Antena oraz router

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Haze.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-22, 20:07

Antena oraz router

Post autor: Haze. »

Posiadam internet Orange Free Net. Aktualnie pracuje na routerze Axestell MV410R. Jak wiadomo jest to router radiowy a prędkość jaką osiąga nie jest już zadowalająca w tych czasach. Chciałbym przerzucić się na router 3G a najlepiej 4G lecz nie wiem czy będzie w tym miejscu zasięg.
Mieszkam w małej wiosce o nazwie "Derc", najbliższy BTS Orange znajduje się w Jezioranach odległy o 9 km, po drodze znajdują się w większości lasy.
Czy mógłby ktoś doradzić lub pokierować mnie jaki sprzęt powinienem wybrać, jakie standardy itd. Domyślam się, że na taką odległość sam router nie wystarczy i będzie potrzebna również antena, ale jakiej powinienem szukać? Nie potrafię połapać się w tych wszystkich pasmach. Liczę na pomoc. Gdy włożyłem kartę od internetu do tabletu LTE to walczyłem około 10 minut o to żeby zdobyć jedną kreskę zasięgu, która znikła po 5 sekundach.

Poniżej screen informacji o najbliższym BTS
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena oraz router

Post autor: matek451 »

Wg. mapy Orange masz szczatkowy zasięg LTE z BTS-a LTE1800 Orange w Jezioranach. Na 3G z tej lokalizacji masz UMTS900 z Networks. Można spróbować połączyć się z tym LTE. Na tablecie zainstaluj np. Network Signal Info i spróbuj połączyć się z LTE oraz zmierz poziom sygnału. Próbę zrób na zewnątrz domu. Pozwoli to ocenić czy jest szansa na stabilne LTE przy pomocy anteny Dual LTE na 1800MHz. Sprzęt czyli router chcesz kupić sam czy z Orange na przedłużenie umowy?
Haze.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-22, 20:07

Re: Antena oraz router

Post autor: Haze. »

Sprzęt chcę kupić na własną rękę
ODPOWIEDZ