iPlus Globetrotter vs. MS Vista 64-bit

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-03-04, 12:23
Lokalizacja: Warszawa

iPlus Globetrotter vs. MS Vista 64-bit

Post autor: MM »

witam,

mam problem z zainstalowaniem karty PC iPlus Globetrotter (modelu NL) na laptopie z legalną Vistą 64-bit, hotline iPlusa o zgrozo poleca Wasze forum zamiast jakichś sensownych rad (sic!), zatem za radą specjalistów z Plus GSM postanowiłem zapytać ;)

objawy są takie, że przy instalacji iPlus Managera pod koniec instaluje się Win Cap (czy coś takiego) i instalacja tego dodatku się wywala, teoretycznie iPlus Manager działa, ale tylko potrafi zapytać o kartę i jej włożenie, no i kredki...

czy ktoś z Was przećwiczył podobną akcję lub wie jak to zrobić, zmieniłem komputer (na starym z XP wszystko hulało bez zarzutu) i zamiast lepszej wydajności mam problem, a potrzebuję netu do pracy...

znam 2 poniższe wątki, ale pobierany GlobeTrotter Mobility Manager oraz sterowniki także się sypią przy instalacji...
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... ight=vista
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=990

oczywiście najchętniej pozbyłbym się za jednym zamachem extra programu iPlus Manager i łączył za pomocą iPlusa w jakiś cywilizowany sposób z siecią...

z góry dziękuję wszystkim za pomoc :)
-
MM
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPlus Globetrotter vs. MS Vista 64-bit

Post autor: bob »

Na tym próbowałeś ?
http://www.vodafone.de/business/support ... 97159.html
MM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-03-04, 12:23
Lokalizacja: Warszawa

nadal zima...

Post autor: MM »

dzięki za link, niestety, program się instaluje, bez wysypki, ale każe podać sieć, oczywiście Plusa nie ma :( dałem Vodafone UK, po uruchomienu programu, po udanej instalacji próbuje wykryć modem i co kilka sekund chce odpalić programik DevSetup.exe, który uruchomić się nie chce no i po zabawie...

może to dlatego, że w opisie na stronie Vodafone jest Vista 32-bit, a ja mam 64-bit...?
-
MM
ijon77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-09, 23:41

sterowniki

Post autor: ijon77 »

Dobre wiesci - jeszcze troche cierpliwosci. Tez mam aten sam problem - wiec siegnalem do zrodla - wlasnie dostalem info z Option'a, ze sterowniki do Visty x64 beda udostepnione 22 marca.
MM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-03-04, 12:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus Globetrotter vs. MS Vista 64-bit

Post autor: MM »

sprytnie :)!

dzięki za info :] bo już mi puszczały nerwy bez netu w pewnych sytuacjach, czy byłbyś tak miły i dał znak jak już je będziesz miał?

pozdroooo
-
MM
MM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-03-04, 12:23
Lokalizacja: Warszawa

ponowna prośba o sterowniki do Globetrottera pod Vistę x64

Post autor: MM »

zwracam się z ponowną prośbą do wszystkich - czy wiecie jak zainstalować Globetrottera z iPlusa pod Vistą x64?

z góry BARDZO dziękuję za odpowiedź!
-
MM
Mavie

Re: iPlus Globetrotter vs. MS Vista 64-bit

Post autor: Mavie »

iPlus Manager 1.9 (ten z myślą o Viscie) działa tylko na Huweie, Merliny i Netboxy. W chwili obecnej Optiony i SE nie będą działać przez tą aplikację.
W przypadku Optionów wystarczy Mobility Manager, nawet stare wersje bezproblemowo radzą sobie z Vistą.
serczer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-04-22, 09:02

Re: iPlus Globetrotter vs. MS Vista 64-bit

Post autor: serczer »

Mavie pisze:iPlus Manager 1.9 (ten z myślą o Viscie) działa tylko na Huweie, Merliny i Netboxy. W chwili obecnej Optiony i SE nie będą działać przez tą aplikację.
W przypadku Optionów wystarczy Mobility Manager, nawet stare wersje bezproblemowo radzą sobie z Vistą.
hmm no wlasnie mam viste (nie moj wybor) i mi nie dziala ze starszymi aplikacjami. niestety nie moge znalezc sterownikow do karty takich ktore pod vista by dzialaly. karta gt max 3G system vista 32 bity. jesli komus dziala prosze o namiary.
ODPOWIEDZ