Router mobilny z jak najlepszym zasięgiem GSM

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FokkerBoombass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-06, 12:31

Router mobilny z jak najlepszym zasięgiem GSM

Post autor: FokkerBoombass »

Witam. Od kilku dni jestem zatopiony w temacie routerów mobilnych GSM. Uznałem takie rozwiązanie za bardzo korzystne pod względem mojej przyszłej pracy (Mechanik okrętowy). Sprawa z internetem u armatora dla którego najpewniej będę pływać wygląda tak, że właściwy dostęp możliwy będzie tylko we własnym zakresie gdy statek stoi w porcie - co w praktyce oznacza "jednorazowe" kupno karty lokalnego operatora.

Niestety kwestia zasięgu sieci bywa różna w zależności w jakim porcie stoi statek i jak daleko od jakichkolwiek anten. Dlatego potrzebne mi jest urządzenie które pozwoli na jak najskuteczniejsze ściąganie sygnału GSM przy takich niesprzyjających warunkach. Przenośność urządzenia nie jest najistotniejsza, byle by nie zajmowało pół walizki. Taki gadżet miałby tkwić w kabinie i zapewniać mi dostęp do internetu z laptopa i telefonu.

Patrzyłem na urządzenia typu ASUS 4G-N12, z dużymi zewnętrznymi antenami. Zakładam jednak że służą one jedynie do nadawania sygnału wifi a nie ściągania zasięgu GSM, zgadza się?

Z góry dziękuję!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router mobilny z jak najlepszym zasięgiem GSM

Post autor: matek451 »

Nie, ten Asus ma anteny zew. do LTE/3G ale ich zysk jest niewielki.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router mobilny z jak najlepszym zasięgiem GSM

Post autor: wojteks »

Statek zwykle jest metalowy, musisz mieć antenę(y) zewnętrzną. Na początek może i drapak do pleców wystarczy o ile kabel da się oknem/wentylacją na zewnątrz wyprowadzić.
Nie pomagam na PW!
FokkerBoombass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-06, 12:31

Re: Router mobilny z jak najlepszym zasięgiem GSM

Post autor: FokkerBoombass »

matek451 pisze:Nie, ten Asus ma anteny zew. do LTE/3G ale ich zysk jest niewielki.
A jednak... Czyli anteny jednocześnie łapią GSM i nadają Wi-Fi, czy jedna zajmuje się jednym a druga drugim?
wojteks pisze:Statek zwykle jest metalowy, musisz mieć antenę(y) zewnętrzną. Na początek może i drapak do pleców wystarczy o ile kabel da się oknem/wentylacją na zewnątrz wyprowadzić.
Tia, to też jest problem. Jaki model można doposażyć w taką antenę zewnętrzną którą możnaby wyciągnąć za okno?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router mobilny z jak najlepszym zasięgiem GSM

Post autor: matek451 »

Do WiFi Asus ma wbudowane anteny wewnętrzne.Anteny zew. o zysku 2dBi do LTE/3G na dodatek na stałe. Większość stacjonarnych routerów z wbudowanym modemem LTE/3G ma możliwość podłączenia anten zew. np B315, B593s-22.
ODPOWIEDZ