Konfiguracja routera Pentagram

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

Witam. Zakupiłem wczoraj Router PENTAGRAM Cerberus ADSL Wi-Fi 802.11g Lite (3w1 modem, router, switch)

Więcej info niżej:
http://allegro.pl/item231285574_pentagr ... _174_.html

Moj usługodawca to Multimedia. ( www.multimedia.pl )

Otóż , to jest Net ADSL, z ktorym lacze sie za pomocą modemu SpeedTouch 330, od Multimedii. Router kupiłem po to, zeby miec bezprzewodówke, poniewaz mam laptopa.

IP jest dynamiczne.
Posiadam login i hasło od uslugodawcy.

Proszę o pomoc, w konfiguracji, o jakies poradniki itd itp. krok po kroku.

Dziękuję.
McTrojanek ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: zDaleKi »

McTrojanek pisze:IP jest dynamiczne.
Posiadam login i hasło od uslugodawcy.
Nie znam Twojego usługodawcy ale z tego co czytam to te dane powinieneś podać w zakładce PPPoE. Wtedy Twój router zaloguje się do wbudowanego modemu podając mu Twoje hasło i login. http://pl.wikipedia.org/wiki/PPPoE
Nie znam niestety tego modelu dokładniej więc tyle co mi przychodzi do głowy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

Ok, dziękuję bardzo. :)

Proszę o jeszcze jakieś wypowiedzi.

Będę was pytać w tym topicu, jeżeli sobie nie poradzę..
McTrojanek ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: zDaleKi »

Na temat PPPoE troszkę jeszcze było tutaj >KLIK<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

no to mamy problem...

moj router: Pentagram Cerberus ADSL WiFi 802.11g Lite

wszystko ladnie, pieknie sie skonfigurowalo.. z siecią sie łączy..

aleee.. w ogole nie chodzi net, ani gg itp. wszystko jest poloaczenie i w ogole ale nie dziala ;( prosze o pomoc.. :(
McTrojanek ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: zDaleKi »

McTrojanek pisze:aleee.. w ogole nie chodzi net, ani gg itp. wszystko jest poloaczenie i w ogole ale nie dziala ;( prosze o pomoc.. :(
DNSy przydzieliło Ci na routerze i w kompie?

Zobacz ten temat:
Diagnozowanie połączeń sieciowych:
Jak sprawdzić połączenie poleceniem PING - szybkość odpowiedzi, liczbę zgubionych pakietów itd.
Potem zrób to samo ale dla adresu: 212.77.100.101

Jaki wtedy masz wynik?
Ostatnio zmieniony 2007-09-17, 07:54 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

nie ustawilem.

nie mogę wejsc w ogole do panelu, bo wyskauje nie mozna wyst strony, a jeszcze niedawno działal :(


POST 2

www.mm.pl/~mctrojanek/screeny.rar

o to screeny, nie z mojego kompa, ale panel mam taki sam

PANEL już oczywiscie DZIAŁA ;)

Nie piszemy posta pod postem chyba ze z 1 dniowym opóźnieniem. Uzyj opcji Obrazek Moderator-> Jaco
McTrojanek ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: zDaleKi »

McTrojanek pisze:PANEL już oczywiscie DZIAŁA ;)
Skoro panel Ci działa, to ustaw DNSy na routerze jak też na kompie.
Jakie DNSy ustawić masz w powyższym linku.

Chociaż pisałeś, że macie tam adresy dynamiczne... Więc toteż nie to :(
Ostatnio zmieniony 2007-09-15, 11:13 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

moj informatyk mowi, ze potrzebuję Bramę , ale od usługodawcy zeby działalo, ale ja przeciez mam ip automatyczne i tą resztę....

DNS wpisywałem, nic nie pomaga. Moze dla tego ze po prostu zle konfiguruję inne opcje..
McTrojanek ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: zDaleKi »

McTrojanek pisze:moj informatyk mowi, ze potrzebuję Bramę, ale od usługodawcy zeby działalo, ale ja przeciez mam ip automatyczne
Oczywiście, że brama ( >gateway< ) jest potrzebna, ale skoro masz DHCP, to powinno również to przydzielić. Możesz zrobić jakiegoś screena z tego ustawienia?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

tak jak na screenie 13. wszedzie jest 0.0.0.0 i myga mi lampka WLAN na routerze...

wyczytałem na forach ze powiniem zmienić HFC MAC z modemu od uslugodawcy i przypisac go routerowi? ale jak zmienic HFC MAC routerowi?

POST 2:
Oczywiście, że brama ( >gateway< ) jest potrzebna, ale skoro masz DHCP, to powinno również to przydzielić. Możesz zrobić jakiegoś screena z tego ustawienia?
Pan od informatyki napisał:

" dhcp daje adresy odbiorc

ale zeby mogło dawac musi korzystac z internetu czyli z usługi multimedi

czyli musisz miec bramę "

--
Sklejenie postów, BliSki
McTrojanek ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: zDaleKi »

McTrojanek pisze:wyczytałem na forach ze powiniem zmienić HFC MAC z modemu od uslugodawcy i przypisac go routerowi? ale jak zmienic HFC MAC routerowi?
Ale w Twoim wypadku raczej nie powinno to być potrzebne...
McTrojanek pisze:Pan od informatyki napisał:
" dhcp daje adresy odbiorc
ale zeby mogło dawac musi korzystac z internetu czyli z usługi multimedi
Jeżeli Twój ISP ma włączone DHCP, to przecież ono powinno Ci nadać wszystkie parametry włącznie z Twoim IP, maską, bramą itd....

Ale teraz jestem zajęty przenoszeniem serwera, więc nie mam czasu się skupić i moze coś nie rozumiem :D
Ostatnio zmieniony 2007-09-17, 07:56 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

u mnie nie ma takiej opcji.. CLone Mac ani nic takiego.. :(

POST 2:
dowiedziałem się, ze moj uslugodawca nie ma włączonego DHCP.. a adres mac przypisują swoim urządzeniom, do ktorych znów jest przypisana brama, maska itd....

dane z polecenia: ipconfig /all nie działają! bo ip mam dynamiczne..

a wtedy gdy zaznaczę w konf. routera dynamic, to nieaktywne robią się wszystkie opcje: brama, ip, maska itd. Tzn, ze muszą mi nadać stały IP?

co robic?

--
Sklejenie postów, BliSki
McTrojanek ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: zDaleKi »

McTrojanek pisze:dowiedziałem się, ze moj uslugodawca nie ma włączonego DHCP [...]dane z polecenia: ipconfig /all nie działają! bo ip mam dynamiczne..
Coś mi tu się nie podoba. Piszesz, że nie mają DHCP a potem, ze masz dynamiczne IP. To są rzeczy, które sie wzajemnie wykluczają. :shock: :shock:

Musze chyba ten wątek przeczytać od początku, bo uż się pogubiłem w Twoich zeznaniach :lol:

EDIT:

Na początku napisałeś tak:
"IP jest dynamiczne.
Posiadam login i hasło od uslugodawcy."

Podłącz kompa do swojego routera oryginalnego i wpisz polecenie ipconfig /all Napisz co Ci wtedy przydzieliło.
Napisz też jak teraz masz skonfigurowaną kartę sieciową. Czy masz tam stałe IP czy dynamiczne? Jeżeli dynamiczne (bo takie powinno być) to OK.

Napisz też, czy podawałeś swojemu usługodawcy jakieś adres MAC? Ale skoro masz podane swój login i hasło, to raczej nie powinno być żadnego ograniczenia na MAC....

W tych zrzutach, które podesłałeś w pliku powinno być:
bez tytułu.JPG - tam masz opcję PPPoE ale nie widzę, żebyś poniżej wpisał username i password. Jeżeli tego nie wpisałeś, to cała tajemnica dlaczego nie działa. Myślałem, że to masz wpisane :)

Jeżeli to poprawnie skonfigurujesz, to na zrzucie jak w: bez tytułu13.JPG w zakładce WAN powinny być jakieś IP. Jeżeli tam będą dalej same zera, to trzeba tak długo bawić się w konfigurację, aż tam coś będzie...

Jak nie zadziała, to upewnij się jeszcze w jakim standardzie Twój usługodawca pracuje. Czy to jest annex A czy B? Bo widzę, że masz opcje wyboru jak w zrzucie 6. na początku sprawdź dla A.

Napisz też jakie masz tam opcje dla Encasplaton? Bo ta wybrana nie wiem czy jest dobra....

Na końcu jak już pojawia się IP w zakładce jak wyżej, to:
Napisz też, bo tego nie uczyniłeś jakie masz wyniki jak zrobisz to co Ci tu posłałem:
Jak sprawdzić połączenie poleceniem PING - szybkość odpowiedzi, liczbę zgubionych pakietów itd.
Ostatnio zmieniony 2007-09-17, 08:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

hmmm.. to po kolei.

nie mam podlaczonego modemu od uslugodawcy pod router, poniewaz w routerze mam modem wbudowany, i tak podlaczam kabel telefoniczny.

DHCP po wpisany ipconfig /all wyskakuje...... wyłączone. Ale ip jest dynamiczne.. po polczączenie się z bezprzewdówką mam: ip 10.0.0.4, brama 255.255.255.0

a co do panelu.. to tam cały czas jest 0.0.0.0 .. a przeciez powinyn byc tam adresy :(

powiedziano mi, ze muszę zmienic hfc mac z modemu od nich i przypisac je swojemu modemowi, dopiero wtedy pobierze automaycznie te dane, bo do hfc mac jest przypisana brama, maska itp. ale jak zmienic te hfc mac? w panelu nie ma nic takiego, w menadzeze urządzen tez nie ma tego routera bo przeciez nie byl instalowany..

pomocyyyyyy.. :(

EDIT

encapsulation: PPPoE Vc-Mux, PPPoe LLC
PPPoA Vc-Mux, PPPoA LLC

Co do ANEX: mam, A, A/I, M itd

To, o co prosiłes

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\McTrojanek>PING www.wp.pl
Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta www.wp.pl. Sprawdź nazwę i ponów p
róbę.

C:\Documents and Settings\McTrojanek>PING www.bez-kabli.pl
Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta www.bez-kabli.pl. Sprawdź nazwę i
ponów próbę.

C:\Documents and Settings\McTrojanek>PING 83.149.125.42

Badanie 83.149.125.42 z użyciem 32 bajtów danych:

Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.

Statystyka badania ping dla 83.149.125.42:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 0, Utracone = 4 (100% straty),
Ostatnio zmieniony 2007-09-15, 12:20 przez McTrojanek, łącznie zmieniany 1 raz.
McTrojanek ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: zDaleKi »

McTrojanek pisze:powiedziano mi, ze muszę zmienic hfc mac z modemu od nich i przypisac je swojemu modemowi, dopiero wtedy pobierze automaycznie te dane, bo do hfc mac jest przypisana brama
Dokładnie tak.

Dlatego czasami lepiej jest zostawić oryginalny modem i kupić router bez modemu. Potem połączyć to ethernetem i już ;)
Ale w tym wypadku nie jest to możliwe, bo modem masz na USB :(

Nie wiem czemu ale jakoś wydawało mi się, ze masz model routera bez modemu i korzystasz z tego dostarczanego przez operatora. Cos chyba nie doczytałem na początku. :( A tak wszystkie powyższe założenia były niepoprawne :(
Ostatnio zmieniony 2007-09-17, 08:02 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

zeedytowałem post wyzej, zrobilem to, o co prosiles..

czyli co mam teraz zrobic? zmienic ten hfc mac? tylko jak? :(
McTrojanek ;)
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: przewaks »

Mnie zastanawia jedna rzecz. Piszesz, że nie używasz modemu a Internet działa na zasadzie ADSL. Skoro tak, wszystkie dane konfiguracyjne (login i hasło) powinieneś wpisać w odpowiedniej zakładce w routerze (zazwyczaj PPPoE ale może też być konieczność wejścia w ATM1 /ostatnio ustawiałem koledze router SMC z Neostradą/). Po za tym nie spotkałem się jeszcze z ADSL-em, który miałby "sztywne" ustawianie adresów IP. Tak więc w routerze nic więcej nie trzeba zmieniać - sam sobie pobierze IP, maskę, bramę i DNS-y. W komputerach podłączonych do routera (niezależnie czy to przewodowo czy bezprzewodowo) musisz ustawić połączenia sieciowe na automatyczne pobieranie adresu IP. Moim zdaniem wszystko powinno zacząć działać.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

normalnie lorzystam z modemu od uslugodawcy! tylko teraz mam modem w routerze i tam podłączam kabel! nic nie działa, bo musze przepisac HFC MAC z modemu od nich do modemu w routerze, tylko jak?
McTrojanek ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: zDaleKi »

przewaks pisze:Mnie zastanawia jedna rzecz. Piszesz, że nie używasz modemu a Internet działa na zasadzie ADSL. Skoro tak, wszystkie dane konfiguracyjne (login i hasło) powinieneś wpisać w odpowiedniej zakładce w routerze (zazwyczaj PPPoE
Dokładnie z takiego samego założenia wychodziłem.... :)

Może w takim razie być problem z aneksami albo innymi ustawieniami specyficznymi dla ADSLa.
przewaks pisze:Tak więc w routerze nic więcej nie trzeba zmieniać - sam sobie pobierze IP, maskę, bramę i DNS-y. [...] Moim zdaniem wszystko powinno zacząć działać.
Dokładnie tak, dlatego ja już mam mętlik i nie wiem czemu to nie chce zadziałać. :shock:
McTrojanek pisze:musze przepisac HFC MAC z modemu od nich do modemu w routerze, tylko jak?
Jeżeli faktycznie tak jest i operator się tak zabezpieczył, to szczerze powiem, ze nie wiem jak w tym modelu routera to przypisać. Jak pisałem ja zawsze byłem zwolennikiem osobnego modemu :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: przewaks »

Moim zdaniem w sekcji WAN (o ile coś takiego w ogóle masz) powinna być opcja do ustawienia klonowania MAC adresu tudzież wpisania pożądanego. Niestety nigdzie nie można znaleźć działającego przykładowego panelu sterowania routerem co znacznie utrudnia pomoc. Możliwe również, że router (jako, że to wersja "Lite") nie posiada takiej funkcjonalności jak podmiana/klonowanie MAC adresu. Jedyne co udało mi się znaleźć, to program do konfiguracji tego routera. Może on coś pomoże (choć osobiście wątpię). Program znajdziesz tutaj. Osobiście nie testowałem bo nie mam takiego routera więc dalej nie pomogę niestety. :(
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

przewaks pisze:Moim zdaniem w sekcji WAN ...Cytat przycięty przez Moderatora ->Jaco - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!
korzystalem z tego, nie działa dla mojego uslgodawcy.

no coz, pozostaje mi prosic o bramę i inne adresy. pozdrawiam. dzieki.
McTrojanek ;)
Awatar użytkownika
Borg
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2007-05-15, 13:43
Lokalizacja: Stolica sadownictwa

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: Borg »

McTrojanek ale mieszasz kolego - normalnie 3x musiałem wątek przeczytać.

Od początku jeżeli masz modem Thomson'a SpeedTouch 330 tzn że pracujesz na analogowej linii adsl która kiedyś była obsługiwana przez firmę Telenet. Podejrzewam że Twoja usługa nazywa się "Emil junior", wpisz w konfiguracji routera takie parametry:
VPI=0
VCI=33
Connection tyle ma być PPPoE LLC

dodatkowo login i hasło - jakie dostałeś czy musiałeś pobrać od Multimedia


ps. na modemie masz jakiś HFC MAC ID - według mnie (nie mam Multimedia) nie będziesz miał żadnego HFC MAC ID - nie ta technologia - klonowanie MAC adresu jest bez sensu.


ps.1 ktoś mi kiedyś powiedział "na gumkach i na urządzeniach sieciowych nie ma co oszczędzać bo później można płakać" - tego modem-router'a za darmo bym nie chciał :) .
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: zDaleKi »

Borg pisze:McTrojanek ale mieszasz kolego - normalnie 3x musiałem wątek przeczytać.
A myślałem, że tylko ja czytałem to 3 razy :D
Borg pisze:wpisz w konfiguracji routera takie parametry:
VPI=0
VCI=33
Connection tyle ma być PPPoE LLC

dodatkowo login i hasło - jakie dostałeś czy musiałeś pobrać od Multimedia
Mam nadzieje, że teraz zadziała :)
Borg pisze:ps.1 ktoś mi kiedyś powiedział "na gumkach i na urządzeniach sieciowych nie ma co oszczędzać bo później można płakać" - tego modem-router'a za darmo bym nie chciał :) .
Święta racja, chyba to do FAQ dopiszę.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Borg
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2007-05-15, 13:43
Lokalizacja: Stolica sadownictwa

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: Borg »

BliSki pisze: Mam nadzieje, że teraz zadziała :)
A co ma nie działać - to jest zwykłe łącze oparte na technologii adsl - taki klon neostrady. Konfigurować tego Pentagrama jak do neostrady tylko wpisać te parametry co podałem, login+hasło od providera i dns - nie wiem czy Multimedia ma własne jak nie to jakieś opendns czy tepsiowe będzie śmigać.
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

udało się!!! w koncu PPPoE jest connected i wszystkie dane pobrało. Ip maske itd..

tylko zeee.. nadal nie działają stronki i gadu.. po porstu nie ma neta.
McTrojanek ;)
Awatar użytkownika
Borg
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2007-05-15, 13:43
Lokalizacja: Stolica sadownictwa

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: Borg »

Jeżeli masz połączony router to teraz problem może leżeć w konfiguracji Twojej stacji.
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

Dziekuje BORG :) Wielkie dzieki wszystkim. Wszystko juz smiga, aż miło!

Jutro napiszę pełen konfig ze screenami, zeby inni sie tak nie męczyli jak ja. Pozdrawiam. DO ZAMKNIĘCIA.
McTrojanek ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: zDaleKi »

Borg pisze:Konfigurować tego Pentagrama jak do neostrady tylko wpisać te parametry co podałem, login+hasło od providera i dns
Od początku taki pisałem nie wiem czemu koledze to nie chodziło :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
McTrojanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-13, 14:40
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Konfiguracja routera Pentagram

Post autor: McTrojanek »

BliSki pisze:Od początku taki pisałem nie wiem czemu koledze to nie chodziło :lol:
Nie mowiles mi o tym zeby VCI zmienić na 33 i PPoE LLC :P a to o to tylko chodziło ;)

Dodajcie ten link do waszego FAQ czy tam do jakiś poradników, opisałem wszystko krok po kroczku jak skonfigurować Pentagrama na Multimedii:

http://www.konfiguracja-multimedia.abc.pl

Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc. Pozdrawiam. Piotrek.
McTrojanek ;)
ODPOWIEDZ