konfiguracja routera asus wl-600g

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KeZa_2007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-31, 20:33

konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: KeZa_2007 »

Witam wszyskich

czytalem toche postow ale nie znalazlem tego co potrzebuje chyba ze to juz gdzies ktos pisal to sorki i prosze o link:

mam taki problem, nie znam sie zabardzo na sieciach wifi, pierwsze kroki stawiam moze pomozecie mi rozwiazac moj problem..bylbym wdzieczny za pomoc

do rzeczy
mam PC, laptopa i router Asus WL-600G(wiadomo po co:)) + neostrade do tego wszystkiego i nie chodzi to tak jak powinno. Jak polacze sie z neostrada przez PC to juz nie da rady polaczyc sie przez laptopa z internetem(PC po kablu do routera, laptop przez wifi do routera) i odwrotnie jak polacze sie laptpemm do internetu to przez PC kicha. Powie mi ktos dlaczego tak jest i o co z tym chodzi???????
laptop i pc pobieraja adres ip z routera wifi dziala tylko jeszcze nie wiem skoro siec stoi to komputery sie nie widza w otoczeniu sieciwoym..co z tym trzeba zrobic tez <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> (wszedzie windows XP prof)

prosze o jakies rady i wskazowki kogos kto sie zna na tym, mam zrobione screeny ustawien routera to moze je wrzuce albo niech ktos napisze mi od podstaw krok po kroku jak to skonfigurowac (najlapiej reset ustawien routera i od nowa) ten routerek

nieznam sie zabardzo na tym i moze cos zle robie POMOŻCIE



//edit

czyli co nikt nie wie jak mi pomoc?? czy niechce??


używaj opcji EDYTUJ - MaxFM
Ostatnio zmieniony 2007-08-01, 16:34 przez KeZa_2007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: Jaco »

KeZa_2007 pisze:czyli co nikt nie wie jak mi pomoc?? czy niechce??
Nie każdy posiada taki router jakim ty dysponujesz.
Ponadto poczytaj wątki o dzieleniu łącza.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=19009#19009
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: zDaleKi »

KeZa_2007 pisze:czyli co nikt nie wie jak mi pomoc?? czy niechce??
Chcemy, ale tak to opisałeś, że nie rozumiem do końca o co biega ;)
KeZa_2007 pisze:mam PC, laptopa i router Asus WL-600G(wiadomo po co:)) + neostrade do tego wszystkiego i nie chodzi to tak jak powinno. Jak polacze sie z neostrada przez PC to juz nie da rady polaczyc sie przez laptopa z internetem(PC po kablu do routera, laptop przez wifi do routera)
Narysuj jak to jest podłączone i podaj linka do obrazka, bo jakoś nie bardzo wiem, czy dobrze interpretuję Twoje słowa.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
KeZa_2007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-31, 20:33

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: KeZa_2007 »

Obrazek

jesli PC jest połączony z internetem to juz na laptopie internetu sie nie da uruchomic..jakis błąd wyskakuje. a jak sie rozłącze PC z internetem to w laptopie dziala bez problemów... czyli cos jakby router nie dzieli lacza tylko przydzialem internet tylko 1 komputerowi nie zaleznie czy po kablu czy po wifi. no nioewiem jak to inaczej napisac... na PC i laptopie nie da sie jednoczesnie ustanowic polaczenia z internetem.

mam screeny ustawien routera jak by co.. napisalem swoj model ale chyba jakas ogolna zasada konfiguracji jest we wszystkich routerach z AP z wbudowanym modemem ADSL.

moze teraz bedzie ktos wiedzial o co chodzi????
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: sardo nunspa »

Mnie to wygląda na konflikt adresów. Masz zakładkę DHCP
– DHCP server na Enable
- Starting IP adress 192.168.0. I teraz w następnym polu wpisujesz 100 (pierwszy komputer dostanie adres 192.168.0.100 następny 192.168.0.101 itd.
- numbers of DHCP users powiedzmy 20 (czyli możesz podłączyć do routera 20kompów)
No i powinno działać. (piszę na podstawie przewodowego linksysa)

Aha i w każdym kompie musisz zaznaczyć w właściwościach połaczenia lokalnego/ protokół (TCP/IP)/ właściwości - uzyskaj adres IP automatycznie i uzyskaj DNS automatycznie. Bo jak mniemam DNSy są w routerze wpisane.
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: zDaleKi »

Mi też to wygląda na jakiś konflikt.
Dlatego KeZa_2007 podaj jakie masz aktualnie IP na poszczególnych komputerach (np. w linii poleceń komendą ipconfig).

Jeszcze jedno co mi przychodzi do głowy. Do którego gniazda masz wpięty kabel oznaczony jako Internet? Może jest on podpięty do wbudowanego w router switcha? A wtedy sam router nie działa i robi jako switch z Access Pointem? I to by wyjaśniało, czemu net jest tylko na jednym urządzeniu.

Internet musi być podłączony do gniazda WAN.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
KeZa_2007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-31, 20:33

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: KeZa_2007 »

co do przydzielania adresow to wyglada to tak...chyba dobrza ale ocencie:Obrazek

na komputerach mam uzyskaj IP i DNS automatycznie

sardo nunspa "Bo jak mniemam DNSy są w routerze wpisane" -- nic w routerze nie wpisywalem: Obrazek , Obrazek

BliSki internet jest podpiety do ADSL w routerze i nie ma go gdzie indziej podpiac bo sa tylko jeszcze LANy 1-4

powiem tak zadnych ustawien w routerze nie wprowadzalem, opcja Quick Setup sama ustawila typ polaczenia, wlaczylem tylko szyfrowanie sieci, nazwe sieci i co tam jeszcze trzeba bylo... internet chodzi ale tak jak mowilem tylko na jednym kopmputerze jak probuje w drugim nawiazac polaczenie to wyskakuje blad: "komputer zdalny nie odpowiedzial"

tylko <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> bo router ma zakladke diagnostic i wyglada to tak:Obrazek co myslicie??

wrzuce jeszcze screeny ustawien jak cos tylko napiszczie jakich zakladek..
pomozcie bo nie wiem czy ten router jest lipny czy co...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: zDaleKi »

KeZa_2007 pisze:co do przydzielania adresow to wyglada to tak...chyba dobrza ale ocencie:
Tak, tu wydaje się wszystko być OK

Podaj nam jeszcze jak już prosiłem wynika polecenia IPCONFIG /ALL z obydwu komputerów. Bo coś mi się DNSy i ustawienie Twojej Bramy nie podoba. Czyli uruchamiasz wiersz poleceń i wpisujesz IPCONFIG /ALL
KeZa_2007 pisze:BliSki internet jest podpiety do ADSL w routerze i nie ma go gdzie indziej podpiac bo sa tylko jeszcze LANy 1-4
Rozumiem, myślałem, ze moze masz jeszcze zewnętrzny router. Moje niedopatrzenie ;) :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: przewaks »

Ja myślę, że problem leży trochę gdzie indziej. Niektóre routery (np. mój Fritz!Box) mają taką opcję, że działają tylko jako modem (a nie router). Wówczas komputer odpowiada za zestawienie połączenia z siecią i jeśli PC je zestawi to logiczne, że laptop nie będzie mógł tego zrobić.
Moim zdaniem problem tkwi właśnie w konfiguracji routera. Opisz dokładnie jak masz skonfigurowane poszczególne zakładki i dopiero wówczas będzie można próbować coś pomóc.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: zDaleKi »

przewaks pisze:Ja myślę, że problem leży trochę gdzie indziej. Niektóre routery (np. mój Fritz!Box) mają taką opcję, że działają tylko jako modem (a nie router).
Dokładnie tak może być. Mea Culpa.
Zdaje się, że w routerze wbudowanym trzeba potem ustawić usera i hasło, tak żeby je podawał do wbudowanego modemu. Wtedy router zajmie się poprawnie rozdzieleniem sygnału na dwa kompy.

Na osobnym routerze i modemie robiło się to chyba za pomocą PPPoE. Nie pamiętam jak to się robiło na urządzeniach w jednej obudowie. Ale chyba bardzo podobnie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
KeZa_2007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-31, 20:33

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: KeZa_2007 »

wiec tak

polecenie ipconfig na PC: Obrazek

i na laptopie: Obrazek

przewaks napisz o jakie zakladki (nazwy) Ci chodsz to zrobie screeny i wrzuce.

BliSki gdzie trzeba ustawic tego usera i haslo?? mozisz o tym z neostrady loginie i hasle?? zeby je do routera wrzucic??..<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy dobrze rozumiem

moze faktycznie cos w tym jest bo ja mam połączenie ustawione z neostradą przez: dodaj nowe połączenie--> połącz z internetem--> konfiguruj połączenie ręcznie i tam mam dane do neostrady.. i tak to chodzi, tak samo mam na laptopie ale razem nie chca chodzic ;(

a i jeszcze co trzeba zrobic zeby komputery sie widzialy w sieci?? jakies udostępnianie czy cos?? nazwy grup roboczych mam takie same ale <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> co dalej sie ustawia pomozcie tez z tym..
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: Jaco »

Tu masz linka do przykładowych konfiguracji: http://banita.pl/konf/siec.html
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: zDaleKi »

KeZa_2007 pisze:BliSki gdzie trzeba ustawic tego usera i haslo?? mozisz o tym z neostrady loginie i hasle?? zeby je do routera wrzucic??..nie wiem czy dobrze rozumiem
Tak, myślę to tym haśle z neostrady. Jeżeli je podasz do routera to on zamiast komputera będzie podawał do wbudowanego modemu. Tak przynajmniej mówi teoria.

EDIT:
Może to jeszcze komuś się przyda: >KLIK do opisu na stronie D-Linka - Jak skonfigurować połączenie do pracy z usługą Neostrada<
End EDIT.

A gdzie to ustawić dokładnie w Twoim routerku, to Ci nie powiem, bo nie bawiłem się tym modelem. Tu masz opis jak to zrobić w Linksysie z softem Tomato. Nazwy zakładek powinny być zbliżone. >KLIK1<
KeZa_2007 pisze:moze faktycznie cos w tym jest bo ja mam połączenie ustawione z neostradą przez: dodaj nowe połączenie--> połącz z internetem--> konfiguruj połączenie ręcznie i tam mam dane do neostrady
To teraz jak już wprowadzisz do rutera, to możesz to zapewne trzeba będzie to hasło "wyłączyć" bo się mogą pogryźć.
KeZa_2007 pisze:a i jeszcze co trzeba zrobic zeby komputery sie widzialy w sieci?? jakies udostępnianie czy cos??
Tak, trzeba udostępnić odpowiednie katalogi/dyski.
Np tak: >KLIK2< i to >KLIK3<
W tym maunalu co prawda jest wszystko zrobione od zera, Ty już masz skonfigurowaną sieć, więc części z tego nie musisz robić.
Ostatnio zmieniony 2008-02-14, 13:52 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: przewaks »

@KeZa_2007, zrób screeny wszystkich zakłądek dotyczących ustawień modemu ADSL. Mogą się one nazywać "Internet", "Modem" albo jeszcze inaczej.
KeZa_2007 pisze:BliSki gdzie trzeba ustawic tego usera i haslo?? mozisz o tym z neostrady loginie i hasle?? zeby je do routera wrzucic??..<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy dobrze rozumiem
Tak, o login i hasło do Neostrady dokładnie chodzi. Dane te musisz wpisać w roterze. U mnie np. wygląda to tak:
Obrazek
Oczywiście u Ciebie opcje mogą się minimalnie różnić ale generalnie tak powinien być router ustawiony. U mnie nic nie ma wpisane bo nie korzystam z Neostrady a screen zrobiłem celem demonstracji. Żeby wszystko działało poprawnie, w pola Username i Password, muszą być wpisane dane Neostrady.
Jeszcze jedna uwaga. W ustawieniach będziesz miał parametr odpowiedzialny za rozłączanie połączenia z Internetem. U mnie jest to Hang up after... Pod spodem (nie zmieściło się na screenie) jest opcja Maintain Internet connection permanently i takie coś proponuję zaznaczyć.
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 09:41 przez przewaks, łącznie zmieniany 2 razy.
KeZa_2007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-31, 20:33

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: KeZa_2007 »

oki dzieki chlopaki wszystko mi smiga szczegolnie bliski bo to zdjecie Twoich ustawien bylo decydujace.. takie proste mi sie to teraz wydaje ;)

problem byl taki ze w routerze nie wpisywalem swojego loginu i hasla od neostrady tylko zostawialem puste pole w zakladce WAN, wpisywalem to dopiero jak sie laczylem przez polaczenie sieciowe. teraz juz router wszystko robi.
wlasnie sie zastanawialem na samym poczatku dlaczego tak sie nie da zeby nie trzeba bylo od razu do neta wejsc i nie wpisywac loginu itp.

glupi blad ale wczesniej nie mialem do czynienia z routerami

takze dzieki wszystkim za pomoc :)

teraz musze dojsc jeszcze z otoczeniem sieciowym do ladu...ale to grubsza jazda bo mam tyle uslug wylaczonych w systemie ze hej

pozdrawiam jak cos nie bede wiedzial to sie odezwe dzieki jeszcze raz
Ostatnio zmieniony 2007-08-06, 21:39 przez KeZa_2007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: Jaco »

Cieszymy się nie z miernie. :lol:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: zDaleKi »

KeZa_2007 pisze:oki dzieki chlopaki wszystko mi smiga
Cieszę się, że linki pomogły.
KeZa_2007 pisze:teraz musze dojsc jeszcze z otoczeniem sieciowym do ladu...
Myślę, ze z tamtymi materiałami sobi spokojnie poradzisz :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: przewaks »

KeZa_2007 pisze:oki dzieki chlopaki wszystko mi smiga szczegolnie bliski bo to zdjecie Twoich ustawien bylo decydujace.
Nie to żebym się kłócił ale pozwolę sobie zaprotestować :D To chyba nie dzięki koledze @BliSki (z całym szacunkiem dla Niego) a mnie (to moje screeny z routera Fritz), udało Ci się wszystko skonfigurować poprawnie. W każdym razie cieszę się, że mogłem pomóc.
Co do otoczenia sieciowego - sprawdź czy wszystkie komputery są w tej samem podsieci, czyli np. 192.168.1.xxx gdzie xxx to różne końcówki adresów otrzymywane przez komputery. Jeśli używasz DHCP w routerze to tak zapewne będzie. Proponuję więc sprawdzić ustawienia nazw komputerów i grup roboczych. Wszystkie komputery, by mogły się bez większych problemów widzieć w sieci, powinny znajdować się w jednej grupie roboczej, np. workgroup lub mshome. Najlepiej na każdym komputerze przeprowadź konfigurację sieci za pomocą kreatora - PPM na moje miejsca sieciowe na Pulpicie->Właściwości->Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie. Otworzy się okno kreatora. Kluczową opcją (na trzecim lub czwartym ekranie kreatora) jest Ten komputer łączy się z Internetem przez lokalną bramę lub za pośrednictwem innego komputera w mojej sieci.. I znów klikamy Dalej. Kolejny etap to ustawienie nazwy komputera. Znów klikamy Dalej. Teraz właśnie ustalamy grupę roboczą. Może zostać zaproponowane MSHOME. Znów Dalej. Teraz proponuję wybrać Włącz udostępnianie plików i drukarek. i znów Dalej. Kolejny ekran to podsumowanie wybranych opcji - Dalej. Teraz kreator wykonuje wszystkie ustawienia - ekran z przesuwającym się monitorkiem. Ostatni ekran to wybór kilku opcji. Proponuję wybrać Po prostu zakończ kreatora. oraz kliknąć Dalej, następnie Zakończ. W razie potrzeby uruchom ponownie komputer.
Taką operację przeprowadź na każdym komputerze/laptopie podłączonym do sieci. Po jej wykonaniu komputery powinny się widzieć w Moich miejscach sieciowych.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: zDaleKi »

przewaks pisze:Nie to żebym się kłócił ale pozwolę sobie zaprotestować :D [...] a mnie (to moje screeny z routera Fritz), udało Ci się wszystko skonfigurować poprawnie.
Koledze KeZa_2007 może chodziło o zdjęcia z linków, które podałem. Co nie zmienia faktu, że to nie moje zdjęcia ja tylko podałem linka :] ale chyba trafnego :)
przewaks pisze:Co do otoczenia sieciowego - sprawdź czy wszystkie komputery są w tej samem podsieci, czyli np. 192.168.1.xxx gdzie xxx to różne końcówki adresów otrzymywane przez komputery.
To wszystko też ładnie jest opisane w manualu, do którego podałem linka :]
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: przewaks »

Wszystko prawda. Być może kolega @KeZa_2007 nie doczytał wszystkiego z Twoich linków @BliSki. Miejmy nadzieję, że teraz mu się uda wszystko skonfigurować oprawnie.
KeZa_2007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-31, 20:33

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: KeZa_2007 »

spoko chlopaki bez stresow ..wszyscy pomogliscie tylko bliski wyslal mi zdjecie ustawien na PW zanim przeczytalem nowe posty na forum to juz mniej wiecej wiedzialem o co biega takze dzieki..WSZYSTKIM

instaluje winde od nowa bo strasznie mialem pokopane z tym otoczeniem sieciowym, mysle ze na nowym bedzie sie dalo ustawic...znaczy musi sie dac :D

tylko jak kumpel przytargal laptopa to mnie widzial w otoczeniu sieciowym tylko nie mogl wjesc bo blad wywalalo ze nie ma uprawnien czy cos, a dysk mam udostepniony caly bez jakis tam hasel czy czegos podobnego..

ale nic zobaczymy jak na swierzym windowsie moze sie uda.

pozdrawiam
Macius z klanu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-01-24, 17:37
Lokalizacja: google.pl

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: Macius z klanu »

Witam was... ja mam ten sam problem z tym samym routerem :( tylko nie wiem jak zrbic zeby mi dzialal NET jednoczesnie na PC i LAPTOPIE... ale z kolei to ja wpisuje usera i pw z NEOSTRADY ale ja nie mam w zakladne "DHCP" 2 kompow :/ DLACZEGOO? jak to zrobic zeby dzialaly jednoczesnie tutaj przez kabel a na laptop WiFi !? POMOZCIE
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: Jo_gurt »

Macius z klanu, napisz co dziala a co nie dziala, co masz skonfigurowane na routerze i na kompach. Szklana kula niestety na innym forum zostala.
Ewentualnie sprobuj z tutorialem do ktorego link mam w podpisie.
Macius z klanu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-01-24, 17:37
Lokalizacja: google.pl

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: Macius z klanu »

No sprawa wygląda tak samo jak w przypadku KeZa_2007 mam 2 kompy lapek i pc'cik tylko kiedy mam połączonego PC kablem LAN to na LAPTOPIE nie potrafie juz sie z internetem połączyc... ogolnie to te wszystkie opcje sa tak samo poustawiane jak u KEZA_2007 tylko ja nie mam 2 komputerow w zakladce DHCP i wydaje mi sie ze wlasnie to w tym tkwi problem :/

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-01-25, 18:26 ]
Poprawa znacznika boldowania.
Ostatnio zmieniony 2008-01-25, 18:25 przez Macius z klanu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: Jo_gurt »

Rozumiem, ze PC przez kabel dziala?
Jesli masz drugi kabel to sprawdz czy jak podlaczysz oba kompy po kablu to bedzie dzialac necik na obu.
Jesli nie masz drugiego kabla to musialbys wrzucic pare screenow z ustawieniami routera i wynik polecenia "ipconfig /all" z obu kompow.
Jednak podejrzewam, ze sytuacja ma niewiele wspolnego z ta opisana przez KeZa_2007 ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: zDaleKi »

Macius z klanu pisze:z kolei to ja wpisuje usera i pw z NEOSTRADY ale ja nie mam w zakladne "DHCP" 2 kompow
Nie do końca rozumiem to stwierdzenie. Gdzie wpisujesz to hasło? Może musisz użyć PPPoE na routerze?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Macius z klanu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-01-24, 17:37
Lokalizacja: google.pl

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: Macius z klanu »

Hmm no wpisuje to przy robieniu łącza [uzywam PPPoE] mam dokładnie ta sama sytuacje co keza_2007 te screeny co on mial ze strony ROUTERA mam takie same tylko w zakładce "DHCP" mam 1 komp a nie 2 jak u keza_2007 :cry:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: Jo_gurt »

Wynki testow tez masz takie same? (authentication fail)? Poza tym nie odpowiedziales na pytanie:
czy jak polaczysz oba kompy po kablu to net dziala?
Mniej plakania wiecej konkretow ;)

I na prawde, zostaw konfiguracje KeZa_2007 w spokoju :) Brak drugiego kompa w zakladce DHCP i brak polaczenia z netem na kompach polaczonych kablem to dwie rozne sprawy.
Macius z klanu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-01-24, 17:37
Lokalizacja: google.pl

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: Macius z klanu »

No nie robilem tak zeby 2 kompy po kablu łączyc... ale moj brat nie chce miec kablem kompa połączonego TYLKO PC ma byc KABLEM a LAPTOP WiFi...
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: konfiguracja routera asus wl-600g

Post autor: Jo_gurt »

1. Chodzi tylko i wylacznie o TEST. Nie mam zielonego pojecia co masz teraz ustawione no i jakos nie bardzo chcesz sie podzielic ta wiedza, wiec probuje dojsc na okolo.
2. Ten jeden komp na kablu dziala? Jesli tak to jakie sa jego ustawienia?
ODPOWIEDZ