Spik - nie działa!. :(

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Spik - nie działa!. :(

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Bardzo mi zależy na rozmowach głosowych, niestety przez GPRS to chyba raczej nie możliwe :( przeszukałem tematy na forum i wiedziałem że mi Skype nie będzie działać i nie myliłem się nie działało można kogoś słuchać ale gdy mówi się do kogoś to on w_ogóle nas nie słyszy :(, ale znalazłem że Spik będzie działał bez problemu... zauważyłem na forum że ktoś napisał że w spiku trzeba odznaczyć w ustawieniach publiczny adres ip i coś tam coś tam odznaczyłem wiele razy próbowałem pogadać z kolegą i niestety efekt taki sam jak w Skype (ja go słysze doskonale on mnie w_ogóle chociaż cały czas do niego mówie) :( mówił mi że czasami nic nie słyszy a nie raz że jakies dziwne dzwięki jak by ufoludka... więc pomyślałem sobie że spróbuje wieczorem bo wtedy miej są przeciązone BTS-y niestety nie miało to żadnego znaczenia efekt nadal taki sam... czytałem że każdemu Spik działą bez problemu na GPRS/EDGE czemu nie chce działać mi? :( może ja coś źle robie albo coś trzeba jescze w ustawieniach zrobić? Pomocy!!!.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Spik - nie działa!. :(

Post autor: Fanta »

S.N.A.J.P.E.R pisze:mówił mi że czasami nic nie słyszy a nie raz że jakieś dziwne dźwięki jak by ufoludka...
Może nim jesteś :wink: Wybaczcie głupi żart, ale chyba kolega @S.N.A.J.P.E.R się nie obrazi :)

A wracając do tematu:
Spróbuj w ustawieniach Spika pogrzebać, mianowicie wybierz zakładkę Pliki/Audio -> Rozmowy głosowe -> Zaawansowane -> Liczbę buforów odtwarzania i nagrywania ustaw na 3.
Zaznacz też opcję Usuwanie szumów.
Sprawdź jakie masz PINGi i jak rozmawiasz z kimś to starajcie się nie mówić jednocześnie, jeden mówi, a drugi słucha... Spik przy rozmowie "ciągnie" około 2,5 KB UL i DL czyli na GPRS powinno działać, lecz nie musi...

Jutro jak znajdę chwilę to sam spróbuję na GPRS pogadać, bo na EDGE o każdej godzinie rozmawia się wybornie :D
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Spik - nie działa!. :(

Post autor: hubert »

Pozwolicie że dołączę się do tego wątku, otóż ja natomiast mam problem tego typu że gdy ustanowię z kimś rozmowę, czy to przez Skype'a, GaduGadu albo Spika to owszem przez jakąś minutę całkiem rozsądnie się rozmawia ale zaraz potem następuje całkowite zerwanie połączenia z netem, tak że muszę je ustanawiać ponownie. Dodam że jeżeli nie rozmawiam(coś tam sobie ściągam, przeglądam strony www itp.) to net zachowuje się stabilnie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Spik - nie działa!. :(

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Nic z tego fanta, twoje ustawienia nie pomogły nic :( coś mi się wydaje że nic z tego bo dzięki twoim ustawieniom coś jednak pomogło ale nie do końca bo dzisiaj <font color="#FF00FF"><b>»»błąd ort.««</b></font> pogadać z kolegą a mu się udało usłyszeć moje dwa słowa z jakimś opuźnieniem 40sek. :( a reszta to dziwne dzwięki jak by "kosmity", coś mi się wydaje że mam za duże PINGI i nic z tego nie będzie :(, no właśnie mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się sprawdza PINGI?? bo ja jestem w tym temacie zielonyyy

-> Co do dzwięków kosmity to mój głos tylko że zniekształcony i nic się nie da z tego zrozumiec.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Spik - nie działa!. :(

Post autor: Fanta »

S.N.A.J.P.E.R pisze:mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się sprawdza PINGI??
Bierzesz Wiersz polecenia i wpisujesz np. ping wp.pl, albo ping onet.pl i tyle...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Spik - nie działa!. :(

Post autor: Varmack »

Start > uruchom > wpisz "cmd", nacisnij [ENTER]

Pojawi się okno konsoli (wiersza polecen ?)

Wpisz tam "ping www.wp.pl" albo "ping www.google.pl" albo cos takiego.

Poczekaj chwilkę, i pokaże Ci się tabelka z twoimi pingami :)


@Edit

Zbyt wolny jestem ;p
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Spik - nie działa!. :(

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Wynik PING-ów co o tym myślicie?, dodam że włąśnie przed chwilą padł mój kolejny rekord prędkości neta na GPRS-ie, = 46,2 Kb/s a i wydaje mi się że dobrą mam prędkość jak na GPRS więc nie wiem czemu ten spik nie działa poprawnie :( pewnie te PINGI są za wysokie? bo ja się niestety nie znam.
Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Macio>ping www.wp.pl

Badanie www.wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=1222ms TTL=114
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=1249ms TTL=114
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=1264ms TTL=114
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=1249ms TTL=114

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 1222 ms, Maksimum = 1264 ms, Czas średni = 1246 ms

C:\Documents and Settings\Macio>
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Spik - nie działa!. :(

Post autor: Fanta »

Są bardzo wysokie, biorąc pod uwagę godzinę jaka teraz jest, to aż strach pomyśleć co jest w dzień... I to jest główna przyczyna niedziałania Spika...
Dla porównania zobacz aktualne moje:

Kod: Zaznacz cały

Odpowiedź z 193.17.41.24: bajtów=32 czas=275ms TTL=55
Odpowiedź z 193.17.41.24: bajtów=32 czas=298ms TTL=55
Odpowiedź z 193.17.41.24: bajtów=32 czas=281ms TTL=55
Odpowiedź z 193.17.41.24: bajtów=32 czas=261ms TTL=55

Statystyka badania ping dla 193.17.41.24:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 261 ms, Maksimum = 298 ms, Czas średni = 278 ms
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Spik - nie działa!. :(

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

No różnica jest wielka :( , a mógłby mi ktoś wyjaśnić która tabelka w tych PING-ach jest najważniejsza? i którą mam zawsze brać pod uwage? :P
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Spik - nie działa!. :(

Post autor: Fanta »

Co to jest to poczytaj sobie >TUTAJ<

Dla Ciebie chyba najważniejszy jest czas średni, określa on średni czas w ms (milisekundach), komunikacji z serwerem lub z innym komputerem. Im mniejszy, tym lepiej, dla porównania w neo jest około 20 ms.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Spik - nie działa!. :(

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Wielkie dzięki Fanta już wszystko rozumiem :), a może będę sprawdzał w jakich godzinach są najmiejsze PINGI i może wreszcie uda mi się normalnie pogadać przez Spika :D bo dla mnie to jest coś jest nie tak bo przecież wczoraj w nocy sprawdzałem PINGI (koło 1 w nocy) i rzeczywiście były strasznie duże, a teraz sprawdzam PING godzina prawie 13 i wynik :

Kod: Zaznacz cały

Czas średni = 928 ms


No PING nadal duży nie powiem, ale mniejszy od tego który był sprawdzany w nocy to coś tu jest porąbane to chyba powinno być na odwrót w nocy powinny być najmiejsze PINGI?
ODPOWIEDZ