masz dwie drogi
1-konsola windowsa(o ile jest aktywne tftp jesli nie mozna je wlaczyc w ustawieniach) cmd i tftp –i 192.168.123.254 put fw.bin (fw.bin) to sciezka gdzie to firmware jest

2 użyć pumpkina, wskazujesz tylko plik miejsce docelowe i slesz

i chwila prawdy, działa czy nie jak się nie powiedzie nie ma sie co załamywać i próbować dalej.
el Miras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-21, 22:35
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Telewell 3g zawiesił się

Post autor: el Miras »

Czy podczas aktualizacji oprogramowania był włożony modem czy nie?
Modem był włożony. Gwarancji dawno nie ma a serwis nie wiem czy by się podjął naprawy.

Edit 13:07

Robiłem wg. zaleceń atento, z użyciem PumpKIN'a firmware V705b0, przyjął oprogramowanie, potwierdzone tekstem: " Transfer of '20100505_TW-3G-FlashOFDM_router_V7_05b0.bin' has successfully compledet".

I dalej świecą diody od 3G i WiFi:/ resety nie pomogły.
Przez przeglądarkę też nie mogłem nawiązać połączenia z routerm.
Ustawiałem IP 192.168.123.1 lub próbowałem pobrać automatycznie - nie połączył się wyskoczył bład, że nie można odnowić IP.
Na IP 192.168.123.1 jest komunikacja z routerem, chyba mu zrobie twardy reset o ścianę w garażu.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Telewell 3g zawiesił się

Post autor: atento »

wykasowano z powodu znalezienia instrukcji reaktywacji podobnego modelu po nieudanym flash-u


Znalazlem w google ;)

Kod: Zaznacz cały

1. Recovery procedures for non-working routers (e.g. after a failed firmware upgrade flash):
Hold the Reset Button on the back of the modem in. Keep this button held in and turn on
the modem. Once the lights on the modem have stopped flashing, release the Reset Button.
The modem's emergency-reflash web interface will then be accessible via
http://192.168.0.254 where you can upload a firmware image to restore the modem to a
functional state. Please note that the modem will only respond via its web interface at this
address, and will not respond to ping requests from your PC or to telnet connections.

Kod: Zaznacz cały

Before powering on the router to enter the recovery process, please
configure the IP address of the PC as 192.168.0.1 and proceed with the
following step by step guide.
1. Power the router off.
2. Hold the "Reset Button”.
3. Power on the router. Then Router's IP will reset to Emergency IP
address (Say 192.168.0.254)
4. Download the firmware.
el Miras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-21, 22:35
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Telewell 3g zawiesił się

Post autor: el Miras »

Kombinowałem na wszelkie sposoby, nie dało się;/
Pingi przechodzą, jak ładuje firmware to kontrolka LAN mruga.
Modem w gnieździe PCMCIA nie daje oznak życia, modem USB loguje się
do sieci. Pewnie router jest fizycznie uszkodzony a nie logicznie.
Odpuszczam sobie zabawę z nim. Dziękuję za pomoc, pewnie porady sie komuś innemu
przydadzą.
Kupuje nowy, wybrać TP-Link TL-MR3220; TP-Link TL-MR3420 a może Edimax 3G-6200N ?
Nie mam jakoś szalenie wielkich prędkości na łączu internetowym, zależy mi na prostocie obsługi,
aby się nie wieszał i sam wznawiał po ewentualnym zerwaniu połączenia.
Na korzyść TP-link'a przemawia cena aktualnie.
Co polecicie?? Posiadam modemy: Huawei 156G, Huawei 169 (bez G) :D i BTS'a z UMTS 900MHz, Huawei E630 i Merlina U740.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ