Konfiguracja NETGEAR

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hiki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-09-09, 21:24

Konfiguracja NETGEAR

Post autor: Hiki »

Witam. Posiadam router NETGEAR WGR614 v7...chcę utworzyć sieć bezprzewodową za pośrednictwem PC dla Laptopka...skonfigurowałam wszystko według instrukcji, jednakże internet działa mi tylko pod PC, na Laptopie przez kilka godzin trwało identyfikowanie sieci i nic to nie dało...więc problem polega na tym jak teraz wyłapać tą sieć, która już istnieje i jest wysyłana...

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

--
Przenoszę do
Internet radiowy
Moderator-> Fanta
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: zDaleKi »

Ustawiasz na laptopie to samo SSID podajesz wszelkie hasła, klucze itd... i powinno działać. Lub też robisz automatyczne wyszukiwanie itd...

Napisz dokładnie jaki typ sieci, jakie szyfrowanie włączyłeś na routerze, może tu jest problem. A może sąsiad nadaje na tym samym kanale?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
KodiMaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-17, 14:14

Netgear WGR614v7 PROBLEM

Post autor: KodiMaster »

Ja mam troche podobny problem poniewaz mam komputer stacjonarny (windows Vista) i dokupilem do niego router Netgear WGR614v7 komputer PC laczy sie z internetem, wszystko jest OK. Natomiast problem jest z laptopem (windows XP + SP2) ktorego chce podlaczyc do sieci bezprzewodowo aby móc korzystac na nim z internetu. Laptop laczy sie z routerem bezprzewodowo (pokazuje zasieg itp) natomiast nie ma na nim internetu =/ gdy podlacze laptopa kablem bezposrednio do routera wyskakuje ikonka "ograniczenie lub brak lacznosci" i internetu rowniez nie ma. Mecze sie juz 3 dzien i nie wiem co zrobic =/ mogl by ktos krok po kroku wytlumaczyc w czym polega problem?? Z gory dziekuje
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear WGR614v7 PROBLEM

Post autor: zDaleKi »

Napisz nam jakie masz łącze do internetu, czy jest to DSL, kablówka, sieć osiedlowa czy inna...
Po podłączeniu notebooka do routera zarówno po WiFi jak też po kablu wykonaj w lini poleceń takie coś:
IPCONFIG /ALL i podaj nam jakie w tych dwóch przypadkach masz wyniki.

Potem zobacz też to i podaj wyniki.

Przypomnij też sobie, czy nie zmieniałeś MACka dla karty sieciowej w notku, bo dziś już taki jeden przypadek mieliśmy na forum i tu była przyczyna ;)

EDIT:
Zobacz też to >KILK<
Ostatnio zmieniony 2007-09-17, 14:54 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Borg
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2007-05-15, 13:43
Lokalizacja: Stolica sadownictwa

Re: Netgear WGR614v7 PROBLEM

Post autor: Borg »

KodiMaster pisze:Mecze sie juz 3 dzien i nie wiem co zrobic =/ mogl by ktos krok po kroku wytlumaczyc w czym polega problem?? Z gory dziekuje
To może napisz wpierw co robiłeś żebyśmy czasu nie tracili ?
I proponuję trochę więcej informacji o konfiguracji bo wróżki na urlop pojechały :) np. dhcp czy stałe ip.
Awatar użytkownika
KodiMaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-17, 14:14

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: KodiMaster »

Łacze internetowe to kablowka 512 kb/s

Tutaj mam zdjecie IPconfig z komputera PC:

http://img356.imageshack.us/my.php?image=ipnu9.jpg

Natomiast konfiguracja IP dla Laptopa wyglada tak:

http://img212.imageshack.us/my.php?image=ip2nx6.jpg

A jesli chodzi o to "co robilem" przez te 3 dni to juz nie istotne bo oba komputery juz sa na swiezo po formacie :wink:

IP mam stałe. Co do MACka to nawet za bardzo nie wiem co to takiego :oops: taki troche laik jestem w tych sprawach :wink:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: zDaleKi »

Laptop:
Pierwsze co mi się tam nie podoba, to dlaczego jest tam routing IP - włączony?
Czy jeżeli podłączysz kabelkiem notka do routera to zapala się dioda w routerze jak też w lapku sygnalizująca połączenia? I wtedy jeszcze raz spróbuj zrobić IPCONFIG /all
Oraz
PING 192.168.1.1

Podaj nam, czy masz włączone DHCP na routerze? Widzę, po screenach, że chyba tak.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
KodiMaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-17, 14:14

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: KodiMaster »

DHCP na routerze jest wlaczone.
Jak wyłaczyc routing IP na laptopie?
gdy podlacze kabelkiem laptopa do routera na routzerze zapala sie dioda polaczenia a w laptopie wyskakuje "ograniczenie lub brak lacznosci" i pokazuje sie ikonka polaczenia z wykrzyknikiem.

Tu jest link do screena z IPconfig i PINGU po podlaczeniu kabla:

http://img260.imageshack.us/my.php?image=ip3po1.jpg
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: zDaleKi »

KodiMaster pisze:Jak wyłaczyc routing IP na laptopie?
A nie masz włączonego tam jakiegoś ICS? http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7194
KodiMaster pisze:polaczenia a w laptopie wyskakuje "ograniczenie lub brak lacznosci" i pokazuje sie ikonka polaczenia z wykrzyknikiem.
Nie zmieniałeś nigdzie adres MAC?

Chociaż po tych screenach coś mi się wydaje, że dla WiFi przydzieliło Ci adres ale masz włączone ICS i ono coś miesza zmieniając IP. Dlatego takie dziwne wyniki.
Jeżeli to nie to, to spróbuj jeszcze ręcznie IP na kartach sieciowych.
Np. Ethernet 192.168.1.5 a na WiFi 192.168.1.6 z maskami 255.255.255.0 oraz bramą 192.168.1.1
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
KodiMaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-17, 14:14

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: KodiMaster »

Postanowilem zformatowac laptopa bo w opcjach juz tam bylo tak namieszane ze nawet sie przestal laczyc bezprzewodowo z siecia... w tej chwili trwa instalowanie windowsa.
Ustawienia routera na PC wygladaja mniej wiecej tak:

Router Status

Account Name WGR614v7
Hardware Version V7
Firmware Version V2.0.20_1.0.20

Internet Port
MAC Address 00:1a:4d:51:15:e7
IP Address 89.228.210.59
DHCP DHCPClient
IP Subnet Mask 255.255.224.0
Domain Name Server 89.228.7.226
217.172.224.92

LAN Port
MAC Address 00:1B:2F:56:B8:F0
IP Address 192.168.1.1
DHCP ON
IP Subnet Mask 255.255.255.0

Wireless Port
Name (SSID) NETGEAR
Region Europe
Channel 11
Mode g and b
Wireless AP ON
Broadcast Name OFF

Jest tez opcja Use Router as DHCP Server i jest zaznaczona czyli chyba DHCP jest wlaczone i przydziela IP.

Znalazlem tez takie cos, byc moze pomoze:

Connection Status

IP Address 89.228.210.59
Subnet Mask 255.255.224.0
Default Gateway 89.228.192.1
DHCP Server 192.168.72.227
DNS Server 89.228.7.226
217.172.224.92
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: zDaleKi »

To jak już postawisz nowy system, to napisz czy działa czy nie :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
KodiMaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-17, 14:14

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: KodiMaster »

System zainstalowany.

W menadzerze urzadzen mam niezainstalowane takie rzeczy jak:
- Modem PCI
- Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)

Sa one potrzebne do poprawnego dzialania sieci lub internetu? bo nie mam do nich chyba sterownikow a z internetu raczej nie sciagne bo go nie ma ;]

No i kolejne pytanie czy instalowac SP2 czy moze on cos zakłócać w polaczeniach bo takie wersje tez slyszalem?

I jak teraz skonfigurowac ta siec aby laptop ją wykrywał bo na razie nic nie znalazł. Cos musze ustawic na Laptopie czy moze na PC ??
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: zDaleKi »

KodiMaster pisze:W menadzerze urzadzen mam niezainstalowane takie rzeczy jak:
- Modem PCI
- Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)

Sa one potrzebne do poprawnego dzialania sieci lub internetu?
Modem tylko do połączeń modemowych więc na chwilę obecną nie będzie potrzebny, USB też raczej nie :)
KodiMaster pisze:No i kolejne pytanie czy instalowac SP2 czy moze on cos zakłócać w polaczeniach bo takie wersje tez slyszalem?
Z tego co ja wiem, to dla połączeń WiFi jest on bardzo zalecany. Lepiej zainstaluj, żeby potem nie było problemu.
KodiMaster pisze:I jak teraz skonfigurowac ta siec aby laptop ją wykrywał bo na razie nic nie znalazł. Cos musze ustawic na Laptopie czy moze na PC ??
Masz zainstalowane poprawnie drivery od karty WiFi? Jaką masz kartę bo nie pamiętam czy pisałeś... No i zainstaluj ten SP.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
KodiMaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-17, 14:14

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: KodiMaster »

problem najprawdopodobniej stabnowi uszkodzona karta sieci bezprzewodowej w laptopie lub tez router gdyz laptop laczy sie na chwile z siecia... sygnal jest bardzo niski a laptop jest 2 metru od routera... internet dziala ale po jakis 5 min wszystko sie rozlacza... =/
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: zDaleKi »

Jeżeli wchodzi w grę uszkodzenie, to musisz to sprawdzić.

Notebooka możesz zabrać do jakiegoś darmowego hot-spota i tam przetestować. A jak będzie działał, to trzeba będzie sprawdzić router.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
bucho7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-15, 21:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: bucho7 »

Witam,
mam problem z podłączeniem tego samego netgara. Wcześniej chodził, ale mistrzowie z kablowki coś pokombinowali i teraz padł. Nie wiem jak go skonfigurować. Proszę o pomoc.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-15, 22:44 ]
Używaj wielkich liter oraz kropek.
Ostatnio zmieniony 2008-12-15, 22:43 przez bucho7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: wojteks »

bucho7 pisze:nie wiem jak go skonfigurować proszę o pomoc
A skąd my mamy wiedzieć jaką masz sieć, jakie zabezpieczenia?
Zapoznaj się z tymi tematami <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=119029#119029" target="_blank">»TTL«</a> <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=44678#44678" target="_blank">»PING«</a> <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=111136#111136" target="_blank">- IPCONFIG -</a> jak już będziesz wiedział więcej to napisz tu jakiej konkretnie pomocy potrzebujesz.
Nie pomagam na PW!
krynio86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-27, 12:37
Lokalizacja: Stalowa Wola

problem

Post autor: krynio86 »

Witam ja tez mam problem z routerem netgear a mianowicie zakupilem nowego laptopa z vista i kupilem od razu routerek jest to moj pierwszy router w zyciu:P i pewnie dlatego mam klopot w instalacji.. a mianowicie wyskakuje mi takie cos http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a7 ... 884a4.html

mam internet z kablowki noi wlasnie nie wiem czy problem jest w ustawieniach laptopa czy gdzie?;>


Pozdrawiam i prosze o pomoc;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: wojteks »

krynio86 pisze:mam internet z kablowki noi wlasnie nie wiem czy problem jest w ustawieniach laptopa czy gdzie?;>
Najpierw wyrzuć płytkę od routera, potem poczytaj o <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=119030#119030" target="_blank">»MAC«</a> <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=119029#119029" target="_blank">»TTL«</a> <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=111136#111136" target="_blank">- IPCONFIG -</a> , podaj jakie sieć ma zabezpieczenia, jaki zakres IP itp.
Czy potrafisz się zalogować na router z przeglądarki?
Nie pomagam na PW!
lucyfereczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-08, 22:02
Lokalizacja: radom

NETGEAR wgr614v7

Post autor: lucyfereczek »

Witam
Panowie mam internet od gościa poprzez kabel sieciowy doprowadzony do mojego domu, nie posiadam żadnego modemu, IP mam stałe które ręcznie muszę wpisywać tak samo jak serwery DNS i pozostałe parametry, Chciałem sobie zrobić WiFi i sprzedawca w sklepie sprzedał mi router NETGEAR wgr614v7. Po podłączeniu go do kompa nie było netu i nie mogłem sie zalogować na stronę konfiguracji routera. Po włożeniu płytki i kilku próbach z instalatorem i oszukiwaniem że mam modem udało mi sie zalogować na strone konfiguracji i tam było zapytanie o to że mam ip statyczne powpisywałem to wszystko i dioda od netu która mi sie swieciła na pomarańczowo zaczęła się świecić na zielono ale netu nie miałem. I po przejściu do kolejnego pkt konfiguracji wyskoczyło mi error i znów konfigurator domagał się modemu tak jak na początku. I tak sie zastanawiam czy ja mam dobry router do takiego łącza czy coś źle robię. Na drugiej chacie mam ten sam router ale podpięty za modemem z vectry
Za wszelką pomoc z góry dziekuję
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: Jo_gurt »

lucyfereczek, zajrzyj do tutoriala w moim podpisie (rozszerzonego). Najpewniej trzeba ustawić adres MAC.
Wrzuć <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=111136#111136" target="_blank">- IPCONFIG -</a> /all z kompa z działającym netem.
lucyfereczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-08, 22:02
Lokalizacja: radom

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: lucyfereczek »

Jo_gurt pisze:lucyfereczek, zajrzyj do tutoriala w moim podpisie (rozszerzonego). Najpewniej trzeba ustawić adres MAC.
Wrzuć - IPCONFIG - /all z kompa z działającym netem.
Dziękuję za szybką odpowiedź. Tutorial przejrzę bardzo dokładnie bo i tak więcej nie jestem w stanie podać bo już mnie nie ma na tamtej chacie a walczyłem dziś ze 4 godz. A będę dopiero za tydzień, powiedźcie mi tylko czy ten router da rade uruchomić na takim łączu bo jak sie pytałem w 3 sklepach to wszędzie mi mówili co innego i w jednym kupiłem właśnie tego netgeara i jeśli da się to nie będę molestował sprzedawcy że mi sprzedał nieodpowiednie urządzenie :D
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: Jo_gurt »

lucyfereczek, jeśli nie ma <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=119029#119029" target="_blank">»TTL«</a> to powinno się dać.
lucyfereczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-08, 22:02
Lokalizacja: radom

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: lucyfereczek »

Nie wiem czy ten zrzut pomoże bo siora po wielkich bólach zrobiła
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94c ... e4e4c.html
a TTL było na poziomie 58 na onecie
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: Jo_gurt »

lucyfereczek, prawie, ale jednak nie ;) Nie trafiła w odpowiednią kartę sieciową. Szukamy takiej, w której wypełnione są pola Adres IP, Maska, Brama
lucyfereczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-08, 22:02
Lokalizacja: radom

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: lucyfereczek »

Jo_gurt pisze:lucyfereczek, prawie, ale jednak nie ;) Nie trafiła w odpowiednią kartę sieciową. Szukamy takiej, w której wypełnione są pola Adres IP, Maska, Brama
Dokładne zrzuty
ipconfig all/
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/acb ... 0eba6.html
TTL
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d9 ... 21804.html

[ Dodano: 2009-03-09, 12:44 ]
Jo_gurt pisze:lucyfereczek, zajrzyj do tutoriala w moim podpisie (rozszerzonego). Najpewniej trzeba ustawić adres MAC.
Wrzuć - IPCONFIG - /all z kompa z działającym netem.
Już wszystko zrobione od szefa urlop na dziś :D i problem był właśnie z tym adresem MAC po wpisaniu wszystko hula
Wielkie dzięki za wszelkie info
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: Jo_gurt »

lucyfereczek, czyli w Basic Settings musisz ustawić statyczny adres IP taki jak na pierwszym screenie.
Dodatkowo konieczne może być sklonowanie adresu MAC:
Basic Settings->Use This MAC Address: wpisz ten z karty sieciowej, na której Internet działa

Jeśli dalej nie będzie działać to możliwe, że konieczna jest zmiana adresu LAN routera na 10.0.0.1/255.0.0.0
lucyfereczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-08, 22:02
Lokalizacja: radom

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: lucyfereczek »

Jo_gurt pisze:lucyfereczek, czyli w Basic Settings musisz ustawić statyczny adres IP taki jak na pierwszym screenie.
Dodatkowo konieczne może być sklonowanie adresu MAC:
Basic Settings->Use This MAC Address: wpisz ten z karty sieciowej, na której Internet działa

Jeśli dalej nie będzie działać to możliwe, że konieczna jest zmiana adresu LAN routera na 10.0.0.1/255.0.0.0

Trochę zaśmiecam :D "Jo_gurt" jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Konfiguracja NETGEAR

Post autor: Jo_gurt »

lucyfereczek, posłaliśmy w tym samym czasie ;)
Fajnie, że działa :)
aleksan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-28, 20:35
Lokalizacja: Wrocław

problem z instalacja

Post autor: aleksan »

witam serdecznie mam problem z instalacją routera na laptopie, nie wiem co wpisać w nazwie użytkownika i haśle już jak loguje do strony www.routerlogin.com próbowałam już wszystkich możliwości i nic moze ktoś zna rozwiązanie tego problemu byłabym wdzięczna
ODPOWIEDZ