Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Baszczuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-06-14, 12:29
Lokalizacja: Wielu?

Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Baszczuk »

Witam
mam problem mianowicie posiadam karte Aldi-talk cena za 1mb ściągniętych danych w niemczech to 0,25 euro. Współprcuje ona z niemieką siecią e-plus, mój problem sprowadza się do konfiguracji komórki motorola v3 tak aby podłączyć ja do laptopa za pomocą usb i aby można było się połączyć za pomocą tej karty z internetem. Nie wiem jakie są odpowiednie kody tak jak np w polsce są dla ery plusa i orange. Może ktoś z was będzie wiedział jak to znależć, moja znajomośc niemieckiego nie jest imponująca dlatego ciężko mi się tego szuka. Dlatego prosiłbym różwnież o info jak skonfigurować całe połączenie ale beż blotha ponieważ go nie posiadam w laptopie. Obecnie jestem w Polsce ale za niedługo czas wyjeżdzam i chiałbym to już tutaj poustawaiać..
pozdraiwam
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Ufo atakuje »

Może najpierw przećwicz podłączenie tej motoroli na Simdacie lub tej nowej karcie Orange free. Jeśłi ten niemiecki operator udostępnia taką usługę to nie chce mi się wierzyć, że nie podaje ustawień APN itp., na swojej stronie internetowej. Poszukaj dokładniej.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-p

Post autor: zDaleKi »

@Baszczuk
Co do konfiguracji w tej konkretnej sieci, to tak jak Ci pisałem na PW nie doradzę szczegółowo. Myślę, ze będzie bardzo podobnie jak u nas inny może być tylko APN ale jest szansa, że na standardowym "internet" też zadziała.

Co do pozostałych problemów konfiguracyjnych telefon-komputer, to myślę że przy kabelku USB będzie prawie identycznie jak tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38078#38078
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Baszczuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-06-14, 12:29
Lokalizacja: Wielu?

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Baszczuk »

ZNALAZłEM takie coś.....tylko nie wiem który to numer tak jak w przypadku polskich sieci i tez nie wiem jak wpisać tą komende np dla iplusa:AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl" --->dla niemieckiego operatora będziepodobna?


http://config.medionmobile.de/userprov/ ... ration.pdf
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: mar_kow »

...Na podanej stronce są ustawienia wap - istnieje ryzyko że płatność będzie pobierana za np 10 kB a nie za 100... (może być inna w zależności od operatora). A ustawienia będą podobne APN: wap.eplus.de (na pewno nie www.plusgsm.pl)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Jaco »

Ja również coś znalazłem:
@Baszczuk popatrz sobie: http://www.tomtom.com/support/index.php ... D=3877&TT=

Telefon skonfiguruj sobie tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=40545#40545
Baszczuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-06-14, 12:29
Lokalizacja: Wielu?

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Baszczuk »

Jaco dzięki ten tomtom wygląda na coś konkretnego....niebawem pobawie sie w ustawianie póki co zbieram dane. Ale z góry dzięki za info...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Jaco »

Pamiętaj aby wszelkie ustawienia robić bez pośpiechu.Kilka razy sprawdzaj bo jak popełnisz jakiś błąd trudno będzie dokładnie ci określić gdzie go popełniłeś.Pośpiech w tym wypadku surowo zabroniony. :D
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Ufo atakuje »

Jaco pisze:Ja również coś znalazłem:
http://www.tomtom.com/support/index.php ... D=3877&TT=
Brawo Jaco :!:
Trzeba to dodać do FAQ :idea:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: zDaleKi »

Baszczuk pisze:dla iplusa:AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl" --->dla niemieckiego operatora będziepodobna?
Miałem na myśli APN "internet" ;)
Ale Jaco podał bardzo dobrego linka, który chyba daje odpowiedzi na wszystkie pytania ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Baszczuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-06-14, 12:29
Lokalizacja: Wielu?

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Baszczuk »

jeszcze jedno:P normalny kabel usb starzcy?? czy trzeba mieć jakiś specjalny? Posiadam kabel usb wrsji B tak pisze na tym wejsciu:P
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Jaco »

A łączy ci się z telefonem.Jeśli tak to sprawdź czy w menagerze urządzeń widnieje jako modem USB Motorola czy jak tam.Dokładnie nie wiem bo używam Nokii a tam nawet po podłączeniu fona przez kabel pokazuje sie w zakładce modemy jako Nokia USB modem.Zerknij tutaj jak u mnie to wygląda: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=40933#40933
Baszczuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-06-14, 12:29
Lokalizacja: Wielu?

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Baszczuk »

TEraz Panowie co zrobić z tym fantem
Komenda dla polskiego operatora wygląda niby tak w przypadku iplusa --->AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl" rozumiem przez to ze www.plusgsm.pl to hasło które trzba umieścić w tej komendzie. Jaco na stronce którą podałeś hasło dla e-plusa będzie wyglądało "gprs"?? czyli postać będzie taka?--->AT+CGDCONT=1,"IP","gprs" ??
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Jaco »

Mylisz pojęcie z dodatkowa komendą a APN .Dodatkowa komenda dla sieci ePlus będzie wyglądać tak at+cgdcont=1,"ip","internet.eplus.de","",0,0

Spróbuj nie wpisywać hasła ale jeśli to konieczne to wpisz gprs
APN to internet.eplus.de
Baszczuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-06-14, 12:29
Lokalizacja: Wielu?

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Baszczuk »

Jaco dokładnie mi wykrywa modem Motorole jak u Ciebie dla Nokii w linku który podałeś...zbieram teraz informacje dotyczące nazwy użytkownika hasła i numeru. Gdziś przeczytałem że numer dla e-plusa będzie taki sam jak w przpadku polskich sieci

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=40019#40019

numer ->*99***1#
nazwa użytkownika-> eplus
hasło ->gprs
APN w komendzie ->internet.eplus.de

Tak to ma wyglądać??
Jak będe w niemczech to już nie nie wykombunuje jak się nie połącze. Dlatego teraz musze zebrac wszystkie informacje. A oobecnie jestem w Polsce i wydaje mi się że nie da rady sprawdzić czy to będzie działać na tej karcie sim aldi talk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Jaco »

Specjalnie dla ciebie @Baszczuk :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak ma wyglądać.Ponadto jak sam zauważyłeś trudno będzie ci w kraju sprawdzić czy działa ale nie powinno być problemów.Proponuje na tym fonie który masz zrobić połączenie z polskim operatorem.Po trenujesz i będzie oki.
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 12:53 przez Jaco, łącznie zmieniany 2 razy.
Baszczuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-06-14, 12:29
Lokalizacja: Wielu?

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Baszczuk »

Na prawde wielkie dzięki za pomoc, fachowość jednym słowem. Będę polecał to forum każdemu bo szybkość i sama chęć budzi ogromny entuzjazm a zarazem każdy noobek może się czegoś nauczyć. Jutro planuje wszystko poskładać w całość i uruchomić połączenie na polskiej karcie np sim dacie. Myśle że wszystko pójdzie :)) pozdrawiam całą rodzine forum
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Jaco »

Jaco pisze:Pamiętaj aby wszelkie ustawienia robić bez pośpiechu.Kilka razy sprawdzaj bo jak popełnisz jakiś błąd trudno będzie dokładnie ci określić gdzie go popełniłeś.Pośpiech w tym wypadku surowo zabroniony. :D
To tak dla przypomnienia. :lol:
Baszczuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-06-14, 12:29
Lokalizacja: Wielu?

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Baszczuk »

Zobaczcie co znalazłem przed chwilą na niemieckim forum....:))

Falls es helfen sollte, ich zitiere mal meinen eigenen geistigen Erguß von weiter unten falls Einstellung "von Hand" nötig wird: Zugangspunkt (APN) internet.eplus.de Benutzername eplus Passwort gprs Primärer DNS 212.023.097.002 Sekundärer DNS 212.023.097.003 Einwahl Siemens, Nokia, Motorola, Samsung1 *99***1# Einwahl Sony Ericsson *98# AT-Befehl für GPRS-Einwahl2 AT+CGDCONT=1,"IP","internet.eplus.de"

Jaco wszystko się zgadza powinno cykac:))
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Jaco »

Baszczuk pisze:Jaco wszystko się zgadza powinno cykac:))
No to w pytkę :wink:
Baszczuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-06-14, 12:29
Lokalizacja: Wielu?

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Baszczuk »

Panowie wszystko chodzi elegancko. Sprawdzałem dzisiaj moją Motorolke na wszystkich sieciach w Polsce. Ustawiłem ją jako modem i wszystko działa. Zrobiłem wszystko zgodnie z waszymi wskazówkami i cyka:)) Mam teraz takie pytanie... dlaczego komenda dla eplusa ma takie inne zakonćzenie chodzi mi o to at+cgdcont=1,"ip","internet.eplus.de","",0,0 a np dla orange ma całkiem inne zakończenie bez 0 at+cgdcont=1,"ip","internet" aa i czy wazne jest z jakich liter sie ja wpisuje duże małe mają znaczenie?
Pozdroo
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: Jaco »

Nie ważne jaką literą będziesz pisał ważne aby było dobrze wpisane.Albo duże albo małe.Ponadto skoro ci działa jak powinno to poco sobie zawracać głowę nie potrzebnymi szczegółami.Trochę o komendach znajdziesz tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38079#38079
kingofbongo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-03, 14:30
Lokalizacja: sopot

Re: Jak ustawić poszczególne hasła dostepu doGPRSw sieci e-plus

Post autor: kingofbongo »

witam
dwa dni temu nabyłem internet w niemieckiej sieci aldi talk. Załadowałem konto kwotą 15 euro co miało niby starczyć na miesiąc użytkowania (limit 5gb) następnego dnia konto wskazywało 0,01 euro i net strasznie muli.jest jakaś szansa na przyspieszenie bez dodatkowego ładowania? dzieki
ODPOWIEDZ