Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nataliaanna22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-10, 10:43

Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: nataliaanna22 »

Kiedy czytalam jak zalozyc internet bezprzewodowy w laptopie w Anglii na waszej stronie i opisywaliscie ze trzeba kupic modem globe... bez sim locka i w Anglii kupic starter jakiegos operatora komorkowego i gotowe. Ja tak zrobilam i internetu nie mam. Ukazuje sie siec w laptopie O2 ale nie mam internetu. Prosze o bardzo szybka odpowiedz, poniewaz nie mam pojecia jak uzyskac internet. Pozdrawaim : :?
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: Fanta »

Troszkę nie rozumiem na czym polega Twój problem :?
Masz zainstalowany modem? Zrobiłaś połączenie? Masz sterowniki do modemu? Twoja karta jest przygotowana do obsługi internetu?
Napisz co już osiągnęłaś...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
nataliaanna22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-10, 10:43

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: nataliaanna22 »

Po pierwsze to nie za bardzo sie znam na internecie. A wiec zaintalowalam modem ktory kupilam na allego czyli modem Vodafone, wlozylam do niego karte Pay&go O2 i szuka przez chwile polaczenia a pozniej wyswietla sie napis skontaktuj sie z operatorem komorkowym. Ten modem powinien byc bez sim locka wiec nie rozumiem dlaczego wystepuja jakies problemy z internetem.

POST_2:

Bardzo cie prosze o szybka odpowiedz, poniewaz chwilowo moge dzis byc na internecie. Pozdrawiam

POST_3:

Bede musiala uciekac z internetu, bede jutro o tej samej porze mam nadzieje ze mi pomozesz. Napisales czy moja karta jest przygotowana do obslugi internetu a ja nie za bardzo rozumiem jak ja przygotowac, napisz mi dokladniej jak to zrobic, bo po prostu sie na tym nie znam, a potrzebuje pilnie miec internet w Anglii. Pozdrawiam cie serdecznie i mam nadzieje, ze mi pomozesz. :)

--
Nie piszemy posta pod postem chyba ze z 1 dniowym opoznieniem. Uzyj opcji Obrazek Moderator->
Fanta
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: Jaco »

Przygotowanie karty sim do neta polega na tym aby na karcie była uruchomiona usługa przesyłania danych GPRS.Kupiłaś modem na Allegro.Skąd pewność że nie posiada on żadnej blokady.Jeśli nie posiada i jest prawidłowo zainstalowany to prawidłowe skonfigurowanie połączenia jest ostatnim krokiem do neta.Wszelkie info co i jak robić po kolei znajdziesz u nas na forum w FAQ.Jest tam mnóstwo linków obrazujących jak zrobić połączenie i co wpisać.Zapraszam do lektury.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: Fanta »

nataliaanna22 pisze:Pozdrawiam cie serdecznie i mam nadzieje, ze mi pomożesz. :)
Postaram się :)

Na początek zainstaluj modem, albo według >TEGO< opisu, albo dzięki oprogramowaniu dostarczonemu razem z modemem.

Jeśli już to zrobisz, sprawdź czy modem ma simlock'a.
Musisz na początek dostać się do Hyper Terminala, zrobić to możesz na dwa sposoby: Następnie wpisujesz ATE1 i [enter] powinnaś dostać odpowiedź OK.
Teraz wpisujesz: AT+CLCK=”PN”,2 i naciskasz [enter].
Karta odpowie: +CLCK:0 jeśli nie jest blokowana lub +CLCK:1 jeśli jest zablokowana.

Jeśli już będziesz wiedzieć że karta nie jest zablokowana i masz uruchomioną usługę przesyłu danych na karcie (pisał Ci o tym Jaco) tworzysz połączenie według tego opisu: Myślę że powinnaś sobie poradzić, zawsze możesz jeszcze jak czegoś nie wiesz zajrzeć do naszego FAQ lub ewentualnie użyć opcji ObrazekSzukaj tematów na forum.

Powodzenia i pozdrawiam.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
nataliaanna22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-10, 10:43

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: nataliaanna22 »

Zrobilam tak jak napisales, ale nic z tego. Modem mam zainstalowany i gdy go wlaczam to mam aktywna siec O2, ale gdy probuje nawiazac polaczenie z internetem to wyskakuje komenda: skontaktuj sie z operatorem telefonii komorkowej. Wiec dalej nie mam tego internetu. POMOCY!!!!!! :cry:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: Jaco »

A usługę przesyłania danych masz uruchomioną? Skoro wyskakuje taki błąd to albo nie jest uruchomiona usługa lub na karcie nie ma środków aby nawiązać połączenie.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: Fanta »

Ewentualnie spróbuj z kartą innego operatora na próbę, ale jeśli karta loguje się do sieci wszystko jest OK, jedyne co Ci pozostało to konfiguracja transmisji u operatora.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: Jaco »

O2
APN : mobile.o2.co.uk
Nazwa użytkownika : mobileweb
Hasło : hasła nie wpisuj
DNS 1 : 193.113.200.200
DNS 2 : 193.113.200.201
numer : *99***1# lub *99#
komenda dodatkowa : at+cgdcont=1,"ip","mobile.o2.co.uk","",0,0


Wszystko to dokładnie wpisz podczas tworzenia połączenia w odpowiednie miejsce.
nataliaanna22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-10, 10:43

Dalej mam problem

Post autor: nataliaanna22 »

czesc wpisalam tak jak mi napisales ostatnio te rozne komendy i wyskakuje mi czrne okienko z napisem ok, ale gdy wpisuje komende at+cgdcont=1,"ip","mobile.o2.co.uk","",0,0 to wyskakuje mi takie cos: +CME ERROR:25, OK. I gdy przycicslam kontynuj ukazalo sie ze mnie polaczylo z mobile.o2.co.uk, wiec weszlam na internet explorer, gdy wpisuje strone np. www.onet.pl to ja szuka, ale po chwili wyskakuje "nie mozna znajezc strony", a gdy wpisalam strone www.o2.co.uk to ja otwiera ale bardzo bardzo dlugo wiec dalej jest cos nie tak. Predkosc internetu wyskakuje ze jest 57,6 kb/s. Poradz co dalej robic ze wyszukiwal wszystko i dzialal szybciej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: Fanta »

No więc jeśli internet się uruchamia to jest dobrze.
Ale zrób jeszcze tak:

Dodatkową komendę wprowadź tak jak na rysunkach: (bo z tego co zrozumiałem wprowadzałaś ją w terminalu)

Mój komputer -> PPM -> Właściwości -> Obrazek -> Obrazek -> Obrazek

A DNS'y ustaw w/g tego opisu:

Jak i gdzie wprowadzić DNS'y
nataliaanna22 pisze:Predkosc internetu wyskakuje ze jest 57,6 kb/s.
To jest szybkość portu.

A w zasięgu jakiej technologii jesteś i czy jest on dobry?
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
nataliaanna22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-10, 10:43

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: nataliaanna22 »

napisales mi ze w menadzerze urzadzen mam wejsc w modemy i w NetBox2, ale ja nie mam NetBox2 i nie rozumiesz jak mam rozumiec pojecie zasieg technologii, wybacz, ale ja jestem noga, jesli chodzi o komputery a przede wszystkim o internet
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: Fanta »

Nie w NetBox2 tylko w Twój modem, postępujesz analogicznie ze swoim sprzętem...

Jeśli chodzi o technologię to wejdź na stronę operatora i zobacz na papie w zasięgu jakiej technologii jesteś, czyli: GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
nataliaanna22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-10, 10:43

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: nataliaanna22 »

Ostatnio szperalam na stronie o2 i mysle ze wlaczylam GPRS, ale jak wiesz jak to zrobic to napisz , bo moze to zle zrobilam albo napisz jaki wybrac inny zasieg technologii zeby internet dzialal sprawnie. Zrobilam to co mi wczoraj napisales i laczy mnie z mobile.o2.co.uk ale nie otwiera mi stron www za wyjatkiem strony o2, ale to bardzo dlugo trwa to otwieranie. Poradz prosze bo brak mi juz sil.

POST_2:

Jeszcze mam takie pytanie, poniewaz ja wlozylam to modemu karte Pay&Go O2, a moze powinnam miec taka Karte Sim za ktora placilabym abonament miesiecznie i wtedy byloby lepiej. Czy to jest jakas roznica,ktore z nich sa lepsze?

--
Nie piszemy posta pod postem chyba ze z 1 dniowym opoznieniem. Uzyj opcji Obrazek Moderator->
Fanta
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Problem z internetem, modem globe...+ katra Pay&Go O2

Post autor: Fanta »

Jeśli chodzi o wybór technologii to nie ma takiej możliwości, jeśli chodzi o pre-paid i abonament to też nie ma ta znaczenia...
Wiesz proponuję zabrać laptopa do salonu operatora i może tam rozwiążą Twój problem...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
ODPOWIEDZ